Na skróty
2010-11-03 14:28

Londyn - metro - strajk


W Londynie z powodu strajku pracowników metra panuje chaos komunikacyjny . Zamkniętych jest prawie 80 stacji.
Czytaj więcej w Money.pl
Strajk kierowców sparaliżował komunikację w Londynie
Bez przeszkód funkcjonuje zaledwie około 40 spośród prawie 700 londyńskich linii autobusowych.
Miedź w Londynie tanieje po zakończonym strajku
W czwartek podano, że kopalnia miedzi i cynku w Peru, należąca do BHP Billiton Ltd. i Glencore, wróci do normalnej pracy w przyszłym tygodniu.
Londyńskie metro. Pracownicy walczą o uprawnienia emerytalne
Protesty potrwają osiem dni.
Protestujący chcą wstrzymania planowanych cięć etatów. 24 -godzinny protest zaczął się wczoraj wieczorem. Miasto szacuje straty, które idą w dziesiątki milionów funtów szterlingów.
Brytyjski rząd przygotował pakiet cięć wydatków rządowych na sumę ponad 80 miliardów funtów szterlingów w ciagu czterech lat. Jest to reforma systemu świadczeń społecznych, w wyniku czego około pół miliona osób z budżetówki będzie zmuszona do zmiany zatrudnienia.
Kolejny, czwarty z kolei strajk w metrze ma się odbyć 29 listopada.

Informacyjna Agencja Radiowa
(IAR)
Tagi:strajk, wyniki, londyn, system, metro, kolej, protest


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Austria-alpiniści-ciała
Po czterodniowej akcji ratunkowej austriaccy ratownicy odnaleźli ciała dwóch polskich alpinistów, którzy zaginęli w sobotę pod szczytem lodowca Grossglockner. Akcję ratunkową, w której uczestniczyło kilkudziesięciu ratowników, wspomagały dwa śmigłowce.
KE- Oettinger- umowa gazowa
Komisarz do spraw energii Guenter Oettinger powiedział, że wszystko wskazuje na to, że polsko-rosyjskie porozumienie gazowe jest zgodne z unijnym prawem. Zastrzegł, że dopiero jutro Komisja Europejska będzie mogła zapoznać się ze wszystkimi dokumentami, bo wtedy przedstawiciele polskiego rządu przekażą je Brukseli. "Istnieje uzasadniona podstawa, że wszystkie strony, zarówno Polska i Rosja przestrzegały wszystkich zasad unijnego prawa. Zakładam, że także umowa jest zgodna z unijnymi przepisami" - powiedział unijny komisarz na konferencji prasowej w Brukseli.
Indie - Diwali - fajerwerki
Na dwa dni przed świętem świateł Diwali władze New Delhi, stolicy Indii rozpoczęły kampanię zwalczania eksplozji petard i fajerwerków. Ze specjalnym posłaniem do mieszkańców zwróciła się szefowa rządu Delhi apelując o ograniczenie liczby wybuchów i zapewnienie miastu spokojnego świętowania.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl