Biathlon - Martin Fourcade najlepszy w Soczi

0

Biathlon - Martin Fourcade

Martin Fourcade wygrał w Soczi bieg biathlonistów na 20 kilometrów zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata.
Reprezentant Francji, który w niedawnych mistrzostwach świata w czeskiej miejscowości Nove Mesto zdobył złoty medal w tej samej konkurencji, w Soczi wyprzedził o blisko 7 sekund Niemca Andreasa Birnbachera, na trzeciej pozycji bieg ukończył Ukrainiec Serhij Siemienow, gorszy od Fourcade'a o ponad 31 sekund.
Martin Fourcade umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - ma 1012 punktów. Drugie miejsce zajmuje Emil Hegle Svendsen, nieobecny w Soczi Norweg ma 751 punktów. Trzeci w pucharowej klasyfikacji jest Słoweniec Jakov Fak - w Soczi zajął 23. miejsce, zgromadził 650 pkt.
Reprezentanci Polski w Soczi nie startowali.