Na skróty
2007-02-12

Niemcy: Rząd łagodnie ocenia przemówienie Putina w Monachium

Ostra krytyka Stanów Zjednoczonych i NATO, jaką Władimir Putin zaprezentował w sobotę na 43. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, nie była "odwrotem ku zimnej wojnie" - oświadczył w poniedziałek rzecznik niemieckiego rządu Ulrich Wilhelm.

2007-02-12

W.Brytania: "FT": w Monachium Putin osiągnął efekt odwrotny do zamierzonego

Swoim sobotnim wystąpieniem w Monachium prezydent Rosji Władimir Putin osiągnął efekt przeciwny do zamierzonego - zamiast podzielić, zjednoczył przeciwko sobie uczestników 43. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium - ocenia w poniedziałek komentator brytyjskiego dziennika "Financial Times".

Ciszewski: Antyterrorystyczna koalicja umarła w Monachium
2007-02-12

Ciszewski: Antyterrorystyczna koalicja umarła w Monachium

Putin pokazał w Monachium, że Rosja wypisuje się z walki z osią zła. Oznacza to powrót starego modelu polityki zagranicznej opartej na równowadze sił. Chociaż polska dyplomacja nie uczestniczyła w awanturze, będzie stawić zmianom czoła.

USA: Chcemy chronić przyjaciół w Europie
2007-02-11

USA: Chcemy chronić przyjaciół w Europie

Szef Pentagonu Robert Gates zapewnia, że budując tarczę antyrakietową, USA nie dążą do zimnej wojny.

2007-02-11

Rosja: Po wystąpieniu Putina w Monachium politycy murem za prezydentem

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, Michaił Margiełow zaprzeczył w niedzielę, jakoby sobotnie wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina z na 43. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium świadczyło o powrocie do zimnej wojny.

2007-02-11

Politycy o nieobecności Polski na szczycie w Monachium

Nieobecności wysokiego rangą przedstawiciela Polski na 43. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium była poważnym błędem - uważają politycy opozycji. Szef klubu PiS Marek Kuchciński tłumaczy, że przeszkodził temu "zbieg ważnych wizyt", m.in. przyjazd szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso.

2007-02-11

Wizyta Barroso ważniejsza od konferencji w Monachium

Na międzynarodowej konferencji zabrakło wysokich rangą przedstawicieli polskiego rządu. Ważniejsze było spotakanie z przebywającym w Polsce szefek Komisji Europejskiej, tłumaczy rzecznik rządu.

2007-02-10

Dziedziczak: przedstawiciele Polski są w Monachium

Przedstawiciele naszego kraju są obecni na 43. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium - zapewnił w sobotę rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Jak powiedział, polskie władze reprezentuje w Monachium dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych Kancelarii Premiera prof. Krzysztof Miszczak oraz szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych - Paweł Zalewski.

2007-02-10

W Monachium Polskę reprezentuje przedstawiciel Kancelarii Premiera

Rzecznik rządu powiedział, że nowy minister obrony Aleksander Szczygło nie bierze udziału w konferencji w Monachium, gdyż zaproszenie otrzymał były szef tego resortu Radosław Sikorski. Spotkanie poświęcone jest sprawom światowego bezpieczeństwa.

2007-02-10

Trójka - Aleksander Szczygło: O mojej nieobecności w Monachium zadecydowały względy formalne

Nowy minister obrony narodowej Aleksander Szczygło zapowiedział kontynuowanie w resorcie działań Radosława Sikorskiego. Gość "Śniadania w Trójce" zaznaczył, że wiele zmian, realizowanych wcześniej w MON, było wspólnymi pomysłami byłego szefa resortu oraz Kancelarii Prezydenta.

2007-02-09

Putin podkreśli w Monachium rolę Rosji w świecie

Podczas rozpoczynającej się w piątek wieczorem 43. Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium Władimir Putin "potwierdzi przywiązanie Rosji do wielobiegunowego modelu ładu światowego" - powiedział doradca ds. polityki zagranicznej rosyjskiego prezydenta Siergiej Prichodźko.

2007-02-09

W Monachium o bezpieczeństwie światowym

W Monachium rozpoczyna się doroczna konferencja na temat światowego bezpieczeństwa. Jej uczestnicy zastanawiać się będą m. in. nad współpracą NATO i Unii Europejskiej w rozwiązywaniu konfliktów, możliwościami przyspieszenia procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie oraz dalszymi metodami walki z terroryzmem.

2006-09-14

Niemcy: Papież odleciał do Rzymu

Papież Benedykt XVI odleciał w czwartek z lotniska w Monachium do Rzymu.

2006-09-10

Anioł Pański na błoniach Neue Messe

Benedykt XVI powiedział, że Maryja jest przykładem postrzegania Boga jako centrum życia. W rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański, odprawionej po mszy na błoniach Neue Messe w Monachium, papież przypomniał, że kult Maryi jest od wieków szczególnie żywy w Bawarii.

2006-09-10

Niemcy: Anioł Pański zakończył mszę w Monachium

W rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański na zakończenie mszy w Monachium papież Benedykt XVI przypomniał wiernym o tym, jak konieczne w życiu każdej osoby oraz dla spokojnej i pokojowej koegzystencji między ludźmi jest to, by widzieć w Bogu centrum rzeczywistości i centrum osobistego życia.

2006-09-10

250 tysięcy wiernych uczestniczy we mszy papieskiej w Monachium

Benedykt XVI powiedział, że miłość bliźniego jest punktem odniesienia dla wiary i miłości Boga. Papież celebruje Mszę Świętą na błoniach Neue Messe w Monachium.

2006-09-10

Niemcy: Przed pierwszą mszą św. Benedykta XVI w Riem pod Monachium

Teren targów w Riem pod Monachium, gdzie Benedykt XVI odprawi w niedzielę pierwszą w czasie swej pielgrzymki do Bawarii mszę świętą, powoli wypełnia się ludźmi. Jest już 150 tys. osób - informuje biuro prasowe. Organizatorzy spodziewają się co najmniej 250 tys. pielgrzymów.

2006-09-09

Niemcy: Papież modlił się pod kolumną Matki Boskiej w Monachium

Papież Benedykt XVI modlił się w sobotę po południu na Placu Mariackim (Marienplatz) w Monachium pod kolumną patronującej Bawarii Matki Boskiej.

2006-09-09

Niemcy: Przemówienie papieża na lotnisku w Monachium

W przemówieniu powitalnym na lotnisku w Monachium papież Benedykt XVI przypomniał wielowiekowe związki Bawarii z Kościołem katolickim, wyrażając jednocześnie nadzieję na kultywowanie wartości chrześcijańskich w życiu społecznym całych Niemiec.

2006-09-09

Niemcy: Benedykt XVI przybył do Monachium

Papież Benedykt XVI przybył w sobotę do Monachium, rozpoczynając sześciodniową pielgrzymkę po rodzinnej Bawarii.