Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rusza głosowanie na Rzekę Roku 2013


Czytaj więcej w Money.pl
Wiceminister gospodarki morskiej: trzeba przywrócić żeglowność na rzekach
Naszym celem jest przywrócenie żeglowności na rzekach, by statki i barki mogły po nich pływać - mówił w Belwederze wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna. Najpierw - jak dodał - należy to zrobić na Odrze, a następnie m.in. na Warcie i Noteci.
Rzeka pieniędzy dla rolników. Jest decyzja
W tym roku na wieś popłynie 3,5 mld euro. Komisja Europejska dołoży kolejne dopłaty.
Rawka zdobyła tytuł Rzeki Roku 2014
Fragment rzeki Rawki na Mazowszu zwyciężył w konkursie na Rzekę Roku 2014 organizowanym przez stowarzyszenie ekologiczno-kulturalne Klub Gaja. Rawka to rzeka o dużych walorach rekreacyjnych i turystycznych - często odbywają się na niej spływy kajakowe.
Rusza głosowanie na Rzekę Roku 2013. A właściwie na jej fragment, ten, który zdobył nasze serce i do którego zawsze wracamy, albo chcielibyśmy wrócić, gdy znów zaczną się wakacje.
Pomysłodawcą plebiscytu jest prezes Klubu Gaja Jacek Bożyk. Sam oddałby głos na Wilkówkę, ale nie może jej zgłosić. Zachęca wszystkich słuchaczy Polskiego Radia do "wsparcia" swojej ukochanej rzeki na www.zaadoptuj rzekę.pl . Jest tam 11 propozycji.
W finale konkursu znalazły się między innymi Sokołda koło Czarnej Białostockiej, Budkowiczanka w okolicach Murowa, Biebrza w Goniądzu i potok Zimnik w Lipowej.
Internetowe głosowanie rozpoczyna się dziś i potrwa miesiąc.

Informacyjna Agencja Radiowa
IAR