Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIAR"Gazeta Prawna" - Chińscy inwestorzy w Polsce
2006-08-10 00:33

"Gazeta Prawna" - Chińscy inwestorzy w Polsce


Chińscy przedsiębiorcy sondują polski rynek jako miejsce do lokowania produkcji - podaje dzisiejsza "Gazeta Prawna". Chińskich inwestorów przyciągnąć ma brak ceł i kontyngentów w handlu z krajami Unii Europejskiej.
Czytaj więcej w Money.pl
,,Dziennik Gazeta Prawna": E-zdrowie
Kod wysłany SMS-em zamiast recepty, lekarz wybrany za pośrednictwem komputera, wyniki badań krwi w laptopie i konto z historią choroby jak konto bankowe - to prawdziwa e-rewolucja w służbie zdrowia - informuje ,,Puls Biznesu".
"Dziennik Gazeta Prawna": Rodzimy po cesarsku
Polki coraz rzadziej decydują się na naturalny poród. Od 1999 r. podwoiła się liczba kobiet, które wybierają operację. Głównie dlatego, że przeraża je ból - wyjaśnia "Dziennik Gazeta Prawna".
"Dziennik Gazeta Prawna": Papieros już nam nie smakuje
Liczba Polaków palących papierosy wyraźnie topnieje. Ale i tak jesteśmy w kopcącej czołówce Europy - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".
Dziennik podaje, że w tym roku Polskę odwiedziło 700 przedsiębiorców z Chin. Wartość deklarowanych inwestycji chińskich firm wynosi 1 miliard złotych. Zdaniem gazety Polska może wygrać jako brama na unijny rynek.
Dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w zachodniopomorskim urzędzie marszałkowskim, Janusz Gawroński uważa, że Polska nie powinna popełnić tego samego błędu co USA, które kiedyś zamknęły się na współpracę z Japonią. Zdaniem Gawrońskiego Polska może wiele zyskać na światowej ekspansji chińskiej gospodarki. Twierdzi, że Chińczycy chcą opanować rynek europejski i dużo inwestują w nowe technologie. Jego zdaniem chińskie towary i firmy będą funkcjonowały w Europie bez skojarzeń z niższą jakością.
Autor artykułu informuje, że na potrzeby Chin odpowiedział już Koszalin. Specjalnie na potrzeby inwestora powstał tam obszar, który ma zostać pierwszym w Europie Chińskim Centrum Produkcyjnym.
Więcej na temat kapitału z Chin w "Gazecie Prawnej".

Giełda na żywo

WIG20 odrobił połowę czerwcowych spadków

Nadchodzący tydzień na rynku również zapowiada się ciekawie.

Giełda na żywo

To już koniec spekulacji na temat OFE. Jak to wpłynie na GPW?

Ważne publikacje gospodarcze z USA i decyzja Fed będą najistotniejszymi...

GP/lj/krzycz
(IAR)
Tagi:rynek, inwestor, Polska, usa, gospodarka, gazeta prawna, chiński, polsce


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
"Puls Biznesu" - VAT zagraża szefom spółek
Wszyscy etatowi pracownicy, którzy nie mają nad sobą zwierzchnika, mogą stać się podatnikami VAT - pisze "Puls Biznesu". Eksperci podatkowi ostrzegają, że byłby to absurd na europejską skalę.
"Gazeta Wyborcza"-samorządy zaniepokojone
Samorządowcy są zaniepokojeni jednym z zapisów projektu ustawy o prowadzeniu polityki rozwoju. Konwent marszałków województw alarmuje, że jeden z artykułów projektu pozwala rządowi kontrolować inwestycje samorządu i nie dać pieniędzy na projekty, które - według rządu - są niezgodne ze Strategią Rozwoju Kraju. O zgodności lub niezgodności ma decydować ministerstwo rozwoju regionalnego.
"Rzeczpospolita" - Lepper lepszy od Giertycha
"Rzeczpospolita" ocenia sto dni w rządzie Andrzeja Leppera i Romana Giertycha. Pierwszemu z wicepremierów gazeta wystawia ocenę 3 +, argumentując, że niewiele zrobił ale i niewiele zepsuł. Z kolei Giertychowi dziennik stawia 3 -, oceniając, że wyróżnił się głównie kontrowersyjnymi decyzjami. Na ocenie gazety zaważyły przede wszystkim wstrzymanie obowiązkowego przedszkola dla pięciolatków i maturalna amnestia.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze