Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Katastrofa drogowa pod Moskwą

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa kolejowa pod Moskwą. Są zabici
Do tragicznego wypadku doszło na stacji Biekasowo, 70 km od Moskwy.
Jest specjalna instrukcja dla przewoźników drogowych jeżdżących po Rosji i Polsce
Ministerstwo infrastruktury i budownictwa przygotowała instrukcję dla służb kontrolnych i przewoźników drogowych Polski i Rosji, w zakresie rodzajów wykonywanych przewozów i wymaganych zezwoleń na transport towarów do obu krajów.
Zastój w budownictwie drogowym? Ministerstwo zaprzecza i podaje liczby
W ramach obecnej perspektywy finansowej UE podpisane zostały 94 umowy na budowę 1330 km nowych dróg krajowych o wartości ponad 51 mld zł
18 osób nie żyje a ponad 26 trafiło do szpitala. To najnowsze dane dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na przedmieściach Moskwy.
Według świadków wypadek spowodował kierowca ciężarówki marki KAMAZ. "Mieliśmy zielone światło, a ta ciężarówka wyjechała z bocznej drogi i uderzyła w autobus. Słychać było gruchot blach i krzyk" - opowiadają świadkowie. Ci, którzy jechali w tym samym czasie drogą Moskwa - Podolsk relacjonują, że pomagali rannym wydostać się z autokaru. "Tam były też dzieci, jak one strasznie krzyczały" - dodają.
Siła uderzenia była tak duża, że autokar rozerwało na dwie części. Jak ustaliła moskiewska policja kierowca KAMAZa był już sześciokrotnie karany za łamanie przepisów drogowych. Prokuratura wszczęła przeciwko niemu postępowanie karne. Władze obwodu moskiewskiego podjęły decyzje o wypłaceniu odszkodowań rodzinom ofiar wypadku.

IAR
IAR