wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Najwyższa kobieta świata mierzy 2 metry 36 centymetrów. Wbrew panującym stereotypom o niskim wzroście Chińczyków jest przedstawicielką właśnie tego narodu.
Yao Defen ma 36 lat i mieszka w prowincji Anhui położonej w południowej części Chin. Jej wzrost, tym bardziej nietypowy dla Chińczyków, już od dzieciństwa sprawiał jej wiele problemów. Ostatnio doszły do nich problemy ze zdrowiem.
Czytaj więcej w Money.pl
Polska na tle 10 krajów z najwyższymi podatkami na świecie
Całkowita stawka podatkowa o wysokości powyżej 100 proc.? To możliwe. Z rankingu Global Competitiveness Report 2016-2017, w którym wzięło udział 138 krajów, wynika, że jest kraj, w którym podatki zjadają 137,4 proc. zysków przedsiębiorstw. Zobacz, w których państwach płaci się najwyższe podatki oraz jak na ich tle wypada Polska.
Najwyższa liczba urodzeń w Chinach od 2000 roku. Złagodzenie przepisów przyniosło efekt
W 2016 roku w Chinach odnotowano najwyższą liczbę urodzeń od roku 2000 - informuje w poniedziałek AFP, przytaczając dane chińskiej Państwowej Komisji Zdrowia i Planowania Rodziny.
Najwyższy budynek świata zostanie zdetronizowany. Oto wieżowiec The Tower
Gdy wkroczyliśmy w XXI wiek najwyższymi budynkami na świecie były bliźniacze wieże Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur, które mają 452 metry. Obecnie powstaje wieżowiec, który będzie jeszcze raz tak wysoki. Zobacz jak będzie wyglądać The Tower, nowy dubajski projekt, który będzie miał wysokość czterech Pałaców Kultury i Nauki.
Najwyższą kobietę świata odkryli "przypadkiem" reporterzy stacji telewizyjnej Discovery. Telewizja nakręciła o Yao Defen film dokumentalny, który pomógł kobiecie z biednej chińskiej wsi otrzymać właściwą opiekę medyczną.
Stereotyp Chińczyka przełamuje też Jao Ming, który mierzy 2 metry 26 centymetrów i jako jedyny Chińczyk gra w lidze koszykówki NBA.
telewizja, chiny, wzrost, zdrowie, kobieta, świat, najwyższy
IAR