Na skróty
  • Ważne:
Ukraina wybory partie przywódcy
2012-10-28 14:22

Ukraina wybory partie przywódcy


Przedstawiciele najważniejszych partii biorących udział w ukraińskich wyborach oddali swój głos. Niektórzy moment głosowania wykorzystali do przypomnienia najważniejszych haseł wyborczych.
Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Ukrainie. Sondaż: do parlamentu wejdą cztery partie
Największym poparciem wśród osób zamierzających pójść na wybory cieszy się Blok prezydenta Petra Poroszenki, na który chce głosować 20,5 proc. respondentów.
Wybory na Ukrainie. Tylko trzy partie wchodzą do parlamentu
Do parlamentu mogą dostać się: Blok prezydenta Petra Poroszenki, Radykalna Partia deputowanego Ołeha Laszki oraz Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko.
Wybory na Ukrainie. Jaceniuk na czele nowej partii
Ludowy Front - tak nazywa się nowa partia, na czele której stanął premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk. W zarejestrowanym dopiero pół roku temu ugrupowaniu jest wiele nazwisk z rządzącej elity.
Prezydent Wiktor Janukowycz, który jest honorowym przewodniczącym rządzącej Partii Regionów, powiedział, że nie głosował na zmiany, a na na stabilność i rozwój gospodarczy, aby Ukraińcy lepiej żyli.
O ile wypowiedź prezydenta jedynie nawiązywała do haseł kampanii Partii Regionów, o tyle Witalij Kliczko po prostu przedstawił 5 najważniejszych punktów kampanii swojego ugrupowania Uderzenie [ukr.: UDAR, Ukraiński Sojusz Demokratyczny na rzecz Reform]. Jak podkreślił, idzie do parlamentu, aby walczyć i uderzyć w totalną korupcję, obojętność władzy, brak samorządności, nierówność i biedę.
Z kolei w Dniepropietrowsku udział w wyborach wzięła córka Julii Tymoszenko, Jewhenia, która powiedziała, że zagłosowała "na wolność dla więźniów politycznych" i na to, aby "jutro nie obudzić się za drutem kolczastym". Zaapelowała także, aby wszyscy przyszli zagłosować i "nie oddali zwycięstwa dyktaturze".


IAR
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Watykan-Anioł Pański-synod-koniec
Zakończony dziś synod biskupów na temat nowej ewangelizacji umocnił Kościół w przekonaniu o potrzebie duchowej odnowy - powiedział Benedykt XVI. Papież mówił o tym podczas spotkania z wiernymi na Anioł Pański. Poprzedziła je Msza św. w bazylice św. Piotra z udziałem ponad 260 uczestników synodu, który trwał w Watykanie trzy tygodnie.
USA- Waszyngton- Statua Wolności po remoncie
Po trwającym rok remoncie, korona nowojorskiej Statui Wolności zostanie dzisiaj ponownie otwarta dla turystów. Wyremontowany posąg będzie bezpieczniejszy i bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych.
Kosmos- Dragon- koniec misji
Amerykański statek transportowy Dragon odłączy się dzisiaj od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wieczorem kapsuła statku powinna spaść do Pacyfiku u brzegów Kalifornii.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl