Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARRozporządzenie o receptach - nie ma zgody
2012-02-23 10:46

Rozporządzenie o receptach - nie ma zgody


Nie doszło do porozumienia podczas konsultacji nad rozporządzeniem o receptach. Przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej opuścili ostatnie spotkanie w tej sprawie. Resort zdrowia poinformował o przebiegu spotkania na swojej stronie internetowej.
Czytaj więcej w Money.pl
Pigułka "dzień po" od 15. roku życia - rozporządzenie podpisane
Minister zdrowia podpisał zmianę rozporządzenia w sprawie wydawania z aptek produktów leczniczych. Oznacza to, że od połowy kwietnia tzw. pigułka "dzień po" będzie sprzedawana bez recepty wyłącznie osobom, które ukończyły 15. rok życia.
Zmiany w rozporządzeniu w sprawie recept lekarskich - kumulacja kolejnych nieścisłości, czy długo wyczekiwane udoskonalenia?
Od 30 grudnia 2012 r. obowiązuje nowelizacja rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 marca 2012 r. w sprawie recept lekarskich (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2012 r. ...
Pigułka "dzień po" bez recepty, ale od 15 lat
Do czasu wejścia rozporządzenia w życie ellaOne jest dostępna bez recepty, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych.
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz powiedział, że resort zdrowia nie ma pomysłu, jak rozwiązać problemy pacjentów z dostępem do leków refundowanych.
Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz podkreśla, że rozporządzenie jest bardzo potrzebne. Wyraził nadzieję, że w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego uda sie osiągnąć porozumienie.
Jutro w Warszawie rozpoczyna się dwudniowy nadzwyczajny zjazd lekarzy, który oceni aktualną sytuację w ochronie zdrowia.

Informacyjna Agencja Radiowa
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
GUS - bezrobocie
W Polsce rośnie bezrobocie. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w styczniu stopa bezrobocia wzrosła do 13,2 procent. W grudniu wynosiła 12,5 procent. Bez pracy pozostaje w Polsce ponad 2 miliony 120 tysięcy osób.
Choroba afektywna dwubiegunowa
Ze skrajności w skrajność - z jednej strony euforia, z drugiej depresja - tak objawia się choroba afektywna dwubiegunowa. Schorzenie to jest głównym tematem obchodzonego dziś Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.
Trójka-Szumilas-szesciolatki
Trójka-Szumilas-sześciolatki
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl