wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Najwyższa kobieta świata mierzy 2 metry 36 centymetrów. Wbrew panującym stereotypom o niskim wzroście Chińczyków jest przedstawicielką właśnie tego narodu.
Yao Defen ma 36 lat i mieszka w prowincji Anhui położonej w południowej części Chin. Jej wzrost, tym bardziej nietypowy dla Chińczyków, już od dzieciństwa sprawiał jej wiele problemów. Ostatnio doszły do nich problemy ze zdrowiem.
Czytaj więcej w Money.pl
Polska na tle 10 krajów z najwyższymi podatkami na świecie
Całkowita stawka podatkowa o wysokości powyżej 100 proc.? To możliwe. Z rankingu Global Competitiveness Report 2016-2017, w którym wzięło udział 138 krajów, wynika, że jest kraj, w którym podatki zjadają 137,4 proc. zysków przedsiębiorstw. Zobacz, w których państwach płaci się najwyższe podatki oraz jak na ich tle wypada Polska.
Najbogatsze kobiety świata. Rządzą Chinki, Polki przy nich to ubogie krewne
Świat wielkich pieniędzy to wciąż męska domena. Jednak kobiety coraz śmielej sobie w nim poczynają. W tegorocznym zestawieniu Hurun Global Rich List w gronie najbogatszych ludzi świata pojawiło się najwięcej w historii kobiet, które samodzielnie i własnymi siłami doszły do swojej pozycji i majątku. Aż 88 biznesmenek, które nie odziedziczyły a wypracowały swoje miliardy, znalazło się w tym rankingu, o 12 więcej niż w ubiegłym roku. Najwięcej w tym zamożnym, żeńskim gronie jest przedstawicielek Chin. Polki? To tak naprawdę ubogie krewne tych najzamożniejszych. Zobaczcie, oto najbogatsze kobiety świata, które same wypracowały swoje miliardy.
Najwyższa liczba urodzeń w Chinach od 2000 roku. Złagodzenie przepisów przyniosło efekt
W 2016 roku w Chinach odnotowano najwyższą liczbę urodzeń od roku 2000 - informuje w poniedziałek AFP, przytaczając dane chińskiej Państwowej Komisji Zdrowia i Planowania Rodziny.
Najwyższą kobietę świata odkryli "przypadkiem" reporterzy stacji telewizyjnej Discovery. Telewizja nakręciła o Yao Defen film dokumentalny, który pomógł kobiecie z biednej chińskiej wsi otrzymać właściwą opiekę medyczną.
Stereotyp Chińczyka przełamuje też Jao Ming, który mierzy 2 metry 26 centymetrów i jako jedyny Chińczyk gra w lidze koszykówki NBA.
telewizja, chiny, wzrost, zdrowie, kobieta, świat, najwyższy
IAR