Na skróty
2006-06-20 12:42

Najwyższa kobieta świata


Giełda na żywo

Wall Street zyskuje. Koniec problemów Grecji?

Zobacz, jak zakończyła się środowa sesja na giełdzie w USA.

Najwyższa kobieta świata mierzy 2 metry 36 centymetrów. Wbrew panującym stereotypom o niskim wzroście Chińczyków jest przedstawicielką właśnie tego narodu.
Yao Defen ma 36 lat i mieszka w prowincji Anhui położonej w południowej części Chin. Jej wzrost, tym bardziej nietypowy dla Chińczyków, już od dzieciństwa sprawiał jej wiele problemów. Ostatnio doszły do nich problemy ze zdrowiem.
Czytaj więcej w Money.pl
Zarobki w IT są najwyższe w Polsce
Ludzie z branży IT zarabiają największe pieniądze w kraju w porównaniu z innymi sektorami - wynika z raportu płacowego ZPP. Wynagrodzenia w dużym stopniu zależą nie tylko od stanowiska, lecz także od wielkości firmy i regionu.
Pożar w Dubaju. Palił się jeden z najwyższych apartamentowców na świecie
Nie jest znana przyczyna pożaru, który wybuchł około godziny drugiej nad ranem czasu lokalnego i rozprzestrzenił się szybko z powodu silnego wiatru
Rumianek- eliksir długowieczności dla kobiet
Picie naparu z rumianku o 29 proc. obniża ryzyko wczesnego zgonu, twierdzą naukowcy. Niestety, jak donoszą badacze, działanie naparu zarezerwowane jest wyłącznie dla kobiet.
Najwyższą kobietę świata odkryli "przypadkiem" reporterzy stacji telewizyjnej Discovery. Telewizja nakręciła o Yao Defen film dokumentalny, który pomógł kobiecie z biednej chińskiej wsi otrzymać właściwą opiekę medyczną.
Stereotyp Chińczyka przełamuje też Jao Ming, który mierzy 2 metry 26 centymetrów i jako jedyny Chińczyk gra w lidze koszykówki NBA.
(IAR)
Tagi:telewizja, chiny, wzrost, zdrowie, kobieta, świat, najwyższy


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Ceny gazu nie wzrosną
Nie będzie kolejnej, planowanej na lipiec podwyżki cen gazu. Nie zgodził się na nią Urząd Regulacji Energetyki - poinformowała Izabela Rakuć-Kochaniak, rzecznik Urzędu.
Strażacy apelują o ostrożność w lasach Warmii i Mazur
Rośnie zagrożenie pożarowe w lasach Warmii i Mazur. Jeszcze wczoraj, po niedzielnych opadach deszczu w większości lasów regionu obowiązywał pierwszy, najniższy stopień zagrożenia, w pozostałych wilgotość ściółki była tak wysoka, że nie było tam takiego zagrożenia.
Uwaga na utrudnienia na drogach 17 i 16
Utrudnienia na krajowej drodze numer 17, Lublin - Warszawa. W Przybysławicach miedzy Garbowem i Markuszowem zderzyły się trzy samochody, siedem osób odwieziono do szpitala.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl

Re: Najwyższa kobieta świata

jaaaaaaaaa / 90.156.4.* / 2010-05-10 22:35
niestety Defen nie przełamuje stereotypu. Jej wzrost jest bowiem wynikiem guza w przysadce mózgowej. Powodował on, że kobieta rosła 5 cm rocznie. Nie można zatem porównywać jej z Mingiem.
 
maleńka2785 / 79.162.225.* / 2013-02-25 10:32
dokładnie, a info dokładniejsze na ten temat wyczytałam z http://planetaporad.pl/o-tym-sie-mowi/najwyzsza-kobieta-swiata/
 
yasmineee / 194.42.110.* / 2010-05-24 02:01
Czy ktoś wie co się stało z tą kobietą po operacji? Film jest z 2006 roku i mówi , że w 2007 planowano jej operację. Jedyne informacje jakie znalazłam to takie , że zmarła w 2008r, ale Chińskie władze zakazały przekazywania takich informacji..nie wiem czy to prawda, ale to jedyne co znalazłam w necie. Czy ktoś coś wie o historii tej kobiety?