Na skróty
2010-11-03 14:28

Londyn - metro - strajk


W Londynie z powodu strajku pracowników metra panuje chaos komunikacyjny . Zamkniętych jest prawie 80 stacji.
Czytaj więcej w Money.pl
Metro w Londynie sparaliżuje trzydniowy strajk?
Pracownicy zajmujący się utrzymaniem i konserwacją londyńskiego metra zapowiedzieli we wtorek 72-godzinny strajk.
Metro w Londynie. Nieczynna stacja do kupienia
W liczącym 2600 metrów kwadratowych powierzchni obiekcie znajdują się sala musztry, biura, garaże, stołówka oraz podziemne pokoje, tunele i klatki schodowe.
Londyńskie metro sparaliżowane strajkiem
Związki zawodowe protestują przeciw planom zwolnień.
Protestujący chcą wstrzymania planowanych cięć etatów. 24 -godzinny protest zaczął się wczoraj wieczorem. Miasto szacuje straty, które idą w dziesiątki milionów funtów szterlingów.
Brytyjski rząd przygotował pakiet cięć wydatków rządowych na sumę ponad 80 miliardów funtów szterlingów w ciagu czterech lat. Jest to reforma systemu świadczeń społecznych, w wyniku czego około pół miliona osób z budżetówki będzie zmuszona do zmiany zatrudnienia.
Kolejny, czwarty z kolei strajk w metrze ma się odbyć 29 listopada.

Giełda na żywo

Notowania miedzi spadają. Co w centrum uwagi?

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie lekko spadają. Nadal na pierwszym...

Informacyjna Agencja Radiowa
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Austria-alpiniści-ciała
Po czterodniowej akcji ratunkowej austriaccy ratownicy odnaleźli ciała dwóch polskich alpinistów, którzy zaginęli w sobotę pod szczytem lodowca Grossglockner. Akcję ratunkową, w której uczestniczyło kilkudziesięciu ratowników, wspomagały dwa śmigłowce.
KE- Oettinger- umowa gazowa
Komisarz do spraw energii Guenter Oettinger powiedział, że wszystko wskazuje na to, że polsko-rosyjskie porozumienie gazowe jest zgodne z unijnym prawem. Zastrzegł, że dopiero jutro Komisja Europejska będzie mogła zapoznać się ze wszystkimi dokumentami, bo wtedy przedstawiciele polskiego rządu przekażą je Brukseli. "Istnieje uzasadniona podstawa, że wszystkie strony, zarówno Polska i Rosja przestrzegały wszystkich zasad unijnego prawa. Zakładam, że także umowa jest zgodna z unijnymi przepisami" - powiedział unijny komisarz na konferencji prasowej w Brukseli.
Indie - Diwali - fajerwerki
Na dwa dni przed świętem świateł Diwali władze New Delhi, stolicy Indii rozpoczęły kampanię zwalczania eksplozji petard i fajerwerków. Ze specjalnym posłaniem do mieszkańców zwróciła się szefowa rządu Delhi apelując o ograniczenie liczby wybuchów i zapewnienie miastu spokojnego świętowania.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze
  • (link spons.)