Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania?

0
Podziel się:

W końcu kupiłeś własne M? Jeżeli mieszkanie jest nowe, to zapewne konieczne będzie jego wykończenie. Jeżeli lokum zostało nabyte na rynku wtórnym, to może się okazać, że nowy właściciel będzie miał odmienną wizję wyglądu mieszkania od poprzednika. W obu przypadkach na realizację tych zamierzeń niezbędne będą dodatkowe pieniądze. W jaki sposób je zdobyć?

Pierwszą możliwością jest kredyt hipoteczny. Jest to najlepszy sposób na sfinansowanie wszelkiego rodzaju remontów związanych z naszym mieszkaniem (lub domem). Zalety takiego rozwiązania to:

- niskie oprocentowanie
- długi okres spłaty
- możliwość uzyskania stosunkowo wysokiej kwoty kredytu
- możliwość uzyskania kredytu bez posiadania własnego wkładu
- możliwość wyboru kredytu w różnych walutach
- kredyt już od 10 tys. zł

Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczki hipotecznej, jednak atrakcyjność tej formy jest już dużo mniejsza, mimo że tu również zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, w przypadku pożyczki nie występuje jasno zdefiniowane przez bank przeznaczenia pozyskanych środków. Tak więc uzyskane dzięki niej fundusze mogę być przeznaczone zarówno na remont lub - gdy zmienimy zdanie (albo remont okaże się tańszy) - na zupełnie inne cele np.: dodatkowe wyposażenia naszego mieszkania czy kupno samochodu. Środki te można też ulokować funduszach inwestycyjnych. Możliwości rozdysponowania pieniędzy jest wiele.
Walory pożyczki mogę docenić także przedsiębiorcy poszukujący finansowania np. dla nowych inwestycji.

Tę swoistą niepewność związaną z celem wykorzystania postawionych do dyspozycji pożyczkobiorcy środków bank rekompensuje sobie właśnie przez mniej korzystne (w porównaniu z kredytem hipotecznym) warunki tj.:
- krótszy maksymalny okres spłaty
- wyższe oprocentowanie
- wyższa minimalna wysokość kredytu (średnio od 30 tys. zł)

Oprócz wspomnianego wyżej zabezpieczenia na hipotece nieruchomości banki wymagają również m.in.: ubezpieczenia pożyczki do momentu wpisania hipoteki do księgi wieczystej oraz ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Te wymagania powodują oczywiście dodatkowy wzrost kosztu pożyczki

Najlepszym rozwiązaniem jest podliczenie kosztów wykończenia i remontu poprzedzające podpisanie umowy kredytowej na zakup mieszkania i uwzględnienie tego faktu podczas rozmów z bankiem. Dzięki temu możemy uniknąć niepotrzebnych wydatków, gdyż po podpisaniu umowy, za sporządzenie do niej aneksu podwyższającego kwotę kredytu, bank obciąży nas opłatą.
Wysokość środków jakie w takim wypadku mogą nam zostać udzielone na zrealizowanie wizji dotyczącej wyglądu naszego M będą oczywiście uzależnione od posiadanej przez nas maksymalnej zdolności kredytowej oraz od wysokości kredytu hipotecznego, którym posiłkowaliśmy się przy zakupie mieszkania. Nie dostaniemy bowiem więcej niż wyniesie różnica między tymi dwiema pozycjami.

Zapoznaj się z ofertą kredytów oraz pożyczek hipotecznych dostępnych na platformie Money.Direct

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)