Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk: SLD i PiS działają razem. By zyskać w mediach

0
Podziel się:

Szef rządu uważa, że partie chcą rozdzielić między siebie stanowiska w mediach.

Tusk: SLD i PiS działają razem. By zyskać w mediach
(PAP/Radek Pietruszka)

(Aktualizacja: 17.02)

Premier Donald Tusk zapewnił, że rząd będzie zmierzał do realizacji misji finansowania mediów publicznych z budżetu państwa. Sejm nie odrzucił dziś weta prezydenta do ustawy medialnej. Lewica nie pomogła koalicji rządowej przeforsować projektu.

Szef rządu uważa, że SLD i PiS zawarły porozumienie, aby rozdzielić między siebie stanowiska w mediach. Premier podkreślił, że podstawowym skutkiem porozumienia SLD - PiS w sprawie ustawy medialnej jest utrzymanie abonamentu.

Pytany o dalsze plany, dotyczące mediów publicznych, szef rządu podkreślił, że dla PO najważniejszy jest powrót do debaty o jak najszybszej likwidacji abonamentu.

W opinii premiera wielkie emocje, towarzyszące losom mediów publicznych zepchnęły w cień istotę problemu, czyli właśnie utrzymywanie abonamentu jako dodatkowej, bolesnej - jak się wyraził szef rządu - dla wielu ludzi daniny.

PiS zaprzecza: Układu nie ma

Tymczasemrzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak zapewnia, że nie ma żadnego układu w sprawie mediów publicznych między PiS a Lewicą. Na konferencji prasowej w Sejmie Błaszczak ocenił, że piątkowa decyzja Sejmu jest _ nadzieją dla telewizji publicznej _, bo - jak uzasadnił - będzie mogła ona _ dalej funkcjonować _.

Dodał, że spodziewa się, tego iż obecny p.o. prezes TVP Piotr Farfał _ będzie wymyślał tysiące kruczków prawnych, żeby nie opuścić swojego stanowiska _. - _ Minister skarbu Aleksander Grad będzie go dzielnie wspierał w tej walce _ - powiedział Błaszczak.

Odnosząc się do tego, że Sejm, wbrew temu co chciał PiS, odrzucił sprawozdanie KRRiT, Błaszczak
zaznaczył, że teraz wszystko zależy od prezydenta. _ - Prezydent jest suwerenem. Poczekamy i zobaczymy, co zrobi. Prezydent podejmie stanowisko takie, jakie uzna za stosowne _ - podkreślił.

Szef KRRiT jest zadowolony

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski cieszy się z podtrzymania przez Sejm weta prezydenta do ustawy medialnej. Jego zdaniem, oznacza to, że nie wejdzie w życie zła ustawa. Kołodziejski przypomniał, że projekty ustaw medialnych przygotowują teraz prezydent i rząd:

(Dźwięk: IAR)

Lech Kaczyński zawetował ustawę medialną, argumentując to tym, że nie gwarantuje ona stabilnego finansowanie mediów publicznych. Zdaniem prezydenta, brak takiej gwarancji uniemożliwiłby realizację misji publicznej.

Raport Money.pl
*Ustawa medialna do kosza. Media w finansowej zapaści * Polacy przestali płacić abonament RTV. Dług za ostatnie trzy lata to 3,5 mld zł. Czytaj w Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)