Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARMSZ apeluje w sprawie Krymu
2014-03-01 10:33

MSZ apeluje w sprawie Krymu


MSZ-Krym-apel

Czytaj więcej w Money.pl
Rzecznik MSZ apeluje do Rosji o "skromność"
Rzecznik MSZ przyponiał, że Półwysep Krymski został przyłączony do Rosji dopiero w 1783 roku.
Aneksja Krymu. "Wypowiedź Gorbaczowa - nieszczęśliwa"
Szef MSZ uznał ocenił słowa byłego prezydenta Rosji jako niezręczną próbę wejścia w nurt obecnej polityki rosyjskiej przez osobę, która z tą polityką nie ma już żadnego związku.
Konflikt na Ukrainie. Przywódca Tatarów apeluje, by nie zapominać o Krymie
Wiedeńskie spotkanie z dziennikarzami zorganizowała Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), która prowadzi misję obserwacyjną na Ukrainie.
Polski MSZ wzywa do respektowania integralności terytorialnej Ukrainy. Apelujemy o zaprzestanie prowokacyjnych ruchów wojsk na Półwyspie Krymskim - napisano w oświadczeniu przesłanym IAR
Polska dyplomacja apeluje o przestrzeganie prawa międzynarodowego, w tym podstawowych zasad Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. "Wszelkie decyzje podejmowane w najbliższym czasie, w tym o charakterze wojskowym, mogą mieć niepowetowane konsekwencje dla porządku międzynarodowego" - czytamy w oświadczeniu.
MSZ wzywa państwa-sygnatariuszy Memorandum Budapesztańskiego zapewniającego gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy do respektowania i realizacji swych zobowiązań. W grudniu 1994 roku Stany Zjednoczone, Federacja Rosyjska i Wlk. Brytania zadeklarowały strzec integralności i niepodległości Ukrainy w zamian za rezygnację przez nią z posiadania broni nuklearnej.

IAR
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Tenis - ATP: Dimitrow i Anderson w finale w Acapulco
Hokej - NHL: piątkowy hit dla Anaheim Ducks
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl