Na skróty
2006-06-20 12:42

Najwyższa kobieta świata


Najwyższa kobieta świata mierzy 2 metry 36 centymetrów. Wbrew panującym stereotypom o niskim wzroście Chińczyków jest przedstawicielką właśnie tego narodu.
Yao Defen ma 36 lat i mieszka w prowincji Anhui położonej w południowej części Chin. Jej wzrost, tym bardziej nietypowy dla Chińczyków, już od dzieciństwa sprawiał jej wiele problemów. Ostatnio doszły do nich problemy ze zdrowiem.
Czytaj więcej w Money.pl
Badanie: w UE kobiety piastują 11 proc. najwyższych funkcji akademickich
W Unii Europejskiej tylko 11 proc. najwyższych rangą funkcji akademickich piastują kobiety - wynika z międzynarodowego badania Boston Consulting Group.
Polki na największym na świecie uniwersytecie dla kobiet
Jest to uczelnia żeńska, co oznacza, że zarówno studentki, jak i cała kadra nauczycielska oraz pracownicy administracyjni to wyłącznie kobiety.
Polki studiują na największym uniwersytecie dla kobiet na świecie
Obecnie w PNU (Princess Nora University) uczy się 40 tys. studentek, a 12 tys. osób to pracownicy uczelni.
Najwyższą kobietę świata odkryli "przypadkiem" reporterzy stacji telewizyjnej Discovery. Telewizja nakręciła o Yao Defen film dokumentalny, który pomógł kobiecie z biednej chińskiej wsi otrzymać właściwą opiekę medyczną.
Stereotyp Chińczyka przełamuje też Jao Ming, który mierzy 2 metry 26 centymetrów i jako jedyny Chińczyk gra w lidze koszykówki NBA.
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Ceny gazu nie wzrosną
Nie będzie kolejnej, planowanej na lipiec podwyżki cen gazu. Nie zgodził się na nią Urząd Regulacji Energetyki - poinformowała Izabela Rakuć-Kochaniak, rzecznik Urzędu.
Strażacy apelują o ostrożność w lasach Warmii i Mazur
Rośnie zagrożenie pożarowe w lasach Warmii i Mazur. Jeszcze wczoraj, po niedzielnych opadach deszczu w większości lasów regionu obowiązywał pierwszy, najniższy stopień zagrożenia, w pozostałych wilgotość ściółki była tak wysoka, że nie było tam takiego zagrożenia.
Uwaga na utrudnienia na drogach 17 i 16
Utrudnienia na krajowej drodze numer 17, Lublin - Warszawa. W Przybysławicach miedzy Garbowem i Markuszowem zderzyły się trzy samochody, siedem osób odwieziono do szpitala.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl


Re: Najwyższa kobieta świata

jaaaaaaaaa / 90.156.4.* / 2010-05-10 22:35
niestety Defen nie przełamuje stereotypu. Jej wzrost jest bowiem wynikiem guza w przysadce mózgowej. Powodował on, że kobieta rosła 5 cm rocznie. Nie można zatem porównywać jej z Mingiem.
maleńka2785 / 79.162.225.* / 2013-02-25 10:32
dokładnie, a info dokładniejsze na ten temat wyczytałam z http://planetaporad.pl/o-tym-sie-mowi/najwyzsza-kobieta-swiata/
yasmineee / 194.42.110.* / 2010-05-24 02:01
Czy ktoś wie co się stało z tą kobietą po operacji? Film jest z 2006 roku i mówi , że w 2007 planowano jej operację. Jedyne informacje jakie znalazłam to takie , że zmarła w 2008r, ale Chińskie władze zakazały przekazywania takich informacji..nie wiem czy to prawda, ale to jedyne co znalazłam w necie. Czy ktoś coś wie o historii tej kobiety?
Najpopularniejsze
  • (link spons.)