Forum Forum podatkoweInne

1% podatku - komu?

1% podatku - komu?

Redakcja forum / 2006-03-07 07:41
Komu chcecie przekazać 1% podatku?
Wyświetlaj:
Dembko / 2018-04-25 11:53
Dużo przecież jest fajnych organizacji, które działają w sposób taki, że warto ich wspomóc. Przykładem takiej instutucji może być Fundacja Pomocy Dzieciom Pociecha - http://www.fundacjapociecha.pl/ zapoznajcie się z tym jak działają - głównie pomoc dzieciakom z trudnych środowisk wychodzić na prostą. Ich KRS jakby ktoś chciał przekazać to 0000 426 589
Czarna Strzała / 77.255.95.* / 2015-01-13 19:16
Dla Amelki Kimla z Czechowic-Dziedzic!!!
Amelka jutro będzie miała 5 latek. Ona i jej brat bliźniak-Oliwier urodzili się w 31 tyg. ciąży. Oliwierek szybko nadgonił rówieśników, ale Amelka bardzo wolno się rozwijała. Okazało się, że cierpi na nieuleczalną chorobę - cytopatię mitochondrialną. Wejdźcie na bloga:

nasz-cud-amelia.blog.onet.pl

Zobaczcie jak Amelcia się cudnie uśmiecha. Jej uśmiech mnie urzekł. Dlatego polecam serdecznie aby przekazać 1% podatku dla Amelii.
Angelika359 / 94.124.0.* / 2014-04-02 10:19
Ja zdecydowałam się przekazać go Stowarzyszeniu SIEMACHA. Działa ona już w kilku miastach w Polsce, ich plusem jest skuteczne i prężne działanie a co za tym idzie osiąganie zamierzonych celów. Główną ideą tej placówki jest tworzenie podwórka nowej generacji, gdzie młodzi ludzie spotykają się i rozwijają swoje umiejętności. Zachęcam do poznania tej organizacji na stronie www.siemacha.org.pl lub www.jedenprocentopp.pl oraz do przekazania 1% :)
Ais / 83.6.248.* / 2014-02-12 22:37
Ja również zastanawiałam się w tym roku komu przekazać swój procent i miałam szczęście, bo udało mi się współpracować z fundacją L'Arche- wspierającą osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zdołałam zapoznać się z ich działalnością i widziałam, że naprawdę niosą pomoc i radość :) Zdecydowanie polecam się nimi zainteresować przy rozliczaniu podatku:)
marfan / 91.194.107.* / 2012-02-29 13:31
Dlaczego Stowarzyszenia nie mogą pomagać, tak jakby tego chciały są za słabe finasowo. Kazda wpłata darowizny a teraz 1 % podatku daje szanse na podtrzymanie aktywności -
Bardzo prosimy o przekazywanie 1 % na KRS 00000 47 797 - (skrót nazwy) Stowarzyszenie Marfan Polska
Doradcy Amiki / 195.254.157.* / 2012-02-28 15:26
Zdarza się niekiedy, że 1% znaczy więcej niż pozostałe 99. Na przykład wtedy, gdy ratuje czyjeś życie. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla Fundacji Amicis powołanej przez Amikę. Jej celem jest niesienie pomocy dzieciom poprzez rzeczowe i finansowe wspieranie instytucji oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych działających w regionie, z którego pochodzi też Amica. Adresatem tych działań są zwłaszcza placówki wspierające osoby, które znalazły się - z różnych względów - w szczególnie trudnych warunkach materialnych.

Obecnie przekazanie 1% podatku jest znacznie prostsze niż kiedyś. Nie trzeba samemu robić przelewu, wystarczy w odpowiednim miejscu formularza podatkowego PIT wpisać nazwę organizacji i jej numer KRS (Krajowego Rejestru Sądowego). Jeśli ktoś zapragnie, aby dar jego serca trafił w to samo miejsce, gdzie kierowana jest pomoc Amiki, wystarczy wpisać: Fundacja Amicis, KRS 0000228508.

Pozdrawiamy,
Doradcy Amiki
Urszula Korniak / 91.150.163.* / 2012-02-28 13:57
My prosimy o pomoc Mikołajkowi, by przekazać 1% wystarczą dane:
KRS 0000037904, CEL SZCZEGÓŁOWY 16532 KLUZ MIKOŁAJ.
Więcej o Mikołajku znajdą Państwo na stronie http://www.mikolajek.org.
enha / 2012-02-06 10:11
Ja w tym roku przekażę chyba krakowskiemu Stowarzyszeniu "Wielkie Serce". Nie pchają się do mediów jak inne fundacje, a robią naprawdę dużo dobrego dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
pomagajmy452 / 85.222.76.* / 2012-01-31 16:57
Serdecznie zachęcam do przekazania 1% podatku na rzecz chorych dzieci, a tym samym Fundacji Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej. Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja polskich szpitali, a ta fundacja pomaga w wyposażeniu wspomnianego szpitala, a także w szkoleniu kadry medycznej. Zdziałali już wiele, sami zobaczcie www.litewska.pl.
Na stronie udostępniają darmowy program do rozliczenia PIT 2011.
mirrr90 / 83.5.249.* / 2012-01-05 23:02
Witam,

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym zwracam się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na subkonto mojego synka Mikołaja Madejskiego. Zebrane środki pomogą nam w intensywnej rehabilitacji Mikołajka oraz w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego. .
Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT proszę wpisać:
1. KRS: 0000037904
2. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” proszę wpisać: 14650- Madejski Mikołaj

Wszelkie informacje odnośnie choroby Mikołajka: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" - http://www.dzieciom.pl/14650

Wszystkim, którzy zechcą nam pomóc w leczeniu i rehabilitacji Mikołajka, dziękujemy z całego serca.

Mateusz i Dominika

mateusz.madejski@wp.pl
mik9099 / 83.5.249.* / 2012-01-05 23:00
Witam,

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym zwracam się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na subkonto mojego synka Mikołaja Madejskiego. Zebrane środki pomogą nam w intensywnej rehabilitacji Mikołajka oraz w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego. .
Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT proszę wpisać:
1. KRS: 0000037904
2. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” proszę wpisać: 14650- Madejski Mikołaj

Wszelkie informacje odnośnie choroby Mikołajka: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" - OPP

Wszystkim, którzy zechcą nam pomóc w leczeniu i rehabilitacji Mikołajka, dziękujemy z całego serca.

Mateusz i Dominika
MariolkaG / 31.175.188.* / 2011-12-21 20:38
Rok temu
przekazałam podatek stowarzyszeniu Expatria (1procentdzieciom.pl) bo ci
ludzie pomagają polskim dzieciom z naszych Kresów. Z tego co wiem sytuacja Polaków jest tak o wiele gorsza niż pozostałych obywateli.
Więc w tym roku oddam swój 1% podatku na Expatrię ponieważ zajmuję się ona ciężko chorymi dziećmi z Kresów, o których powinniśmy pamiętać.
fosa / 2011-08-09 12:46
tym razem przekażę 1% swojego podatku na schronisko dla czworonogów - Przytulisko w Busku Zdroju (KRS 0000265951), stamtąd mam swojego psiaka i żal mi że pozostałe są bez właściciela...
Rudy Maluch / 2011-03-24 15:02
Na zwierzaki w schronisku!
anjawijlczak / 2011-03-17 14:31
Chciałabym Was zachęcić do praktycznego zastanowienia się nad oddaniem 1% podatku na rzecz fundacji charytatywnych. Ostatnimi czasy jesteśmy zalewani informacjami mówiącymi jak zachować się przy wypełnianiu PITu, na kogo przekazac 1%, czemu tu, a nie tam, itp...

Otóż chce Wam przedstawić Fundacje "SAMOTNA MAMA" z Włocławka (założona przez jednego z najbogatszych Polaków - Krzysztofa Grządziela). Pomagają osobom z rozbitych rodzin i rodzicom samotnie wychowującym swoje pociechy. Pan Grządziel zdołał już pomóc setkom rodzin z naszego regionu, a fundacja liczy sobie dopiero kilka lat. Zapotrzebowanie na pomoc rośnie z każdym rokiem, a do tej pory do fundacji właściciel zdecydowanie dopłaca, nie mówiąc tu o jakichkolwiek korzyściach z tytułu SAMOTNEJ MAMY.

Jeśli kogokolwiek o dobrym sercu i skorym do pomocy i poświęceniu kilku minut zainteresuje moja "bezczelna reklama" (spodziewam się i takich odpowiedzi) zapraszam na zapoznanie się z fundacją Samotna Mama na stronie: www.fundacjasamotnamama.org

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy