wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
MSZ apeluje w sprawie Krymu
MSZ-Krym-apel

Czytaj więcej w Money.pl
Rzecznik MSZ apeluje do Rosji o "skromność"
Rzecznik MSZ przyponiał, że Półwysep Krymski został przyłączony do Rosji dopiero w 1783 roku.
Zamach bombowy w Tajlandii. MSZ apeluje do Polaków
Lokalne media informują, że wśród 27 ofiar śmiertelnych zamachu w Bangkoku znajduje się kilku cudzoziemców.
Biały Dom zmienia ton w sprawie Rosji. Krym ma wrócić do Ukrainy
Donald Trump oczekuje, że Rosja zwróci Ukrainie Krym - oświadczył Sean Spicer, rzecznik Białego Domu. Wypowiedź pojawiła się w okresie kryzysu politycznego w Waszyngtonie, który doprowadził do dymisji doradcy prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna.
Polski MSZ wzywa do respektowania integralności terytorialnej Ukrainy. Apelujemy o zaprzestanie prowokacyjnych ruchów wojsk na Półwyspie Krymskim - napisano w oświadczeniu przesłanym IAR
Polska dyplomacja apeluje o przestrzeganie prawa międzynarodowego, w tym podstawowych zasad Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. "Wszelkie decyzje podejmowane w najbliższym czasie, w tym o charakterze wojskowym, mogą mieć niepowetowane konsekwencje dla porządku międzynarodowego" - czytamy w oświadczeniu.
MSZ wzywa państwa-sygnatariuszy Memorandum Budapesztańskiego zapewniającego gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy do respektowania i realizacji swych zobowiązań. W grudniu 1994 roku Stany Zjednoczone, Federacja Rosyjska i Wlk. Brytania zadeklarowały strzec integralności i niepodległości Ukrainy w zamian za rezygnację przez nią z posiadania broni nuklearnej.

IAR
IAR