wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Policja: w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło doszło do kradzieży
Policja potwierdza, że w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło broniącej policjantów mających zarzuty w sprawie Krzysztofa Olewnika, doszło do kradzieży. Rzecznik Komendy Stołecznej nadkomisarz Marcin Szyndler wyjaśnił, że skradzione zostały 3 laptopy, 2 aparaty fotograficzne oraz dokumenty. Rzecznik nie potwierdził jednak, czy są to akta związane ze sprawą Olewnika.
Czytaj więcej w Money.pl
KRUS. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez znajomą ministra Henryka Kowalczyka
Warszawska prokuratura sprawdza, czy znajoma Henryka Kowalczyka, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów nie przekroczyła uprawnień. Chodzi o procedury przy konkursie na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci rolników. W tle tej sprawy jest walka o wpływy w KRUS - kasie, która kontroluje ubezpieczenia społeczne rolników.
Ustawiony przetarg w policji? UOKiK przygląda się sprawie
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, czy były nieprawidłowości w przetargu na urządzenia dla policji. UOKiK wszczął postępowanie w związku z podejrzeniem, że trzej przedsiębiorcy próbowali wpłynąć na wynik zamówienia publicznego Komendy Głównej Policji na urządzenia kryptograficzne.
Szkocja po Brexicie. "Jesteśmy szczęśliwi, będąc domem dla Polaków"
Szkocki minister zapewnił także, że w przypadku ponownego referendum, obywatele Unii Europejskiej, w tym Polacy, będą - podobnie jak w 2014 roku - mieli prawo głosu.


Policja na razie nie ustaliła jeszcze, jakie było podłoże włamania. Szyndler zapewnił jednak, że funkcjonariusze zrobią wszystko, by wykryć sprawców i motywy przestępstwa.


Do włamania doszło wczoraj pomiędzy godziną pierwszą w nocy a ósmą rano w Milanówku, gdy mecenas Turczynowicz-Kieryłło była w domu. Adwokat jest pełnomocniczką między innymi Remigiusza M., który był. wiceszefem wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Policji w Radomiu. Jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków w śledztwie dotyczącym porwania Krzysztofa Olewnika.

Olewnik został porwany w październiku 2001 roku. Sprawcy żądali 300 tysięcy euro okupu. Kiedy rodzina w 2003 roku przekazała pieniądze, porywacze nie wypuścili biznesmena. Miesiąc potem go zamordowali. Ciało Olewnika policja znalazła dopiero pięć lat po porwaniu.

 
euro, pieniądze, dom, policja, kradzież, adwokaci
IAR