W tej chwili działa u nas 30 proc. koncernów o globalnym zasięgu. W tym roku pojawi się następne 10 proc.
HMV to sieć sklepów m.in. z muzyką, filmami i grami komputerowymi. Firma ma 170 mln funtów długów i jest pod presją banków, by pozyskać gotówkę na spłatę zobowiązań.
Sieć sklepów z artykułami dla dzieci Mothercare obwinia chciwych właścicieli lokali handlowych i wciąż ograniczających zakupy konsumentów w Wielkiej Brytanii o to, że musiała zamknąć 25 proc. sklepów i zwolnić 250 osób
Najbardziej zmniejszył się poziom wzajemnej wymiany handlowej z Australią i Koreą Południową.
Wal-Mart zarobił 3,4 mld dolarów. To o 3 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Właściciele sklepów w dzielnicy West End w kwietniu zarobili o 7,6 proc. więcej niż przed rokiem.
Wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w pierwszym kwartale 2011 r. osiągnęła poziom 28,5 mld euro, co stanowi wzrost o 45 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku
Sainsbury's poinformował, że między marcem 2010 a marcem 2011 zysk firmy wyniósł 827 mln funtów.
Tak uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński, po tym jak Sejm uchwalił nowe prawo geologiczne i górnicze.
Polacy szukający zagranicą własnego biznesu często chcą go uruchomić pod ojczystą marką.
Dzisiaj i jutro wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe takie jak super czy hipermarkety powinny być zamknięte.
Do wstąpienia do rosyjsko-białorusko-kazachskiej unii celnej zachęca Ukrainę premier Rosji Władimir Putin.
W święta wszystkie duże markety i galerie handlowe będą nieczynne.
W marcu sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii była wyższa o 0,2 proc. niż w lutym. Analitycy mówią o niespodziance.
Od początku roku deficyt w handlu zagranicznym przekroczył miliard dolarów. Po raz pierwszy od siedmiu lat.
Wśród kupujących produkty oznaczone logo Sprawiedliwego Handlu są w Polsce przede wszystkim emeryci i studenci.
Zyski szwedzkiej sieci sklepów z odzieżą w pierwszym kwartale spadły aż o 30 procent.
Sprzedaż detaliczna poszła mocno w górę, poprawiły się nastroje.
Już nie amerykańscy potentaci giełdowi, rosyjscy oligarchowie, czy arabscy szejkowie z petrodolarami są największymi nabywcami dóbr luksusowych. Ich miejsce powoli zajmują Chińczycy.
Kobiety stanowią ponad ponad 60 procent klientów e-sklepów. Wydają w nich więcej od mężczyzn.