Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Policja: w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło doszło do kradzieży
Policja potwierdza, że w domu adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło broniącej policjantów mających zarzuty w sprawie Krzysztofa Olewnika, doszło do kradzieży. Rzecznik Komendy Stołecznej nadkomisarz Marcin Szyndler wyjaśnił, że skradzione zostały 3 laptopy, 2 aparaty fotograficzne oraz dokumenty. Rzecznik nie potwierdził jednak, czy są to akta związane ze sprawą Olewnika.
Czytaj więcej w Money.pl
Raport MSW: kradzieże samochodów 2014
MSW opublikowało szczegółowy raport dotyczący bezpieczeństwa na polskich drogach. Wynika z niego m.in., że wciąż utrzymuje się trend spadkowy liczby ukradzionych samochodów.
Są drony jest mniej kradzieży
PKP CARGO rozpoczęło w wakacje regularne wykorzystywanie zakupionych dronów do zabezpieczania swoich pociągów i terenów kolejowych. Po zakończeniu kilkumiesięcznych testów, drony zakupione przez PKP CARGO są wykorzystywane na teranie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem województwa śląskiego. Bezzałogowce są obsługiwane przez specjalnie przeszkolonych operatorów, którzy zdali egzaminy państwowe i uzyskali certyfikaty Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wykorzystanie nowoczesnych ...
Światowy Barometr Kradzieży w Handlu Detalicznym. Polska na czołowej pozycji w Europie
Globalny koszt przestępstw w handlu detalicznym w latach 2014–2015 osiągnął wartość 214,3 miliarda dolarów.


Policja na razie nie ustaliła jeszcze, jakie było podłoże włamania. Szyndler zapewnił jednak, że funkcjonariusze zrobią wszystko, by wykryć sprawców i motywy przestępstwa.

Do włamania doszło wczoraj pomiędzy godziną pierwszą w nocy a ósmą rano w Milanówku, gdy mecenas Turczynowicz-Kieryłło była w domu. Adwokat jest pełnomocniczką między innymi Remigiusza M., który był. wiceszefem wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Policji w Radomiu. Jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków w śledztwie dotyczącym porwania Krzysztofa Olewnika.


Olewnik został porwany w październiku 2001 roku. Sprawcy żądali 300 tysięcy euro okupu. Kiedy rodzina w 2003 roku przekazała pieniądze, porywacze nie wypuścili biznesmena. Miesiąc potem go zamordowali. Ciało Olewnika policja znalazła dopiero pięć lat po porwaniu.

 

Giełda na żywo

euro, pieniądze, dom, policja, kradzież, adwokaci
IAR