20 ton darów przekazali placówkom współpracującym z radomską Caritas oraz powodzianom mieszkańcy niewielkiej miejscowości koło Utrechtu w Holandii. Zbiórkę zorganizowała pochodząca z Radomia Agnieszka Woudenberg wraz z mężem Ronem.
NASA obawia się, że marsjański łazik Spirit może już więcej nie wysłać sygnału na Ziemię. Od 22 marca Centrum Kontroli Lotów nie otrzymało sygnału od robota.
Rząd rozpoczął piątkowe posiedzenie, na którym ma zająć się Wieloletnim Planem Finansowym Państwa - poinformowało PAP Centrum Informacyjne Rządu. Dokument ma określać m.in. wielkość deficytu budżetowego w ciągu najbliższych czterech lat.
12 olejnych obrazów Fredericka Bidigare przedstawiających uczestników uroczystości rocznicy Powstania Warszawskiego pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego z 2009 roku znalazły się na wystawie "Grace/Hołd", otwartej w czwartek w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Sojusz Lewicy Demokratycznej proponuje powołanie "Fundacji Polsko - Rosyjskiej". Taka fundacja, według polityków lewicy, miałaby być powołana w porozumieniu ze stroną rządową Federacji Rosyjskiej. Jej celem miałaby być poprawa relacji polsko - rosyjskich, współpraca gospodarcza, sportowa czy wymiana młodzieży. SLD przygotowało w tej sprawie projekt uchwały sejmowej, który ma być przedstawiony wszystkim klubom poselskim.
W piątek hazardowa komisja śledcza zajmie się projektem raportu podsumowującego jej prace. Wątpliwości, czy tego dnia posłowie przyjmą raport, ma nie tylko opozycja, ale i szef komisji Mirosław Sekuła (PO), który wyznaczył już termin kolejnego posiedzenia w przyszłym tygodniu.
Ministerstwo Skarbu Państwa ma obecnie nieco ponad 12,5 mld zł przychodów z prywatyzacji, co oznacza realizację ponad 50 proc. tegorocznego planu - powiedział PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz,.
Uchwalony w Katalonii zakaz korridy rozbudził nadzieje jej przeciwników na południu Francji, gdzie walki z bykami ściągają też tłumy widzów. Według francuskich mediów, kwestią tą może wkrótce zająć się tamtejszy parlament.
Chleb pielgrzyma, benedyktynka czyli nalewka od siedmiu boleści, szale z wielbłądziej sierści, ikony i setki innych produktów wytwarzanych zgodnie z pradawnymi recepturami będzie prezentowanych na I Międzynarodowych Targach Wyrobów Klasztornych w Bierzwniku (Zachodniopomorskie).
Francuscy inżynierowie opracowali prototyp łodzi podwodnej napędzanej siłą ludzkich mięśni - podaje w czwartek agencja Reutera. Scubster to jednoosobowa żółta łódź podwodna o długości 3,5 metra, wyposażona w pedały i dwa wirniki.
Minister pracy i polityki społecznej nie potwierdza, by rząd planował podniesienie składki rentowej do blisko 10 procent pensji brutto. Jolanta Fedak zastrzegła w Programie I Polskiego Radia, że wciąż nie zna - tak jak pozostali ministrowie - szczegółów Wieloletniego Planu Finansowego Państwa, który zostanie jutro przedstawiony. Według mediów plan zawiera propozycję podniesienia składki rentowej.
Ścieżka Mnicha prowadzi turystów odwiedzających Chęciny (Świętokrzyskie) wzdłuż najważniejszych zabytków tego miasteczka. Pieszy szlak turystyczny powstał dzięki unijnemu dofinansowaniu.
Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło w środę rezolucję stwierdzającą, że dostęp do czystej wody i warunków sanitarnych należy do praw człowieka. 41 krajów było innego zdania, wśród nich USA. Tymczasem brudna woda zabija co roku więcej ludzi niż jakakolwiek wojna
Serbia złożyła w środę w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ projekt rezolucji w sprawie Kosowa proponujący rozpoczęcie nowych negocjacji na temat "otwartych kwestii" między Belgradem a Prisztiną, niewspominający przy tym o statusie Kosowa - podało serbskie MSZ.
Za wszystkimi projektami Apple'a stoi Jonathan Ive - prawa ręka szefa firmy.
Katowice znalazły się w dziesiątce europejskich miast, których doświadczenia mają posłużyć do rozwoju w Europie elektrycznych samochodów i odpowiedniej dla nich infrastruktury. Międzynarodowy projekt będzie realizowany w ramach unijnego programu Urbact II.
Pokazy filmów, wystawa scenografii z filmu "Kingsajz" czy warsztaty z filmowej animacji będzie można zobaczyć w przygotowanym przez łódzkie "Kino Cytryna" miasteczku filmowym, które uruchomione zostanie na czas trwania Przystanku Woodstock.
Nadzwyczajna sejmowa podkomisja rozpoczęła w piątek prace nad dwoma lewicowymi projektami ustaw, które regulują kwestie związane z metodą in vitro. Zakładają one m.in. dopuszczenie tworzenia wielu ludzkich zarodków i zamrażania ich oraz finansowanie zapłodnienia pozaustrojowego ze środków NFZ.
Resort skarbu kończy prace nad projektem ustawy o nadzorze właścicielskim. Działająca przy premierze Rada Gospodarcza chce, by w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa zasiadały osoby z dużymi kompetencjami i doświadczeniem w biznesie, a nie urzędnicy.
Nicolas Sarkozy potwierdził projekt budowy we Francji dwóch nowoczesnych helikopterowców dla Rosji. Prezydent Francji odwiedził stocznię w Saint-Nazaire, gdzie te okręty będą budowane.