Szef klubu PO uważa, że Marek Belka byłby dobrym szefem NBP.
Szef klubu PO Grzegorz Schetyna uważa, że krytyczna wypowiedź prezesa PSL, wicepremiera Waldemara Pawlaka o wysunięciu przez pełniącego obowiązki prezydenta Bronisława Komorowskiego kandydatury Marka Belki na funkcję szefa NBP, związana jest z kampanią prezydencką.
Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna został ponownie wybrany na przewodniczącego dolnośląskich struktur partii. Wybory władz odbyły się w sobotę podczas zjazdu regionalnego tej partii w Legnicy.
Jeśli straty związane z powodzią nie przekroczą 3 mld euro, to nasz kraj może otrzymać nawet 100 mln euro pomocy.
Schetyna: Działacze angażują się w działania ratunkowe.
Szef klubu PO Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że 16 zjazdów regionalnych partii - pomimo sytuacji powodziowej - odbędzie się bez zmian - 22 maja. "Kalendarz jest sztywny i twardy. Musimy te zjazdy zrealizować" - podkreślił.
Szef klubu Platformy Obywatelskiej zapowiada ograniczenie kampanii wyborczej w związku z akcją przeciwpowodziową. Grzegorz Schetyna powiedział, że kampania Bronisława Komorowskiego dopiero w czerwcu nabierze większej dynamiki. Dodał, że w obecnej sytuacji wielu członków PO, głównie z samorządów, jest zaangażowanych w działania przeciwpowodziowe.
# Dochodzą wypowiedzi polityków PiS, PSL i Lewicy #
Schetyna: politycy wybrali własny interes. Ludowcy: to byłoby bezprawie.
Politycy wybrali własny interes, a nie interes obywateli - tak szef klubu PO Grzegorz Schetyna ocenia środową decyzję klubów PiS, PSL i Lewicy, by nie wprowadzać pod obrady Sejmu przygotowanego przez Platformę projektu noweli ustawy o wyborze prezydenta.
Marszałek Sejmu, kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski jest otwarty na debatę z Jarosławem Kaczyńskim przed pierwszą turą wyborów - powiedział w piątek w Koninie (Wielkopolska) sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna.
Prawo i Sprawiedliwość pokazuje wyborcom swoją nieprawdziwą twarz; my pokażemy, co jest nieprawdziwego w Jarosławie Kaczyńskim - zapowiada szef klubu PO Grzegorz Schetyna. Platforma przygotowuje plakaty, kręci spoty i filmy o Bronisławie Komorowskim, w ciągu kilku dni ma przedstawić ostateczny scenariusz kampanii wyborczej.
- Potrzebujemy czasu, ale jestem dobrej myśli - mówi Schetyna.
Platforma wysunęła Irenę Lipowicz. Opozycja krytykuje: zwyciężyła partyjność.
Opozycja naciska na rząd by przyśpieszyć dochodzenie. Badanie dowodów dobiega końca, jednak śledztwo może potrwać kilkanaście miesięcy.
Szef klubu PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Bronisław Komorowski nie weźmie udziału w debatach z kontrkandydatami przed I turą wyborów prezydenckich. Schetyna nie wykluczył debaty przed II turą wyborów.
(
wybory, PO, pis, prezydent, tusk, kaczyński, komorowski, kampania, schetyna, bronisław komorowski, donald tusk, gęsicka, jakubiak, stasiak, kluzik-rostkowska, grzegorz schetyna, władysław stasiak )
W 1995 roku jeden głos poparcia kosztował Aleksandra Kwaśniewskiego 51 groszy. Dziesięć lat później Lech Kaczyński musiał wydać ponad trzy razy więcej.
Wielcy tego świata często najbardziej są zapamiętywani z tego co powiedzieli, gdy wydawało im się, że mikrofony są wyłączone.
Szef klubu PO Grzegorz Schetyna powiedział, że Platforma zebrała już dużo powyżej 100 tys. podpisów pod kandydaturą Bronisława Komorowskiego. Według informacji PAP, Platforma zebrała już około 500 tys. podpisów; zostaną one złożone do PKW na początku przyszłego tygodnia.
Sport
Adam Małysz, polski skoczek narciarki, obecnie kierowca rajdowy, został wytypowany, jako polski kandydat do... więcej »