Na skróty
Pomorskie: Były wychowawca Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oskarżony o molestowanie
2006-10-02 16:44

Pomorskie: Były wychowawca Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oskarżony o molestowanie


Prokuratura Rejonowa w Słupsku przesłała do sądu akt oskarżenia wobec byłego wychowawcy z internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku Stanisława W., któremu zarzuciła seksualne wykorzystywanie trzech upośledzonych dziewcząt - poinformowała PAP prokurator Maria Pawłyna.

59-letniemu Stanisławowi K. prokuratura postawiła dwa zarzuty: doprowadzenia osoby do poddania się innej czynności seksualnej oraz współżycia płciowego z osobą w stanie ograniczonej poczytalności. Grozi mu do 8 lat więzienia. Oskarżony nie przyznaje się do zarzutów.

"Do wykorzystywania dziewcząt miało dojść między styczniem a czerwcem 2005 roku, kiedy Stanisław W. był wychowawcą w internacie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku" - powiedziała Pawłyna.

Oskarżony oraz osoby pokrzywdzone byli w śledztwie badani przez biegłych psychologów. Biegli uznali, że Stanisław K. jest poczytalny, oraz że dziewczęta mówią prawdę.

Oskarżony będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy. W czasie śledztwa Stanisław K. był tymczasowo aresztowany, ale w połowie sierpnia br. prokuratura złagodziła zastosowane wobec niego środki zapobiegawcze. "Stanisław K. ma policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz musiał wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł" - poinformowała Pawłyna.
Giełda na żywo

Wall Street zyskuje. Koniec problemów Grecji?

Zobacz, jak zakończyła się środowa sesja na giełdzie w USA.Śledztwo w sprawie wykorzystywania dziewcząt słupska prokuratura wszczęła w marcu br.. O zachowaniu Stanisława K. prokuraturę zawiadomił dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku.

Stanisław K. przestał pracować w OSW w sierpniu 2005 r. Zwolnił się, ponieważ przechodził na emeryturę.(PAP)

sibi/ bno/

Tagi:emerytury, sąd, wychowawczy, molestowanie, oskarżony, były, pomorskie, ośrodek


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.