Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARRozporządzenie o receptach - nie ma zgody
2012-02-23 10:46

Rozporządzenie o receptach - nie ma zgody


Nie doszło do porozumienia podczas konsultacji nad rozporządzeniem o receptach. Przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej opuścili ostatnie spotkanie w tej sprawie. Resort zdrowia poinformował o przebiegu spotkania na swojej stronie internetowej.
Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w rozporządzeniu w sprawie recept lekarskich - kumulacja kolejnych nieścisłości, czy długo wyczekiwane udoskonalenia?
Od 30 grudnia 2012 r. obowiązuje nowelizacja rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 marca 2012 r. w sprawie recept lekarskich (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2012 r. ...
Lekarz może wypisać recepty nawet na cały rok
Chory nie musi już chodzić do lekarza co 3 miesiące po kolejne recepty na te same leki stosowane przez dłuższy czas. Może je otrzymać na cały rok i realizować co miesiąc albo nawet co kwartał. Na...
MZ: pigułka "dzień po" bez recepty - od ukończenia 15. roku życia (aktl.)
Pigułka "dzień po" będzie dostępna w Polsce bez recepty dla osób, które ukończyły 15. roku życia - poinformował w piątek PAP wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Kwestia ta ma zostać uregulowana w rozporządzeniu MZ.
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz powiedział, że resort zdrowia nie ma pomysłu, jak rozwiązać problemy pacjentów z dostępem do leków refundowanych.
Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz podkreśla, że rozporządzenie jest bardzo potrzebne. Wyraził nadzieję, że w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego uda sie osiągnąć porozumienie.
Jutro w Warszawie rozpoczyna się dwudniowy nadzwyczajny zjazd lekarzy, który oceni aktualną sytuację w ochronie zdrowia.

Informacyjna Agencja Radiowa
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
GUS - bezrobocie
W Polsce rośnie bezrobocie. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w styczniu stopa bezrobocia wzrosła do 13,2 procent. W grudniu wynosiła 12,5 procent. Bez pracy pozostaje w Polsce ponad 2 miliony 120 tysięcy osób.
Choroba afektywna dwubiegunowa
Ze skrajności w skrajność - z jednej strony euforia, z drugiej depresja - tak objawia się choroba afektywna dwubiegunowa. Schorzenie to jest głównym tematem obchodzonego dziś Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.
Trójka-Szumilas-szesciolatki
Trójka-Szumilas-sześciolatki
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze