wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rusza głosowanie na Rzekę Roku 2013


Czytaj więcej w Money.pl
Budżet obywatelski w Warszawie. Rusza głosowanie na projekty w III edycji
W ramach tej edycji budżetu obywatelskiego warszawiacy zgłosili 2 tys. 649 projektów, ale 380 zostało wycofanych przez samych autorów projektów, a 517 nie przeszło procesu weryfikacji.
Rusza telewizja Wirtualnej Polski
Już 2 grudnia wystartuje telewizja WP. To nowy ogólnopolski program nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej oraz sieciach kablowych i platformach satelitarnych. Oglądać będzie można ją także na stronie głównej Wirtualnej Polski.
Tajne głosowanie w sprawie dyskontu maklerskiego z Holandii. Czego się boją polscy brokerzy?
Degiro, holenderski dom maklerski, który w ciągu kilku lat działania wszedł do europejskiej pierwszej dziesiątki, nie został przyjęty do polskiej Izby Domów Maklerskich. Wniosek odrzucili członkowie Rady IDM, zarazem zarządcy firm, które mogą się Degiro obawiać. Utajnione zostały przyczyny decyzji. Formalnie Izba ma dbać o rozwój konkurencji na rynku kapitałowym, realnie jednak blokuje działalność taniego brokera. Z rynku tymczasem ma wycofać się inny tani dom maklerski. Teraz będzie już tylko drogo?
Rusza głosowanie na Rzekę Roku 2013. A właściwie na jej fragment, ten, który zdobył nasze serce i do którego zawsze wracamy, albo chcielibyśmy wrócić, gdy znów zaczną się wakacje.
Pomysłodawcą plebiscytu jest prezes Klubu Gaja Jacek Bożyk. Sam oddałby głos na Wilkówkę, ale nie może jej zgłosić. Zachęca wszystkich słuchaczy Polskiego Radia do "wsparcia" swojej ukochanej rzeki na www.zaadoptuj rzekę.pl . Jest tam 11 propozycji.
W finale konkursu znalazły się między innymi Sokołda koło Czarnej Białostockiej, Budkowiczanka w okolicach Murowa, Biebrza w Goniądzu i potok Zimnik w Lipowej.
Internetowe głosowanie rozpoczyna się dziś i potrwa miesiąc.

Informacyjna Agencja Radiowa
IAR