wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rozporządzenie o receptach - nie ma zgody
Nie doszło do porozumienia podczas konsultacji nad rozporządzeniem o receptach. Przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej opuścili ostatnie spotkanie w tej sprawie. Resort zdrowia poinformował o przebiegu spotkania na swojej stronie internetowej.
Czytaj więcej w Money.pl
Producenci leków krytykują plany resortu zdrowia. "Jeszcze jedna antyhandlowa regulacja"
Producenci leków bez recepty przekonywali, że wprowadzenie projektowanego przez Ministerstwo Zdrowia rozporządzenia może doprowadzić do zamknięcia sprzedaży pozaaptecznej leków, mimo ustawowej możliwości jej prowadzenia.
Zamiast leków - siłownia lub basen na receptę. Rewolucja we Francji
Od początku roku we Francji weszły w życie nowe przepisy, które uprawniają lekarzy do tego, żeby przepisywali swoim pacjentom zajęcia sportowe. Za wszystko zapłaci tamtejszy NFZ.
Walka ze smogiem w Polsce. Rząd szykuje pakiet rozporządzeń
W pakiecie propozycji znalazły się między innymi rozporządzenia dotyczące norm jakości paliw i kotłów, które razem mają wejść w życie za rok.
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz powiedział, że resort zdrowia nie ma pomysłu, jak rozwiązać problemy pacjentów z dostępem do leków refundowanych.
Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz podkreśla, że rozporządzenie jest bardzo potrzebne. Wyraził nadzieję, że w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego uda sie osiągnąć porozumienie.
Jutro w Warszawie rozpoczyna się dwudniowy nadzwyczajny zjazd lekarzy, który oceni aktualną sytuację w ochronie zdrowia.

Informacyjna Agencja Radiowa
IAR