- Pracownicy korporacji często są traktowani jak trybiki w maszynie. Ten happening ma przypomnieć, że mają swoje sumienie, wrażliwość i emocje - mówi duszpasterz ludzi biznesu.
Autostrada A4 na wysokości Krzyżowej w powiecie bolesławieckim jest całkowicie zablokowana w kierunku Wrocławia. Na drodze wywrócił się tir, na niego zaś najechał bus. Nikt nie ucierpiał.
W intencji ofiar niemieckich obozów zagłady i radzieckich łagrów modliło się w niedzielę około 2 tysięcy wiernych podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które zostało odprawione w byłym niemieckim obozie Auschwitz II - Birkenau.
Krzyż przed warszawskim Pałacem Prezydenckim stał się dziś symbolem polskich podziałów w sprawie roli religii i Kościoła w życiu publicznym - twierdzi w piątek francuski dziennik "Liberation".
Kilkadziesiąt tysięcy osób uczestniczyło w Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum pod przewodnictwem Benedykta XVI w Wielki Piątek. W odczytanych rozważaniach podkreślono, że dzieje ludzkości potwierdzają, że człowiekowi nie są obce czyny nieludzkie.
Kilka tysięcy osób mimo zimnej, dżdżystej pogody przeszło w piątek wieczorem w drodze krzyżowej ulicami Warszawy. Tym razem Wielki Piątek przypadł w piątą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, droga krzyżowa nawiązywała do papieskiego nauczania.
Wierni i duchowni sześciu Kościołów chrześcijańskich w Wielki Piątek wieczorem wzięli udział w 11. Ekumenicznej Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami Łodzi. W jej trakcie wspominana była piąta rocznica śmierci papieża Jana Pawła II.
Warszawska Droga Krzyżowa wyruszyła w piątek wieczorem z Placu Zamkowego. Tegoroczny pochód odbywa się w piątą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II.
Chrześcijanie różnych wyznań - katolicy, prawosławni, koptowie i wyznawcy innych Kościołów wschodnich przemierzali wspólnie w Wielki Piątek Drogę Krzyżową w Jerozolimie.
Ponad pięć tysięcy pielgrzymów wzięło w piątek udział w bieszczadzkiej Drodze Krzyżowej, zakończonej wejściem na najwyższy szczyt polskich Bieszczad - Tarnicę (1346 m n.p.m.).