Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Policja: w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło doszło do kradzieży
Policja potwierdza, że w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło broniącej policjantów mających zarzuty w sprawie Krzysztofa Olewnika, doszło do kradzieży. Rzecznik Komendy Stołecznej nadkomisarz Marcin Szyndler wyjaśnił, że skradzione zostały 3 laptopy, 2 aparaty fotograficzne oraz dokumenty. Rzecznik nie potwierdził jednak, czy są to akta związane ze sprawą Olewnika.
Czytaj więcej w Money.pl
Kradzież ładunku w transporcie międzynarodowym. Jak reagować?
Od razu należy zgłaszać fakt dokonania przestępstwa na policję kraju, gdzie najprawdopodobniej doszło do kradzieży ładunku. Wszczęcie dochodzenia uzasadnia wypłatę odszkodowania.
Kradzież radioaktywnego materiału w Meksyku. Alarm dla wojska i policji
To kolejna tego rodzaju kradzież w Meksyku. W lipcu zeszłego roku skradziono furgonetkę z pojemnikiem z irydem 192. Po kilku dniach policja odnalazła niebezpieczny materiał.
Adwokat dla dziecka? Konieczna zmiana prawa
Rzecznik Praw Dziecka rekomenduje zmiany w prawie, które pomogą chronić dzieci


Policja na razie nie ustaliła jeszcze, jakie było podłoże włamania. Szyndler zapewnił jednak, że funkcjonariusze zrobią wszystko, by wykryć sprawców i motywy przestępstwa.

Do włamania doszło wczoraj pomiędzy godziną pierwszą w nocy a ósmą rano w Milanówku, gdy mecenas Turczynowicz-Kieryłło była w domu. Adwokat jest pełnomocniczką między innymi Remigiusza M., który był. wiceszefem wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Policji w Radomiu. Jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków w śledztwie dotyczącym porwania Krzysztofa Olewnika.


Olewnik został porwany w październiku 2001 roku. Sprawcy żądali 300 tysięcy euro okupu. Kiedy rodzina w 2003 roku przekazała pieniądze, porywacze nie wypuścili biznesmena. Miesiąc potem go zamordowali. Ciało Olewnika policja znalazła dopiero pięć lat po porwaniu.

 

Giełda na żywo

euro, pieniądze, dom, policja, kradzież, adwokaci
IAR