Na skróty
Rozporządzenie o receptach - nie ma zgody
2012-02-23 10:46

Rozporządzenie o receptach - nie ma zgody


Nie doszło do porozumienia podczas konsultacji nad rozporządzeniem o receptach. Przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej opuścili ostatnie spotkanie w tej sprawie. Resort zdrowia poinformował o przebiegu spotkania na swojej stronie internetowej.
Czytaj więcej w Money.pl
Pigułka "dzień po" od 15. roku życia - rozporządzenie podpisane
Minister zdrowia podpisał zmianę rozporządzenia w sprawie wydawania z aptek produktów leczniczych. Oznacza to, że od połowy kwietnia tzw. pigułka "dzień po" będzie sprzedawana bez recepty wyłącznie osobom, które ukończyły 15. rok życia.
Zmiany w rozporządzeniu w sprawie recept lekarskich - kumulacja kolejnych nieścisłości, czy długo wyczekiwane udoskonalenia?
Od 30 grudnia 2012 r. obowiązuje nowelizacja rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 marca 2012 r. w sprawie recept lekarskich (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2012 r. ...
Pigułka "dzień po" bez recepty, ale od 15 lat
Do czasu wejścia rozporządzenia w życie ellaOne jest dostępna bez recepty, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych.
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz powiedział, że resort zdrowia nie ma pomysłu, jak rozwiązać problemy pacjentów z dostępem do leków refundowanych.
Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz podkreśla, że rozporządzenie jest bardzo potrzebne. Wyraził nadzieję, że w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego uda sie osiągnąć porozumienie.
Jutro w Warszawie rozpoczyna się dwudniowy nadzwyczajny zjazd lekarzy, który oceni aktualną sytuację w ochronie zdrowia.

Giełda na żywo

KGHM chce lubuskiej miedzi. Według eksperta jest szansa na wydobycie

Polska spółka ma jednak poważnego konkurenta. Lubuscy przedsiębiorcy chcą,...

Giełda na żywo

Nasdaq zapowiada wykorzystanie bitcoinowej technologii

Nowy system handlu akcjami powstanie na bazie rozwiązania, na który od 6 lat...

Informacyjna Agencja Radiowa
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
GUS - bezrobocie
W Polsce rośnie bezrobocie. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w styczniu stopa bezrobocia wzrosła do 13,2 procent. W grudniu wynosiła 12,5 procent. Bez pracy pozostaje w Polsce ponad 2 miliony 120 tysięcy osób.
Choroba afektywna dwubiegunowa
Ze skrajności w skrajność - z jednej strony euforia, z drugiej depresja - tak objawia się choroba afektywna dwubiegunowa. Schorzenie to jest głównym tematem obchodzonego dziś Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.
Trójka-Szumilas-szesciolatki
Trójka-Szumilas-sześciolatki
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl