Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARWatykan: orędzie papieża na światowy dzień pokoju
2013-12-12 12:06

Watykan: orędzie papieża na światowy dzień pokojuCzytaj więcej w Money.pl
Rzecznik Watykanu: Włoskie media wypaczyły orędzie papieża
Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi skrytykował włoskie media za to, że wypaczyły treść orędzia Benedykta XVI na Światowy Dzień Pokoju.
Papież wyrusza do Brazylii na Dni Młodzieży
Organizatorzy spodziewają się około 1,5 miliona osób na spotkaniach z nowym biskupem Rzymu.
Wszystkich Świętych w Watykanie. Papież komentuje
Święci - podkreślił Franciszek - to osoby, które zanim dostąpiły chwały Nieba prowadziły normalne życie, z radościami i bólem, trudem i nadziejami.
"Braterstwo podstawą i drogą do pokoju" - taki tytuł nosi ogłoszone dziś w Watykanie orędzie papieża Franciszka na światowy dzień pokoju, który Kościół katolicki obchodzić będzie już po raz 47. pierwszego stycznia przyszłego roku.
Na początku swego pierwszego orędzia z tej okazji papież życzy osobom i narodom "życia pełnego radości i nadziei". Będzie ono takie - dodaje - kiedy wszyscy zrealizują nieodparte dążenie do braterstwa. Bez tego - stwierdza Franciszek - niemożliwe jest budowanie społeczeństwa sprawiedliwego, a także stabilnego i trwałego pokoju. Dążeniu temu staje dziś na przeszkodzie "globalizacja obojętności", która powoli "przyzwyczaja" nas do cierpienia innych. Papież ma na myśli zarówno łamanie podstawowych praw człowieka, w szczególności prawa do życia i do wolności religijnej, jak i tragiczne zjawisko handlu ludźmi oraz wojny - te, które są konfliktem zbrojnym, i te "staczane na polu gospodarki i finansów".
Franciszek krytykuje raz jeszcze mentalność "odrzucania" najsłabszych, uważanych za "bezużytecznych". Według papieża, każda działalność powinna być naznaczona postawą służby ludziom, ponieważ służba jest duszą tego braterstwa, które buduje pokój.

Giełda na żywo

Giełda w górę, złoty bez zmian

Czwartek na rynkach finansowych według analityka Admiral Markets.

IAR
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
TK: koniec bezterminowych praw jazdy
Linie lotnicze osiągnęły miliardowe zyski
W tym roku liczba pasażerów po raz pierwszy w historii przekroczy 3 miliardy. Za 12 miesięcy ma ich być o kolejne 300 milionów więcej.
Ambasador USA o wizach
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze
  • (link spons.)