Na skróty
Money.plBankiWiadomości bankoweKonta oraz karty płatnicze i rabatowe dla młodzieży
2001-06-22 12:21

Konta oraz karty płatnicze i rabatowe dla młodzieży


Do wakacyjnego bagażu warto zapakować dziecku oprócz gotówki kartę płatniczą, ale ze starannie przemyślanym limitem wydatków.

Oferta banków dla młodzieży staje się coraz ciekawsza, choć jeszcze nie wszystkie instytucje proponują produkty przeznaczone specjalnie dla początkujących podróżników. Usługi takie są przygotowywane dla młodzieży powyżej 13. roku życia. Ograniczenie to wynika z obowiązujących przepisów - młodsze dzieci nie mogą samodzielnie dokonywać operacji bankowych.

Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie założyć rachunku. Do banku powinna więc udać się z jednym z rodziców bądź opiekunów prawnych, który bierze na siebie odpowiedzialność za decyzje młodego człowieka.
Niektóre banki - m.in. PKO BP i BIG Bank Gdański - żądają, by rodzice posiadali rachunek osobisty w tym samym oddziale.

Część banków nie prowadzi oddzielnych rachunków dla młodzieży, choć otwiera niepełnoletnim standardowe konta, czasem na bardziej restrykcyjnych warunkach. Można też nie zakładać dziecku oddzielnego konta, lecz poprosić o dodatkową kartę do ROR rodziców.

Banki zdają sobie sprawę, że młodzi ludzie nie obawiają się nowinek technicznych. Umożliwiają więc dostęp do młodzieżowych rachunków za pośrednictwem teleserwisu, przeglądarek Internetowych lub WAP albo wiadomości SMS. Często elektroniczne usługi dla młodzieży są tańsze niż dla dorosłych, a bywa nawet, że są bezpłatne.
Giełda na żywo

GPW: Ważne dane z USA. Grecy znów wystraszą inwestorów?

Grecy przygotowują reformy, by dostać kolejną transzę pomocy. Na rynku ropy...

Giełda na żywo

Przełomowy rok dla obligacji korporacyjnych

W tym roku wejdą w życie nowe przepisy. Zobacz, co się zmieni.

Money.pl
Tagi:oferta
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze
Narzędzia