Pływanie - PŚ w Tokio: Korzeniowski trzeci, Czerniak czwarty, rekord świata Jefimowej

0

pływanie - Puchar Świata - Paweł Korzeniowski - Konrad Czerniak - Julia Jefimowa

Paweł Korzeniowski zajął trzecie miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym podczas zawodów pływackiego Pucharu Świata w Tokio.
Reprezentant Polski uzyskał czas 1:43,35 i był gorszy od dwóch Australijczyków - wygrał Thomas Fraser-Holmes (1:42,56), a drugi był Robert Hurley (1:43,12).
Na czwartej pozycji rywalizację pływaków na 100 metrów st. motylkowym ukończył Konrad Czerniak - Polak przepłynął dystans w czasie 50,24 sekundy, a wyprzedzili go kolejno: reprezentant RPA, Chad LeClos (49,01), Amerykanin Thomas Shields (49,49), i Japończyk Kohuei Kawamoto (50,03).
Konrad Czerniak wystąpił również w wyścigu na 50 m st. dowolnym - zajął siódme miejsce z czasem 21,50. Wygrał tę konkurencję Rosjanin Władimir Morowzow z czasem 20,72 sek.
Rosjanka Julia Jefimowa ustanowiła podczas zawodów w Tokio rekord świata w wyścigu pań na 50 m delfinem - Rosjanka popłynęła w czasie 28,71 sekundy, poprawiając wynik Amerykanki Jessiki Hardy z 2009 roku o 0,09 sek.