Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjnePAPLubuskie: Nielegalny tytoń w przesyłkach pocztowych
2010-10-19 13:26

Lubuskie: Nielegalny tytoń w przesyłkach pocztowych


185 kg tytoniu bez akcyzy znaleźli lubuscy celnicy w magazynie przesyłek pocztowych w Zielonej Górze. W tym mieście to drugi taki przypadek w ciągu dwóch tygodni - poinformowała PAP rzecznik Izby Celnej w Rzepinie Beata Downar-Zapolska.

Celnicy znaleźli nielegalny towar w 107 paczkach. Do prawie każdej z nich nadawcy dołożyli trochę kawy. W filmach to znany sposób na oszukanie psów szkolonych do wykrywania różnych substancji - wyjaśniła rzecznik.

"Służbowy owczarek belgijski celników nie zwrócił jednak uwagi na tanie chwyty z ekranu i doskonale sobie poradził ze wskazaniem przesyłek z tytoniem. Od takiej jego ilości podatek, który powinien trafić do budżetu państwa, to blisko 90 tys. zł" - powiedziała PAP Downar-Zapolska.

Niespełna dwa tygodnie temu w podobnych okolicznościach celnicy znaleźli w Zielonej Górze prawie 320 kg tytoniu. Wówczas znajdował się on w 199 paczkach do wysłania. Znajdowały się one w magazynie jednej z firm kurierskich.

Według celników, po tamtej wpadce osoby zajmujące się procederem liczyły, że kawa przeszkodzi w znalezieniu przez nich kolejnych przesyłek z tytoniem. (PAP)

Giełda na żywo

Moody's obniżył rating PGNiG

Obniżenie ratingu odzwierciedla zmianę profilu ryzyka spółki.

Giełda na żywo

Santander sprzedaje dwa miliony akcji BZ WBK

Kurs banku na dzisiejszym zamknięciu wyniósł 395 zł. Co dalej?

Giełda na żywo

Nerwowy koniec kwartału na Wall Street

Indeks S&P 500 zyskał w trzecim kwartale mniej niż 1 proc. Słaby dla...

mmd/ wkr/ jra/

Tagi:podatki, akcyza, tytoń, lubuskie, towary, filmy, nielegalne, przesyłki pocztowe


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.