Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Policja: w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło doszło do kradzieży
Policja potwierdza, że w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło broniącej policjantów mających zarzuty w sprawie Krzysztofa Olewnika, doszło do kradzieży. Rzecznik Komendy Stołecznej nadkomisarz Marcin Szyndler wyjaśnił, że skradzione zostały 3 laptopy, 2 aparaty fotograficzne oraz dokumenty. Rzecznik nie potwierdził jednak, czy są to akta związane ze sprawą Olewnika.
Czytaj więcej w Money.pl
Blisko milion zł dla śląskiego adwokata za niesłuszny areszt
Blisko milion złotych zadośćuczynienia i odszkodowania otrzyma od Skarbu Państwa katowicki adwokat Roman Mirek za 9 miesięcy niesłusznego aresztowania. Prawnik, któremu prokuratura zarzucała mu m.in. wyłudzenie 2 mln zł od śląskiego barona paliwowego Henryka Musialskiego został oczyszczony z zarzutów.
Jak uchronić twoje dane przed kradzieżą, czyli o ochronie danych osobowych w sektorze finansów
Wyobraź sobie, że dostajesz mail od pracownika twojego banku. W wiadomości znajduje się informacja, że twoje konto online zostało chwilowo zawieszone ze względów bezpieczeństwa. W mailu podany jest też link z prośbą o zalogowanie się na twoje konto. Klikasz w link i widzisz znany ci ekran logowania twojego banku. Wpisujesz login, hasło, a następnie jesteś proszony o podanie kilku informacji, takich jak nazwisko panieńskie matki, PESEL i adres. Podajesz je i... właśnie padasz ofiarą złodziei. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o tym, jakie mogą być konsekwencje kradzieży danych i jak można jej zapobiec.
Referendum w sprawie Brexitu. Morawiecki: mam nadzieję, że do secesji nie dojdzie
W lutym premier Beata Szydło podczas szczytu UE ws. tzw. Brexitu zgodziła się na porozumienie ws. warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.


Policja na razie nie ustaliła jeszcze, jakie było podłoże włamania. Szyndler zapewnił jednak, że funkcjonariusze zrobią wszystko, by wykryć sprawców i motywy przestępstwa.


Do włamania doszło wczoraj pomiędzy godziną pierwszą w nocy a ósmą rano w Milanówku, gdy mecenas Turczynowicz-Kieryłło była w domu. Adwokat jest pełnomocniczką między innymi Remigiusza M., który był. wiceszefem wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Policji w Radomiu. Jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków w śledztwie dotyczącym porwania Krzysztofa Olewnika.

Olewnik został porwany w październiku 2001 roku. Sprawcy żądali 300 tysięcy euro okupu. Kiedy rodzina w 2003 roku przekazała pieniądze, porywacze nie wypuścili biznesmena. Miesiąc potem go zamordowali. Ciało Olewnika policja znalazła dopiero pięć lat po porwaniu.

 
euro, pieniądze, dom, policja, kradzież, adwokaci
IAR