Na skróty
  • Ważne:
Sekretarz OBWE: O losie Osetii Płd. powinien zadecydować naród
2008-08-17 12:52

Sekretarz OBWE: O losie Osetii Płd. powinien zadecydować naród


Sekretarz generalny OBWE uważa, że o losie Osetii Południowej powinien zadecydować sam naród tej separatystycznej gruzińskiej prowincji. Marc Perrin de Brichambaut podkreślił, że przy podejmowaniu decyzji w sprawie Osetii Południowej należy brać pod uwagę historię tego państwa.

Sekretarz generalny OBWE na konferencji prasowej we Władykaukazie - stolicy rosyjskiej Osetii Północnej poinformował, że odwiedził uchodźców z Osetii Południowej oraz szpitale gdzie przebywają ludzie, którzy ucierpieli podczas rosyjsko-gruzińskich działań wojennych. Przyznał, że ludzie ci są w głębokim szoku po tym, co się wydarzyło.

Marc Perrin de Brichambaut zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie zwiększona humanitarna pomoc międzynarodowa dla uchodźców z Osetii Południowej.
(IAR)
Tagi:pomoc, obwe, szpital, naród, decyzja, los, sekretarz, powinna


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Rosyjscy żołnierze kontrolują Ingurską Elektrownię Wodną
Rosja potwierdza, że jej żołnierze kontrolują Ingurską Elektrownię Wodną. Prąd z tej elektrowni zaopatruje znaczną część Gruzji i Abchazję.
Siedlce włączają się w akcję pomocy ofiarom wojny w Gruzji
Siedlce włączają się w akcję pomocy humanitarnej ofiarom wojny w Gruzji.
"Wojna w Gruzji nie wpłynie na sytuację w Górskim Karabachu"
Wojna w Gruzji i Osetii Południowej nie będzie miała większego wpływu na sytuację polityczną w sąsiednim, południowym Kaukazie - uważa szef działu zagranicznego "Rzeczpospolitej" Jerzy Haszczyński. Chodzi tu przede wszystkim o sytuację innej zbuntowanej republiki, Górskiego Karabachu. Znajduje się on na terenie Azerbejdżanu, ale jest opanowany przez Ormian.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl