Na skróty
Mundurowi będą uciekać ze służby?
2008-04-24 07:24

Mundurowi będą uciekać ze służby?

Mundurowi będą uciekać ze służby?
[fot: PAP/Paweł Supernak]

Minister pracy Jolanta Fedak uważa utrzymanie obecnych rozwiązań emerytalnych dla służb mundurowych za nieracjonalne. Prace nad zmianą mają się rozpocząć w drugiej połowie roku.

Według minister Fedak system trzeba zmienić, bo jest niedopuszczalne, aby po 15 latach służby, 35-letni mężczyźni przechodzili na garnuszek państwa. Wśród mundurowych zawrzało. Trybuna pisze, że związki zawodowe służb mundurowych są w stanie zgodzić się na pewne zmiany, na przykład wydłużenie służby o 10 lat, ale oczekują czegoś w zamian.

Pogłoski o pracach przy ustawie kończą się masowym odejściem ze służby - mówi Wiesław Puchalski, przewodniczący Związku Zawodowego Straży Pożarnej Florian. Według niego część osób nie odeszłaby wcześniej, gdyby otrzymała gwarancję podwyżek.

Masowe odejścia mogą powiększyć dziurę etatową w policji do 10 tysięcy wakatów. W straży to 2 tysiące. W wojsku problemy kadrowe mają wszystkie formacje i jednostki.

Wojskowe Biuro Badań Społecznych przeprowadziło badania, z których wynika, że nawet 80 procent żołnierzy uprawnionych do emerytury, w razie zmian uprawnień byłoby gotowych do odejścia z wojska.

Giełda na żywo

KGHM chce lubuskiej miedzi. Według eksperta jest szansa na wydobycie

Polska spółka ma jednak poważnego konkurenta. Lubuscy przedsiębiorcy chcą,...

Giełda na żywo

Nasdaq zapowiada wykorzystanie bitcoinowej technologii

Nowy system handlu akcjami powstanie na bazie rozwiązania, na który od 6 lat...

(IAR)
Tagi:emerytury, wojsko, policja, fedak, jolanta fedak, strż pożarna
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

tef / 89.228.100.* / 2012-02-26 18:52
jeśli jest tak słodko w mundurze to nic nie stoi na przeszkodzie się zaciągnąć, nikt nie zabrania spróbować a nie tylko narzekać

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

Stefan z Wrocławia / 62.87.219.* / 2012-02-17 01:52
Pozdrawiam cieplutko wszystkich, którzy muszą odrobinę dłużej popracować. Ja już mam to za sobą. Mam 35 lat, emkę i plany na... no właśnie? Tak, jakiś wyjazd zagraniczny do cieplutkiego kraju, co wy na to?

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

G / 91.193.160.* / 2011-07-30 19:58
witam,
sam pracuje w tej formacji 10 lat i wierzcie mi ze nie jest kolorowo :/ obecnie praca w służbach przypomina raczej fabrykę kredek, wychodzę z założenia ze coś za coś tzn. pracuje w niedziele i święta, na noce i z kibicami debilami, lumpami na ulicach i przede wszystkim codziennie stykam się z ludzką głupotą... ale mam wcześniejsza emeryturę. wiem ze wiele osób to boli, tyle że nic nie stało na przeszkodzie wstąpić w szeregi, a najbardziej w tym państwie bawią mnie ludzie typu JP, a jak coś się dzieje to na komisariat lecą hehe, no cóż przykład idzie z góry..
 
BEKAA / 80.50.54.* / 2012-02-17 10:48
Pracuję w Służbie Zdrowia i też pracuję w niedzielę,święta i w nocy.Także spotykam się z kibolami, pijanymi, lumpami , ludźmi cierpiącymi,wystraszonymi bo chorymi.Muszę być(chciałabym) zawsze uśmiechnięta i pomocna żeby oni widzieli że mogę im pomóc, porozmawiać z nimi i mieć dla nich czas.Niestety pacjentów dużo, personelu mało, pędzimy jak huragan. Na każdym kroku słyszymy -nie ma pieniędzy na to na tamto..... Przychodzę do domu, po drodze robię zakupy, gotuję obiadokolację (męża jeszcze nie ma bo ktoś musi zarobić, ja mam na rękę 1700 zł), pranie, sprzątanie, ojeju zapomniałam o córce (14 lat głupi wiek).
Siadam wieczorem ok 23-j i jedynie o czym myślę to o tym żeby sobie popracować jeszcze 7 lat dłużej( tylko jak ja tego pacjenta (w wieku 67 lat )"podniosę" do oklepania).
Wniosek Ty 15 lat pracy i emerytura.
Ja 43 lata pracy i ... zasiłek pielęgnacyjny
Polska sprawiedliwość.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

To oburzające / 89.200.162.* / 2011-07-30 13:30
Jak rząd boi się mundurowych to widac po tym jak łatwo kobietom 50-letnim kazał pracowac do 60-tki. A mundurowi to święte krowy. Niejedna matka chaciałaby po 15 lub 20 latach pracy zawodowej przejśc na Waszą emeryturę. I pożytek dla społeczeństwa byłby na pewno lepszy.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

kubi / 178.73.24.* / 2011-07-29 10:38
pani minister ma mgliste pojęcie o służbie!!!

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

18bdsz / 83.5.102.* / 2011-06-23 22:55
my żołnierze 18. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Bielsku Białej pragniemy wyrazić swoje oburzenie i dezaprobatę wobec bezmyślnych przepisów i ustaw, które przekreślają i uniemożliwiają Nam dalszą karierę zawodową.
Z dniem 1 stycznia 2010 roku wszedł w życie przepis (art. 13 ust. 1) ustawy pragmatycznej, uchwalony 24 kwietnia 2009 roku. Zgodnie z nową ustawą żołnierz służby kontraktowej może pełnić służbę łącznie przez okres nie dłużej niż do 12 lat. Prawo nie działa wstecz, wszyscy którzy rozpoczęli służbę przed wejściem ustawy zachowując ciągłość służby, powinni podle-gać starym prawom emerytalnym, jednak realia są inne.
25 listopada 2010 roku w 18. Batalionie Powietrzno-Desantowym w Bielsku Białej odbyło się pożegnanie kilkunastu podoficerów odchodzących na emeryturę po 15 latach pracy i dwóch żołnierzy z korpusu starszych szeregowych, którzy zostali zwolnieni po dwunastu latach służ-by. Zebranie odbyło się w sali Tradycji. Jest to szczególne miejsce na terenie jednostki, można tam znaleźć całą historie naszego batalionu (cel i zadania batalionu, opis wykonywa-nych czynności, pamiątki z odbytych misji, księga żołnierzy, którzy tu służyli, fotografie). Uroczystości towarzyszyła podniosła oprawa i nastrój. Szef sztabu rozpoczął od uroczystego meldunku. Następnie zaprezentowano życiorysy dwóch chorążych. Podkreślono ich zaanga-żowanie, zasługi i udział w misjach bojowych m.in. w Kosowie, Bośni, Iraku i Afganistanie. Uwieńczeniem ich pracy było otrzymanie Gwiazdy Iraku i Gwiazdy Afganistanu oraz spo-kojne życie na emeryturze.
Przykrym momentem było pożegnanie dwóch żołnierzy z korpusu starszych szeregowych. Pomimo świetnego wyszkolenia, wielokrotnego udziału w misjach bojowych, zdobytej wie-dzy praktycznej, odnoszenia sukcesów, dzięki którym dowódcy drużyny plutonu kompanii pieli się po szczeblach kariery, są niedocenieni i stają się niepotrzebni. Zostali zwolnieni i pozostawieni samym sobie bez jakiejkolwiek pomocy ze strony MON-u. Kiedy podejmowali służbę, kreślono przed nimi wizję awansu, rozwoju ich przyszłej kariery zawodowej, otrzymania mieszkania. Niestety były to puste słowa – od dnia następnego starsi szeregowi zasilą szeregi bezrobotnych po długoletniej służbie.
W tym roku opuści wojsko 50 żołnierzy, 2011 roku 100, natomiast do 2021 roku pożegna się z mundurem ponad 15 tys. żołnierzy, ten problem będzie narastał. Według resortu nowelizacje mają zachęcić szeregowych do podniesienia wykształcenia i zmniejszyć wydatki MON na świadczenia emerytalne. Owy awans zawodowy możliwy jest dzięki odgórnej protekcji (nieliczni żołnierze zostają wysyłani do szkoły podoficerskiej).
Ta cała sytuacja powoduje wyrzucenie dobrze wyszkolonych żołnierzy. Grupowe zwolnienia spowodują lukę w polskiej obronności. Wojsko Polskie dysponuje świetnie wyszkoloną kadrą, jednak rezygnuje z niej.
Jedynym aktem obrony Naszej sytuacji jest powyższy apel. Niemożność tworzenia związ-ków zawodowych, a co za tym idzie strajkowania, powoduje , iż musimy nagłaśniać sprawę za pośrednictwem Internetu i mediów.
Żegnając dziś Naszych kolegów widzieliśmy na ich miejscu samych siebie za 3-4 lata, stoją-cych w kolejce do pośredniaka. Gdybyśmy wiedzieli, że ojczyzna tak nas potraktuje na pewno nie zdecydowalibyśmy się na wstąpienie do wojska.

Stoczniowcy, górnicy ,pielęgniarki policja o ni wszyscy maja związki zawodowe strajkują domagają się swojego my żołnierze wojska polskiego nie możemy mieć związków zawodo-wych tak jest skonstruowane wojsko. prosimy media o nagłośnienie naszej sytuacji niech wszyscy dowiedzą się jaka jest prawda. powołano narodowe siły rezerwy, ci młodzi chłopcy nie maja pojęcia co ich czeka większość z nich myśli ze posłuży 15 lat tak mówiono w woj-skowych komendach uzupełnień to samo co nam.
ŻONIERZE 18. BATALIONU POWIETRZNO DESANTOWEGO
 
BEKAA / 80.50.54.* / 2012-02-17 11:22
Nie ma u nas jednej recepty na wszystko.Nie wyobrażam sobie żołnierza czy policjanta biegającego po 50-ce z bronią. Ale każdy zawód ma swoją specyfikę.Żołnierz powinien być wysportowany i przygotowany na dużą dawkę adrenaliny a pielęgniarka (lekarz) kompetentna,sprawna w tym co robi i dająca nadzieję że będzie lepiej.Ale nikt nie będzie zadowolony i dobrze pracował jeżeli nie będzie dobrze wynagradzany za pracę, nie będzie doceniony i chwalony. Nie powinniśmy się martwić dniem dzisiejszym i jutrzejszym bo oszalejemy.
Gdy się pracuje powinno się mieć zapewnioną przyszłość i na bieżąco mieć za co wypoczywać.
Dostajemy marne pieniądze co miesiąc i emerytura będzie nijaka.
Zielona WYSPA - wyspa rozpaczy RODACY.
Nie było by tak źle gdyby człowiek widział że jak się poświęci to jego dzieci będą miały lepszą perspektywę. Pozdrawiam wszystkich przyszłych EMERYTÓW, tych z mniejszym i większym stażem pracy i oby duch w narodzie nie zginął.
 
Huhu / 77.254.149.* / 2011-08-02 16:10
Moment żołnierzu narzekasz na ojczyznę (armie) a co ty dla niej zrobiłeś
ciekawy jestem jakie mieli wykształcenie ci szeregowi. Co robili przez 12 lat służby ? ze nawet matury nie mają woleli jeździć po misjach i kasę zarabiać a potem mówic jak to ciężko w Afganie.
Według mnie prawidłowo ze armia się pozbywa takich tępaków jakimi są starsi szeregowi i tak 12 lat to za długo na darmowa kasę za nic nie robienie
 
Żołnierz 6batalionu powietrznodesantowego z Gliwic / 84.205.189.* / 2011-12-12 17:18
Skoro tak piszesz to znaczy że nie masz łatwo w życiu kolego. Jeśli uważasz że mamy fajną lekką pracę to się zaciągnij, przyjedź na kwalifikacje do jakiejś jednostki i zdaj sprawnośćówke. Może i sa jednostki w których na niektórych stanowiskach nawet szeregowych, mało się robi ale zapewniam że bokiem by Ci wyszła służba lalusiu jeden. Założył bym sie że zaniżoych norm do wojsk lądowych byś z wfu nie zdał a co dopiero do wojsk powietrznodesantowych.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

Marek1223 / 178.181.98.* / 2011-05-25 10:51
Jestem żołnierzem zawodowym, co roku zastanawiam się ile jeszcze będę służył, nie dlatego że nie chcę ale czy dadzą mi posłużyć. W wojsku nie ma tak naprawdę służby stałej, nawet stała służba jest kontraktową gdzie kontrakt może być odnowiony co 3 lata lub nie. Nawet jeśli wyrażę chęć służby moi przełożeni mogą uznać że nie jestem potrzebny. Po 15 latach służby przysługuje mi emerytura w wysokości 45% pensji, wierzcie mi że za te pieniądze nie da się utrzymać rodziny, każdy żołnierz chce służyć jak najdłużej bo wzrasta przyszła emerytura o ok. 2,6% za każdy następny rok służby, max do 75%, to MON i rząd zmuszają nas do odejścia redukując etaty lub zatrudniając na etaty NSR które są fikcją bo jak może funkcjonować przedsiębiorstwo np. z 100 etatami z których obsadzonych faktycznie jest 80 a 20 to ludzie widma /NSR/, minister w papierkach ma że armia jest w 100% ukompletowana, nie ważne że 20% stanowią ludzie którzy nie pracują na co dzień w jednostkach. To wszystko co się dzieje wokół służb mundurowych jest specjalną polityką państwa aby skłócić społeczeństwo, skłóconymi masami łatwo manipulować. Wierzcie że chcę pracować nawet do wieku 70 lat, tylko niech mi ktoś to umożliwi. Co do wysokości zarobków, uważam że nie zarabiamy aż tak dużo, poza tym namawiam do odwrotnego myślenia i zapytania się rządzących dlaczego najniższa płaca w naszym kraju nie wynosi miń. 2000 zł na rękę.
 
eme / 178.37.196.* / 2011-05-26 08:02
Marek1223 Bo na twoje miejsce szykuje sie 70000 urzedników zatrudnionych przez rząd PO.Nie dziw sie ze wojsko to kontrakt, wtedy latwo z zolnierza zrezygnowac na rzecz urzednika.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

iveco999897 / 188.146.27.* / 2011-05-19 19:36
nieroby do roboty
 
| iveco999897 / 85.221.148.* / 2011-05-23 00:41
spadaj

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

dares / 46.170.155.* / 2011-03-18 12:56
Wszyscy winni pracować jednakowo. 15 lat czy 20 bzdura, 100% zwolnienia lekarskiego kolejna kpina u mundurowych.A mundurowi na zachodzie to mają lżejszą pracę??? Tam nikt po takim czasie na emeryturę nie odchodzi. Jeżeli jesteście tak bardzo zmęczeni pracą i wyeksplaatowani to zakaz wykonywania jakiejkolwiek pracy na emeryturze Ja jestem wychowawcą w Zakładzie Poprawczym JA TO MAM NIBY LAJTOWĄ robotę co ? W grupie mam około 20 chłopaków - za różne czyny i kto wie co takiemu do łba strzeli w danej chwili. My bezpośrednio pracujemy z przestępcami więc nie mówcie mi o niebezpieczeństwie jakie na was czycha każdego dnia, bo strzykawką od narkomana może dostać każdy z nas na ulicy, a górnikowi może zwalić się setki ton na łeb. Wiele zawodów jest obciążonych ryzykiem, więc dla czego jedynie was traktuje się tak ulgowo.
 
tonio767 / 85.221.148.* / 2011-05-23 00:46
To twój problem trzeba było wybrać drogę Policjanta albo żołnierza zawodowego a nie teraz narzekać bo bycie trepem to hańba lub psem takie jest myślenie cywili wybrałeś inną drogę i nie narzekaj
Każdy jest kowalem swojego losu
 
heavy8 / 79.163.55.* / 2011-05-16 20:07
jak baranie przytaczasz zachód przytocz to że policjant w Niemczech ma na nasze pieniądze 10000 zł i to taki patrolowiec nie mówiąc o tych wyższych
 
policjant / 46.45.108.* / 2011-04-07 20:12
idiota jesteś

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

kielas / 46.113.21.* / 2011-02-15 05:43
niech Pani minister w swoja kieszeń zajrzy i niech policzy i pieniędzy kasuje? To Policja lata po mnieście w dzień w nocyy, w słońce i deszcz i my łapiemy bandziorów. A urzędasy koniaczek spotkanie za spotkaniem towarzyskim i rodzą się takie niedorzeczne pomysły. We włsne koryto napierw PANSTWO POLITYCY zajrzyjcie bo to wy zarabiacie 15 tys miesiecznie + dodatki. A nie zwykłemu czlowiekowi jeszcze upier...z tego co i tak nie zawiele.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

Precla / 46.112.83.* / 2011-01-10 12:19
GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC!!!!!
szkoda gadać na te durne wypowiedzi!czemu nikt nie mówi o tym, ze po 15 latach policjant ma zaledwie 15% tejże fantastycznej emerytury, czemu nkt nie mówi że policjant nie otrzymuje takiego wynagrodzenia za pracę w nocy, w święta, gdy pracuje po 16 a nawet p0 24 godziny na dobę co jes sprzeczne z kodeksem pracy - 48 godzin nadliczbowych w tycgodniowym wymiarze godzin z nadgodzinami K.P.?kto sobie wyobraża 50 latka na interwencji z kibicami, ile smrodu i gówna policjant musi widzieć na służbie, czy zarazi się HIV czy nie, bo narkoman napluje mu w twarz, czy narkomanka nie zakłuje policjantki podczas przeszukania? takich histori można wymieniać bez liku!!!!!ludzie zastanówcie się nad tymi bzdurami co piszecie!a tak na mrginesie co tak trudno zostać psem, a może nie każy się do tego nadaje panowie metroseksualni, lub gwiazdy z tipsami co fasada się trochę zniszczy czy tudo reagować w trudnych syuacjach bo muzgi za małe?!?!?!!!!!!!!!!
 
dares / 46.170.155.* / 2011-03-18 13:19
No właśnie tak narzekacie, to dla czego tak chętnie odchodzicie ze służby po tak krótkim czasie - odpowiedź jest prosta bo macie przyłatwione inne posadki i możecie dorabiać bez ograniczeń. Jeśli mówisz że po15 latach otrzymujesz 15 pensji to jest to dziwne że ktoś chętnie odchodzi z pracy, bo za taką kwotę żyć się nie da. Mój znajomy rozpoczął pracę 8 lat temu w straży pożarnej w tej chwili ma 29 lat jak będzie miał 36 lat to będzie emerytem!!!!!????????????? Straż to wogóle śmiesznie pracuje kilka razy w miesiącu idzie do roboty!kpina!!!!!!
Zabrać przywileje ale w zamian dać ludziom zarobić. Mundurówa dzisiaj nie jest służbą lecz sposobem na życie. Nie p*****...cie o służbie dla społeczeństwa, armia cwaniaków i gamoni w policji czepiających się o spaloną żarówkę przy tablicy rejestracyjnej, a tam gdzie niebezpiecznie tam was nie ma mówię tu oczywiście o krawężnikach, stójkowych i całej reszcie która wlepi przez15 lat kupę mandatów i na emeryturkę. Niech ci co rzeczywiście biorą udział w rozwalaniu przestępczości narażają się korzystają z wiekszych uprawnień ale bez przesady.
 
eme / 213.238.90.* / 2011-03-11 13:51
Precla mój mózg a także innych którzy nie służą w policji pisze sie przez " ó".

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

jurek 40 / 89.73.132.* / 2010-11-07 18:05
czeba wydużyć wojsku i polici czas o 20 lat złużby wiecej a nie tylko zwykłym ludzioł
 
...MARIUSZ... / 83.6.247.* / 2010-11-19 20:59
nikt ci nie bronił pracować w służbach mundurowych

Policjanci emerytura!!

liiideeer / 83.6.156.* / 2010-09-24 14:42
lepiej wczesniej odejsc i miec emeryture bo pozniej moze nie bedzie za 10 lat czy 15 !!!!!

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

Robol x / 87.205.133.* / 2010-06-30 15:24
Zapraszam mundurowych na linie Fiata w Tychach po co się męczyć w policji całe 15 lat albo aż do 25 lat.
 
wesel / 91.150.155.* / 2011-03-27 12:34
wiem jaka jest praca na fiacie bo tam pracowałem jakiś czas nie jest łatwo,8 godzin przy linii i wyżyłowane normy i kadra kierownicza jak by mogła to by Włocha dupy wylizali a zwykły pracownik jest dla nich dodatkiem do maszyn,a obecnie pracuje w wojsku w korpusie podoficerskim,powiem tak większość takich księżniczek co potrafią tylko klepać buzią co on to w cywilu robić nie będzie a co niektórzy nawet do kręcenia waty na odpuście się nie nadają bo mają dwie lewe ręce !!!

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

j232323 / 89.229.214.* / 2010-06-02 15:22
W Wielkiej Brytanii mundurowy musi służyć 35 lat, ale dostaje na emeryturze średnią zarobków z ostatnich 10 lat służby i co najmniej dwie trzecie średniej emerytury. W Niemczech policjanci po 40 latach pracy dostają 73,5 proc. ostatniego wynagrodzenia. W Austrii pracują do 65 lat, a emerytura to 80-98 proc. pensji (zależy to od przepracowanych lat i szarży).
 
popolo / 89.171.6.* / 2010-12-02 19:34
napisz proszę ile dostają taj dziadowizny - po 15 latach strażak dostanie 700 zł, a po 20 - może z 2000, a w Niemczech - wiem że za 500 euro to może się uśmiać, a przecież paliwo żywność i energia jest w cenie niemieckiej

NIE PLAC ZUSU JUZ TERAZ

www_bezZUSu_pl / 2010-04-07 11:33
POMAGAM LEGALNIE NIE PŁACIĆ ZUS W POLSCE
DLA WSZYSTKICH ! I ODKLADAC NA IDENTYCZNEJ ZASADZIE NA EMERYTURE
W INNYM PANSTWIE. OCZYWISCIE KORZYSTAJAC DALEJ Z NFZ, LEKARZY,
ULG PODATKOWYCH ITD.

sytuacja nic się nie zmienia, racja, ze wiekszosc skazuje sie na
emerytury z ZUS! i tylko na nie...

nie bede pisal o inwestowaniu w FI , bo to u Polakow jeszcze
dlugo nie bedzie popularne ani nie urosnie do miary potrzeby jak
to sie stalo dawno w bardziej rozwinietych krajach...

CZY JEDNAK WOLNO NIE PŁACIĆ NA ZUS I BYĆ NA INNEJ ZASADZIE
ROZLICZANY W CZASIE EMERYTURY? TAK. Z WIELKIEJ BRYTANII....

EMERYTURA W WIEKU EMERYTALNYM OD 1600-2150 ZŁ

-dodatkowe świadczenia do czasu emerytury na dzieci

- możliwość wylotów do USA bez wiz .... i wiele dodatkowych
korzysci dla Kazdego!

zapraszam na strone www.bezzusu.pl oraz do dyskusji nad
legalnoscia mojej oferty, sprawami dokumentow itd.

osoby zainteresowane zachecam tez do kontaktu: 502 292 003

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

rozsądny / 78.131.215.* / 2010-03-25 19:58
Jak w wojsku jest tak różowo, to skąd tyle wakatów? Narodzie do wojska a nie ciągłe narzekania!!! W wojsku nie ma związków zawodowych, więc nie mogą przedstawiać swojego stanowiska. Zabierzcie się za biednych lekarzy i nauczycieli, od wojska łapy precz. Jak nie to armia czeka, tylko trzeba mieć jaja!!!

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

www.legeo.pl / 79.110.194.* / 2010-01-13 17:08
Ustawy ciągle się zmieniają, o emeryturach - zawsze aktualnie - przeczytasz tu http://www.legeo.pl/prawo/dziennik-ustaw-2004/39/353/?on=2009-09-17
 
MICHAŁ 26 / 87.207.31.* / 2010-02-09 21:16
W SUMIE POLICIA I WOJSKO POWINI MNIEJ ZARABIAĆ ZWYKŁY MUNDUROWY MA 2200 ZŁ NETO A POWINI MIEĆ 1600 ZŁ DZIELNICOWY 2700ZŁ A POWINI MIEĆ 2300ZŁ Z KRYMINALNEJ 3200ZŁ A POWINI MIEĆ 2600ZŁ A GŁUWNY GŁUWNY KOMENDANT POSTERUNKU POLICI 14000ZŁ A POWINI 10000ZŁ I PSZESTO NIE MA NA BUDOWY BUDYKÓW I NA ZDROWIE LUDZI WSZYSTKIH...KOCHANYCH DZIEKUJE I POZ.
 
popolo / 89.171.6.* / 2010-12-02 19:28
skąd masz te dane - w główce się chyba popier....., chłopie jak tak zarabiają to na co czekasz wstąp i działaj
 
tyuyt / 83.11.222.* / 2010-02-17 18:21
michał ty się naucz pisać.. a wtedy udawaj filozofa

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

bonaj / 89.230.230.* / 2009-12-01 17:09
Ten kto pisze o mundurowych sekretarkach nie ma pojęcia o czym mówi. Sekretarki mundurowe z Policji zniknęły około 15 lat temu. Co do innych stanowisk logistycznych, zgadzam sie, że tutaj potrzebne sa reformy, które powoli postepują. Wprowadzono przecież do Policji korpus słuzby cywilnej - pozwoliło to ucywilnić część stanowisk policyjnych. Po rzetelnej weryfikacji za przysłowiowymi biurkami naprawdę pozostana ci policjanci którzy sa niezbędni, a nie goście od wydawania tonerów, czy parzenia kawy. Poza tym malkontentów odsyłam do ustawy o Policji - gdzie jest mowa o mianowaniu na stanowisko - w przypadku równorzędnego - ma sie g____no do powiedzenia i nawet jesli sie trafi za biurko to swoje trzeba zrobić. Ktos to tak wymyślił, że Policja nie składa się tylko z prewencji i kryminalnej. Dlaczego ktoś ma mieć gorsze przywileje za to że go wbrew woli wsadzili za to biurko i skoro ktos okreslił że tą pracę ma wykonywać policjant , a nie cywil?

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

creative / 83.23.94.* / 2009-09-05 13:58
chyba jakiś żart !! Wywalić tą Jolante Fedak !! Złodziejstwo cholerne !! Wszyscy odejdą z wosjka i ciekawe kto będzie słuzyl !! NIkogo chetnego nie bedzie!! myślicie troche pusty ŁBy !?
 
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-17 19:40

Wszyscy odejdą z wosjka i ciekawe kto będzie słuzyl !!

Jesli poszli do wojska czy policji zeby po 15 latach isc na emeryture to niech spieprzaja z tej sluzby.
Nawet nie wiedza co slowo "sluzba" znaczy.
 
Amstaff / 91.123.186.* / 2010-01-17 19:26
Żal tych "madrych" głów , co oni wiedzą o pracy Policjanta, bądź Żołnierza????? To samo tyczy się przełożonych, którzy nie ryzykując dosłownie nic siedzą za biurkami , a murzyni na ulicy robią na nich.
 
TOMEK 33 / 87.207.31.* / 2010-02-09 20:55
Witam MOJM ZDANIEM JEST TAKIE POWINI WYDUŻYĆ PRACE O 10 LAT POLICI I WOJSKA A NIE PO 20 LATAH NA EMERTURE I PSZESTO PAŃSTWO KOCHANIE NIE MA PIENIEDZY NA BUDOWY ULIC I NA ŚIROTKI ZDROWIA. POZ
 
/ 83.6.247.* / 2010-11-19 21:13
CIEKAWE GDZIE TY PRACUJESZ MOŻE MAMUSIA CIĘ KARMI ?

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

Xsiński / 83.143.138.* / 2009-03-18 21:15
Bardzo dobrze że będą odchodzić ze służby.Jest bezrobocie z nowym naborem nie będzie problemu.Dzięki nowym zasadom przejścia na emeryturę dłużej będą aktywni mundurowi.Produkcja młodziutkich emerytów zmniejszy się.
 
G.W. / 83.8.7.* / 2011-03-09 18:02
co za bzdury, nie wiecie co gadacie.....
jasne niech wszyscy odejdą jest tylu chętnych do przyjęcia , ale jakoś testów nie zdają.....
a jeszcze jedno pytanie kto tych młodych ludzi ( jeśli nawet przyjdą ) do pracy nauczy tej pracy.....
to nie jest szydełkowanie, że z broszurki się da przeczytać....
nie wiem czy Ci na górze myślą ale to na pewno nie może być mózg.....

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

brudny harry / 77.236.0.* / 2009-03-17 23:34
gdy skoncze studia chce pracowac jako policjant, wiem, ze zarobki zwlaszcza poczatkowo sa niezwykle niskie, nie mniej jednak nie decyduje sie ze wzgledu na przywilej emerytalny i mozliwosc dolaczenia do grupy mlodych emerytow, nie chce by moje dzieci pracowaly na moja emeryture, chcialbym pracowac jak najdluzej tak by wciaz cieszyc sie praca i coraz wiekszymi dochodami.. chcialbym by w sluzbach mundurowych pracowalo sie dluzej i zeby praca byla premiowana proporcjonalnie do warunkow, ryzyka i zajmowanego stanowiska. Przywilej emerytalny(15lat) jest wielkim bledem (nie tylko w sluzbach mundurowych)
 
popolo / 89.171.6.* / 2010-12-02 19:31
ja także uważam że 15 lat to mało,ale chciałbym cię widzieć jako policjanta w wieku 60 lat jak interweniujesz i łapiesz 20 latka za rozbój lub wściekłego pijanego małolata, co walił po mordzie innych haha, żenada
 
były policjant / 77.249.81.* / 2010-11-16 17:46
ty cielaku!!! pójdziesz na szkołe napchają ci bzdur do głowy a potem jak zdasz egz to po paru latach pracy będziesz miał psychę zrytą ani do baru ani nic bo strach! muyndurówka??!! tylko i wyłącznie ze względu na przywilej emerytalny ja po 5 latach pracy miałem 2100 no fakt niejedni tego nie mają i miec nie będą aqle to ich problem, ja stanowczo odradzam policje zrytch psycha i nic więcej...jak juz to straż pożarna albo wojsko kto pójdzie do poolicji ten się szybko rozczaruje :D z życia wzięty przykładi jeszcze jedno wszędzie pięknie tam gdzie nas nie ma...pozdro!

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

fsz, 1 linia / 88.220.140.* / 2009-03-11 09:07
Pani minister razem z Schetyną do dymisji! Naczytali się GW i robią ferment! Na niczym się nie znają i powtarzają kłamstwa! Dlaczego fszy w nowym projekcie dzieli się na lepszych i gorszych? ( 15 lat ). Na dzień 01,01,2010 zabraknie mi kilka tygodni do 15 lat w mundurze.Mam 27 lat pracy , 45 lat zycia i jak wielu moich kolegów z podobnym stażem nie chcę odchodzić ze służby. .Żądamy dla nowych nowe zasady, dla reszty w służbie stałej dotychczasowe. Premiujmy a nie okradajmy emerytury tych, którzy chcą dalej pełnić służbę!

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

bojljo / 91.199.250.* / 2009-03-07 12:03
To skok na kasę, a nie reforma. Złodziejstwo w biały dzień.
Mi zabraknie 3 mce do 15 lat

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

Helmut72 / 194.150.197.* / 2009-03-06 20:59
Pracowałem na platwormie przez 6lat z przerwami, mogę więc nieśmiało powiedzieć ,że wiem co to niebezpieczeństwo. Na część mojej emerytury płaciłem sobie prywatnie i nie będę miał do nikogo pretensji z rządu,że o mnie nie zadbał. Tylko wiek mi nie pozwala starać się o pracę w policji,chociaż czytając niektóre wypowiedzi,to mam wrażenie ,że w Polsce toczy się wojna domowa... Moim zdaniem po 15latach pracy policjant ma dopiero doświadczenie,ale może mi się tylko wydaje bo nigdy nie pracowałem w policji...
Pozdrawiam.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

bla bla / 217.17.40.* / 2009-03-06 15:37
k**** zróbmy coś z tym j****** rządem ps. wiem że ten komentarz nie przejdzie ale mam to w dupie bo ta banda kretynów czyt. polityków r******* to wszystko. nawet nie ma gdzie wyjechać z tego podupconego państwa

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

polllllllllllll / 85.193.239.* / 2009-03-06 15:34
ja pracuje w mundurze i moje godziny pracy to popludnia i noce wg ustawy jest 10 godzin przerwy tzn ze zaczynam np 18 koncze 2 i mam na 12 nastepnego dnia albo znowu na 16 lub 20 nie dostaje za prace w nocnych godzinach a RODZINA to jest tak z ZONA widze sie w nocy gdy klade sie spac i ja budze i rano gdy ona wychodzi do pracy .Zwiazkowcy to osoby mniej wiecej na 5 grupie i wyzej i oni chca rozmawiac z rzadem na temat emerytur a Ci ktorzy sa najnizej i chodza po ulicy to z tego nic nie beda miec .Dlaczego nie chca zrobic ze CI ktorzy teraz beda sie przyjmowac to na warunkach ze na emeryture po 25 latach ,poniewaz nie bedzie chetnych .

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

emeryt wojskowy / 83.29.125.* / 2009-03-01 10:45
za biurkiem fajnie się gada ale jakby przyszło wyjść na ulice pilnować porządku to by nie było już tak fajnie. to jest chore mundurowi ryzykują każdego dnia życie bo kto wie co się może zdarzyć i przez chore wymysły mają ryzykować kolejne 10lat. politycy sobie dają podwyżki a munurowym będą żałować. Boże co wy robicie z Tą Polską

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

CICHY 1 / 80.54.38.* / 2009-02-13 21:02
HAHHAAH
TE ZMIANY CO SIE SŁYSZY O EMERYTURACH TO ŻENADA
KTO IM BĘDZIE NAPRAWIAC TE STARE GRATY W RADIOLOKACJI JAK NIEMA CHĘTNYCH DO TEJ FAJNEJ ROBOTY JAK TWIERDZI MINISTER PRACY DADZA 2500 A DO ROBOTY 60 KM CWANIACZKI WIEC ZAPRASZAM WAKATY WOLNE A JAK MŁODZIEZ LECI DO WOJSKA ZE HO HO HO
POZDRAWIAM MUNDUROWYCH Z WOJSKA
 
marco combat / 83.238.15.* / 2011-06-18 22:48
w wojsku jest totalny gnoj,masz kontrakt-w kazdej chwili moga ci nie przedluzyc,w dodatku nawet glupiego kredytu nie mozna wziac,bo umowa na czas okres.pelno gumoli[konfidentow]i debili,brak poszanowania i mobing na porzadku dziennym,dzis jestes dobry,jutro sie nie nadajesz...wyjatkowo niestabilna instytucja-zdecydowanie odradzam.
 
wojownik81 / 93.105.7.* / 2009-03-08 19:38
witam zgadzam sie z tym daja 2500 ale nie powiedza ze tak jak np pracuje juz 10 lat dojezdzan dziennie do pracu 80km dostaje te 2500 ale 800zl na paliwo miesiecznie i sobie caly czas mowie ze piec lat jeszcze ale jezeli to zmienia to nie warto siedziec lepiej prace na miejscu znalesc i nie pracowac w stresie tylko 8 godzin zrobic i przychodze do domu i ogladam dziennie cala rodzinke a nie tak jak w tej chwili pozdrawiam

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

FIREFHAJTER / 77.253.163.* / 2009-02-04 13:56
Zgadzam się z panią ,ale to nie tylko wojsko jestem strazakiem i też się obawiam o swój byt bo jak narazie to rząd nie robi nic żeby nas w służbie zatrzymać tylko zmusza nas do odejścia na emerytury ,niech pomyslą tez o tym że zanim uzupełnia braki kadrowe we wszystkich służbach to troche czasu minie ,bo nie wyszkoli się ludzi w jeden dzień

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

Żona wojskowego / 217.98.102.* / 2009-02-04 12:07
Jestem żoną wojskowego w stopniu podoficerskim. 2500 na ręke, 3 służby w miesiącu, 3 poligony w roku każdy średnio po miesiąc czasu, nerwy i nieterminowe godziny pracy, wyjazdy bez uprzedzenia czyli mobilność. W domu dwójka dzieci jedno dwa lata drugie pół roku.Żadnych perspektyw. Śmieszne dofinansowania za wynajem mieszkania. 10 lat stażu w wojsku. w jednostce średnio 5 rozwodów na pół roku. Moi synowie nie znają prawie ojca. Nie na to się godziłam jako zona i matka. Nie na samotne wychowywanie dzieci, prace, bo pobory męża nie starcza bym z niej zrezygnowała, prowadzenie domu i brak w nim mężczyzny. trzyma nas nadzieja 15 lat i emerytura. Niestety i tego nie będzie?? Więc jak mają egzystować rodziny żołnierzy. czy żołnierz wogle powinien mieć rodzinie? Chyba nie bo w takich warunkach jej utrzymanie graniczy z cudem.Ostrzegam więc wszystkie kobiety. Nie wychodźcie za wojskowych. Nie warto itak skończy się rozwodem w takich warunkach.
 
z wyższym / 89.228.117.* / 2010-01-09 14:03
nie biadol!!! ja zasuwam po 12 h/na dobę i czuję, że nie doczekam tych cholernych 65 lat. Żadnych mundurówek, 13-tek, nagród nie mam i żyję.
Też mam sierżanta wojskowego w rodzinie. 7-15, dwie służby w m-cu. Żadnych poligonów.Masa przywilejów. I śmieje mi się w twarz, bo zostało mu do emerytury pół roku. Już wie, że będzie miał 1200 na rękę. Trochę dorobi i zarobiony jest. Jest to sprawiedliwe??
Aha, MON zasponsoruje mu jeszcze ok. 70% kredytu mieszkaniowego...ręce opadają
 
popolo / 89.171.6.* / 2010-12-02 19:36
zaciągnij się do wojska - na co czekasz, no chyba że masz zeza i nie możesz strzelać, ale to już chyba nie wina armii????
Każdy może zostać generałem
 
adas34 / 89.238.25.* / 2010-05-24 22:57
widzę ,że nie służyłeś w wojsku albo nie masz pojęcia o MONIE.Widocznie plułeś i rzucałeś w wojsko kamieniami. Trzeba było zostać w MONIE to też miałbyś te przywileje.Tak w ogóle w wojsku się nie pracuje tylko służy i żołnierz jest do dyspozycji 24 godziny na dobę, a co do twojego sierżanta z rodziny to chyba jakiś lewus lub plecak .Przydała by się porządna jednostka liniowa w której dostał by odpowiednio w dypę i w tedy służył by w prawdziwym wojsku a nie w przechowalni nierobów.
 
epek46 / 83.16.26.* / 2010-05-01 23:27
Ładnie traktujesz rodzinę!! Jak uważasz, że jest tak dobrze w MON to weź sobie za męża wojskowego to zobaczysz te 7-15!!!
 
kadrowiec / 83.20.103.* / 2010-03-15 21:57
No to na co czekasz wstąp do wojska

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

człowiek...1234567 / 83.15.140.* / 2009-02-03 12:09
jesli ktos chce to zmienic zapraszam na ulice zza biurka fajnie wyglada , wiem jedno jesli zmienia ustawe to odejde niektórzy koledzy równiez , a ci co juz maj 15 lat to napewno ciekawe co wtedy powiecie jak bedzie nagonka do policji i na interwencje przyjdzie wam jakis c*** co daje sobie w zyłe i ma pod sufitem nierówno albo gosciu co ledwo jezyk polski zna --- szczeze ja bede miał juz to gdzies bo bede pracował 8 godz w czystej i ciepłej pracy

pozd

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

DIKS / 83.142.205.* / 2009-02-02 20:47
Panowie bez tekstów z telewizji.Jak PO z PISem.Projekt ustwy w tej formie to blef.Chcą podnieść poprzeczkę ale nie do 25 lat.Tak powiedzieli żeby wywołać dyskusję i im się udało.Jak przyjdzie co do czego to przywalą 20 lat i nasze hu...owe związki łykną i będą krzyczeć że sukces.Nie wiem jak zabezpieczą euro.Chyba że już wiedzą że nie będzie.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

...patriota...!? / 88.156.168.* / 2009-01-30 16:43
jeśli rzad nie ma pieniedzy to niech szuka ich w swojej puli a nie daja sobie nagrody i podwyzki a ciezko pracujacym ludziom zabieraja... :/ a co do tych pań sekretarek o tych samych przywilejach co mundurowi to powinni je w******... na zbity pysk bo za darmo dostali te przywileje bo z bandytami nie maja wogole do czynienia. a jesli wprowadza to co zamierza rzad to niech lepiej robi wojsko z poboru znów bo nie bedzie ani policjantów ani wojskowych...

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

bvzqwe / 79.173.7.* / 2009-01-26 22:55
non stop w pracy, żona z dziećmi, zarobki jak na jednego żywiciela mierne, żyjesz tam gdzie cię skierowali a nie gdzie chcesz na walizkach w kwaterze tymczasowej, nic nie masz swojego, nie kształcisz się bo brak funduszy i czasu, 4 poligony w roku, dzieci dorastają a tata na służbie, zdrowie rozczaskane, nerwica, ITD. jedyny plus to ta emerytura którą zabierają . żegnam armię i ten kraj, znowu nas oszukali.
Acha a cywile się cieszą bo myślą że jak mundurowym zabiorą to im coś skapnie, błąd, to nie ta pula niestety. A pieniądze z takich chybionych oszczędności i tak utopią w jakimś super-interesie jak np. jastrząbie.
 
kilof / 195.117.22.* / 2009-01-28 12:08
Cieszą się na forach cywile z młodzieżówki PO bo im za to płacą.
Powinni złożyć podanie o przyjęcie w szeregi służby i dać radę te 20-25 lat, bo po 15 nie opłaca się przechodzić. Wolne wakaty czekają.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

gfhsd / 79.173.7.* / 2009-01-26 22:40
jak ta ustawa wejdzie to mając 10 lat służby podziękuje bo wiem że nie dam rady w wojsku dłużej pracować (służyć) niż 15 lat bo to nie jest lekki kawałek chleba. Na moje miejsce zapraszam tych co są tacy cwani i uważają że praca w służbach mundurowych to praca jak każda inna.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

FAN allegro / 83.31.93.* / 2009-01-16 18:37
a może taka zmiana......
***pozostawić 15lat i stare zasady dla tych co na ulicy z************ją
*** policjanci-urzednicy z za biurek co nigdy bandziora nie zatrzymali a w ich nowych P-99, GLOCKACH pająki mieszkaja , cała kadra kierownicza pow . 7gr - albo odchodza albo zostają na nowych ,nikomu bliżej nieznanych warunkach
OSOBIŚCIE 18 LAT NA ULICY W WARSZAWAIE ZAP*****DALAM (BPI , WZM , WPI, RPW KRP W-WA I) i wku****ia mnie że takie same prawa do emerytury(a może nawet lepsze) mam ja i ten co TONERY DO DRUKAREK WYDAJE , ci co tak "kur***wa ciężko" w wydziale inspekcji pracują itd itp:(((
pozdrawiam
....TU NALEŻY COŚ ZMIENIĆ !!!!!!!!!
 
kilof / 195.117.22.* / 2009-01-28 12:10
Prawda, szczera prawda. Pani Marysia z sekretariatu która wkłada mundur tylko z okazji awansu bierze wyższe pobory i emeryturę od gościa z pałką i kajdankami.
 
GOŚĆ 1212 / 79.185.163.* / 2009-01-27 20:30
ŚWIĘTA PRAWDA : policjanci, strażnicy, strażaki - zza biurek powinni pracować bez przywilejów
 
01owieczka / 213.25.18.* / 2009-01-27 10:26
zgadzam się,że ci za biurkami to do 67 lat mogą pracować na tak wysokich grupach.bandziora to w telewizji chyba widzieli i nie wiedza co to praca w nocy lub też w święta.
 
marcin cbś / 89.228.67.* / 2009-01-24 21:34
odezwał się ten co idzie na 07:00 a o 19:00 zamyka notatnik i ma wszytsko w d....
A jedyne co potrafisz to wypisać mandat i powiedzieć, żonie na interwencji aby poszła do dxielnicowego, panie "ambitny"..
 
***** / 83.9.166.* / 2009-01-24 19:41
a mnie wku**a takie gadanie. Nie wytrzymałbyś nawet tygodnia w SDŚ na sprawach. Byłam i na tzw. ulicy i w SDŚ i wiesz co wolałabym prcować 25 lat na ulicy niż 5 lat w SDŚ
 
rękas / 83.7.18.* / 2009-01-27 09:59
to w takim razie wracaj na tzw. ulicę mięczaku siedzisz w SDŚ bo masz cieplutko i wujek ci załatwił etat a teraz krzyczysz że jest ci tam źle bo nie tak miało być jak ci obiecywał hehehe to napisz raport o powrót na ulicę i********dioto bo nawet nie wiesz co mówisz i piszesz
 
***** / 83.9.138.* / 2009-02-08 17:58
To ty nie wiesz co mówisz i piszesz. Robisz po 8 czy 12 godzin, zamykasz notatnik i masz wolne. Nie mam wujka, który by mi mógł załatwić pozostanie w patrolówce i mimo że wolałam zostać w patrolu to nikt mnie o zdanie nie pytał.
Napisz raport o przejście do SDS ale do dużego miasta to zobaczysz jak tam cudownie i cieplutko jest. U nas na KP to nikt dobrowolnie do SDŚ nie poszedł, tylko za karę, albo dlatego że nie miał właśnie przysłowiowego wujka.
 
olek1975 / 83.22.24.* / 2009-02-01 21:04
jestem tym zza biurka z SDŚ ale to nie oto chodzi, [pracuję w święta i mam dyżury nocne, jak każdy mam swoje zdanie o trudności w danych sekcjach, bo teżpracowałem na ulicy i to 15 lat temu, kiedy radiowóz widzoałęm tylko jak obok mnie przejeżdżał. Każdy f-sz jest potrzebny innemu, wszyscy jesteśmy od siebie zależni i nie ma potrzeby licytowanie się kto ma cięższą pracę , faktem jest to że i ta praca na ulicy i ta w SDŚ jest niezbędna , ale szacunek w naszej pracy jest niestety nam obcy i to tak naprawdę jest przykre i włśnie z tego powodu można nami pomiatać

do wszystkich służb mundurowych

Strażak 5 / 83.28.0.* / 2009-01-12 18:56
Nie dajmy ponosić się emocją, nie podkładajmy sobie kłód pod nogi i przestańmy się wzajemnie obrzucać błotem!
Starajmy się WSZYSCY MUNDUROWI trzymać razem a wtedy pokażemy swą wielką siłę, nasze oddanie społeczeństwu i ciężką, odpowiedzialną pracę. A rząd, który sam błądzi i nie wie co ma robić niech lepiej weżnie się do solidnej pracy i zajmnie się tym co naprawde jest ważne dla naszego kraju.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

morowiec / 83.25.218.* / 2008-12-19 11:40
Ludzie co oni chcą zrobić!!!Sami się na mine wsadzą,
Nie mogą przedłuzyc wieku emerytalnego policjanta co przyjął sie na 15 lat/ponoc żyjemy w Państwie Prawa/
a prawo nie działa wstecz/to nie komuna jak kiedyś/Może przedłużą wiek emerytalny nowo przyjętym ale to juz inna beczka prochu
 
policeman / 93.157.152.* / 2009-02-01 12:38
masz rację ,a euro 2012,jak do tego tego w ogóle dojdzie,obstawiał będzie Pan Schetyna i cały jego sztab......

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

mundurowy / 83.31.75.* / 2008-12-18 21:03
Panowie którzy mówią,ze jest tak dobrze dlaczego żaden z was nie zdecydował się na pracę np. w policji w ciągłym zagrożeniu lub np.w służbie więziennej na codzień z bandytami przecierz kazdy mógł tam iśc do pracy.Najlepiej opowiadać bzdury nie wiedząc jak się tam naprawdę pracuje.Bohaterowie skryci za plecami właśnie tych których krytykują.
 
kilof / 195.117.22.* / 2009-01-28 12:14
To nie bochaterowie - to młodzieżówka PO dostała nowe instrukcje od pana Chyży Rój (albo Chudy Rój-jak kto woli).

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

ABCDEFGH / 85.193.249.* / 2008-12-18 11:21
OBOJĘTNIE JEST CO NAPISZE KAŻDY Z WAS NA TEN TEMAT. NIE INTERESUJE TO NIKOGO Z RZĄDU ANI Z SEJMU. ŻADNE PIENIĄDZE ZABRANE JEDNEJ GRUPIE ZAWODOWEJ NIE TRAFIĄ NIGDY DO INNEJ. TEN TEMAT JEST ZAGRYWKĄ NA PORÓŻNIENIE LUDZI, BO WTEDY ŁATWIEJ WPROWADZAĆ JEST WŁASNE ZASADY.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

Pudelek / 83.8.56.* / 2008-12-16 00:54
Trzeba uczciwie powiedzieć. Na zabawie sylwestrowej przez 17 lat byłem trzy razy. Inni się bawili a ja obserwowałem jak butelki "latały". Teraz robię za nietoperza. Noce są moje. Czasami budzę się i włancza mi się czuwanie. Z tego "unormowanego" życia ciśnienie skacze mi jak mu się podoba. Układ pokarmowy rozpieprzony tym żarciem z budek. Poszanowania w otoczeniu żadnego. Mam już dość narzekania żony, że soboty i w niedziele mnie nie ma. Emerytura po 15 latach wynosi 40 % tego co się zarabiało tj. 1000-1200 zł. Kto za takie pieniądze opłaci czynsz, utrzyma rodzinę itd.. Trzeba dalej pracować już jako cywil. Jeśli po tej lekturze masz ochotę mieć wcześniejszą emeryturę to zapraszam.
 
gosio 21 / 79.185.163.* / 2009-01-27 20:37
jej, po tak ciężkiej służbie w niedziele, święta, 40 godzin tygodniowo, będziesz miał jeszcze siły pracować na emeryturze jako cywil?
 
gościo / 79.185.163.* / 2009-01-27 20:35
jej, po tak ciężkiej służbie, w soboty, niedziele, święta, 40 godzin tygodniowo, będziesz miał jeszcze siły pracować jako cywil?
 
hen / 86.14.138.* / 2008-12-17 12:23
to do pracy innej za 1000 zl 45 lat i emerytura 500 zl a moze mniej
 
kji / 80.54.90.* / 2009-01-21 21:29
a ty skocz do WKU , wojsko czeka na ciebia pa

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

glina / 83.21.205.* / 2008-12-11 14:24
wszyscy zapomnieli że emerytura w policji po 15 latach to zaledwie 45% zarobków tak więc powiedzmy 1200-1300zł, policjanci i tak najczęściej dłużej pracują niż 15 lat, poza tym praca w policji to nie jest 8 godzin za biurkiem, pracuje sie czesto po 12 i więcej godzin często w nocy i nie ma co liczyć na odzyskanie nadgodzin, policjant na emeryturze zazwyczaj nie dożywa 65 roku życia bo to wrak człowieka
 
boluś / 81.168.189.* / 2008-12-30 17:56
chyba 40% nie dodawaj sobie.
 
lysywawa / 62.121.90.* / 2008-12-15 22:05
co z tego ,czy ktoś komuś kazł iść do takiej pracy?nie sam wybrał...
czy np. górnik ma lżej nie ,wiec powinni wszyscy policjanci wojskowi pracowac bez zadnych wczesniejszych emerytur,ewentualnie może byc tak że jako 55 letni męzczyzna może odejść ze słuzby.
Co innego strażak - uważam że 15 lat to jest wiek który jest wystarczający do tego zawodu...
A o wojskowych i ludziach przy biórkach ,bez 2 zdań -POWINNI pracować jak inni bez wcześniejszych emerytur.....
 
crisi 02 / 89.151.13.* / 2009-02-09 19:27
ha wyobraź sobie 50 latka w wojskowych kamaszach na poligonie - powodzenia
 
żołnierz / 89.206.8.* / 2009-01-31 13:06
podejrzewam,że jesteś bezrobotnym nieudacznikiem,który poza narzekaniem i zazdroszczeniem innym ,nic nie potrafi,ale mam na to antidotum ,skoro my mundurowi mam y tak słodko,zapraszam w szeregi ,są wakaty!
 
żołnierz / 89.206.8.* / 2009-01-31 13:02
posiwiał bys pom tygodniu!!!!!!
 
ghjk / 79.173.7.* / 2009-01-26 22:58
zapraszam ciebie lysywawa do wojka na dwa dni penerze
 
sgrhrs / 79.173.7.* / 2009-01-26 22:39
jak ta ustawa wejdzie to mając 10 lat służby podziękuje bo wiem że nie dam rady w wojsku dłużej pracować (służyć) niż 15 lat bo to nie jest lekki kawałek chleba. Na moje miejsce zapraszam tych co są tacy cwani i uważają że praca w służbach mundurowych to praca jak każda inna.
 
ABCDR / 79.185.163.* / 2009-01-27 20:39
jak się dostać do służb mundurowych?
 
tryt / 83.9.238.* / 2009-01-01 16:10
nie wiesz co mówisz , nie lubisz policji , bo na pewno bardzo często masz z nią do czynienia jako lump i jeszcze nie wiadomo co , a tacy z marginesu społecznego całe życie będą pluć na policję.
 
HFJFJGFKJG / 83.27.152.* / 2008-12-27 23:20
k***.... jak czytam to co napisałeś/aś to mi ciśnienie podskakuje i mam ochote komuś w*****.... . Mam kumpla strażaka nic nie robi.... w tygodniu maja może 2 -3 wyjazdy do jakiejś akcji. Siedzą graja w bilarda, ogladaja filmy na dvd, chodza na silke itp. ogolna sciema. CO DO WOJSKA JAK CHCESZ SIE PRZEKONAĆ DO ZAPRASZAM !!!!!!!!!
 
rękas / 83.7.18.* / 2009-01-27 10:05
popieram strażacy nic nie robią siedzą grają w bilard itd. zaledwie maja 7 możne 8 służb a reszta wolne i oni maja pracować tylko 15 lat śmiech ona ma tyle służb w miesiącu co policjant wolnego
 
strazak katowice / 88.156.96.* / 2009-01-31 21:16
tak ...tylko że strażak dostaje kase za ryzyko które podejmuje
 
wewewe / 83.22.127.* / 2009-01-31 11:03
Nie masz pojęcia co piszesz i jaka jest służba w straży pożarnej, apropo bilardu to ty chyba masz kulki zamiast MÓZGU itp...........
 
BDRTu / 79.185.163.* / 2009-01-27 20:42
i całe szczęście że mają tak mało roboty
 
ABC... / 78.88.154.* / 2009-01-09 22:37
Pajacu to jest służba wytrzymaj 24 godziny bez relaksu w ciągłym napięciu.I nie życzę tobie pożaru chałupy bo byś szybko odszczekał to co napisałeś
 
biały123 / 78.30.79.* / 2008-12-25 15:36
zapraszam do pracy w policji i wtedy zobaczysz co robi strażak a co policjant /bez kom./
 
mundurowy / 89.77.153.* / 2008-12-22 21:45
Od słuchania tak ograniczonych jak ty umyslowo ludzi to aż mi się żygać chce.
 
pioter19 / 89.239.112.* / 2008-12-16 21:36
to idz pracuj do wojska zalicz kilka misji i powodzenia w zyciu
 
play / 79.162.57.* / 2008-12-12 13:02
Jak to nie jest kiełbasa przedwyborcza, to szykują politycy powiększenie dziury budżetowe.j Bo będą wypowiedzenia grupowe starzy nie będą czekać do końca sredni pracownicy też nie za takie warunki swój tył nadstawiać i te pieniądze bez zabezpieczenia po 15 latach charówy A wypowiedzenia nalepiej zrobić 3 mce przed euro.
 
artkow / 89.78.118.* / 2008-12-11 21:09
nie 45% tylko 40%
 
DSKA / 79.189.106.* / 2009-02-12 16:19
do tych 40% dodaj jeszcze mundurówkę i 13-tkę i podziel to na 12 części. Uzbiera się dodatkowe ok. 400zł do emerytury. Więc myslę że 40% z ok. 2500zł+ 400zł to ok. 1400zł emerytury mając np. 35lat. Mozna poszukać innej pracy, albo otworzyć jakiś biznesik, a na czarna godzinę zawsze co miesiąc będzie na koncie 1400zł.
Inne zawody (normalne) mają tą emeryturę (ok. 1400zł) po 40 latach pracy więc raczej jako 65-latkowie maja 99% mniejsze szanse na zatrudnienie lub własny biznes. A do garnka tyle samo muszą włozyć co 35 letni emeryt mundurowy. Ci ludzie nie narzekają tylko żyją a WY?

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

strażak 125 / 78.131.185.* / 2008-12-10 23:28
Kolejny temat "pod publikę" Niech krytykujący każdy spróbuje tej służby, a wtedy może podyskutujemy!
Ile zarabia belfer w szkole średniej. Dlaczego bieże roczny urlop dla podratowania zdrowia, a ile w tym czasie zarobi udzielając kilkanaście godzin dziennie udzielając korepetycji, od kiedy zgłosi tą działalnośc w Urzędzie Skarbowym, kiedy zainstaluje sobie kasę fiskalną, ile bierze za goninę, przeprasazam - 45 minut, itd. itp.
A skoro nauczyciel zarabia 1600,- zł to albo bardzo młody, albo bardzo marny!

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

Janusz_567 / 213.76.128.* / 2008-11-07 12:43
Te 15 lat u zołnierzy oficerów to jest w praktyce 10 lat pracy bo trzeba doliczyć naukę na koszt budżetu
 
munduroy / 89.77.153.* / 2008-12-22 21:48
Oficerowie to w większości przypadków nieroby więc im można wiek emerytalny podnieść nawet do trzydziestki
 
andrzej 73 / 2009-01-16 21:10
ale z Ciebie cyrkuśnik!!!!!

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

krugens / 89.229.77.* / 2008-05-15 17:08
ha ha 60 letni Antyterrorysta.
 
hen / 86.14.138.* / 2008-12-17 12:36
antyterrorysta to do 35 40 lat ale na dyrzurce przy biurku to do60 lat
 
człowiek........ / 83.15.140.* / 2009-02-03 12:06
prawda jest taka ze po 15 latach mało kto odchodzi , ja jestem juz 4 rok w słuzbie i powiem ze nie wiem ile wyciagne bo mam dosc juz wypadków , trupów , brudasów , pijaczków ,awantur domowych itd wszedzie trza uwazac!!!! zagrozenia ze strony ludzi zeby czyms nie dostac, czyms sie nie zarazic i nie dostac z***... od przełozonego albo nie isc do wiezienia bo cos sie schrzaniło---------------
jesli ktos chce to zmienic zapraszam na ulice zza biurka fajnie wyglada , wiem jedno jesli zmienia ustawe to odejde niektórzy koledzy równiez , a ci co juz maj 15 lat to napewno ciekawe co wtedy powiecie jak bedzie nagonka do policji i na interwencje przyjdzie wam jakis c*** co daje sobie w zyłe i ma pod sufitem nierówno albo gosciu co ledwo jezyk polski zna --- szczeze ja bede miał juz to gdzies bo bede pracował 8 godz w czystej i ciepłej pracy

pozd

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

SŁAWOMIR / 83.14.5.* / 2008-05-08 12:42
Chciałbym przeczytać albo uslyszeć tą magiczną liczbę lat
ile trzeba przepracować aby odejśc na emeryturę.
Już proszę nie mówić kto z jakiego jest roku.
 
@@@2 / 80.53.53.* / 2008-09-25 21:49
Trzydziesci lat pracy i na zasluzona emeryturke.

Re: Mudurowi będą uciekać ze służby?

Pajchiwo / 2008-04-25 00:24 / Tysiącznik na forum
No i mamy problem.
Żeby go rozwiązać należało by precyzyjnie zróżnicować etaty w wojsku i w/g nich dawać takie przywileje jak wcześniejszą emeryturę. No, ale w realiach WP - zawsze znajdą się "fachowcy". którzy jakąś lukę wypatrzą i gremialnie będą z niej korzystać. W dodatku trzeba by rozwiązać problem tego, że ci co już w tym wojsku są na pewno liczyli na te 15lat pracy i "wolne". I co zabrać im to teraz? Nie sądzę, żeby się zgodzili. :)
Moim zdaniem należy zróżnicować pensje i emerytury ze względu na obciążenie pracą organizmu i dać możliwość odejścia po 15 latach. Ale jak ktoś chce więcej - to czemu nie? Dostanie potem więcej.
 
hen / 86.14.138.* / 2008-12-17 13:03
zaden general co walczy o polske przy biurku nie stworzy regulacji prawnych co by dawaly jego podwladnym emerytury a jemu nie tak jak poslowie i senatorowie i inni wielcy zasluzeni innym zabrali bez wzgledu wiek emerytury po 4o latach a im sie nalerza bo ponoc ich szare komurki ulegly demencji i nie umia juz wykonywac swojego zawodu
 
zdecydowana / 80.53.53.* / 2008-08-22 13:30
No nie po 15 latach to duze przegiecie i to trzeba zmienic jak najszyciej,a nie dyskutowac.Wszpitalach personel jest narazony caly czas z powodu kontaktu z pacjetami chorymi na wszelkiego typu choroby zakazne i kaze sie im pracowac do 55 lat lub 60,a wiadomo ze im starszy czlowiek to i odpornosc organizu jest juz mniejsza.Kto chce pracowac to prosze bardzo,ale robi to na swoja odpowiedzilnosc.
 
kilof / 195.117.22.* / 2009-01-28 12:35
W szpitalu personel z karty wie na co jest narażony i ma nieograniczony dostęp do choćby gumowych rękawiczek a lekach przeciwwiruusowych nie swponnę.
A co w mundurze?
Po co ta dyskusja - są wolne miejsca, to skoro twoim zdaniem jest tak super to się przyjmij a nie klikasz gdzieś z siedziby premiera.
 
patx / 83.23.235.* / 2008-11-14 16:02
15 lat w mundurze to, aż za dużo nikt nie wie jakie to obciążenie psychiczne kto nie pracował jako funkcjonariusz wykonywanie tysięcy bzdurnych rozkazów i ciągłe nagonki przełożonych a służba zdrowia kpina tym zawsze jest źle to za mało zarabiają to za późno na emeryturę to znowu niebezpiecznie. a lepiej to niech te nieudaczniki zabiorą się do roboty. Może jak im szpitale zabiorą w prywatne ręce to się wezmą do pracy podwyższą swoje kwalifikacje i zaczną leczyć pacjentów, bo fachowcy to albo wyjechali albo są w klinikach a reszta to szkoda gadać i im wcześniejsze emerytury za co do 65 niech tyrają
 
lysywawa / 62.121.90.* / 2008-12-15 22:07
obciążenie ,spanie po krzakach oj obciążenie jasne,psychiczne ,zeby ich przełożony nie złapał -nieroby weżcie sie za robote
 
klo / 87.205.234.* / 2009-01-28 16:47
mundurowi dzielą się na nierobów z biur(tym zwiekszyć do 35 lat) i zwykłych wołów do roboty(ci nie wytrzymują nawet 15 lat) SŁOŃCE PERU JAK SZUKASZ OSZCZĘDNOŚCI TO W WIĘZIENIACH ZŁODZIEJOM U********* PRZYWILEJE
 
krzysztof - mundurowy / 83.5.37.* / 2009-01-28 15:53
za biurkiem powiadacie do 65 ? powiem w ten sposób: mam 22 lata munduru 6 cywila, za biurkiem 5 nie jest mi obce uzycie broni wobec bandyty -jeszcze było to P 64 które mam do dnia dzisiejszego, czy więc z nerwicą neurasteniczną za tym biurkiem powinienem pracowac do 65 roku życia a może dłużej? Co do odejścia? odejdę z tym co mam wypracowane w przypadku kazdej negatywnej zmiany, nie mam zamiaru uwstecznic się co do wyproacowanego procentu o kilka lat bez gwarancji czy nasze władze pod publiczke w tym okresie znów czegos nie wymyślić aby zabrać "uprzywilejowanym"
Nie miałem zamiaru odchodzić na emeryture, nie skorzystałem z mozliwosci odejscia po 15 latach i później - jak wiekszość moich kolegów, ale gdy mam stracić nie będę miał wyjścia
Dzieki ci Panie że nie stworzyłeś mnie Kazachem ale czemu Polakiem? pozdrawiam
 
andrzej 73 / 2009-01-16 21:19
tak jesteś pracusiem!!!daj mi adresy gdzie można spać po krzakakach bo u mnie to coś w rodzaju ataku cyborgów i klonów tzw GWIEZDNE WOJNY!!!
 
Angel__Of__Trance / 77.88.130.* / 2008-11-17 00:33
Jestem obiema rękami i nogami za tym, co mówisz przyjacielu :-)
 
Krasiomówca / 62.226.124.* / 2008-08-25 00:07
Zapraszam w takim razie na tzw pas taktyczny,,, w wieku 50 lat, w pełnym oporządzeniu w masce p-gaz, "czołganiem przez pełzanie" - wojskowi wiedzą co to jest - ze skrzynką amunicji :D. Z Pani wypowiedzi wynika, że jest Pani członkiem personelu medycznego, może więc Pani dołączyć do nas i pojechać w dalekie kraje,,, Irak czy Afganistan przywita Panią z otwartymi rękami, proszę tylko pamiętać, że ktoś któregoś pięknego dnia może odstrzelić Pani głowę...

Pozdrawiam
 
aegr / 89.231.161.* / 2008-12-09 22:45
Nikt nikogo nie ciągnie na siłę do Afganistanu. Jedziecie tam "po przygodę" i przede wszystkim po kasiorę, niemałą przecież. A z tymi wakatami wśród mundurowych to już przesada: po kilku(nastu) chętnych na jedno miejsce a oni tu o wakatach.... Nauczycielka
 
mundurowy / 89.77.153.* / 2008-12-22 21:53
Niby nauczycielka a głupsza niż ustawa przewiduje
 
wewrtyu / 91.199.250.* / 2008-12-30 13:40
a policzcie ile oni pracują cztery godziny dziennie i pół roku w roku[
 
Zii / 62.21.82.* / 2008-12-15 19:06
co ty wiesz na ten temat???
porozmawiaj z kilkoma osobami ,ktore sa w wojsku to moze ci cos uswiadomia...a moze lepiej nie...zyj w falszu i obludzie. Pani nauczycielko (gdzie etat wynosi 18 godzin).Soboty,niedziele i swieta -wolne.Wielkie Panstwo...przepracowane.
 
patx / 83.23.235.* / 2008-11-14 16:05
popieram jechać ze służbą zdrowia
 
k.k / 85.237.162.* / 2008-10-09 22:34
brawo
 
andrzej 73 / 2009-01-16 21:26
TO JEST TAK IM BARDZIEJ CHORE SPOŁECZEŃSTWO TYM LEPSZE ZAROBKI LEKARZY I WIĘKSZE OBROTY APTEK!!!
 
Patriota / 92.244.32.* / 2008-05-02 00:26
Bardzo mi się podoba sondaż mówiący, iż zmiana przepisów spowoduje odejście 80% żołnierzy ze służby szczególnie w zewstawieniu z głoszonymi ideami "zaszczytnej służby w obronie Ojczyzny" tylko co dal tych żołnierzy jest ojczyzną, ja byłem w wojsku w latach 90 dwa pełne lata i oprócz gigantycznej inflacji oraz satysfakcji ze spełnionego obowiązku spotykam się ze śmiechem pociotków "Trepów", którzy wiedzą co zrobić i jak na wojsku zarobić
 
terror / 88.156.160.* / 2008-09-22 21:30
to trzeba było zostać
 
qba31 / 83.12.220.* / 2008-04-29 19:43
Oczywiste jest że większa część ludzi zakłada mundur z uwagi na możliwość przejścia na emeryturę po 15 latach służby. Po z jakiego innego powodu? Przecież nie z powodu pensji bo ta jest żałosna. Jak zmienią na 20 lat to obawiam się że do pożaru nikt nie przyjedzie, złodzieja nikt nie złapie a nasza mała ojczyzna będzie jeszcze mniejsza jak nas rusek czapką zakryje.
 
aegr / 89.231.161.* / 2008-12-09 22:52
Macie najlepsze warunki płacowe wśród budżetówki. Jak wam nie wstyd. Nauczyciele przy was to dziady. Nawet nie przebijemy was wakacjami. Ja (jestem belfrem) w czasie pracy nie pogram w pingponga, a strażacy grają. Widuję to na własne oczy. Kiedy ryzykują to ryzykują, ale wiadomo, służba służbie nie równa. Ja osobiście życzę strażakom samych lekkich służb, ale pamiętajcie, że ja nie mam "lekkich służb". Nasze szkolniaki nigdy nie odpuszczają, nie raz chciałoby się oblać ich zimną wodą na otrzeźwienie. Macie o"o niebo" lepiej od cywili z budżetówki. O emeryturkach nie wspominając...
 
nurasek / 94.101.16.* / 2009-01-10 21:22
Co ty wiesz o pracy w munduże w SW początkujący zarabia 1200 a gdzie tu utrzymać rodzinę praca w ciągłym stresie naciski z góry postaraj się przepracować 15 lat ,zobaczymy jak szybko zmienisz zdanie
 
glina / 81.190.200.* / 2009-01-02 15:06
zygać mki się chce jak o tym slucham!ogólnie cała budzetówka w Polsce zarabia ochlapy i jest to żenujące. bez sensu jest sie kłócić czy policjant czy nauczyciel ma lepiej bo dobrze żaden nie ma. pracuję w policji od 10 lat i mam już serdecznie dość tej roboty. weekendy w pracy, ciągle nocki, w święta miałem wolny jeden dzień(po nocce), na sylwestra nie miałem problemu gdzie iść-wujek "SAM" załatwił mi nockę!!!!a wszystko to za pensję 2100zł bez żadnych dodatków za to wszystko!!!!więc jeśli ktoś myśli że w policji nic się nie robi to zapraszam na święta:-)wiem, że są i tacy, co siedzą za biurkiem(oficerowie), zarabiają 2-3 razy więcej niż ja i to pracują od poń. do piątku!!! ale musimy zdać sobie sprawę z tego, że jednak większość policjantów pracuje na ulicy-jężdżą na awantury, bójki, wypadki drogowe-czasem są bezsilni, bo nie mogą zrobić więcej niż im prawo pozwala, a wy "społeczeństwo"oczekujecie cudów i jeszcze plujecie nam w twarz!!! pozdrawiam wszystkie służbu mundurowe i tych co mają zamydlone oczy jak to niby mamy dobrze i niec nie robimy...
 
st sierż mgr. / 83.27.77.* / 2009-01-25 19:51
W Prewencji niebezpiecznie ,a za biurkiem znowu łeb siada szczególnie jak się jest niedoświadczonym...
Panowie dzisiejsza milicja WoJsko Polskie i wszystko inne łącznie ze strażakami straci emerytury ponieważ niestety
nima skąd brać.
 
zolnierzyk / 79.186.200.* / 2008-12-15 19:13
wstap do armii to pogadamy.zatrudniając sie myslalem ze to miód ale po kilku miesiącach oczy otworzyłem i wcale tak kolorowo nie jest jakby wyglądało.za tą kase i taką odpowiedzialność ponosic to smieszne. zycze powodzenia w naszej armii!!!!
 
Dezo / 83.31.12.* / 2008-12-15 20:12
Przyłączam się do żołnierzyka. Służyłem kilkanaście lat w armii jako dowódca plutonu i kompanii, później w sztabie. Po kolejnej "genialnej" reorganizacji armii zmuszony byłem szuka szczęścia w Służbie Więziennej, żeby jeszcze kilka lat dosłużyc (już ponad 20).
I ani w armii ani w SW lekko nie jest. W SW nie trzeba Afganistanu - wystarczy kontakt z osadzonymi, szczególnie z grup przestępczości zorganizowanej. Albo wystarczy przyjąc kilku deliryków lub zarażonych HIV lub żółtaczką typu C (ukłon w stronę służby zdrowia). Jak ktoś jeszcze uważa, że mamy takie super zarobki za to co robimy - zapraszam.
 
Dezo / 83.31.12.* / 2008-12-15 21:01
Tak czy owak za chore pomysły rządu zapłacą podatnicy.
Jeżeli ustawa będzie oferowała niekorzystne warunki odejścia to i tak większośc uprawnionych odejdzie. Śmiem twierdzi, że może to byc nawet ponad 90 %.
Później odejdą młodzi. Przede wszystkim ci, którzy rozpoczęli służbę, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie narażał się w Afganistanie, na ulicy czy w "kryminale" z marne 1500 zł. Są lepsze i łatwiejsze sposoby utrzymania rodziny, a istniejący rynek pracy z chęcią wchłonie zdyscyplinowanych, wykształconych i zdolnych ludzi.
Koszty "reformy" obejmą:
1. emerytury - nowych emerytów plus koszty rozstania z mundurem (odprawy)
2. koszty zatrudnienia nowych pracowników
3. ZUS za każdego "mundurowego" (nie emeryta), który odejdzie do sektora cywilnego
Czy to się opłaca ? Nie wiem.
Większośc z nas "mundurowych" wytwarza produkt pod nazwą "bezpieczeństwo narodowe" nazywanych przez niektórych współobywateli "g****m" - aczkolwiek niesłusznie.
Warunki naszej służby trudno nazwac pracą. Bycie do dyspozycji na każdy "gwizdek" na pewno pracą nie jest. Trudne są też między innymi dlatego, że częśc naszych współobywateli zna tylko jedną stronę - nasze przywileje, nie widzi natomiast "ciemnej strony" - obowiązków.
Obojętnie jaki mundur nosimy - nasza służba jest naprawdę ciężka i odpowiedzialna. Każde potknięcie jest skrzętnie publikowane w mediach - wszak media żyją ze skandali, sensacji i reklam.
Pominąwszy niektórych pasibrzuchów i karierowiczów - tak naprawdę nie mamy się czego wstydzic. Często bywa tak, że posiadamy lepsze wykształcenie od nauczycieli (może skończyliśmy lepsze szkoły - te "życiowe " też. Często podlegamy większym zagrożeniom niż przeciętny cywil (to do służby zdrowia).
Jeżeli ktoś wypowiada się na temat służby Policjanta, Żołnierza, Strażaka lub Funkcjonariusza niech zada sobie trud zapoznania z warunkami służby, a dopiero później ocenia czy jego zawód jest lepszy czy gorszy.
Służba w mundurze nie jest li tylko sposobem na zarabianie pieniędzy. Stanowi swego rodzaju sposób na życie i samorealizację. I osobiście nie muszę udowadniac czy mam rację broniąc nielicznych przywilejów, które zostały nam "mundurowym".
Istotną kwestią w całej tej sprawie jest to czy moje dzieci żyjąc w kraju, który nie szanuje własnej Armii, Policji i innych służb będą bezpieczne.
 
jack2245 / 81.26.0.* / 2009-01-20 14:15
ja pracuje w policji 2,5 rok i myślę o odejściu A Ci dopiero co maja 15 lat pracy? szedłem do policji z myślą o emeryturze no i ze będę miał stała prace. Jeżeli nic się nie zmieni to odchodzę pier.... ta prace Szkoda zdrowia
 
koch1 / 213.158.216.* / 2008-12-12 20:14
ty się chyba nie słyszysz/ może przeliczysz czas pracy nauczyciela i mundurowego? ile ty pracujesz? ja takich jak ty pracusiów to nosem wciągam, my zapierniczamy po 12-14 godzin dziennie a płacą nam za 8, może przeliczysz jak jesteś dobry z matematyki - to wyjdzie ci, że ty jesteś bogacz a my dziady, piszę szczególnie do tych spracowanych - nauczycieli WF czy plastyki, znam wasze środowisko i wiem jacy z was pracusie - to najgorsza grupa społeczna - tylko się opierniczać i udawać że się pracuje. Zamień się to wysiądziesz po 1 miesiącu.
 
Pajchiwo / 2008-04-29 19:58 / Tysiącznik na forum
Jasne - bo nasi żołnierze teraz są w stanie powstrzymać rosyjską armie...
Trochę realizmu please.
 
kowoj / 212.160.190.* / 2008-12-15 11:10
sądząc po płęcie liczysz na amerykanów
 
Dezo / 83.31.12.* / 2008-12-15 20:15
nauczyciele to chyba nie jesteś - pisze się puenta :)
 
Qba31 / 83.12.220.* / 2008-04-30 17:53
Nie ważne czy armię rosyjską czy czeską. Nie o tym ten artykuł jest (nawet mała i słaba armia jest lepsza niż jej brak).
Co do tych 15 lat służby i należącej się emeryturze: Nie zmienia się zasad w czasie gry. Kto się na tych zasadach przyjął powinien zachować taki przywilej. Co innego dla tych, którzy chcą założyć mundur ale to inna bajka.

Zresztą wszystko w tym kraju wskazuje na to, że państwowy system emerytalny i zdrowotny długo istnieć nie będą. Za ok 15 lat największe pokolenie powojennego wyżu demograficznego zacznie odchodzić na emeryturę. Jak niska ona będzie musiała być, żeby dla wszystkich starczyło? Będzie to co w latach 80tych w Nowej Zelandii - państwo zastąpiło emerytury zasiłkiem socjalnym. Dzisiaj każdy obywatel N.Z. sam zbiera sobie na emeryturę. Z korzyścią i dla niego i dla państwa.
 
pawle / 81.190.43.* / 2008-05-01 15:19
Co to wogole jest 15 lat pracy??? to jest nic!!! kompletne zero. W np. wojsku to sie nic nie robi, jedna wielka sciema. Jak nie pasa zolnierzyki idzcie popracowac do prywaciarza :) on wam da 13-ki i inne socjalne dodatki. Kuzwa wy nie macie pojecia o robocie a wiekszosc z was nie ma nawet studiow licencjackich. Kupa ludzi z mgr pracuje fizycznie i narzeka. Im sie nie dziwie a wy ledwo po srednim i klepiecie tylki w wojsku wydajac rozkazy biorac ok 2 tys to malo za taka robotke? wystarczy jak chcecie wiecej to idzcie do pracy fizycznej tam napewno dostaniecie wiecej, ale przeciez tam trzeba robic no nie? Pozdrawiam.
Co to wogole jest 15 lat pracy??? to jest nic!!! kompletne zero. W np. wojsku to sie nic nie robi, jedna wielka sciema. Jak nie pasa zolnierzyki idzcie popracowac do prywaciarza :) on wam da 13-ki i inne socjalne dodatki. Kuzwa wy nie macie pojecia o robocie a wiekszosc z was nie ma nawet studiow licencjackich. Kupa ludzi z mgr pracuje fizycznie i narzeka. Im sie nie dziwie a wy ledwo po srednim i klepiecie tylki w wojsku wydajac rozkazy biorac ok 2 tys to malo za taka robotke? wystarczy jak chcecie wiecej to idzcie do pracy fizycznej tam napewno dostaniecie wiecej, ale przeciez tam trzeba robic no nie? Pozdrawiam.


Co to wogole jest 15 lat pracy??? to jest nic!!! kompletne zero. W np. wojsku to sie nic nie robi, jedna wielka sciema. Jak nie pasa zolnierzyki idzcie popracowac do prywaciarza :) on wam da 13-ki i inne socjalne dodatki. Kuzwa wy nie macie pojecia o robocie a wiekszosc z was nie ma nawet studiow licencjackich. Kupa ludzi z mgr pracuje fizycznie i narzeka. Im sie nie dziwie a wy ledwo po srednim i klepiecie tylki w wojsku wydajac rozkazy biorac ok 2 tys to malo za taka robotke? wystarczy jak chcecie wiecej to idzcie do pracy fizycznej tam napewno dostaniecie wiecej, ale przeciez tam trzeba robic no nie? Pozdrawiam.
Co to wogole jest 15 lat pracy??? to jest nic!!! kompletne zero. W np. wojsku to sie nic nie robi, jedna wielka sciema. Jak nie pasa zolnierzyki idzcie popracowac do prywaciarza :) on wam da 13-ki i inne socjalne dodatki. Kuzwa wy nie macie pojecia o robocie a wiekszosc z was nie ma nawet studiow licencjackich. Kupa ludzi z mgr pracuje fizycznie i narzeka. Im sie nie dziwie a wy ledwo po srednim i klepiecie tylki w wojsku wydajac rozkazy biorac ok 2 tys to malo za taka robotke? wystarczy jak chcecie wiecej to idzcie do pracy fizycznej tam napewno dostaniecie wiecej, ale przeciez tam trzeba robic no nie? Pozdrawiam.

 
emeryt123 / 85.221.198.* / 2009-01-10 20:20
to jeżeli masz takie wykształcenie i twierdzisz że w wojsku się nic nie robi to dlaczego tam jeszcze nie jesteś?!powiem ci dla czego a dla tego że wysiadł byś psychicznie.pamiętaj że w mundurze nie wystarczy tylko osiłkowa siła fizyczna ale tak że odporność na stres!
 
mundurowy / 89.77.153.* / 2008-12-22 22:00
jak jest tak fajnie to dlaczego do nas nie dolączysz tylko skamlesz?
 
dynax / 89.108.215.* / 2008-11-19 17:39
biedny chłopcze, swój brak wiedzy uzupełnij czytając ustawę o zawodowej słuzbie wojskowej.. dowiesz się jakie wymagania w zakresie wykształcenia obowiazują:) [na pewno wyższe niż mógłbys kiedykolwiek spełnić]. A to ze nic się nie robi w wojsku?... hmm... ok... jeśli codzienny kontakt z bronią, amunicją, materiałami wybuchowymi, sprzetem technicznym [którego nie obsługuje się jak samochodu czy telewizora], częste przebywanie na poligonach lub poza granicami kraju w strefie działań wojennych [jak dla ciebie, czytaj: na wojnie], pracujac często kilkaset kilometrów od rodziny...... Jesli to wszystko uważasz za nic ..to masz rację. nic sie tam nie robi. Wielu z żołnierzy nie ma możliwości nawet zaplanować sobie życia bo sa co 2-3 lata przenoszeni z jednego krańca kraju na inny.. i na pewno nie są to miejscowości gdzie żony znajda pracę.... skoro jest tak SUPER... wstąp... powodzenia!
 
???? / 80.54.131.* / 2008-12-12 15:16
ale wy nic nie robicie zapraszam do policji jestemy dziennie na wojnie i za 2200zł na miesiac a nie jak wy za 10 tys jezeli macie wyjazdy u mnie w jednosce było juz kilka ugodzeń nozem , 3 samobójstwa zapraszam do policji ryj nie szklanka , ale interwencja z lola na pokładzie to dopiero frajda jak sie w knajpie interwencji załatwia
 
MALY27 / 89.171.122.* / 2008-07-08 20:57
ZAPRASZAMY.WOLNE ETATY CZEKAJĄ
 
bohater / 78.8.49.* / 2008-05-27 17:50
ty
p********** ty wogule byles wojsku ty jestes cieciem
 
koch1 / 213.158.216.* / 2008-12-12 20:22
panowie bez takich - wojsko policja - chyba mamy się wspierać a nie kopać, nikt nie zaprzeczy, że w policji są marne grosze i za 1200 zeta nadstawia się łeb za każdym razem - tu jest poligon dzień w dzień, w wojsku także tylko rzadziej, co do kasy do w policji dają za mieszkanie służbowe 2 tyś, a w wojsku 20 tyś i tu jest niesprawiedliwość, a co do pracy to prawie każdy był w armii i nie licytujcie się kto jest większym twardzielem bo to wychodzi na złe w sądzie.
 
QN29 / 92.244.32.* / 2008-05-22 19:45
Widzę,że nie masz zielonego pojecia o pracy w wojsku.Wakatów w wojsku jest mnóstwo,wstąp w nasze szeregi i spróbuj tego miodu.ŻYCZE SMACZNEGO!!!!!!!!!!!!!!!
 
aegr / 89.231.161.* / 2008-12-09 22:54
Nie ma żadnych wakatów. Po dwóch na jedno miejsce. I wcale się nie dziwię, bo to pewna i raczej mało stresująca robota...
 
oolka / 212.182.91.* / 2008-08-22 10:15
Uwazam e ludzie wybieraja to co jest z korzyscia dla nich i tak czemu nie popracowac kilkanacie latek dostac mieszkanie i pare ładnych groszy SKORO PANSTWO STAC NA TAKA ROZRZUTNOSC to czemu nie skorzystac Wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy oczywiscie czasem trzeba przejsc jakies szkolenie ale to równiez z panstwowej sakwy .. perspektywa młodego niezle sytułowanego emeryta dodatkowo poprawia nastrój
 
realista / 89.239.116.* / 2008-12-10 16:29
napisz gdzie daja te mieszkania to z checia pojde (bo jak do tej pory to widze tylko internaty - a rodzina 600 km ode mnie )
 
qba31 / 83.12.220.* / 2008-05-02 21:00
Chyba się wypowiedział ten co bardzo chciał a się nie dostał...
Księga zażaleń to gdzie indziej!

"[...] Kupa ludzi z mgr pracuje fizycznie i narzeka [...]"
to niech się położą do góry brzuchem, może przestaną narzekać!

Nikt Ci nie bronił iść do wojska tak samo jak nikt Cię nie zmusza pracować u kogoś fizycznie - możesz firmę otworzyć - w końcu (z tego co rozumie) masz mgr

"Świat stoi przed wieloma wyzwaniami, a jedno z nich jest natury finansowej. POSTAWA ROSZCZENIOWA JEST EPIDEMIĄ, która sprawia, że ludzie oczekują, że państwo, pracodawca lub rodzina się o nich zatroszczy" - D.J.Trump, R.T.Kiyosaki 'Dlaczego chcemy żebyś był bogaty'

Re: "Trybuna" - Fala odejść z wojska, policji i straży wisi...

Elendir / 2008-04-24 08:11 / Łowca czarownic
Można by powiedzieć, że część wynagrodzenia mundurowych to wcześniejsza emerytura. Takich rzeczy nie można odbierać od ręki, szczególnie wobec osób którzy już dłuższy czas pracowali na tych warunkach. Z drugiej strony trzeba jakoś znormalizować sytuację do rozwiązań rynkowych.
 
Julian Z / 79.184.247.* / 2008-05-01 12:49
Pani FEDAK na dzień dzisiejszy jest w stanie utrzymać ze swojej pensji co najmniej 4 osobową rodzinę żyjąć na poziomie zamożnym nie wiem czy ta pani wie ile osób jest w stanie utrzymać podoficer WP ja nie wie to niech zasięgnie rad a nie swoimi propozycjami doprowadza do tego że nawet żołnierze którzy mają już wypracowane 15.lat
maja ochotę opuścić armię a jest ich kilkadziesiąt tysięcy jak łatwo zauważyć po zmianie ustawy liczba emerytów zwiększy się nagle w Polsce o te kilkadziesiąt tysięcy . Czy polski rząd stać na to? nie trzeba ekonomów i filozofów. Powodzenia z pomysłami I na pewno podniesienie pensji nic tu nie zmieni.
 
Patriota / 92.244.32.* / 2008-05-02 00:37
No tak obecne proponowane warunki nie są rewelacją, ale tu chodzi o zupełnie coś i "kogoś" innego, ale oczywiście bunt "młodych mundurowych" nie rozumiejących o co tak naprawdę chodzi, chroni interesy przede wszystkim tych na których co roku z Budżetu jest wydawane ok. 50mld złotych i są to renty i emerytury dla "funkcjonariuszy" nie tylko w czarnych dużych okularach ale zmanipulowani pracownicy służb mundurowych podniosą wrzawę i właśnie o to chodzi ....
 
Bilunia / 83.20.5.* / 2008-04-24 08:45
Kierowca komunikacji miejskiej wyciąga miesięcznie z nadgodzinami ok. 5000 zł. Pilot wojskowy na F16, który nadgodziny ma na okrągło, który gotowością bojową jest przywiązany do lotniska jak pies do budy, wyciąga tyle samo. To nasze anomalia.
 
Patriota / 92.244.32.* / 2008-05-02 00:51
Tylko kierowca komunikacji miejskiej musi przepracować 35lat i w sumie ma ich przynajmniej 65 oraz wrzody żołądka, więc na pewno nie będzie startował w wyborach na radnego, prezydenta miasta czy też zasiadał w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa albo w ... prywatyzował służby zdrowia lub jakiegoś upadłego giganta motoryzacyjnego lub też zasiadał w ławie poselskiej a lepiej w senatorskiej ... natomiast szczególnie wysocy oficerowie służb mundurowych mają wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach menedżerskich oraz wysokie aspiracje
 
szadok3 / 79.186.212.* / 2008-05-02 10:57
jestem żołnierzem , ale nie z tych "wysokich oficerów" To prawda, bardzo celna uwaga.
 
Elendir / 2008-04-24 08:47 / Łowca czarownic
Dlatego napisałem, że sytuacja powinna być znormalizowana do rozliczenia głównie przez wynagrodzenie, a nie przez przywileje.
 
Bilunia / 83.20.5.* / 2008-04-24 13:22
W tym akurat przypadku trudno nazwać przywilejem fakt, że pilot myśliwski po 15 latach służby ma praktycznie kręgosłup do wymiany i często się zdarza, że przed osiągnięciem "uprzywilejowanego" wieku emerytalnego, musi fotel pilota zamienić na coś innego. Wtedy dopiero zaczyna się tragedia - stracił zdrowie, a na emeryturę odchodzi ze stanowiska "naziemnego". Różnica w pieniążkach znaczna.
 
koniec tego dziadostwa / 83.30.229.* / 2009-01-04 16:35
Jeśli ktoś stracił zdrowie z powodu pracy to powinien przechodzić wna emeryturę wcześniej.Ale jeżeli jest zdrowy to powinien pracować do 65 lat. Wynagrodzenia we wszystkich zawodach(także tych najcięższych) powinny być regulowane rynkowo(zwolnienia/podwyżki/zwolnienia/podwyżki itd.) a nie przez ustawę,Socjalizm się skończył dziadkowie i babcie.Jeśli na wojnie za10000/mies żle to jest jeszcze relaksacyjna praca na plantacji truskawek za1200/mies.Każdy ma wybór co chce robić,ale wy chcecie ciągle narzekać byle z państwowego nie spaść,system socjalny utrzymać i narzekać dalej.
 
gaza / 89.231.161.* / 2008-12-09 22:57
Pilot to co innego. Jemu należą się wszelkie przywileje. To nie wymaga dyskusji. Ale inni mundurowi? Do 65!
 
patriota / 92.244.32.* / 2008-05-02 00:20
Mniej alkoholu to więcej szans życiowych, nooo tak zwłaszcza piloci Casy mają dużo do narzekania ...
 
Elendir / 2008-04-24 20:06 / Łowca czarownic
To jest miejsce na ubezpieczenie i odszkodowanie zdrowotne. Nie wiem przy tym czy każdy po 15tu latach ma kręgosłup do wymiany (raczej wątpię) czy tylko ten co nie powinien pracować jako pilot...
 
Bilunia / 83.20.32.* / 2008-04-28 21:22
Dawno temu być pracownikiem państwowym, to był przywilej.
Teraz, jeżeli któryś minister szuka oszczędności, to właśnie w budżetówce. I to na dodatek w tych resortach, które nie mogą odejść od łóżek pacjentów i rozbić białego miasteczka. Trudno będzie się nie zgodzić z faktem, że najłatwiej uderzać w tych, których nie chronią związki. Od dawna też nie słyszałem, by któryś z ministrów obrony, domagał się wyższych wynagrodzeń dla swoich "pupilów".
 
sierżant / 83.25.222.* / 2008-05-03 09:59
Ludzie czy wy wiecie ile wynosi emerytura policjanta po 15 latach służby? Emerytura ta wynosi 40 % uposażenia. Więc jeżeli policjant po 15 latach służby otrzymuje 2 tys. zł to emerytura ta wynosi 800 zł brutto, z której to kwoty należy odjąć 19% na podatek czyli 152 zł i podatek na fundusz zdrowia tez około 100 zł. No i co pozostaję. Bardzo mało policjantów odchodzi po 15 latach bo umarliby z głodu. Życzę Pani Minister takiej emerytury. Bo najlepiej się mądrzyć jak nie ma sie pojęcia o resorcie i pracy w nim. Jestem byłym policjantem i to kobietą (pracującą w mundurze i to nie za biurkiem) i mogłabym porozmawiać z panią minister na ten temat i chętnie zamienię się na moją emeryturę po 30 latach służby na jej młodą pensję. Nie dajcie się ogłupić. Współczuję wszystkim mundurowym w służbie czynnej. Bo każdy rząd próbuje grzebać w Ustawach nie mając pojęcia o pracy mundurowych .
 
sparoł / 77.253.4.* / 2008-12-04 19:45
Dobrze mówisz Ci co nie pracowali tak jak my nie wiedzą o czym mówią a jeśli dojdzie do zmian odnośnie emerytury to na ulicach będzie trzeba robić patrole obywatelskie albo zatrudniać roboty bo one nie będą się sprzeciwiać czy tylko będą potrafiły rozróżnić co to bandzior a zwykła awantura będzie ciekawie a poza tym jest sporo etatów czemu tak mało się pcha.Na chwile obecną jest więcej mających prawa emerytalne niż przyjmujących i to tych z wiedzą,jak dojdzie do zwolnień to będą się bandziory cieszyć ale widocznie na tym zależy tym co chcą to wprowadzić,normalnie parodia.
 
sddf / 87.101.32.* / 2008-11-07 20:43
Bierzecie tylko pod uwage policje i sluzbe wojskowa, oni faktycznie musza miec w wiekszosci (nie liczac tych co za biurkami siedza, ale w koncu im tez chyba 15 lat i emeryturka nalezy sie) sprawnosc fizyczna, ale ludzie bez przesady w wieku 35 lat isc na emeryture to jakis nieinteligent wymyslil, 45 lat powinno byc gorna granica wieku w ktorym mozna odejsc na emeryturke.
Dalej idac, co z sluzbami wiezienymi ich pod uwage nie bierzecie, a oni tam leza przepraszam za wyrazenie 'jajcami do gory', zagrozenie dla zycia maja prawie zerowe, sprawnosci fizyczna musi byc ale do czego, do zasypiania przy radyjku przy biurku pilnujac zamknietych aresztantow?
Jakim prawem np. im przysluguje 15 lat i emerytura, jeszcze kilka takich przykladow znalazloby sie.
 
emeryt123 / 85.221.198.* / 2009-01-10 20:35
czy ty się dobrze czujesz?czy twoja świadomość na temat pracy klawisza jest może tak niska?potrzebują ludzi do pracy w więzieniach-zapraszam i z góry współczuję wykończenia nerwowego stresu wisielców ludzi którym będziesz musiał zapewnić pierwszą pomoc po samouszkodzeniach oraz interwencji !!! żyjesz człowieku w średniowieczu to nie lochy gdzie się wrzuca raz dziennie jedzenie. brak słów może lepiej już więcej nie pisz na temat pracy w więziennictwie ok?
 
Angel_Of_Trance / 77.88.130.* / 2008-11-17 00:47
Sddf chciałeś chyba napisać, że 45 to powinna być DOLNĄ granica wieku ( dogłębnie analizując myśl, jaka chciałeś przekazać ).
 
KLAWISZ / 83.23.235.* / 2008-11-14 17:18
JAK SIĘ NIE ZNASZ TO MORDA W KUBEŁ I NIE WYPOWIADAJ SIĘ NA TEMAT SŁUŻBY WIĘZIENNEJ BARANIE SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA JEST PO TO ABY MUTANCI NP. Z MAFI NIE UCIEKLI I CI MORDY NIE OBILI I MOŻNA TAKICH PRZYPADKÓW WIĘCEJ WYMIENIAĆ A O NAPADACH W WIĘZIENIU NA KLAWISZY TO NIE SŁYSZAŁEŚ BO I NIBY GDZIE MEDIA TYM SIĘ NIE CHWALĄ A W CAŁEJ POLSCE CO MIESIĄC JAKIŚ FUNKCJONARIUSZ PADA OFIARĄ SWOJEGO PODOPIECZNEGO JAK MYŚLISZ, ŻE W WIĘZIENIU SIĘ LEŻY TO PRZYJDŹ TAM DO PRACY WAKATÓW PEŁNO TYLKO TRZEBA PRZEJŚĆ BADANIA PSYCHOLOGICZNE I SPRAWNOŚCIOWE NAPEWNO NIE DAŁBYŚ RADY CIENIASIE WIĘC NIE WYPOWIADAJ SIĘ NA TEMATY O KTÓRYCH NIE MASZ POJĘCIA A PO 15 LATACH TO PO ODEJŚCIU NA EMERYTURE MASZ TYLKO 40% PENSJI CZYLI OK 1200- 1600 ZŁ ZALEŻY OD STANOWISKA I STOPNIA TO TAK DUŻO NIE PRZESADZAJMY I TAK WIĘKSZOŚĆ MUSI DORABIAĆ ALBO PRACOWAĆ WIĘCEJ LAT ALE MY SIĘ NIE ŻALIMY CIESZYMY SIE Z TEGO CO MAMY I NIE DAMY SOBIE TEGO ODEBRAĆ
 
gaza / 89.231.161.* / 2008-12-09 23:06
Co?!!!!!! K****, przepraszam, jestem belfrem z wykształceniem wyższym i 1600zł to jest STO PROCENT mojej pensji. A ja też mam do czynienia z łobuzami, w dodatku nie dysponuję żadnymi środkami przymusu. Skoro 40% pensji klawisza to 1200-1600 zł to jego 100% wynosi 3000-4000zł!!!!! No nie. I wy jeszcze narzekacie? Chwalicie się, że testów ktoś nie przejdzie. A KTÓRY Z WAS MÓGŁBY BYĆ NAUCZYCIELEM? Zaden. Natomiast większość naszych do was by się nadawała. Nic więcej wam się nie należy. Wstydu nie macie!!!
 
N/N / 81.190.200.* / 2009-01-02 20:48
GAZA wiesz co? bujaj się!!!! z wyższym wykształceniem?i niby co chwalisz się?większość mundurowych ma teraz wyższy wyksztalcenie!!!! a jaki ty to nie jesteś pokrzywdzony przez los!!! ze sposobu jaki piszesz to się nie nadajesz na nauczyciela, a na mundurowego tym bardziej!!! pracujesz po maks. 20 godzin tygodniowo i płaczesz?nie wspominając o wolnych wakacjach, feriach itp. nie masz wogóle pojęcia co to praca więc siedź cicho i chwal się tym swoim dyplomem mamusi w domku!!!!!!
 
kazik.. / 83.7.122.* / 2008-12-12 19:29
Nie rozumiem w jakim celu skaczecie sobie do gardeł...przeciez kazdy zdrowo myslacy zdaje sobie sprawe ze nie tylko jedna grupa zawodowa jest nieodpowiednio oplacana w stosunku do wykonywanej pracy!!! ale pozbawienie mozliwosci przejscia mundurowych na wczesniejsza emeryture to juz przesada!!! Wiekszosc z nich szczegolnie pracujacych na ulicy ma niezwykle uciazliwa i stresujaca prace gdzie bardzo czesto wystawieni sa na bezposrednie zagrozenie zdrowia i zycia mogace im zagrozic bez wzgledu na przedsiewziete srodki ostroznosci.... Nie dosc ze wiekszosc z nich otrzymuje głodowe pensje(pomijajac kadre kierownicza) to jeszcze ministerstwo chce im zabrac przywileje ktore obowiazywaly w momencie przyjecia do słuzby ! To jest po prostu NIEDORZECZNE!!!
 
slawexx / 82.160.97.* / 2008-12-12 16:49
myślę,że wielu z nas nadawałoby się na "belfra".ponieważ ma wykształcenie pedagogiczne.Poza tym zapraszam do pracy na oddziale z osadzonymi-tylko na miesiąc i zobaczymy czy sobie poradzisz z "łobuzami",wymogami przełożonych i naszymi bzdurnymi przepisami.Pozdrawiam i zapraszam.
 
Kocur / 195.205.2.* / 2008-12-12 15:26
Widocznie możesz być tylko nauczycielem i z gówniarzami nie umiesz sobie poradzić? Ciekawe jak by się sprawdził magister co teczkę nosi, okularki i np.bandziora by musiał ścigać, lub pilnować ich w więzieniu. Droga otwarta przychoć do policji, straży więziennej a zobaczysz 1600zł i to wszystko całe kokosy. A czytając twoją wypowiedż pewnie byś testów u psychologa nie przeszedł.Pozdrawiam i życzę pracy do 65lat.
 
miro998 / 85.219.167.* / 2008-12-11 12:55
Panie Nauczycielu !!!
Ile godzin Pan pracuje tygodniowo 25 to chyba góra, czyli w miesiącu będzie ze sto. Odliczmy od tego 10 dni na Wielkanoc, 10 na Boże Narodzenie, 14 ferie, a to długi weekend itp.. Zostaje na prace bardzo nie wiele czasu, a i godzin nie za dużo. No ale w wolnym czasie nieopodatkowane korki 20-40 zł za godzinkę lekcyjną. A jeszcze wszystkie święta oczywiście w domku z rodzinką.
Nie zazdrość nikomu jego pieniędzy, tak twoja praca jak i nasza-mundurowych jest potrzebna i płaca jest adekwatna do wykonywanych obowiązków. Choć na pewno jest to za mało. Może jak już dojdziemy do tej prawdziwej europy to będzie innaczej. Pozdrawiam
 
leń / 83.23.245.* / 2008-11-14 11:43
zapraszam do pracy w SW poleżysz do góry jajcami i dostaniesz emeryture. Podejrzewam, że jesteś byłym osadzonym lub typowym laikiem który o tej służbie nie ma pojęcia. Przykład typowej c..y lub w gwarze więziennej c...a
 
badyl L-2 / 87.96.62.* / 2008-05-03 20:55
Mam propozycję dla policjantów, popracujcie do 65 roku życia to otrzymacie 50 - 55% ostatnio otrzymanej pensji i nadzieję, że przez te 25 lat dodatkowych pensje pójdą w "górę" a może i awansik jakiś doleci
 
Macabra / 83.28.212.* / 2008-06-16 12:49
Tak 60 paro letni policjant w patrolu. wypas albo 55 letnia policjantka z sekcji ruchu drogowego na motorku w skórce i do tego okularki przeciw słoneczne . A co ze sprawnością fizyczną ?
 
abx / 80.53.64.* / 2008-07-07 14:41
A teraz ją macie ? Jak widzę na ulicach supermenów w mundurach to się zastanawiam , jakie walory zadecydowały o przyjęciu ich do pracy ( na pewno intelektualne bo na pewno nie fizyczne ) .
 
Samanta / 212.160.99.* / 2008-07-22 15:15
Ja tam uważam że mundurowi powinni zarabiać najwięcej
 
rafmiks / 77.114.78.* / 2008-10-04 00:08
spoks
 
xxxxxxx / 31.174.54.* / 2011-05-13 18:11
To może ktoś wypowie się na temat górników mają 13 ,14 barbórki bony żywnościowe deputaty węglowe co tego społeczeństwo nie widzi tego wam nie jest zazdrość ich ciężkiej pracy po trzy godziny bo trzy trzeba iść chodnikiem . A emerytury po 100 i więcej procent jakoś o tym cisz co Tusk się łańcuchów wystraszył.....
 
eme / 87.205.185.* / 2011-05-14 13:19
To sie zatrudnij w górnictwie
OFE
wg rocznej stopy zwrotu [%]
PKO BP Bankowy OFE +10,42%
Metlife OFE +10,60%
Warta OFE +4,09%
wg udziału akcji w portfelu [%]
Pekao 90,33
PZU Złota Jesień 88,98
Pocztylion 88,28
wg wartości aktywów [mln PLN]
ING 39029,20
Aviva 35850,70
PZU Złota Jesień 21251,50
Otwarte fundusze emerytalne