Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARProjekt dot. zmian w finansowaniu partii najpóźniej we wtorek
2013-06-28 09:27

Projekt dot. zmian w finansowaniu partii najpóźniej we wtorekCzytaj więcej w Money.pl
SLD złożył w Sejmie projekt nowelizacji przepisów dot. klauzuli sumienia
SLD złożył w Sejmie projekt zmian w przepisach dot. stosowania klauzuli sumienia przez lekarzy zatrudnionych w placówkach finansowanych z NFZ. Sojusz proponuje, by ustawowo określić przypadki, w których lekarze nie będą mogli stosować tej klauzuli - m.in. przy wystawianiu recept.
Rząd zajmie się projektem założeń dot. informatyzacji ochrony zdrowia
Rząd zajmie się we wtorek projektem założeń do noweli o systemie informacji w ochronie zdrowia, który określa m.in. zasady funkcjonowania i wydawania Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz Karty Specjalisty Medycznego.
Sejm: prace dot. transgranicznej opieki zdrowotnej - po wakacjach
Dalsze prace nad rządowym projektem ustawy transgranicznej będą kontynuowane po wakacjach sejmowych - zdecydowała we wtorek komisja zdrowia, która miała zająć się sprawozdaniem podkomisji w sprawie tego projektu.
Najpóźniej we wtorek projekt zmian finansowania partii politycznych trafi do laski marszałkowskiej - powiedział Rafał Grupiński. Przewodniczący klubu PO dodał, że jeśli partii uda się uzbierać odpowiednią ilość podpisów, to propozycje mogą zostać przekazane nawet dziś.
Gość radiowej Trójki zaprzeczył jakoby projekt PO zakładał możliwość działalności gospodarczej partii. Przyznał, że takie propozycje pojawiły się ze strony prawników, z którymi konsultowała się Platforma, jednak zostały odrzucone na pierwszym posiedzeniu kolegium partii. Wstępny, niezatwierdzony projekt został jednak przekazany opinii publicznej, przez co wprowadził zarówno społeczeństwo, jak i media w błąd.
Przewodniczący klubu PO tłumaczył, że projekt Platformy zakłada finansowanie partii politycznych ze składek i darowizn, a nie z subwencji i dotacji. Dodał, że Platforma już od dawna wysuwała takie postulaty. Przypomniał, że "przez długi czas" nie brała ona pieniędzy z budżetu państwa, jednak zdecydowała się na ich przyjęcie po tym, jak konkurencyjne partie zaczęły prowadzić profesjonalne kampanie wyborcze. "Uznaliśmy, że musimy mieć równe szanse" - podsumował przewodniczący klubu.
Rafał Grupiński dodał, że Platforma Obywatelska wciąż prowadzi rozmowy z PSL, który jest krytyczny wobec pomysłu likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu państwa.

Giełda na żywo

Na Ukrainie wzrósł popyt na zagraniczną walutę

Hrywna osłabiła się zarówno na rynku międzybankowym jak i gotówkowym.

Giełda na żywo

Wall Street w dół. Inwestorzy obawiają się o sytuację na Wschodzie

- Jesteśmy raczej niechętni do angażowania nowych środków - twierdzi jeden...

IAR
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Senat USA za reformą imigracyjną
Tenis - Pięć meczów z udziałem Polaków w piątym dniu Wimbledonu
"Puls Biznesu" - Garstka Polaków zostanie w OFE
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze