wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Policja: w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło doszło do kradzieży
Policja potwierdza, że w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło broniącej policjantów mających zarzuty w sprawie Krzysztofa Olewnika, doszło do kradzieży. Rzecznik Komendy Stołecznej nadkomisarz Marcin Szyndler wyjaśnił, że skradzione zostały 3 laptopy, 2 aparaty fotograficzne oraz dokumenty. Rzecznik nie potwierdził jednak, czy są to akta związane ze sprawą Olewnika.
Czytaj więcej w Money.pl
KRUS. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez znajomą ministra Henryka Kowalczyka
Warszawska prokuratura sprawdza, czy znajoma Henryka Kowalczyka, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów nie przekroczyła uprawnień. Chodzi o procedury przy konkursie na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci rolników. W tle tej sprawy jest walka o wpływy w KRUS - kasie, która kontroluje ubezpieczenia społeczne rolników.
Dwoje adwokatów aresztowanych w sprawie dzikiej reprywatyzacji
Grażyna K.-B. i Tomasz Ż. to adwokaci występujący jako kuratorzy spadkobierców nieruchomości. Występowali oni do sądów z wnioskami o zniesienie roszczeń do nieruchomości.
Napad stulecia w Paragwaju. 50 złodziei ukradli 40 mln dolarów
Kradzież stulecia w Paragwaju. 50 uzbrojonych mężczyzn zaatakowało siedzibę firmy zajmującej się transportem pieniędzy. Ukradli co najmniej 40 milionów dolarów.


Policja na razie nie ustaliła jeszcze, jakie było podłoże włamania. Szyndler zapewnił jednak, że funkcjonariusze zrobią wszystko, by wykryć sprawców i motywy przestępstwa.


Do włamania doszło wczoraj pomiędzy godziną pierwszą w nocy a ósmą rano w Milanówku, gdy mecenas Turczynowicz-Kieryłło była w domu. Adwokat jest pełnomocniczką między innymi Remigiusza M., który był. wiceszefem wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Policji w Radomiu. Jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków w śledztwie dotyczącym porwania Krzysztofa Olewnika.

Olewnik został porwany w październiku 2001 roku. Sprawcy żądali 300 tysięcy euro okupu. Kiedy rodzina w 2003 roku przekazała pieniądze, porywacze nie wypuścili biznesmena. Miesiąc potem go zamordowali. Ciało Olewnika policja znalazła dopiero pięć lat po porwaniu.

 
euro, pieniądze, dom, policja, kradzież, adwokaci
IAR