Na skróty
  • Ważne:
Korczowa: Celnicy udaremnili przemyt papierosów
2008-06-27 12:24

Korczowa: Celnicy udaremnili przemyt papierosów


Na drogowym przejściu granicznym w Korczowej celnicy udaremnili przemyt ponad 100 tysięcy paczek papierosów. Kontrabanda ukryta była w samochodzie - cysternie zmierzającej z Kijowa do Warszawy.

Podejrzenie celników wzbudziła różnica trzech ton w deklarowanej wadze towaru. W wyniku szczegółowej rewizji okazało się, że w cysternie tkwi druga - mniejsza. W przestrzeni między cysternami celnicy ujawnili ponad 101 tysięcy paczek papierosów.

Małgorzata Eisenberger- Blacharska - rzecznik prasowy Izby Celnej powiedziała, że wartość skonfiskowanego towaru oszacowano na 130 tysięcy złotych. Gdyby papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić blisko milion złotych. Według rzeczniczki Izby Celnej, ujawnienie takiej partii przemycanego towaru oznacza, że przemyt papierosów zza wschodniej granicy wcale nie maleje. Wpadka z cysterną oznacza również, zdaniem Małgorzaty Eisenberger - Blacharskiej, że służby celne muszą wszystkie przesyłki towarowe bardzo dokładnie kontrolować.

50-letni kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚ. Twierdzi, że nie wiedział, iż przemycał papierosy. Samochód należy do jednej z małopolskich firm.
(IAR)
Tagi:rynek, złoty, samochód, towary, celnicy, korczowa, przemyt papierosów, udaremnienie


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
PiS jest przeciwko nowelizacji ustawy o służbach wywiadowczych
Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwko nowelizacji ustawy o służbach wywiadowczych. Wczoraj wnocy odbyło się jej drugie czytanie.
Polska otrzymała ponad 5 miliardów euro z UE w 2007 r.
Ponad 5 miliardów euro otrzymała w ubiegłym roku Polska z unijnego budżetu. Jest to suma "na czysto", już po odliczeniu składki do wspólnej kasy. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że to o ponad 2 miliardy więcej niż w 2006 roku.
Białoruś: Parafie przygotowują letni wypoczynek dla dzieci
Białoruskie parafie przygotowują letni wypoczynek dla dzieci pod hasłem "Wakacje z Bogiem". Kolonie i obozy organizowane są na Białorusi oraz w Polsce. Współfinansuje je Caritas z obu krajów. W tym roku skorzysta z nich kilka tysięcy uczniów.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl