Na skróty
Lubuskie: Pod dwoma chłopcami załamał się lód, obaj nie żyją
2008-01-12 17:22

Lubuskie: Pod dwoma chłopcami załamał się lód, obaj nie żyją


Na jeziorze Wielgie w Dobiegniewie (Lubuskie) pod dwoma chłopcami zarwał się lód. Strażacy wydobyli ich na brzeg. Niestety, mimo reanimacji, nie udało się ich uratować - poinformował PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich Andrzej Węglarz.

W sobotę po południu mieszkaniec Dobiegniewa powiadomił telefonicznie służby o dwóch chłopcach, którzy topią się na środku jeziora, po tym jak załamał się pod nimi lód. Krótko potem na miejscu było pogotowie, straż pożarna i policja.

"Zanim udało się do nich dotrzeć minęło kilkanaście minut, łącznie mogli przebywać w lodowatej wodzie przez około pół godziny. W tym czasie co chwile znikali pod wodą, by wypływać na jej powierzchnię, wzywali pomocy" - powiedział PAP Węglarz.


Gdy strażacy wydobyli chłopców na brzeg, dwie ekipy pogotowia podjęły reanimację. Niestety mimo starań lekarzy dzieci zmarły.

Jeden z chłopców miał 11 lat, a drugi osiem. Dochodzenie w sprawie tej tragedii będzie prowadzone pod nadzorem prokuratora. Obaj chłopcy mieszkali w Dobiegniewie.


Strażacy i policja apelują do wszystkich o rozwagę. Mimo kilku mroźnych styczniowych dni lód jest kruchy i niebezpieczny. Tym bardziej, że w tym tygodniu było znacznie cieplej. (PAP)

mmd/ woj/

Tagi:pomoc, policja, lubuskie, lekarze, lód, nie żyje, dwóch, chłopiec


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.