Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy kochają drogie kredyty

0
Podziel się:

Sukces kredytów udzielanych od ręki, pożyczek ekspresowych i innych prostych kredytów nie budzi wątpliwości.

Polacy kochają drogie kredyty
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Kredyty gotówkowe idą jak świeże bułeczki _ - donosi prasa. Sukces kredytów _ od ręki _, _ pożyczek ekspresowych _ i innych prostych kredytów nie budzi wątpliwości.

Jednak jak udało się bankom przekonać klientów, że kredyt oprocentowany na 15-19 proc. jest tani, to już pozostaje marketingową tajemnicą tych instytucji.

Banki coraz ostrzej konkurują na rynku kredytów gotówkowych. Nasila się akcja reklamowa i sprzedaż tych produktów. Banki kuszą coraz niższym oprocentowaniem, co nie znaczy, że oferują _ tani pieniądz _. Jedna z niżej oprocentowanych pożyczek gotówkowych na rynku, kosztuje 8,25 proc. w ING Banku Śląskim. Bank jednak doliczy minimum 3,5 proc. prowizji za przyznanie kredytu. Jeśli wyliczyć realne oprocentowanie dla kwoty 3 tys. zł na 24 miesiące i przy najniższej możliwej prowizji, to wyniesie ono 14,36 proc.

Nie jest tajemnicą, że pożyczki gotówkowe są bardzo dochodowe dla banków. Owa prowizja, to bowiem właśnie zarobek dla instytucji finansowej, dlatego oprócz oprocentowania banki wolą mówić klientom, że jest to wyjątkowo dostępny produkt, a gotówkę można załatwić _ od ręki _.

WYBRANE POŻYCZKI GOTÓWKOWE
BANK NAZWA PRODUKTU NOMINALNE OPROCENTOWANIE
ING Bank Śląski Pożyczka zimowa od 8,25 proc.
PKO BP Szybki serwis kredytowy 11 proc.
db kredyt db kredyt gotówkowy 11,99 proc.
Eurobank Kredyt na dowód od 9,9 proc.
Millennium Szybka pożyczka od 7,9 proc.
BZ WBK Kredyt gotówkowy od 7,99 proc.
BPH Pożyczka od ręki od 9,9 proc.

źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków

Oczywiście pożyczek gotówkowych nie wymyśliły polskie banki, jednak ich popularność jest ostatnio tym, co wyróżnia polski system od doświadczeń na całym świecie. Zwłaszcza w krajach anglosaskich klienci mają zupełnie inne podejście do pożyczania pieniędzy. Okazuje się, że wcale nie pożyczają mniej, tylko inaczej.

wiadomości
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)