wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Belgia walczy z powodzią. Ulewne deszcze, które nawiedziły kraj spowodowały śmierć dwóch osób - poinformowała telewizja VRT. Zalanych zostało wiele miejscowości zarówno w niderlandzkojęzycznej Flandrii, jak i frankofońskiej Walonii.
Czytaj więcej w Money.pl
Powódź w Nepalu pochłonęła już kilkadziesiąt ofiar
Od trzech dni w Nepalu nieustannie pada deszcz. Wylały rzeki, pod wodą znalazły się setki domów, co najmniej dwieście uległo kompletnemu zniszczeniu. Ewakuowano ponad 3,5 tysiąca osób.
Belgia nie zgadza się na CETA
Belgia nie zgadza się na podpisanie umowy handlowej między Unią Europejską a Kanadą. Walonia, która jest jednym z belgijskich regionów, podtrzymała swój sprzeciw i domaga się więcej czasu na analizę zapisów porozumienia.
W Belgii nie brak pesymizmu. Dlaczego tak boją się Trumpa?
Komentatorzy i dziennikarze w belgijskiej prasie, piszą dziś z pesymizmem i niepokojem o wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Przewidują problemy w relacjach z Unią, a w samej Europie prognozują wzrost populizmu.
Rzeki wystąpiły z brzegów, wiele ulic znalazło się pod wodą, zalane zostały domy, a kilkaset osób zostało już ewakuowanych. Sytuacja jest katastrofalna, bo deszcz nie przestaje padać. Luc Bauwens z centrum kryzysowego w Gandawie powiedział, że takiej sytuacji nie było od 20.lat. Strażacy nie nadążają z wypompowywaniem wody, przeciekają wały wzmacniane workami z piaskiem. Do miejsc najbardziej dotkniętych przez powódź wysłano żołnierzy. Tak jest na przykład w Walonii, gdzie zginęły dwie osoby - jednego mężczyznę porwał rwący potok, natomiast druga ofiara utknęła w samochodzie, zalanym w ślepej uliczce przez nadciągającą falę. "Nie wiedzieliśmy czegoś podobnego, wody przybywa w zastraszającym tempie, jej naporu nie wytrzymują worki z piaskiem" - mówi jeden z mieszkańców Beaumont.
W najbliższych kilkunastu godzinach sytuacja jeszcze może się pogorszyć, bo deszcz nie przestaje padać, a prognozy pogody mówią o ulewach do poniedziałku.
telewizja, samochód, dom, powódź, ofiary, belgia, centrum
IAR