wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Policja: w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło doszło do kradzieży
Policja potwierdza, że w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło broniącej policjantów mających zarzuty w sprawie Krzysztofa Olewnika, doszło do kradzieży. Rzecznik Komendy Stołecznej nadkomisarz Marcin Szyndler wyjaśnił, że skradzione zostały 3 laptopy, 2 aparaty fotograficzne oraz dokumenty. Rzecznik nie potwierdził jednak, czy są to akta związane ze sprawą Olewnika.
Czytaj więcej w Money.pl
Szwajcarski zegarek. Precyzja, kosztuje tyle co dom
Klientami firmy są rodziny królewskie, ale również słynni piłkarze. Niewielu stać bowiem na zakup ręcznie robionego zegarka, który może kosztować nawet pół miliona złotych
Afera reprywatyzacyjna. Tak adwokat przekupił miejskiego urzędnika
Pięć zamieszanych osób, w tym rodzice urzędnika, a do tego niczego nieświadomi spadkobiercy z Wielkiej Brytanii i Kanady oraz posiadłość w Tatrach w tle. Tak zdaniem wrocławskiej prokuratury wyglądały kulisy reprywatyzacji działki przy dawnej ul. Chmielnej 70.
Wielka europejska fuzja nie dojdzie do skutku. Generali musiał obejść się smakiem
Drugi największy włoski bank Intesa zrezygnował z planów połączenia sił z największym włoskim ubezpieczycielem Assicurazioni Generali. Akcjonariusze banku nic by nie zyskali na fuzji - tak twierdzi jego zarząd. Teraz Generali będzie na celu innych gigantów branży.


Policja na razie nie ustaliła jeszcze, jakie było podłoże włamania. Szyndler zapewnił jednak, że funkcjonariusze zrobią wszystko, by wykryć sprawców i motywy przestępstwa.


Do włamania doszło wczoraj pomiędzy godziną pierwszą w nocy a ósmą rano w Milanówku, gdy mecenas Turczynowicz-Kieryłło była w domu. Adwokat jest pełnomocniczką między innymi Remigiusza M., który był. wiceszefem wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Policji w Radomiu. Jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków w śledztwie dotyczącym porwania Krzysztofa Olewnika.

Olewnik został porwany w październiku 2001 roku. Sprawcy żądali 300 tysięcy euro okupu. Kiedy rodzina w 2003 roku przekazała pieniądze, porywacze nie wypuścili biznesmena. Miesiąc potem go zamordowali. Ciało Olewnika policja znalazła dopiero pięć lat po porwaniu.

 
euro, pieniądze, dom, policja, kradzież, adwokaci
IAR