Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARWatykan: orędzie papieża na światowy dzień pokoju
2013-12-12 12:06

Watykan: orędzie papieża na światowy dzień pokojuCzytaj więcej w Money.pl
Orędzie Franciszka do Polaków. Sprawdź, co powiedział
Dziękuję Narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce za dar Jana Pawła II. Wszyscy zostaliśmy tym darem wzbogaceni - powiedział papież.
Papież Franciszek: katolicy nie muszą być jak króliki
- Ja myślę, że liczba trojga dzieci w rodzinie jest tą, o której mówią eksperci twierdząc, że jest ważna dla utrzymania populacji - powiedział papież.
Watykan: Do aresztu trafiły dwie osoby
Areszt pusty był przez dokładnie dwa lata: 22 grudnia 2012 Benedykt XVI ułaskawił przebywającego tam byłego niewiernego kamerdynera Paolo Gabriele, skazanego na osiemnaście miesięcy więzienia za kradzież poufnych dokumentów.
"Braterstwo podstawą i drogą do pokoju" - taki tytuł nosi ogłoszone dziś w Watykanie orędzie papieża Franciszka na światowy dzień pokoju, który Kościół katolicki obchodzić będzie już po raz 47. pierwszego stycznia przyszłego roku.
Na początku swego pierwszego orędzia z tej okazji papież życzy osobom i narodom "życia pełnego radości i nadziei". Będzie ono takie - dodaje - kiedy wszyscy zrealizują nieodparte dążenie do braterstwa. Bez tego - stwierdza Franciszek - niemożliwe jest budowanie społeczeństwa sprawiedliwego, a także stabilnego i trwałego pokoju. Dążeniu temu staje dziś na przeszkodzie "globalizacja obojętności", która powoli "przyzwyczaja" nas do cierpienia innych. Papież ma na myśli zarówno łamanie podstawowych praw człowieka, w szczególności prawa do życia i do wolności religijnej, jak i tragiczne zjawisko handlu ludźmi oraz wojny - te, które są konfliktem zbrojnym, i te "staczane na polu gospodarki i finansów".
Franciszek krytykuje raz jeszcze mentalność "odrzucania" najsłabszych, uważanych za "bezużytecznych". Według papieża, każda działalność powinna być naznaczona postawą służby ludziom, ponieważ służba jest duszą tego braterstwa, które buduje pokój.

Giełda na żywo

Agora kupi własne akcje po 12 zł

Spółka skupi 1,1 mln akcji własnych, stanowiących łącznie nie więcej niż 2,23...

IAR
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
TK: koniec bezterminowych praw jazdy
Linie lotnicze osiągnęły miliardowe zyski
W tym roku liczba pasażerów po raz pierwszy w historii przekroczy 3 miliardy. Za 12 miesięcy ma ich być o kolejne 300 milionów więcej.
Ambasador USA o wizach
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl