wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rozporządzenie o receptach - nie ma zgody
Nie doszło do porozumienia podczas konsultacji nad rozporządzeniem o receptach. Przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej opuścili ostatnie spotkanie w tej sprawie. Resort zdrowia poinformował o przebiegu spotkania na swojej stronie internetowej.
Czytaj więcej w Money.pl
Nowe rozporządzenie Trumpa. "Kupuj amerykańskie i zatrudniaj Amerykanów!"
Prezydent Donald Trump podpisał we wtorek rozporządzenie wykonawcze nazwane "Buy American and Hire American" ("Kupuj amerykańskie, zatrudniaj Amerykanów !"). Rozporządzenie to ma służyć radykalnej rewizji i zaostrzeniu kontroli nad programem wizowym H-1B.
Donald Trump za węglem. Rozporządzenia Obamy lądują w koszu
W praktyce decyzja Donalda Trumpa oznacza, że część starszych kopalń węgla, które miały być zamknięte, będzie nadal funkcjonować.
Polska lista rajów podatkowych się kurczy. Mateusz Morawiecki przygotował odpowiednie rozporządzenie
Z polskiej listy rajów podatkowych zniknie pięć krajów. Resort wicepremiera Mateusza Morawieckiego uznał, że nie są już konkurencją podatkową. W skrócie: nie pomagają w skubaniu na CIT i VAT. Barbados, Federacja Saint Kitts i Nevis, Saint Vincent i Grenadyny, Księstwo Liechtensteinu oraz Wspólnota Bahamów trafiły do pilotażowego programu poprawiania współpracy podatkowej.
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz powiedział, że resort zdrowia nie ma pomysłu, jak rozwiązać problemy pacjentów z dostępem do leków refundowanych.
Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz podkreśla, że rozporządzenie jest bardzo potrzebne. Wyraził nadzieję, że w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego uda sie osiągnąć porozumienie.
Jutro w Warszawie rozpoczyna się dwudniowy nadzwyczajny zjazd lekarzy, który oceni aktualną sytuację w ochronie zdrowia.

Informacyjna Agencja Radiowa
IAR