wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE: Rząd przyjął projekt nowego abonamentu

Nowatorski przeszczep kości udowej
Nowatorski przeszczep kości udowej przeprowadzono w olsztyńskim
Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym. Pacjentem był 8-letni Kuba Jaworski.
Czytaj więcej w Money.pl
Największy producent wieprzowiny na świecie zajmie się przeszczepami?
Dostawca wieprzowiny tworzy Smithfield Bioscience, oddział, który będzie wykorzystywał produkty uboczne powstałe przy produkcji mięsa do zastosowania w przemyśle farmaceutycznym i medycznym.
Te wyspy były kością niezgody między Rosją, a Japonią. Teraz Putin dogadał się z Abe
Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w czwartek, że uzgodnił z premierem Japonii Shinzo Abego w czasie rozmów w Moskwie, iż latem biznesmeni i urzędnicy japońscy złożą wizytę na Wyspach Kurylskich w celu zbadania możliwości współpracy gospodarczej.
Heineken walczy o afrykański rynek. Wybudował fabrykę za 160 mln dol.
Holenderski gigant Heineken wchodzi do Afryki. Producent piwa otworzył właśnie nową fabrykę na przedmieściach Abidżanu, największego miasta Wybrzeża Kości Słoniowej. Wydał na jej budowę 160 mln dol. i będzie tam rozlewał piwo Ivoire. Co roku ma z niej wyjeżdżać 160 mln litrów piwa.
Chłopiec od lutego, gdy lekarze zdiagnozowali u niego torbiel kości udowej, poruszał się na wózku inwalidzkim. Dzięki zabiegowi ma szanse na całkowity powrót do zdrowia.
To pierwsza tego typu operacja w olsztyńskim szpitalu - mówi ordynator
oddziału ortopedyczno-urazowego doktor Dariusz Kossowski, który ją przeprowadził:
Kubę po operacji czeka jeszcze półroczna rehabilitacja. Pełni nadziei na powrót do zdrowia swojego dziecka są rodzice Kuby. Jak mówią, chłopiec nie może się już doczekać kiedy będzie biegał:
Operacje z użyciem sprzętu do wyselekcjonowania hormonu wzrostu nie są na liście zabiegów refundowanych. W tym wypadku jednak NFZ zapłaci za operację 8-latka. Dodatkowo Fundusz zgodził się na przeprowadzenie kolejnych 5 zabiegów tego typu przez olsztyńskich specjalistów.
fundusze, wzrost, zdrowie, wypadek, lekarze, przeszczep, nowatorskie, kości
IAR