Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Olszewski
Krzysztof Olszewski
|

Polski Fundusz Rozwoju dla firm. Wystarczy dobry pomysł, oni doradzą jak pozyskać kapitał na rozwój

12
Podziel się:

Pomoc dla firm - zarówno tych najmniejszych, które dopiero rozpoczynają działaność, jak i korporacji. I to wszystko w jednym miejscu - Polskim Funduszu Rozwoju.

Polski Fundusz Rozwoju dla firm. Wystarczy dobry pomysł, oni doradzą jak pozyskać kapitał na rozwój

Pomoc dla firm - zarówno tych najmniejszych, które dopiero rozpoczynają działalność, jak i korporacji. I to wszystko w jednym miejscu - w Polskim Funduszu Rozwoju.

PFR to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju.

Grupa PFR uruchomiła zintegrowane centrum informacji i obsługi, obejmująca w ramach spójnej strategii ofertę instytucji należących do Grupy: Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIiH), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). TFI BGK oraz BGK Nieruchomości.

- Oferujemy różnego typu instrumenty finansowe, zarówno dla młodych, innowacyjnych firm, średnich, które są na etapie przyspieszonego wzrostu, jak i tych największych - mówi Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Spośród ponad 100 produktów, rozproszonych dotychczas w polskich instytucjach rozwoju, Grupa PFR stworzyła 12 pakietów, dopasowanych do potrzeb odbiorców. Informacja o nich dostępna jest w jednym miejscu.

- W tych pakietach można znaleźć produkty dla każdej firmy - mówi Mariusz Żero, dyrektor departamentu bezpośrednich kanałów sprzedaży PFR i dodaje: - Analizujemy potrzeby klienta, próbujemy dowiedzieć się, w jakich aspektach możemy mu pomóc. Wówczas możemy zaproponować produkty, które w swojej ofercie posiada PFR lub możemy też skierować do spółki, która z nami współpracuje w ramach grupy.

Jakie firmy najczęściej zgłaszają się do PFR po pomoc?

Z informacji od konsultantów Funduszu wynika, że to przedsiębiorcy innowacyjni, m.in. produkujący oprogramowanie, zajmujący się telemedycyną, przygotowaniem linii technologicznych czy branżą lotniczą.

W jaki sposób uzyskać dofinansowanie i gdzie szukać pomocy w tej sprawie? Zapraszamy do naszego wideo.

pomysł na biznes
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
Mały krok
7 lat temu
Wprowadzić przepis powszechnie stosowany w krajach rozwijających się, który obliguje przedsiębiorcę do zachowania proporcji zatrudnionych np. zatrudniając jednego obcokrajowca musi zatrudnić 2-4 miejscowych pracowników. Dzięki temu zatrudniani sa fachowcy, których nie ma na rynku krajowym. Ale ja widać nam daleko jeszcze do sprytu azjatyckich smoków i tygrysków.
olo
7 lat temu
zapisać się do pis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Głos
7 lat temu
PFR to fabryka do zbierania pomysłów i wykorzystywania ich w własnym środowisku ! Wspierają jedynie tych największych którym nic już ukraść nie mogą, bo są na tyle rozwinięci i uznani na rynkach że PFR może tylko korzystać z ich udziałów w zamian za finansowanie. Zwykły młody pomysłodawca (przyszły przedsiębiorca) nawet jeśli ma niezwykły pomysł i innowacyjny nie przebije się przez gąszcz procedur, i o to chodzi bo w ten sposób zostaje zniechęcony a za nim stoi już kolejka inwestorów z kasą która przejmuje pomysł i wdraża go czerpiąc oczywiście zyski i śmiejąc się z pomysłodawcy.
lola
7 lat temu
Trzeba mieć dobre plecy lub sporo kasy na podziękowania pod stołem. Taka jest prawda w tej III RP
Robert
7 lat temu
Jak najdalej od pomocy Państwa Polskiego, parę razy mi pomogło wpędzając w kłopoty tak było zaa komuny i tak jest teraz. Mam swoje lata i jedno i drugie Państwo Polskie dało i daje mi się we znaki, tylko złodziejom zawsze dobrze się dzieje.