Minister Klich podkreśla, że nie zmieni się wielkość kontyngentu w Afganistanie.
Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła jednogłośnie w piątek rezolucję, która przedłuża na cztery miesiące mandat oenzetowskiej misji obserwacyjnej w Gruzji i Abchazji.
Pieniądze na licencje programową i misję publiczną zapisane w budżecie KRRiT.
SLD proponuje nowy sposób finansowania mediów publicznych. Sojusz chce, by pieniądze na licencje programową i misję publiczną były zapisane w budżecie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Dziennik "Polska" dotarł do raportu, który trafił do ministra sprawiedliwości z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Zawarte w nim dane wskazują, że żołnierze na misjach piją alkohol, choć jest to zakazane i może skończyć się grzywną oraz wyrzuceniem z armii.
Rosyjska fregata o nazwie "Nieustraszony" zakończyła patrolowanie wód u wybrzeży Somalii. Okręt wrócił do swojej bazy macierzystej w Bałtyjsku w obwodzie kaliningradzkim.
Węgierski kontyngent zwiększy się niemal dwukrotnie.
Misja w Kościele i w świecie osób konsekrowanych jest niezastąpiona. Podkreślił to w homilii w warszawskiej archikatedrze prowincjał Księży Pallotynów ojciec Czesław Parzyszek.
Ministerstwo Obrony Narodowej poważnie się zastanawia nad zmniejszeniem liczby żołnierzy, biorących udział w misjach zagranicznych. Informację tę potwierdził wiceszef resortu Stanisław Komorowski.
(dochodzi wypowiedź ministra Sikorskiego o wysłaniu Polaków)
Unia Europejska jest gotowa wznowić swoją misję na granicy Strefy Gazy z Egiptem i współpracować tam z USA w walce z przemytem broni i amunicji dla terrorystów z Hamasu - zadeklarowali w poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych "27" w Brukseli.
24. stycznia obchodzimy 43. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tego dnia w Kościele przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, jednego z patronów dziennikarzy.
Unia Europejska jest gotowa wznowić i wzmocnić swoją misję na granicy Strefy Gazy z Egiptem - taką deklarację złożą w poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych UE w Brukseli, jak dowiedziała się PAP w unijnych źródłach dyplomatycznych.
OBWE przedstawiła nową propozycję dotyczącą swej misji obserwacyjnej w Gruzji i ma nadzieję, że w ciągu kilku tygodni otrzyma odpowiedź Moskwy - powiedziała w czwartek nowa szefowa organizacji Dora Bakojannis z Grecji.
Do Gruzji przylecieli polscy oficerowieodpowiadaj
W Tbilisi i Cchinwali trwaj
(dochodzi wypowiedź szefa BBN)
Rząd przyjął strategię dotyczącą wysyłania naszych żołnierzy na zagraniczne misje. Minister obrony narodowej Bogdan Klich poinformował, że zaakceptowany dokument reguluje i porządkuje kwestie naszych misji wojskowych.
Rząd przyjął we wtorek strategię udziału polskich wojsk w operacjach poza granicami kraju; w ocenie szefa MON Bogdana Klicha "powstaje pierwszy dokument, który organizuje politykę w zakresie wysyłania żołnierzy za granice".
Żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły - zastrzega szef MON.