wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ukraina wybory partie przywódcy
Przedstawiciele najważniejszych partii biorących udział w ukraińskich wyborach oddali swój głos. Niektórzy moment głosowania wykorzystali do przypomnienia najważniejszych haseł wyborczych.
Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Ukrainie. Sondaż: do parlamentu wejdą cztery partie
Największym poparciem wśród osób zamierzających pójść na wybory cieszy się Blok prezydenta Petra Poroszenki, na który chce głosować 20,5 proc. respondentów.
Przywódcy Niemiec, Francji i Ukrainy o sankcjach UE przeciwko Rosji
Zniesienie sankcji UE przeciwko Rosji za jej działania wobec Ukrainy zależy od pełnego zrealizowania porozumienia mińskiego - podkreślono w czwartek podczas spotkania kanclerz Niemiec i prezydentów Francji i Ukrainy na marginesie szczytu UE w Brukseli.
Wybory na Ukrainie. Tylko trzy partie wchodzą do parlamentu
Do parlamentu mogą dostać się: Blok prezydenta Petra Poroszenki, Radykalna Partia deputowanego Ołeha Laszki oraz Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko.
Prezydent Wiktor Janukowycz, który jest honorowym przewodniczącym rządzącej Partii Regionów, powiedział, że nie głosował na zmiany, a na na stabilność i rozwój gospodarczy, aby Ukraińcy lepiej żyli.
O ile wypowiedź prezydenta jedynie nawiązywała do haseł kampanii Partii Regionów, o tyle Witalij Kliczko po prostu przedstawił 5 najważniejszych punktów kampanii swojego ugrupowania Uderzenie [ukr.: UDAR, Ukraiński Sojusz Demokratyczny na rzecz Reform]. Jak podkreślił, idzie do parlamentu, aby walczyć i uderzyć w totalną korupcję, obojętność władzy, brak samorządności, nierówność i biedę.
Z kolei w Dniepropietrowsku udział w wyborach wzięła córka Julii Tymoszenko, Jewhenia, która powiedziała, że zagłosowała "na wolność dla więźniów politycznych" i na to, aby "jutro nie obudzić się za drutem kolczastym". Zaapelowała także, aby wszyscy przyszli zagłosować i "nie oddali zwycięstwa dyktaturze".


IAR
IAR