wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ukraina wybory partie przywódcy
Przedstawiciele najważniejszych partii biorących udział w ukraińskich wyborach oddali swój głos. Niektórzy moment głosowania wykorzystali do przypomnienia najważniejszych haseł wyborczych.
Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Ukrainie. Sondaż: do parlamentu wejdą cztery partie
Największym poparciem wśród osób zamierzających pójść na wybory cieszy się Blok prezydenta Petra Poroszenki, na który chce głosować 20,5 proc. respondentów.
Przywódcy Niemiec, Francji i Ukrainy o sankcjach UE przeciwko Rosji
Zniesienie sankcji UE przeciwko Rosji za jej działania wobec Ukrainy zależy od pełnego zrealizowania porozumienia mińskiego - podkreślono w czwartek podczas spotkania kanclerz Niemiec i prezydentów Francji i Ukrainy na marginesie szczytu UE w Brukseli.
Corbyn: laburzyści mogą nie poprzeć Brexitu. Rząd ugnie się przed żądaniami jego partii?
Przywódca opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy Jeremy Corbyn powiedział w wywiadzie dla czasopisma "Sunday Mirror", że laburzyści będą próbować zablokować negocjacje o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, jeśli rząd nie zgodzi się na żądania jego partii warunkujące Brexit.
Prezydent Wiktor Janukowycz, który jest honorowym przewodniczącym rządzącej Partii Regionów, powiedział, że nie głosował na zmiany, a na na stabilność i rozwój gospodarczy, aby Ukraińcy lepiej żyli.
O ile wypowiedź prezydenta jedynie nawiązywała do haseł kampanii Partii Regionów, o tyle Witalij Kliczko po prostu przedstawił 5 najważniejszych punktów kampanii swojego ugrupowania Uderzenie [ukr.: UDAR, Ukraiński Sojusz Demokratyczny na rzecz Reform]. Jak podkreślił, idzie do parlamentu, aby walczyć i uderzyć w totalną korupcję, obojętność władzy, brak samorządności, nierówność i biedę.
Z kolei w Dniepropietrowsku udział w wyborach wzięła córka Julii Tymoszenko, Jewhenia, która powiedziała, że zagłosowała "na wolność dla więźniów politycznych" i na to, aby "jutro nie obudzić się za drutem kolczastym". Zaapelowała także, aby wszyscy przyszli zagłosować i "nie oddali zwycięstwa dyktaturze".


IAR
IAR