Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARUkraina wybory partie przywódcy
2012-10-28 14:22

Ukraina wybory partie przywódcy


Przedstawiciele najważniejszych partii biorących udział w ukraińskich wyborach oddali swój głos. Niektórzy moment głosowania wykorzystali do przypomnienia najważniejszych haseł wyborczych.
Czytaj więcej w Money.pl
Rozwiązanie parlamentu na Ukrainie. Kiedy wybory?
Prezydent Ukrainy podkreśla, że nowych wyborów w kraju chce ponad 80 procent społeczeństwa.
Wojna w Iraku. Duchowy przywódca szyitów apeluje o uzgodnienie premiera
Około 16,4 tys. ludzi porzuciło domy we wschodniej Ukrainie tylko w minionym tygodniu. Wielu uciekinierów ze wschodniej Ukrainy jako motyw wskazuje walki, groźby, obawę przed porwaniem.
Wybory w Kosowie wygrywa partia rządząca
Frekwencja wyniosła ok. 43 proc. i była niższa niż w 2010 roku, kiedy do urn wyborczych udało się 48 proc. osób uprawnionych do głosowania.
Prezydent Wiktor Janukowycz, który jest honorowym przewodniczącym rządzącej Partii Regionów, powiedział, że nie głosował na zmiany, a na na stabilność i rozwój gospodarczy, aby Ukraińcy lepiej żyli.
O ile wypowiedź prezydenta jedynie nawiązywała do haseł kampanii Partii Regionów, o tyle Witalij Kliczko po prostu przedstawił 5 najważniejszych punktów kampanii swojego ugrupowania Uderzenie [ukr.: UDAR, Ukraiński Sojusz Demokratyczny na rzecz Reform]. Jak podkreślił, idzie do parlamentu, aby walczyć i uderzyć w totalną korupcję, obojętność władzy, brak samorządności, nierówność i biedę.
Z kolei w Dniepropietrowsku udział w wyborach wzięła córka Julii Tymoszenko, Jewhenia, która powiedziała, że zagłosowała "na wolność dla więźniów politycznych" i na to, aby "jutro nie obudzić się za drutem kolczastym". Zaapelowała także, aby wszyscy przyszli zagłosować i "nie oddali zwycięstwa dyktaturze".

Giełda na żywo

Celem Vistalu 400 mln zł przychodów. Kiedy?

Vistal podtrzymał plany intensyfikacji działalności handlowej w Skandynawii...

Giełda na żywo

Sfinks szykuje strategię do 2020 roku. Co z długiem?

Zdaniem wiceprezesa Kusia, spółka ma potencjał, aby w II połowie roku...


IAR
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Watykan-Anioł Pański-synod-koniec
Zakończony dziś synod biskupów na temat nowej ewangelizacji umocnił Kościół w przekonaniu o potrzebie duchowej odnowy - powiedział Benedykt XVI. Papież mówił o tym podczas spotkania z wiernymi na Anioł Pański. Poprzedziła je Msza św. w bazylice św. Piotra z udziałem ponad 260 uczestników synodu, który trwał w Watykanie trzy tygodnie.
USA- Waszyngton- Statua Wolności po remoncie
Po trwającym rok remoncie, korona nowojorskiej Statui Wolności zostanie dzisiaj ponownie otwarta dla turystów. Wyremontowany posąg będzie bezpieczniejszy i bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych.
Kosmos- Dragon- koniec misji
Amerykański statek transportowy Dragon odłączy się dzisiaj od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wieczorem kapsuła statku powinna spaść do Pacyfiku u brzegów Kalifornii.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl