Na skróty
 • Ważne:
Jak zarejestrować sprowadzony samochód
Jak zarejestrować sprowadzony samochód
2007-05-18 11:28

Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Autor: Małgorzata SzafarzKupując auto w jednym z krajów Unii pamiętajmy, że po powrocie do Polski czeka nas sporo wydatków i wizyty w wielu urzędach. Gdy sprowadzimy sobie opla vectrę za równowartość 10 tys. zł, za wszystkie urzędowe formalności zapłacimy aż 2,6 tys. zł.

Ile i komu musimy zapłacić? Jakie dokumenty będą nam potrzebne? Wszystko wyjaśniamy w poradniku Money.pl.

Procedura sprowadzenia auta jest bardzo podobna we wszystkich krajach Wspólnoty. Ponieważ największym rynkiem używanych samochodów są Niemcy i najwięcej naszych rodaków kupuje tam używane auta, to prześledzimy procedurę zakupu na takim właśnie przykładzie.

W przypadku osoby prywatnej podpisujemy umowę kupna-sprzedaży, natomiast w przypadku komisu samochodowego otrzymujemy rachunek. Przed wyjazdem warto zdobyć wcześniej formularz dwujęzycznej (polsko-niemieckiej) umowy sprzedaży lub rachunku, gdyż po powrocie do Polski odpadną nam zbędne koszty tłumaczenia tego dokumentu.

Po podpisaniu umowy lub otrzymaniu rachunku, wraz z samochodem otrzymujemy:
1. Brief - kartę pojazdu
2. Fahrzeugschein - dowód rejestracyjny
3. Dwa komplety kluczyków

Giełda na żywo

Duda prezydentem. Czas na reakcję GPW

Finalny odczyt dynamiki wzrostu PKB w pierwszym kwartale to najważniejsza...

Giełda na żywo

KGHM chce lubuskiej miedzi. Według eksperta jest szansa na wydobycie

Polska spółka ma jednak poważnego konkurenta. Lubuscy przedsiębiorcy chcą,...

Z tymi dokumentami udajemy się do niemieckiego wydziału komunikacji (Kfz-Meldestelle), gdzie wykupujemy tzw. skierowanie do wyrobienia tablic tymczasowych - tzw. "zjazdowych". Najlepiej tablice wyrabiać gdzieś w okolicy urzędu.

Na granicy obecnie nie ma potrzeby dokonywać żadnych formalności. Należy jedynie mieć przygotowane wszystkie dokumenty do ewentualnej kontroli.Należy też nabyć ubezpieczenie pojazdu OC na czas podróży do Polski. Ubezpieczenie w zależności od regionu Niemiec wykupuje się na 7, 14 lub 30 dni. Po sprawdzeniu przez niemieckiego urzędnika dokumentów przy samochodzie i sprawdzeniu numerów, można wyruszyć w drogę powrotną do Polski.

Tłumacz i kontrola techniczna

Wszystkie dokumenty musimy przetłumaczyć na język polski. Musi to wykonać tłumacz przysięgły. Oryginały dokumentów i ich tłumaczenia kserujemy.

Koszt tłumaczenia waha się od 70 do 100 zł. Jeśli umowa kupna-sprzedaży auta (rachunek) jest dwujęzyczna, można nie robić jej tłumaczenia, choć niektóre urzędy żądają na takim dokumencie pieczątki tłumacza przysięgłego.

Musimy się też udać do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów na wykonanie przeglądu. Z badania pojazdu otrzymujemy dwa dokumenty: Dokument Identyfikacyjny Pojazdu i zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Koszt - 169 zł.

Urząd celny

Niezależnie od innych czynności, w ciągu 5 dni od daty nabycia pojazdu jesteśmy zobowiązani do złożenia w urzędzie celnym (właściwym dla miejsca zamieszkania) "Deklaracji uproszczonej nabycia wewnątrzwspólnotowego" oznaczonej symbolem AKC-U oraz dokonać wpłaty obliczonego podatku akcyzowego na konto bankowe właściwej Izby Celnej.

Wykaz urzędów celnych możemy znaleźć na stronie resortu finansów.

Każda z izb celnych posiada własną stronę internetową, gdzie powinniśmy znaleźć wzory formularzy i interesujące nas informacje, w tym np. nr rachunku bankowego, na który należy wpłacić podatek akcyzowy. Aktualnie obowiązującą dwie stawki akcyzy na samochody sprowadzane z zagranicy:
- 3.1% dla pojazdów z silnikiem o pojemności do 2000 ccm
- 13.5% dla pojazdów z silnikiem o pojemności powyżej 2000 ccm

Wiek auta, rodzaj paliwa (diesel czy benzyna) oraz normy emisji spalin nie mają tutaj żadnego znaczenia. Liczy się wyłącznie wartość auta z umowy sprzedaży lub faktury zakupu.

Do otrzymania dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy od samochodu osobowego musimy posiadać następujące dokumenty:

A. Oryginały dokumentów:

 • 1. Wypełniona deklaracja AKC-U
 • 2. Wypełniony wniosek do Naczelnika urzędu celnego o wydanie dokumentu potwierdzającego zapłatę podatku akcyzowego.
 • 3. Dowód zapłaty opłaty skarbowej za dokument potwierdzający zapłatę akcyzy (17 zł).

B. Kopie dokumentów i oryginały do wglądu:

 • 1. Dokument zakupu samochodu (faktura, umowa kupna-sprzedaży, rachunek lub inny dokument własności pojazdu)
 • 2. Dokument identyfikacji pojazdu wystawiony w kraju członkowskim (dowód rejestracyjny, karta pojazdu, lub inny)
 • 3. Dokument wyrejestrowania samochodu w kraju zakupu
 • 4. Zaświadczenie o badaniu technicznym
 • 5. Tłumaczenia wszystkich dokumentów

Wszystkie opłaty, w tym również opłatę skarbową, musimy zapłacić przelewem bankowym na odpowiedni rachunek:

 • - podatek akcyzowy na rachunek bankowy Izby Celnej (w tytule przelewu należy wpisać: "akcyza od samochodu osobowego" oraz podać markę i nr nadwozia pojazdu)
 • - opłatę skarbową na rachunek bankowy urzędu miejskiego (w tytule przelewu należy wpisać: "opłata skarbowa za zaświadczenie o zapłaconym podatku akcyzowym" oraz podać markę i nr nadwozia pojazdu)

Pobieramy odpowiednie formularze i na podstawie przykładów wywieszonych na tablicy wypełniamy je swoimi danymi.

Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, żeby wypełnić druki, może skorzystać z usług agencji celnej, która za opłatą ok. 20 zł przygotuje nam niezbędne dokumenty.

Można również wcześniej pobrać formularze z internetu i wypełnić je samemu według załączonych wzorów.

Po złożeniu dokumentów otrzymujemy od urzędnika karteczkę z numerami telefonów i informacje, kiedy możemy spodziewać się otrzymania zaświadczenia.

Na wniesienie opłaty skarbowej i podatku akcyzowego mamy czas do momentu odbioru zaświadczenia, ale musimy pamiętać, że nie wystarczy posiadać dowód wpłaty w momencie jego odbioru - pieniądze muszą fizycznie znajdować się na koncie bankowym Izby Celnej.

Urząd skarbowy i opłata recyklingowa

Z decyzją o zapłaceniu akcyzy kierujemy się do właściwego dla nas urzędu skarbowego, aby uregulować sprawę z podatkiem VAT. Nie płacimy go, gdyż nabywamy pojazd z obszaru wewnątrzwspólnotowego, ale musimy uzyskać decyzję z urzędu, że VAT-u płacić nie musimy.

W tym celu należy:

 • - na konto urzędu gminy wnieść opłatę za wydanie decyzji o zwolnieniu z VAT. Opłata ta wynosi 160 zł. Opłatę wnosimy przelewem na odpowiedni rachunek bankowy. W niektórych urzędach skarbowych istnieje możliwość dokonania tej wpłaty na miejscu
 • - w urzędzie skarbowym wypełnić wniosek - formularz VAT-24
 • - wraz z wnioskiem VAT-24 przedłożyć: oryginały i kserokopie wspomnianych już dokumentów (wcześniej przetłumaczonych) oraz dowód wpłaty opłaty. Każdy składany wraz z wnioskiem załącznik podlega stosownej opłacie. Przeciętnie sumaryczna opłata waha się w granicach 5-7 zł

Po złożeniu kompletu dokumentów oczekujemy na wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczania podatku od towaru i usług (VAT) z tytułu nabycia środka transportu" (VAT-25). Urząd skarbowy ma na jej wydanie 7 dni.

ZOBACZ TAKŻE:

Ofertę kredytów samochodowych
Ostatnim etapem przed udaniem się do wydziału komunikacji w celu rejestracji pojazdu, jest wniesienie opłaty recyklingowej. Opłatę recyklingową wnosi się przelewem na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: BGK III Oddział w Warszawie 65 1130 1062 0000 0109 9520 0014, w wysokości 500 zł.

Tytuł przelewu obowiązkowo musi zawierać: model i markę samochodu - stwierdzenie OPŁATA RECYKLINGOWA oraz nr VIN, lub nr podwozia, nadwozia lub ramy pojazdu.

Rejestracja pojazdu

Ze wszystkimi dokumentami, które uzyskaliśmy do tej pory i ich kopiami i tłumaczeniami, udajemy się do wydziału komunikacji by zarejestrować samochód. To jest już ostatnia sprawa, która musimy załatwić, żeby cieszyć się nabytkiem.

Przejście całej procedury kosztowało nas 1240 zł plus akcyza. A złożyło się na to:

 • 1. Tłumaczenie dokumentów - ok. 90 zł
 • 2. Pierwsze badanie techniczne - 169 zł
 • 3. Urząd Celny - opłata skarbowa - 17 zł
 • 4. Urząd Celny - akcyza (zależna od pojemności skokowej silnika i wartości pojazdu z umowy kupna-sprzedaży lub faktury)
 • 5. Urząd Skarbowy - 160 zł
 • 6. Wydział Komunikacji - 790 zł (z opłatą recyklingową)
 • 7. Kserokopie dokumentów i inne opłaty - 15 zł

ZOBACZ TAKŻE:

Ofert sprzedaży
samochodów używanych

Do tego doliczamy akcyzę. Jeśli ktoś nabył auto z 2,5-litrowym silnikiem, które kosztowało (w przeliczeniu na złotówki) 10 tys., to zapłacił jeszcze 1350 zł akcyzy.

A więc przyjemność jeżdżenia "nowym" samochodem kosztuje nie 10 tys. zł, ale około 12,6 tys. zł, z czego 2,6 tys. zł wpłacamy na konta urzędów. Do tego doliczyć należy koszty podróży po samochód, dojazdy do urzędów a na koniec jeszcze również niemała kwota jest nam potrzebna na wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC.

W dodatku wszystkie urzędowe formalności zajmą nam od czterech do siedmiu dni.Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Złodziejski HORROR!

tresspass / 178.43.207.* / 2014-07-01 01:52
To jest jakiś poroniony koszmar. Horror. Powinno się wleźć do jednego budynku i przy jednym stanowisku, a do tego będąc częstowanym kawą i ciastkami, załatwić wszystko w ciągu maksymalnie 30 minut! Średniowiecze, wyzysk i złodziejstwo. Bez dwóch zdań.

witam !!!proszę o pomoc!

Adam 7887 / 5.172.246.* / 2014-06-12 22:24
mam ogromny problem gdyż nabyliśmy auto sprowadzone z niemiec mam umowę pomiędzy mną a sprzedającym polakiem który zamieszkuje w niemczech dał mi tylko duży brif mam od niego tablice rejestracyjne niemieckie znajdujące sie w brifie dużym! i tablice żółte na jakich przyjechał ten chłopak z niemiec! I teraz pytnie:

-czy mi to wystarczy do rejestracji samochodu??

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

halina815 / 109.40.110.* / 2013-09-15 12:30
jak wyglonda relacja darowizna auta i urzad celny.poprostu dostalam auto w darowiznie i chcialam je zarejestrowac jak to wyglonda finansowo

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

dejwu46 / 83.30.110.* / 2013-06-20 20:59
Witam, sprowadzilem samochod od znajomego z niemiec do polski, niestety nie mam pojecia jak uporac sie z faktem, iz wlasciciel pojazdu zmarl... moge spisac umowe kupna z jego synem (prawnym spadkobierca) ? potrzebuje jakis kwit, akt zgonu ?

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

pawel132456789 / 83.6.75.* / 2013-04-15 22:48
jak haracz na utrzymanie tych darmozjadów za biurek

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Roman774 / 193.239.145.* / 2013-01-08 17:59
Witam wszystkich na forum.
Dzis rejestrowałem moje 407 z nowymi przepisami.
Samochód był przywieziony z niemiec a zakupiony w komisie na fakturę.
Więc.
W komisie musicie dostać :
Fakturę
komplet dokumentów z samochodu
Oświadczenie że samochód został przywieziony na lawecie bez tablic rejestr. wpisane tam tez musi VIN
Teraz udajecie sie do WK ale nie macie przeglądu i tu sprawa wygląda tak
W urzedzie rejestrujecie auto ale mówicie ze nie macie przeglądu bo auto jest sprowadzone. Pani wypisuje papierki karze wam zapłacic 60zł za tablice czasowe i wydaje dowód rejestr.(mięki). z tym idziecie wykupić OC (najlepiej ja tak zrobiłem..do jakiś agencji co ma ileś naście firm i tam bierzecie najkorzystniejszą:) nastemnie z OC i dowodem i tablicami jedziecie do przeglądu (Pn.w WK powinna wam dać te wszystkie dokumenty albo je zostawi a da wam ten zielony brif kopie) i mamy przegląd zrobiony. Wymądrzamy autem i jedziemy do wydziału komunikacji oddajemy tablice i oddajemy dowód i przegląd...Pani działa z papierami a Wy idziecie znów płacić 263zl :) dostajecie wtedy znów nowy dowód i tablice z tym idziecie do agencji by skorygowała nasze OC skreśli nr.rejestracji da nowy:) i wszytko juz jest załatwione za 2tyg. odebrac new.dowód :) mam nadzieje ze komuś z Was pomogłem.
 
maciej z olsztyna / 77.195.96.* / 2014-09-27 23:19
Gościu !! Szacun i ukłony do ziemii !! Jeszcze nigdzie takiej dobrze opisanej ścieżki nie znalazłem !!

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

banan775 / 91.217.1.* / 2012-11-15 20:26
mam problem
kumpel przyjechal autem do mnie z niemiec,postanowilem go kupic od niego,wiec spisalismy my umowe.Auto zostawilismy u mnie na ogorodzie on wzial umowe, tablice i wyrejstrowal auto w niemczech.Przyslal mi brifa duzego i dowod rejstracyjny auta.Miedzy czasie musialem wyjechac na pol roku auto stalo caly czas.Jak mam je teraz zarejstrowac w Polsce?

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

andrzej77 / 46.77.9.* / 2012-10-23 20:15
kupiłem samochód od bela w sierpniu ale nie załatwiłem jeszcze nic co zrobić pomurzcie aby nie dowlili mi takiej kary w urzenidzie celnym ze mi się odechce tego auta

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

spinmax / 83.9.221.* / 2012-09-01 09:01
a u mnie sprawa byla prosta. Autko na niemieckich blachach sprowadzilem do Polski. Zamiast sam ganiac z papierami poszedlem do biura obok izby celnej gdzie za 50 zl wypenili mi i pit 24 do skarbowki oraz do celikow papiery. zajelo to wszystko 15 minut . malo tego oplacilem w tym biurze oplaty recyklingowe i inne a akcyze u celnikow budynek obok. razem z przegladem i oplatami skarbowo- celniczymi wyszlo mi bagatela 1100 zl :) i to wszystko w 1,5 h :)teraz tylko tablice do urzedu komunikacji i ubezpieczenie :) passat b5 1.8 99 rok

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

miri666666 / 2012-07-25 23:58
witam mam takie petanie kupilem bmw 5 z niemiec z 2005roku o pojemnosci 3.0 za ktore zaplaciłem 11800euro chcialem sie dowiedziec jakie mnie wyniosa opłaty w polsce

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

gregory keting / 79.186.0.* / 2012-07-10 21:52
Jeśli chodzi o sprzedaż i kupno aut, to polecam Auto Broker Leśniewscy, www.lesniewscy.eu. Zaczęło się od tego, że sprzedawałem swoją megankę, więc do nich wstawiłem. Wyczyścili ją, zrobili ładne, profesjonalne ogłoszenie i wystawili gdzie się da. Zanim się obejrzałem, auto było sprzedane! Od sprzedaży wzięli jakoś 500 zł więc niewiele, biorąc pod uwagę ile sami zrobili. Pieniądze ze sprzedaży dołożyłem do zakupu nowego auta. Tu też Leśniewscy okazali się skuteczni. Także komis jak się patrzy. W dwa tygodnie zwieźli mi nowe auto, wszystko sprawdzili, opłacili, ja tylko poszedłem rejestrować w urzędzie za 250 zł. Oni zajmują się sprowadzaniem samochodów na zamówienie z Niemiec i Europy. Bardzo profesjonalnie.Tyle w temacie, zachęcam wszystkich, sprawdźcie sami.

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

wstrząs / 83.30.164.* / 2012-07-09 20:28
Witam a jak się sprawa ma do takiej sytuacji :

rat przyjechał autem na niemieckich blachach, auto zarejestrowane w Niemczech i ubezpieczone, w tym momencie ja chcę je kupić a on chce sprzedać, jak to załatwić najlepiej i najtaniej oczywiście....? - pomozecie..?!!!

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Rafciopt / 178.235.104.* / 2012-03-19 11:30
Witam.
Moja sprawa wygląda następująco.
Moja rodzina mieszkająca w Niemczech posiada samochód, który chcę od nich odkupić. W okolicach miesiąca chcą tym autem przyjechać do Polski, gdzie też podpisana była by między nimi, a mną umowa. Mój wujek w tym momencie, może sciągnąć niemieckie tablice i udać sie np. samolotem do niemiec, zostawiając mi to auto. Jakie dokumenty musi mi zostawić (brief, dowód rejestracyjny?)czy najpierw musi to auto wyrejestrować, a ja tym samym ze auto jest juz w polsce omijam niemieckie OC, tablice tymczasowe, tlumaczenie dokumentów na język polski itp? Proszę o pomoc i odpowiedz.
Pozdrawiam
 
gonzo akcu / 145.237.118.* / 2012-03-23 11:05
Musi zostawić brief i dowód, bo te będą potrzebne do urzędu celnego i do rejestracji pojazdu. Po rejestracji w Polsce można by odesłać mu te dokumenty, żeby mógł wyrejestrować auto w Niemczech. Tłumaczenia będą konieczne do przedstawienia ich urzędom. Zaoszczędzisz za to na OC i na tablicach czasowych.

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

????????????? / 79.190.52.* / 2012-03-18 07:56
czy papiery Urzad Celny moze odeslac poczta? gdzie to zaznaczyc?

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

S.E.B.A. / 31.63.212.* / 2011-08-30 15:10
Czy za wszystkie oplaty,paliwo na dojazd,tymczasowa rejestracje,itd
jeepa bym zaplacil 4500????????

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

S.E.B.A. / 31.63.230.* / 2011-08-28 13:02
Mam pytanko.
Ile bym zapłacił za opłacenie i zarejestrowanie auta z zagranicy o pojemności 3.1TD??????

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

wyportkowany / 88.199.157.* / 2011-08-26 21:17
Witam. Pod koniec lutego przyjechalem do kraju autem kupionym przez moja matke we Wloszech. Auto mialo byc moje ale a krotkim czasie matce sie odwidzialoPrzyslala policje nakazala odeslac wszystkie dokumenty od auta i tablice. Tak tez zrobilem a teraz sa problemy bo mamusla oskarzyla mnie o przywlaszczenie auta a policja dodatkowo straszy ze bede musial oplacic recykling podatek akcyze i oczywiscie wszystko z poteznymi odsetkami. Ale jak moglem cokolwiek oplacic bez dokumentow od samochodu??? W glowie sie nie miesci... Jak to wyglada tak naprawde??? Prosze o pomoc.

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

parzo / 83.7.42.* / 2011-08-22 00:04
tragedia ze ja chrzanie po prostu 2.5 tys zł wydam na auto drugie tyle bo polski rzad musi dupe podcierac papierem melodia z biedronki zamaist papierem neo... kraj absurdu...

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Sławko / 83.26.160.* / 2011-08-20 20:46
Nie jest tak najgorzej z ta rejestracja
jesli sie wie gdzie co i jak załatwić to do tygodnia mozna miec wszystkie formalnosci.
fakt płaci się nie małe pieniadze za to ze ma się ten samochod
cały czas podatki.
heh a sprzedajac ktos znowu bedzie płacił podatki za ten samochod...
pozdrawiam i powodzenia zycze

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Jualia Z 35 / 89.79.26.* / 2011-07-25 12:14
Czy jest możliwość zarejestrowania samochodu sprowadzonego z zagranicy bez załatwienia sprawy z urzędem skarbowym (chodzi o opłatę w wysokości 160 zł) czy w ogóle nie ma takiej możliwości ?

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

max-78 / 92.24.185.* / 2011-05-03 21:48
zapomniałem chodzi o przerejestrowanie na Polskie blachy!!

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

max-78 / 92.24.185.* / 2011-05-03 21:46
Witam mam pytanie !Mieszkam w Uk i auto jest zarejestrowane na mnie czy jak pójdę do celnego to będę musiał zapłacić akcyzę????dzięki

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

sasiadt / 87.99.118.* / 2011-04-29 19:30
Witam.
Porażka, moja opinia.
W Dąbrowie Górniczej:
- wydanie dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy w Urzędzie Celnym w Sławkowie trwa dokładnie 7 dni, a wszystko odbywa się według zasady: przy składaniu papierów odbywa się weryfikacja, następnie Panie czekają dokładnie 7 dni (mają czas do tygodnia wydać), w dzień przed terminem po południu jest wystawiane zaświadczenie aby na rano było gotowe, żadne prośby nie skutkują wcześniejszym wydaniem zaświadczenia - Panie z tego co widziałem nie mają dużo pracy po prostu mają to gdzieś.
- Urząd Skarbowy w Dąbrowie Górniczej: niestety też "są zawaleni" pracą, ręce opadają, mają na wydanie VAT 25 siedem dni i tyle to im zajmuje, przy oddawaniu papierów jest to wpisywane, następnie wypisywany jest wniosek i ... no właśnie Pani kierowniczce zajmuje to tak sporo czasu, że w ostatni dzień dopiero posiada czas, aby podpisać, powtarzam PODPISAĆ zaświadczenie;
- Urząd Komunikacji - tam stoimy ponad 2 godziny, należy przyjść przed południem, później już nie ma numerków o 11:00 miałem przed sobą ok. 83 osoby, przyjmują zazwyczaj 2-4 osób, nie wiem czy nikt nie myśli, aby w takim wypadku zwiększyć ilość stanowisk, przecież tam jest tyle osób pracujących, które siedzą w pokojach nie mając co robić. Około 12:00 już nie ma numerków i w ciągu dnia wydawanych jest 175 numerków.
 
rieel to rel kak / 213.5.41.* / 2012-08-10 13:55
we Wro to teraz luksus, kilka miejsc gdzie zarejestrujesz i nie ma kolejek, tym razem przedobrzyli bo latem urzednicy sie prawie nudzą, to jest robota !

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

krzychu174 / 95.49.49.* / 2011-04-06 20:53
witam. czy opłate recyklingową mozna opłacic w wydziale komunikacji przy rejestrowaniu auta????

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Rob A6 / 84.26.52.* / 2011-03-13 13:57
Kupiłem auto w holandii i chce je teraz sprzedac. W dokumentach są moje dane. auto jest nie opłacone. Jak sprzedac żeby nie placic żadnych podatków itp. !!!!!!

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

rawa blu / 195.13.38.* / 2011-03-06 10:07
co mam zrobić przy kupnie sprowadzonego auta z włoch facet powiedział mi że auto jest już po opłatach rozumiem wszystkich i jak twierdzi wystarczy tylko przerejstrować to koszt rzędu 256 złotych na co mam uważać przy spisywaqniu umowy i co muszę sprawdzić czy faktycznie ten pan wszystko poopłacał

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

szary-obyw-polski / 91.188.121.* / 2011-02-12 13:09
:)

przeczytalem sobie czesc komentarzy i przeszła mi ochota kupowania samochodu sprowadzonego :) mam w nosie to ze auto z fajnym silnikiem, bogate wyposazenie, pozornie mała cena... wiedzialem ze oplaty wyjda ok 2000 zl. ale nie spodziewalem sie ze tyle problemow robia urzedy i na dodatek nie wiadomo na jakiego uczciwego handlarza sie trafi :)
pozdrawiam wszystkich co kupili sprowadzone auto i życzę udanych rejestracji w urzedach :)

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

inf12345 / 109.128.8.* / 2011-01-22 19:04
Kupilem auto w Belgii, otrzymalem rachunek bez VATu (napisane, ze VAT nie jest potrzebny, bo auto idzie na eksport).
Pytanie 1: Czy bede musial zaplacic VAT w Polsce?
Pytanie 2: Jak rozumiec ponizszy tekst: ' zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające uiszczenie podatku od towarów i usług lub brak takiego obowiązku. Nie dotyczy to zakupu pojazdu w Polsce '

Z gory dziekuje i pozdrawiam
 
jolaaaa / 78.8.217.* / 2012-10-01 17:39
nie płaci się podatku VAT od zkaupionego auta tlyko 160 zł za wydanie decyzji, że tego podatku płacic nie musisz bo masz zapłacona akcyzę... porażka tez to teraz przerabiam
 
mxxv / 83.26.166.* / 2011-02-21 13:22
1. VAT musisz zapłacić w Polsce
2. Jest to zaświadczenie ze zapłaciłeś ten VAT

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

jolanta2404 / 151.23.69.* / 2011-01-17 15:14
Mieszkam we wloszech chcialabym kupic samochòd ale chcialabym zarejestrowac i ubespieczyc go w polsce mozliwe to jest prosze o odpowiedz.
 
sQale / 178.159.162.* / 2011-02-04 17:03
nie możesz ponieważ w jeżeli jesteś zameldowana we włoszech masz obowiązek tam zarejstrowac i ubezpieczyc samochód:P można to ominąc rejerstrując się jako współwłaściciel:D pozdr

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

zyta242 / 89.174.17.* / 2010-11-19 17:03
niektóre fakty w tym artykule są już nieco przestarzałe, więc nie należy brać ich serio np. liczba dni do zgłoszenia w Urzędzie Celnym to 14 od daty przekroczenia granicy a wysokość akcyzy w samochodach powyżej 2000 cm3 pojemności silnika to 18,6%

Czy musze przerejestrowywać sprowadzony samochód?

Qtashi / 95.51.136.* / 2010-09-27 14:11
Witam.
Mam takie pytanie, mieszkałem w Szwecji i tam kupiłem sobie auto, które było zarejestrowanie na mnie w szwecji. Teraz wróciłem nim do Polski, mam opłacone szwedzkie oc do lutego 2011r. Czy mam obowiązek przerejestrowania go na polskie blachy? i w jakim czasie?

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

KIDLER / 109.243.222.* / 2010-09-23 21:22
WLASNIE JESTEM PO TYCH WSZYSTKICH PRZEJSCIACH;
w celnym oczywiscie sie przyczepili ze za mala kwota i wpisali swoją grzecznie pytając czy Pan akceptuje czy nie-nie zaakceptujesz to nic nie załatwisz........skarbowy to bzdura za 160 zł dostajesz papierek,ze nie wspomne o recyklingu ktory tak naprawde nie wiadomo po co i dla kogo idzie ta kasa..
POLSKA

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

PDV / 62.87.160.* / 2010-08-06 11:26
Witam,

Potrzebuje pomocy w wypełnienie dokumentu do Urzędu Skarbowego.
Musze złożyć oświadczenie jak auto przyjechało do Polski, auto kupiłem od handlarza który przyjechał nim na czerwonych blachach ponad 2 miesiące temu, co wpisać jako formę sprowadzenia auta żeby z US nie było problemów i żeby nikogo niewkopać.??

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Marla356 / 85.89.190.* / 2010-07-28 22:44
Witam
Chciałam kupic samochód od handlarza w Polsce. Samochód jest sprowadzony z Niemiec i jest na tablicach rejestracyjnych do wyjazdu samochodu z Niemiec. Handlarz mi powiedział, że będzie lepiej jak na umowie kupna sprzedaży będę figurowała ja i Niemiec, a nie on jako pośrednik. Zawierzyłam mu i podpisalam taką umowę. On wziąl te dokumenty i zaczął ten samochód przejestrowywać na mnie. Podpisałam dokumenty do Urzędu Skarbowego. W międzyczasie okazało się, że samochód ma dużą rozbieżność w pochyleniu kół, co dyskwalifikuje go do bezpiecznej jazdy, tak orzekli na stacji diagnostycanej, przy robieniu pomiarów podwozia, a jednocześnie samochód przeszedł już pierwsze badanie techniczne pozytywnie. W tej sytuacji ja zrezygnowałam z kupna tego samochodu. Zaznaczam, że handlarz pobrał ode mnie tylko zaliczkę 300 zł na poczet zakupu tego auta. Jak ja mogę wybrnąć z tej sytuacji bez uszczerbu dla siebie, jeżeli figuruję w dokumentach tj niemieckiej umowie kupna sprzedaży, która jest już złozona do Urzędu Skarbowego i do Urzędu Celnego. Pomóżcie głupiej kobiecie, która dała się tak wkopać.
 
ghyt / 77.170.69.* / 2010-10-30 18:34
MARLA teraz ludziom sie nie ufa takie czasy brat sprzedaje brata ojciec syna koniec jest blisko.tylko czekac jak czort wyskoczy z czelusci i napoi sie ludzkimi duszami kretow oszostow politykow

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Slawek018 / 89.191.129.* / 2010-07-19 12:09
Witam, chciałbym tylko uzupełnić tę informację, że w Urzędzie Celnym należy jeszcze wypełnić druk: Dane identyfikacyjne pojazdu ( wyposażenie, jakie felgi, skrzynia biegów, zagłówki, alarm, kolor lusterek itp.), oraz oświadczenie o tym kto i kiedy sprowadził pojazd do Polski i najważniejsze- potwierdzić zapoznanie się z ustawą o obrocie celnym. W Bydgoszczy można to wszystko wraz z wpłatą na miejscu akcyzy załatwić w godzinę.
 
pasieka / 46.112.43.* / 2010-11-19 16:36

am pytanie... Czy ktoś wie, jak to jest z rejestracją samochodu kupionego od Polaka,
który sprowadził auto zholandi Czy ja muszę ponownie wnieść oplatę skarbową auto jest po wszystkich opłatach

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

amikaa / 2010-07-17 20:01
Mam pytanie... Czy ktoś wie, jak to jest z rejestracją samochodu kupionego od Polaka, który sprowadził auto z Niemiec jakieś pól roku temu, ale go nie rejestrował, ponieważ nim nie jeździł? Czy mogą być jakieś problemy związane z przekroczeniem terminu rejestracji?

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

zyga120 / 89.238.26.* / 2010-07-07 11:57
witam kupiłem w Polsce auto sprowadzone z Holandii, i muszę teraz je zarejestrować .CO muszę zrobić i gdzie pierw iść ,,

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

cobtix / 95.160.250.* / 2010-07-02 15:13
Witam !!!!Czy ktoś wie ile kosztują opłaty w Niemczech aby ubezpieczyć i zakupić tablice do kupionego auta ,
 
k_C / 93.176.227.* / 2010-07-04 09:06
5dni 100 euro

Re: Jak zarejestrowa� sprowadzony samoch�d

dodekkk / 95.49.94.* / 2010-05-18 12:57
Kupi�em auto w Niemczech. Data przegl�du technicznego wg. oryginalnego dowodu rejestracyjnego wypada za 1,5 roku. Urz�d celny przyj�� skr�con� wersj� przegl�du tech. ze stacji diagnostycznej czyli potwierdzenie nr VIN , pojemno�ci,roku produkcji. Pytanie: czy wydzia� komunikacji b�dzie wymaga� pe�nego przegl�du tech. tego pojazdu.
 
fghfhf / 77.255.209.* / 2010-05-19 17:27
slyszalam ze oplata recyklingowa juz nie obowiazujer??? czy to prawda i gdzie to mozna sprawdzic?
 
Xyz-8 / 89.228.242.* / 2010-06-07 15:42
:D ta jasne. Obowiązuje i będzie jeszcze długo. Opłata recyklingowa obowiązuje i niestety trzeba ją opłacić.

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

maj 910 / 195.136.118.* / 2010-05-13 15:56
wraz z wnioskiem VAT-24 przedłożyć: oryginały dokumentów i zostają one na 7-dni w US do sprawdzenia,tak ze nie mozna korzystać przez ten okres z pojazdu.

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Rift / 83.24.47.* / 2010-05-01 10:08
badanie techniczne to koszt 133zł
w urzedzie skarbowym jest jedna opłata za vat-24 =160 zł

Papiery o akcyzę i do urzędu skarbowego można składać równocześnie ponieważ w us nie potrzebują zaświadczenia o zapłaceniu akcyzy.

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

agatha p. / 194.63.135.* / 2010-04-07 13:07
chcę, by brat mieszkający w Niemczech kupił mi auto w komisie...jak można to zrobić, by nie rejestrował go na siebie, ale żebym nie musiała tam jechać
 
axid / 85.177.221.* / 2010-04-08 12:34
z tego co sie orientuje ( sam mieszkam w niemczech) jest to niemozliwe. Jesli Twoj brat kupi auto nawet na kogos innego musi je zarejestrowac, do rejestracji jest potrzebana osoba wraz z dowodem. Moze jakims cudem wystarczylby sam dowod, ale watpie.Jedyne wyjscie laweta. pozdrawiam
 
agatha p. / 194.63.135.* / 2010-04-08 16:53
dziękuję za wiadomość...tak myślałam! to chyba taniej będzie tam się wybrać samemu, ale jakim cudem znaleźć dwa dni wolnego?a czy istnieje coś takiego, jak pełnomocnictwo, które upoważniałoby kogoś do zakupu na nasze nazwisko?
 
axid / 85.177.221.* / 2010-04-08 19:10
zaglebilem sie w temat i z tego co wyczytalem jest to mozliwe, ale uzaleznione od Zulassungsstelle czy urzedu meldunkowego, jak beda mili to sie da jak nie to... Potrzebne jest Vollmacht czyli pelnomocnictwo (do zakupu auta oraz zarejestrowania ) moze byc w prostej formie Hiermit beauftrage ich Herrn ...., ein KFZ ... auf meinen Namen zuzulassen.
Datum Unterschrift, najlepiej zeby byly wszystkie dane auta to nie beda mieli do czego sie przyczepic. Aha no i orginal dowodu osobisty upowazniajacego, kiedys dalo sie zrobic to z kopia a teraz czasy sie zminily:P zycze powodzenia.pozdrawiam

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

norek197424 / 2010-04-03 20:55
mam problem sprowadziłem auto z francji ale chce je spszedac jest nieoplacone jak mam to zrobić bo kierowce wynajołem i na niego stoi auto
 
byle kto / 83.21.80.* / 2010-05-17 13:48
to se zrob umowe na siebie
 
Kriss-pń / 178.37.184.* / 2010-05-13 16:26
spszedać, wynajołem...
 
axid / 85.177.221.* / 2010-04-08 12:36
Umowa kupna sprzedarzy miedzy kupujacym a kierowca. Inaczej sie nie da.

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

k.markizy / 83.24.3.* / 2010-02-24 21:04
Kupiłem samochód z niemiec na tamtejszych starych tablicach, dostałem papiery umowe i wróciłem do polski. ZArejestrowałem samochód bez problemowo tylko napisałem ze przyjechał na lawecie. Teraz niemiec odezwał sie do mnie ze potrzebuje brief do wyrejestrowania samochodu. Ja te dokumenty złożyłem w urzędzie komunikacji i nikt o zadne wyrejestrowanie sie nie pytał i co teraz mozna zrobić aby niemiec mógł wyrejestrować samochód? zaznaczam że mam juz karte pojazdu tablice i twardy dowód.
 
info22 / 85.182.11.* / 2010-03-14 17:18
Jak masz jeszcze te tablice rejestracyjne to wyslij mu je (ksero Briefu jak masz tez) to wystarczy mu do wyrejestrowania auto bo jak nie wyrejestruje to bedziesz mial klopoty (bo on musi placic nadal ubezpieczenie i podatek za te auto) moze sie to skonczyc nawet w sadzie :(
normalnie to nie powinienes jechac na jego tabulkach do polski bo jesli nie mial w polisie napisane ze autem moga jezdzic inne osoby niz on (a najczesciej tak jest bo taniej ) to auto nie mialo ubezpieczenia.....

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

sebakoooosdd / 83.15.140.* / 2010-02-15 11:53
Witam sprowadziłem sobie jakiś czas temu samochód z niemiec i zacząłem opłacać go (tł.dok,przegląd,akcyza,urząd skarbowy) i mam pytanie bo została mi jeszcze opłata recyklingowa 500zł (i wydział kom), czy musze ją opłacić jeżeli chce sprzedać samochód i dodatkowo minął miesiac czasu od daty zakupu na umowie, czy niewiąze się z tym też jakaś kara ?
 
megic / 83.11.67.* / 2010-02-26 11:15
Nie można sprzedać samochodu przez pół roku od daty jego kupna
 
kiery / 83.143.102.* / 2010-03-14 17:14
a od kiedy to obowiązuje taka ustawa że nie mozna sprzedać auta przez pół roku co za głupoty piszecie
 
Almax / 82.139.16.* / 2010-03-02 21:22
Można sprzedać auto przed upływem sześciu miesięcy ale zapłacimy podatek 19% od różnicy między ceną zakupu i sprzedaży. (pamiętajmy, że sześć m-cy liczone jest od dnia zakupu do końca miesiąca plus sześć miesięcy.
pozdr. Almax

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

marianczi / 78.105.65.* / 2009-12-29 22:15
Chce sprowadzic auto z UK-anglik .Czy nadal jest niemozliwoscia zarejestrowanie go w Polsce.Jezeli mozna to jaka procedura mnie czeka
 
agniesia1 / 2010-01-01 11:22
Witam, ja kupiłam samochód z Włoch od polskiego handlarza. Mam mały albo i wielki problem, mianowicie dostałam umowę kupna sprzedaży na ostatniego właściciela z dowodu rejestr. a na karcie pojazdu osoba która wyrejestrowała samochód to całkiem inna osoba niż w dowodzie. Dzwoniłam do tego polskiego handlarza i powiedział że na umowie ma być ostatnia osoba z dowodu rej. Czy to prawda? Bo nie wiem czy nie będzie problemu z zarejestrowaniem tego samochodu, bo np ten ostatni właściciel chyba sprzedał handlarzowi z Włoch ten samochód, ten handlarz go nie zarejestrował na siebie lecz wyrejestrował i sprzedał polskiemu handlarzowi. Jeśli ktoś wie z kim ta umowa powinna być spisana to prosze o odpowiedź,czy z tym ostatnim właścicielem z dowodu rej. czy z tym handlarzem który nie był w dowodzie a wyrejestrował samochód?
 
www.samochody.it / 78.8.96.* / 2010-05-12 18:38
nie ma problemu zadnego
 
ghjkl / 89.75.89.* / 2010-04-02 13:53
Koleżanko, umowa powinna być podpisana między ostatnim właścicielem, czyli osobą widniejącą na certyfikacie własności (ACI PRA) a Tobą. Osoba, która jest na karcie daanych technicznych pojazdu nie jest Ci do niczego potrzebna.
Pozdrowionka
 
agass / 195.164.254.* / 2009-12-30 08:48
? co za pytanie? widziałeś kiedyś "anglika"?! on ma kierownicę nie po tej stronie samochodu :) wiec niby jak chcesz go zarejestrować bez przekładki?
 
jolkaaaaaa / 78.8.217.* / 2012-10-01 17:42
normlanie polski rząd to banda kretynów anglik może byc tak smao zarejestrowany jak auto polskiej producji czy niemieckiej nic komu do tego gdzie jest kierownica byle by jeździł zgodnie z obiowiązującymi przepisami w kraju

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Sebastio / 95.41.133.* / 2009-12-16 00:25
Witam mam takie pytanie gdyż za dwa tygodnie chcę jechać po samochód w polsce, pan sprowadził go z zagranicy, czy jak go kupie, mogę najpierw ubezpieczyć go na np.miesiąc a później dopiero po dwóch tygodniach opłacić akcyze itd.??jeśli tak to gdzie najlepiej to zrobić?? (jaki ubezpieczyciel)??

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

tina130888 / 83.25.13.* / 2009-11-18 20:13
witam! kupiłam samochód z Niemiec samochód przyjechał do Polski ale co się okazało nie mogłam nic z nim zroboć bo nie miałam małego brifu musiałam pojechać znowu do Niemiec i załatwić ten brif zajęło mi to 3 tygodnie czy mogę mieć problem z zapłaceniem akcyzy i przerejestrowaniem samochodu bo słyszałam że na to jest tylko 2 tygodnie. proszę o pomoc bo nie wiem co robić
 
VeeD / 77.253.38.* / 2009-12-14 08:26
mi chcieli wlepic mandat za sponienie ^^ ale jakos udalo sie to obejsc ...:P
 
tomiw24 / 2009-11-25 18:54
Witam, Też mam ten sam problem, nie mam małego brifu i nie moge zarejestrować samochodu. Jak sie Panu udało w Niemczech zdobyć ten dokument, co i jakie dokumenty musiałbym złożyć u nich w wydziale aby otrzymać duplikat. Bardzo proszę o szybką odpowiedz.

Re: Jak zarejestrować sprowadzony samochód

wal11 / 195.116.202.* / 2009-10-22 16:59
Może mi ktoś podpowiedzieć czy potrzebne jest tłumaczenie dokumentów
do opłaty akcyzy i co jest potrzebne żeby zarejestrować auto z Francji
 
AŚKA1 / 91.94.84.* / 2009-10-27 22:07
NIE,NIE JEST POTRZEBNE TŁUMACZENIE DO OPŁATY AKCYZY.WŁAŚNIE TYDZIEŃ TEMU ZAŁATWIAŁAM WSZYSTKO W URZĘDZIE CELNYM.BYŁAM STRASZNIE ZAGUBIONA,BO ROBIŁAM TO PORAZ PIERWSZY.NAJGORSZE BYŁO TO,ŻE NIE MIAŁAM UMOWY KUPNA.NA SZCZĘŚCIE WSZYSTKO POSZŁO OK.POSZŁAM DO BIURA SPEDYCJI,KTÓRE ZNAJDOWAŁO SIĘ NA TERENIE URZĘDU CELNEGO .TAM BABKA MI NAPISAŁA UMOWĘ KUPNA,WYPEŁNIŁA FORMULARZE,OBLICZYŁA ILE MUSZĘ ZAPŁACIĆ AKCYZY I WYSŁAŁA MNIE DO ICH BANKU.BABKA ZA WSZYSTKO WZIĘŁA 30 ZŁ.WSZYSTKO ZA MNIE WYPEŁNIŁA I DAŁA DALSZE INSTRUKCJE.W ICH BANKU ZAPŁACIŁAM AKCYZĘ(ZA MOJE AUTO-WYSZŁO 508zł+17 zł.)RADZĘ OD RAZU POKSEROWAĆ DOWODY WPŁATY,BO BĘDĄ POTRZEBNE.KIEDY ZAPŁACIŁAM Z DOWODEM ZAPŁATY AKCYZY,Z UMOWĄ KUPNA SAMOCHODU I BRIEFEM,MUSIAŁAM IŚĆ DO CELNIKÓW KTÓRZY SPRAWDZILI WSZYSTKIE TE DOKUMENTY,POCZEKAŁAM JAKIEŚ 20MINUT,WYDALI MI ZAŚWIADCZENIE I PO SPRAWIE.TŁUMACZENIE ZROBIŁAM PÓŹNIEJ.TERAZ MUSZĘ JESZCZE UDAĆ SIĘ DO SKARBÓWKI,PO ZAŚWIADCZENIE O ZWOLNIIENIU Z PODATKU VAT,NO I POZOSTAŁA JESZCZE OPŁATA RECYKLINGU.DODAM JESZCZE,ŻE TEŻ MIAŁAM AUTO Z FRANCJI.
 
Butelka rumu / 91.94.52.* / 2010-02-04 22:45
no to kobieto bardzo mądrze sie zachowalaś a ta babka jeszcze madrzej, centralnie podrobiłyście umowe kupna i finał, jak teraz beda z jakis przyczyn chcieli porównac po rejestracji samochodu na miekki dowód umowe której nie ma to masz wyrok w zawieszeniu a babke o pomoc tez pewnie sama wydasz, ale tu idiotyzmy słysze, oczywiscie ze tak sie robi ale nie pisz ze do celnego nie trzeba tłumaczen bo klepiej i tyle, xera musisz miec do celnego,skarbowego i wydz.komunikacji, ide sie upic bo czytac takie p***** to tylko po pijaku
 
AŚKA1 / 91.94.84.* / 2009-10-27 22:21
ZAPOMNIAŁAM JESZCZE WSPOMNIEĆ O PIERWSZYM PRZEGLĄDZIE.WŁAŚNIE NIE WIEM CZY PIERWSZY PRZEGLĄD JEST JESZCZE POTRZEBNY DO REJESTRACJI.PODOBNO MIAŁ WEJŚĆ PRZEPIS,KTÓRY MIAŁ TEN WYMÓG ZNIEŚĆ.MOŻE KTOŚ SŁYSZAŁ COŚ O TYM?CZY ABY ZAREJESTROWAĆ SAMOCHÓD TRZEBA MIEĆ ZAŚWIADCZENIE O PRZEPROWADZONYM BADANIU TECHNICZNYM?CZY MOŻNA GO ZROBIĆ PÓŹNIEJ?
 
nadal Butelka rumu / 91.94.52.* / 2010-02-04 22:50
a to znowu paranoja, nie ma juz czegos takiego jak pierwszy przeglad, chyba ze nie ma obcego, kiedys kosztowalo to chyba 176zł i juz a teraz tyle co normalny przeglad, jesli na briefie jest wazny to go nie robisz, do akcyzy pytaja o przeglad choc nie wiem po co im to i podobnie w skarbowym, w urzedzie komunikacji mozna dopłacić 60zł i jedzic 7 dni bez tego przegladu ale to w prztypadku rejestracji auta kupionego w polsce,

Prosze o konkrety :))

Gruby071 / 95.49.242.* / 2009-09-16 01:49
Zwracam sie do Was forumowiczow poniewaz Niemiec ood ktorego kupuje auto nagle nie ma czasu i auto chce ssprzedac `zaraz` a nie za 3 tyg.

Moje watpliwosci:
- chce w poniedzialek pojechac pociagiem i wrocic na jego tablicach (niebieskich) i na jego dokumentach- wszystko dogadane :)
czy to auto moze byc wyrejestrowane przez nasz urzad? (czy musze odsylac/odwozic blachy i dokumenty, zeby on to wyrejestrowal w DE i czy nie jest tak ze w niemczech wystarczy tylko umowa sprzedazy auta przy wyrejestrowywaniu?)
na pierwszy przeglad pojade Jego tablicach.
Tylko jak to sie ma do Urzedu Celnego.. nie mam jeszcze papieru o wyrejestrowaniu/ wymeldowaniu? auta z niemiec
Z tego co sie orientuje szanowny Pan MUSI (bo cos tam robi) .wyrejestrowac auto dzien pozniej jak ja bym nim opuscil niemcy.
Dziekuje za wyrozumialosc :) To moje pierwsze auto z DE + cczas nagli wiec juz troche sie pogubilem w tym wszystkim.
Bardzo dziekuje za ewentualna pomoc:)
Pozdrawiam
Gruby

ew. moje gg: 3680575 dla pomocnych duchow =)
 
BIAŁAS / 91.94.54.* / 2009-10-20 16:47
WITAM! MAM PYTANIE.KUPIŁAM OD HANDLARZA ASTRĘ ROK PRODUKCJI 2004.FACET MI POWIEDZIAŁ,ŻE JESTEM ZWOLNIONA Z OPŁATY RECYKLINGOWEJ.CZY ON MIAŁ RACJĘ? PROSZĘ O PODPOWIEDŹ.
 
Polak P / 94.230.17.* / 2009-12-22 13:20
Opłata recyklingowa w wydziale to 500zł. Jeśli auto było wprowadzone na firmę a nie osobę fizyczną, mogę zaproponować zakup usługi recyklingowej w cenie 100zł. Kontakt na maila - podam więcej szczegółów. Zapraszam.
 
ukp / 188.47.45.* / 2009-10-25 15:16
wszystkie pojazdy rej. w PL od 2006 r przy 1 szej rejestracji o dmc 3500kg muszą zapłacić recykling.Wyjątkiem są pojazdy ,których właścicielami byli sprowadzający pojazd ,który zakupili przed datą wejścia recyklingu i chcą go zarejestrować w PL.Handlarze chcąc sprzedać drożej mówią takie głupstwa.Czasami sprowadzający maja zaświadczenie kupione od gwaranta,lub tp o recyklingu,wtedy jest ok
 
BIAŁAS / 79.162.43.* / 2009-10-27 15:53
Dziekuję ci bardzo za odpowiedż.Ostatni raz tak się dałam nabrać. Facet musiał mieć ze mnie niezły ubaw.