Na skróty
  • TYLKO W MONEY.PL:
  • Marek Falenta w ujawnia kulisy afery taśmowej
2006-06-20 12:42

Najwyższa kobieta świata


Giełda na żywo

WIG20 odrobił połowę czerwcowych spadków

Nadchodzący tydzień na rynku również zapowiada się ciekawie.

Giełda na żywo

To już koniec spekulacji na temat OFE. Jak to wpłynie na GPW?

Ważne publikacje gospodarcze z USA i decyzja Fed będą najistotniejszymi...

Najwyższa kobieta świata mierzy 2 metry 36 centymetrów. Wbrew panującym stereotypom o niskim wzroście Chińczyków jest przedstawicielką właśnie tego narodu.
Yao Defen ma 36 lat i mieszka w prowincji Anhui położonej w południowej części Chin. Jej wzrost, tym bardziej nietypowy dla Chińczyków, już od dzieciństwa sprawiał jej wiele problemów. Ostatnio doszły do nich problemy ze zdrowiem.
Czytaj więcej w Money.pl
Phoenix Towers - najwyższy budynek świata stanie w Chinach...
Dwie różowe wieże, z których jedna osiągnie wysokość 1 km, staną w przeciągu trzech lat w chińskim mieście Wuhan.
Liczba uchodźców na świecie najwyższa od końca II wojny światowej
- To ogromne obciążenie agencji humanitarnych, nie wystarcza środków - mówi radiu ONZ Komisarz Antonio Guterres.
Kobieta nieśmiertelna
Komórki nowotworowe raka szyjki macicy, które zostały pobrane od Henrietty Lacks uratowały i nadal ratują miliony ludzi na świecie. Linia komórkowa otrzymała nazwę HeLa od pierwszych liter imienia i...
Najwyższą kobietę świata odkryli "przypadkiem" reporterzy stacji telewizyjnej Discovery. Telewizja nakręciła o Yao Defen film dokumentalny, który pomógł kobiecie z biednej chińskiej wsi otrzymać właściwą opiekę medyczną.
Stereotyp Chińczyka przełamuje też Jao Ming, który mierzy 2 metry 26 centymetrów i jako jedyny Chińczyk gra w lidze koszykówki NBA.
(IAR)
Tagi:telewizja, chiny, wzrost, zdrowie, kobieta, świat, najwyższy


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Ceny gazu nie wzrosną
Nie będzie kolejnej, planowanej na lipiec podwyżki cen gazu. Nie zgodził się na nią Urząd Regulacji Energetyki - poinformowała Izabela Rakuć-Kochaniak, rzecznik Urzędu.
Strażacy apelują o ostrożność w lasach Warmii i Mazur
Rośnie zagrożenie pożarowe w lasach Warmii i Mazur. Jeszcze wczoraj, po niedzielnych opadach deszczu w większości lasów regionu obowiązywał pierwszy, najniższy stopień zagrożenia, w pozostałych wilgotość ściółki była tak wysoka, że nie było tam takiego zagrożenia.
Uwaga na utrudnienia na drogach 17 i 16
Utrudnienia na krajowej drodze numer 17, Lublin - Warszawa. W Przybysławicach miedzy Garbowem i Markuszowem zderzyły się trzy samochody, siedem osób odwieziono do szpitala.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl


Re: Najwyższa kobieta świata

jaaaaaaaaa / 90.156.4.* / 2010-05-10 22:35
niestety Defen nie przełamuje stereotypu. Jej wzrost jest bowiem wynikiem guza w przysadce mózgowej. Powodował on, że kobieta rosła 5 cm rocznie. Nie można zatem porównywać jej z Mingiem.
maleńka2785 / 79.162.225.* / 2013-02-25 10:32
dokładnie, a info dokładniejsze na ten temat wyczytałam z http://planetaporad.pl/o-tym-sie-mowi/najwyzsza-kobieta-swiata/
yasmineee / 194.42.110.* / 2010-05-24 02:01
Czy ktoś wie co się stało z tą kobietą po operacji? Film jest z 2006 roku i mówi , że w 2007 planowano jej operację. Jedyne informacje jakie znalazłam to takie , że zmarła w 2008r, ale Chińskie władze zakazały przekazywania takich informacji..nie wiem czy to prawda, ale to jedyne co znalazłam w necie. Czy ktoś coś wie o historii tej kobiety?
Najpopularniejsze