Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjnePAPW.Brytania: Trzech Polaków skazanych za przemyt papierosów
2008-09-17 20:25

W.Brytania: Trzech Polaków skazanych za przemyt papierosów


Sąd w Ipswich skazał na kary więzienia trzech Polaków za usiłowanie przemycenia 2,7 mln sztuk papierosów, co naraziłoby brytyjski skarb państwa na stratę w wysokości 1 mln 975 tys. funtów - poinformował w środę w komunikacie prasowym brytyjski urząd celny HMRC.

Papierosy zamaskowane niebudzącymi podejrzeń towarami przemycano do Anglii w trzech partiach. W pierwszej, wykrytej przez celników 24 maja ubiegłego roku w magazynie w Chelmsford, znajdowało się 800 tys. sztuk. Celnicy aresztowali wówczas 31-letniego Radosława M.

Największą przesyłkę, z 1,2 mln sztuk papierosów, celnicy przechwycili 25 maja ub.r. w magazynie w Colchester, trzecią zaś, z 660 tys. sztuk papierosów, 9 sierpnia ub.r. w magazynie w Peterborough, wynajętym przez 33-letniego Marcina S., którego wkrótce potem aresztowano.

Śledztwo wykazało, iż M., S. oraz trzeci oskarżony 27-letni Rafał G. trudnili się częstym sprowadzaniem papierosów do Wielkiej Brytanii, wynajmując w tym celu magazyny w Londynie i wschodniej Anglii.

Policja powiązała S. i G. z wcześniejszymi transportami papierosów przechwyconych w Dover, a także w magazynach w Edmonon i Woolwich. Ta część dochodzenia dotyczyła usiłowania przemytu 5,4 mln sztuk papierosów.
Giełda na żywo

Polska spółka przejmuje drogerie w Luksemburgu

Kerdos szykuje dwie akwizycje. Jedna na około 25 drogerii ma być...

Giełda na żywo

Tomasz Sadlik: miało być pięknie, a frankowiczów wprowadzono w błąd

Okłamani przez banki, media i doradców idą po sprawiedliwość.Oskarżony M., warunkowo zwolniony przez policję, który miał przed sądem odpowiadać z wolnej stopy, zbiegł do Polski, gdzie policja aresztowała go na wniosek Brytyjczyków i przekazała w ich ręce.

S. i M. zostali skazani na kary po 3 i pół roku pozbawienia wolności, G. na 3 lata. Wszyscy oskarżeni przyznali się do winy. Sędzia Goodin uznał, że "(przemytnicza) operacja była prowadzona profesjonalnie i na dużą skalę". (PAP)

asw/ dmi/ mc/ mow/

Tagi:Polska, towary, skazany, sztuka, w.brytania, polak, przemyt papierosów, trzech


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.