Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

5 mld zł dla wcześniejszych emerytów

5 mld zł dla wcześniejszych emerytów

Money.pl / 2007-08-27 19:27
Komentarze do wiadomości: 5 mld zł dla wcześniejszych emerytów.
Wyświetlaj:
mundek / 80.55.105.* / 2008-01-04 18:47
W 2009 roku będę miał 30 lat pracy w tym 20 lat w warunkach szkodliwych w przemyśle spożywczym [udokumentowane] ale będę miał tylko 49 lat życia . Myślę że ten rząd wymyśli nową ustawę kóra pozwoli odejść na wcześniejszą emeryturę nie tylko mnie w takim przypadku. Jak do tej pory wszystkie poprzednie rządy faworyzowały tylko policjantów ,nauczycieli,górników,wojskowych
,można powiedzieć że tylko budżetówkę.O nas jako pracownikach fizycznych niestety nikt już nie pamięta
podejmując rozmowy na szczeblu ministerjalnym przy ustalaniu nowych ustaw odnośnie wcześniejszych emerytur dla nas.Pracę wykonywałem naprawdę w warunkach szkodliwych nie tak jak policjanci czy nauczyciele którzy mają czelność korzystać z danych im przywilejów.A rząd oczywiście dalej ustala takie przepisy.Ale rząd wie co robi ,bo przecież większ ilść ministrów również są na etatach nauczycieli -wykładowców którzy z tych przepisów również mogą spokojnie korzystaćPo 20 latach pracy w takich warunkach w moim przypadku organizm jest już ze znacznym uszczerbkiem,ale niestety takie jest ciężkie życie fizycznego pracownika,o którym nikt z ministrów nie pamięta przy zmianie w ustawach.[
reno_19 / 80.48.18.* / 2008-10-21 21:41
Generalnie masz racię,.Nie chca przejśc na emeryturę ludzie dobrze zarabiający,mający przyjemną pracę, nie zaleznie czy to fizyczna ,czy umysłowa.Ludzie mało zarabiaa cy woleli by przejśc na emeryturę nie zależnie jaka by ona nie była mając nadzieje że moze jeszcze dorobią.Mam ,tez 31lat pracy,15 wszczegulnych warunkach,ale w 1998, nie miałem 25 lat pracy więc sie nie łapie nawcześniejszą emeryture.Wniosek. Trzeba było nam sie uczyc,ludzie wykształceni maa wieksze szanse. .Robol żyje krótko inawet jak ma kaseto,nie umie jej rozsadnie wydac.Taki jest świat.Poz.
waran / 2007-08-27 19:27 / Twardy dziadyga
No i zaczął obietnice. Dziesięć lat na kompromis to było mało . Teraz ma wystarczyć 14 dni. Ot i Kaczyński w całej krasie. Zróbmy z ludzi baranów , a sami pójdą na rzeź .
obserwator / 2007-08-28 11:42 / Tysiącznik na forum
Człowieku co ty piszesz? nikt nie chce pracować długo, każdy chce iść wcześniej, o wiele tat wcześniej na emerytury, prosze spojrzec na USA, tam nauczyciele pracują do 65 roku zycia , a jak jest u nas? W szkolnictwie jest ponad 650 tysięcy nauczycieli , oraz duża liczba nauczycieli akademickich. Państowo jest zadłużone od dziesięcioleci, jeszcze są splacane długi Gierka, następne pokolenia będą placić wszystkie dlugi, przypominam że rocznie samych odsetek od długu placi państwo ok 30 miliardow zlotych. Przy tym tempie rozdawnictwa dla przyszłych emerytow zostana grosze, bo uprzywilejowani emeryci zabiora wszystko a dla emerytów bez przywilejów zostana groszę na wegetację. To co sie dzieje z emeryturami, to odbije się czkawka w najblizszym czasie. Kołnierzyki zamiast myśleć o przyszłości wszystkich myśla o samych siebie tu i teraz, to jest przykre. To że były rewolucje, nie dziwi juz nikogo, bo ludzie nie potrafią sie sami ograniczać, dotyczy to tych co by mogli a nie chcą.
Prosze popatrzeć na lekarzy co wyrabiaja a zapominaja że powiedzenie" pokarz lekarzu, co masz w garazu" obiega Polske i jest znane wszystkim., co za irinia losu.
małgoś / 83.10.221.* / 2007-08-31 15:23
Co wy gadacie.Chciałam pracować bo mam 55 lat i dobre zdrowie ale nie mogłam,bo stary dyrektor wezwał i mówi -pani musi odejść bo jak nie to i tak panią zwolnie.Zatrudnił swoją żone,więc musiałam odejść.Siedzę na emeryturze 2 miesiąc za 1 tys.zł i blużnie co ci pracodawcy głużą.wariaci.A pan malinowski - to żywy skandal.Niech mi da pracę-polecębiegiem.Wolę pracowaćniż wegetować.
ewelinka54 / 80.48.211.* / 2007-11-17 19:07
Malgosiu. Ty narzekasz ze Cie wygonili, a ja nie moge sie doczekac 2008 roku bo wowczas koncze 55 lat i moge isc na wczesniejsza emeruture. Pracuje w biurze 34 lata ale juz nie moge zniesc mobbingu.
zo / 83.4.235.* / 2007-08-28 14:59
Obserwatorem to Ty mądrym nie jesteś!!!

Najnowsze wpisy