Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Policja: w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło doszło do kradzieży
Policja potwierdza, że w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło broniącej policjantów mających zarzuty w sprawie Krzysztofa Olewnika, doszło do kradzieży. Rzecznik Komendy Stołecznej nadkomisarz Marcin Szyndler wyjaśnił, że skradzione zostały 3 laptopy, 2 aparaty fotograficzne oraz dokumenty. Rzecznik nie potwierdził jednak, czy są to akta związane ze sprawą Olewnika.
Czytaj więcej w Money.pl
Jak uchronić twoje dane przed kradzieżą, czyli o ochronie danych osobowych w sektorze finansów
Wyobraź sobie, że dostajesz mail od pracownika twojego banku. W wiadomości znajduje się informacja, że twoje konto online zostało chwilowo zawieszone ze względów bezpieczeństwa. W mailu podany jest też link z prośbą o zalogowanie się na twoje konto. Klikasz w link i widzisz znany ci ekran logowania twojego banku. Wpisujesz login, hasło, a następnie jesteś proszony o podanie kilku informacji, takich jak nazwisko panieńskie matki, PESEL i adres. Podajesz je i... właśnie padasz ofiarą złodziei. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o tym, jakie mogą być konsekwencje kradzieży danych i jak można jej zapobiec.
Odszkodowanie dla Jukosu. "Skuteczni są adwokaci, nie propaganda"
Sąd okręgowy w Hadze obalił w środę orzeczenie Stałego Trybunału Arbitrażowego z 2014 roku nakazujące Rosji wypłacenie odszkodowania w wysokości 51,57 mld dolarów grupie byłych akcjonariuszy Jukosu za politycznie umotywowane zniszczenie tego koncernu naftowego.
Porozumienie w sprawie zezwoleń na przewozy podpisane. Polska i Rosja doszły do porozumienia
Ustalono, iż strony wymienią się zezwoleniami, które będą ważne do końca 2016 roku. Polscy przewoźnicy otrzymają 170 tys. zezwoleń, w tym 30 tys. zezwoleń na przewozy z/do krajów trzecich, czyli w przypadku transportu towarów z krajów spoza Polski do Federacji Rosyjskiej.


Policja na razie nie ustaliła jeszcze, jakie było podłoże włamania. Szyndler zapewnił jednak, że funkcjonariusze zrobią wszystko, by wykryć sprawców i motywy przestępstwa.


Do włamania doszło wczoraj pomiędzy godziną pierwszą w nocy a ósmą rano w Milanówku, gdy mecenas Turczynowicz-Kieryłło była w domu. Adwokat jest pełnomocniczką między innymi Remigiusza M., który był. wiceszefem wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Policji w Radomiu. Jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków w śledztwie dotyczącym porwania Krzysztofa Olewnika.

Olewnik został porwany w październiku 2001 roku. Sprawcy żądali 300 tysięcy euro okupu. Kiedy rodzina w 2003 roku przekazała pieniądze, porywacze nie wypuścili biznesmena. Miesiąc potem go zamordowali. Ciało Olewnika policja znalazła dopiero pięć lat po porwaniu.

 
euro, pieniądze, dom, policja, kradzież, adwokaci
IAR