AEGON??????

ewelina25 / 83.10.243.* / 2007-03-12 21:26
Witam
Kilka tygodni temu zainwestowałam pieniadze w fundusze akcyjne:legg mason i arkę(dokonałam tego w citibanku). do domu niedawno przyszły mi papiery potwierdzające ten zakup, ale zatytułowane jako AEGON, w banku nic mi o tym nie mówiono,czytajac forum niektórzy zle sie wypowiadaja o AEGON, ze niby sa jakies opłaty???? jak inwestowałam powiedziano mi o prowizji, wiem ze jest podatek od zarobionych pieniędzy i ze jezeli wyciagne pieniadze przed 5 rokiem od zainwestowania tez mi zabieraja jakis procent, ale o innych opłatach nie wiem.Napiszcie prosze co to jest ten AEGON, bo ja sie na tym nie znam
Wyświetlaj:
kacppe / 37.130.224.* / 2012-12-22 13:36
Jestem były pracownikiem AEGON i muszę zwracać uczciwie zarobioną pensję w 2008 r. – szczegóły na blogu -> http://a-e-g-o-n-no.mojglos.pl/2012/08/05/aegon-zla-praca-nigdy-wiecej/ oraz http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/653720,aegon---najgorsza-praca.html Kontakt: no.aegon@yahoo.no
Kacper
jerzy3000 / 83.31.227.* / 2012-12-22 15:22
zawsze twierdzilem i uwazalem ze te aegony, srony i inne p******* to mega-piramidy finansowe do skubania ludzi z kasy
TiBO / 2007-03-13 01:10
Witam,
AEGON jest to Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Dostałeś polisę z funduszem kapitałowym. Pieniądze, które wpłaciłeś będą sobie leżały przez 5 albo 6 lat i pracowały. Opłaty oczywiście są: wstępna, za zarządzanie i administracyjna.

W zasadzie ja bym nie panikował, bo tego typu produkty zdobywają dużą popularność. Na portalu zajmującym się analizami można wyczytać, że AEGON plasuje się na 4 miejscu wśród TU, kótre oferują tego typu produkty.

Skoro już masz AEGON, możesz bardziej zdywersyfikować swój portfel i podzielić pieniądze na wiąkszą ilość funduszy. Najlepiej zadzwoń na infolinię AEGON i wypytaj o wszystko.

Gdybyś jednak nie był zadowolony, to zgodnie z prawem ubezpieczeniowym masz 30 dni na wypowiedzenie umowy (polisy). Opłat chyba za to nie ma albo są znikome.

Gdybyś jeszcze chciał coś wiedzieć to pisz śmiało :).

Pozdr.
Irenab / 2007-03-14 21:30
Myślę,że zrobiła Pani dobry interes.Aegon jest globalną firmą bardzo dynamicznie zdobywającą rynek .Jest już na drugim miejscu w Polsce wśród towarzystw ubezpieczeniowych mimo,że działa dopiero kilka lat.Programy są bardzo dobre,a opłaty nie są wysokie w porównaniu do korzyści jakie zapewniają.Szkoda tylko,że kupiła Pani w banku,a nie bezpośrednio w AEGONIE.Miałąby Pani szansę skorystać z fachowego doradztwa i wykorzystania możliwośći jakie stwarzają te programy.Obawiam się,że jeśli Pani kupiła Arkę i Legg Massona kilka tygodni temu,to kupiła je Pani na "górce" i teraz ponosi Pani straty,a można było ich uniknąć przerzucając środki przed spodziewaną korektą do funduszu pieniężnego ,bo taką możliwość te programy stwarzają.Forma polisy zapewnia dodatkowe korzyści prawno-podatkowe,których Pani nie miałaby kupując sam fundusz.
Pozdrawiam,
Izabela / 82.160.247.* / 2013-04-15 14:32
Sprzedam polisę inwestycyjno- oszczędnościowa RENTIER -Aegon:
Sprzedam na zasadzie cesji praw Polisę
Ubezpieczyciel: AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
Aktualna wartość: 6000 ZŁ PLN
Cena sprzedaży: 3000 ZŁ PLN cena do negocjacji
Okres ubezpieczenia: - inwestycja jest na 10 lat,
(data rozpoczęcia polisy16.04.2012)
Polisa miesięczna można zmienić na roczną- Wysokość wpłat w ciągu roku około 6000 zł..
Świetna jako produkt emerytalny lub polisa dla dziecka.
Oferty i ewentualne pytania proszę przesyłać na adres: izula86@yahoo.ca oraz pod numerem
tel: 789393625
ewelina25 / 83.10.195.* / 2007-03-15 18:21
Jeżeli kupiłam fundusze w banku to juz nie mam możliwości skorzystania z doradztwa przez konsultantów AEGON??? a jezeli moge to gdzie powinnam sie udac???
jertom / 2007-03-17 10:56 / portfel / Bywalec forum
wejdż na stronę internetową aegon i znajdż biuro najbliższe twojego miejsca zamieszkania idż i pogadaj
ewlina25 / 83.10.186.* / 2007-03-13 10:22
Mam w takim razie jeszcze pytania, czy opłata 1,95% za zarzadzanie jest pobierana od zarobionych pieniedzy czy od całości która mam na funduszu???
Czy inwestując w fundusze w portfelu inwestycyjnym musze być w ogóle w jakims Towarzystwie Ubezpieczeniowym??? Po co to jest, jakie mam z tego korzyści????
TiBO / 2007-03-13 20:07
Opłata pobierana jest od wartości aktywów, czyli od wszystkiego co masz na rachunku. Logiczne więc jest, że jak Ty zarabiasz to zarabia też Aegon.

Nie musisz być w TU, możesz inwestować przez bank lub bezpośredniu w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych. Wybierając Aegon, masz dostęp do kilkudziesięciu polskich FI i dzięki temu możesz inwestować w kilka funduszy. Dodatkowo otrzymujesz przywileje jak: odroczony podatek Belki, aktywa wolne od zajęć wierzycielskich, wolne od podatku od spadków i darowizn, ochrona życia itp.
Gepard / 2007-03-12 23:57
Witam Cie
Jesli moge cos zasugerowac to nasuwa mi sie przypuszczenie ze ktos mogl wcisnac Ci to czego nie chcialas. Masz dostep do internetu wiec lepiej byloby zalozyc konto internetowe z mozliwoscia inwestowania na gieldzie , w fundusze rowniez i nie tylko i to bez jakichkolwiek zobowiazan czasowych a juz nie wspomne o konsekwencjach finansowych jakie nakladaja instytucje typu Aegon czy np Skandia..... Warto jest popytac o takie konto z szerokimi mozliwosciami. Arki nie ma wszedzie ale jest bank gdzie ona jest dostepna przez net. No w kazdym razie ja bym sie zdenerwowal gdyby ktos mi wcisnal cos podobnego i pewno nie tylko ja. Zasiegnij informacji, poczytaj sama zobaczysz..... Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy