Nie było wystąpień o billingi Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki w śledztwie o ujawnienie raportu ABW nt. incydentu w Gruzji w 2008 r. - podała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Przyznała, że występowano o billingi urzędników prezydenckich - Piotra Kownackiego i Małgorzaty Bochenek.
Jako "superobrzydliwą" ocenił doradca prezydenta RP prof. Tomasz Nałęcz wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, sugerującą, że gdyby nie małostkowość Bronisława Komorowskiego to co najmniej trzy osoby mogłyby nie zginąć w katastrofie smoleńskiej.
Klub PiS złożył wnioski do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie polityków PO m.in. premiera Donalda Tuska. Z kolei klub PO wnioskuje do tej komisji o ukaranie polityków PiS m.in. szefa partii Jarosława Kaczyńskiego. Obu klubom chodzi o wypowiedzi dotyczące katastrofy smoleńskiej.
Warszawski sąd rejonowy umorzył w środę proces karny, który Jarosławowi Kaczyńskiemu wytoczył b. szef MSWiA Janusz Kaczmarek za pomówienie go określeniem "agent śpioch" - poinformował PAP w środę wydział prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie.
Nie ma pojednania w procesie karnym, który Jarosławowi Kaczyńskiemu wytoczył b. szef MSWiA Janusz Kaczmarek za pomówienie go określeniem "agent śpioch". Prezesowi PiS grozi do roku więzienia.
Ruch odwołujący się do dorobku Lecha Kaczyńskiego powstanie na wiosnę przyszłego roku - wynika z rozmów PAP z politykami PiS. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest 10 kwietnia, rok po katastrofie smoleńskiej.
Będzińska prokuratura umorzyła sprawę anonimowego listu, w którym grożono zamachem Jarosławowi Kaczyńskiemu. Powodem umorzenia sprawy jest decyzja prezesa PiS, który oświadczył, że nie chce ścigania autora.
W Moskwie ze zdumieniem odniesiono się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że nie rozpoznał ciała swojego brata, gdy trumnę przewieziono do Polski - podało we wtorek radio Echo Moskwy.
Krakowski sąd oddalił w piątek zażalenie na odmowę wszczęcia dochodzenia w sprawie znieważenia miejsca pochówku Józefa Piłsudskiego poprzez umieszczenie w krypcie Srebrnych Dzwonów grobowca Lecha i Marii Kaczyńskich.
Konstytucja z podpisami Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego, kandydatów w tegorocznych wyborach prezydenckich, od środy jest w gablocie jednej z sal sejmowych.
Powszechny Dom Kredytowy
Pomagamy również znaleźć auto. więcej »