Forum Forum finansoweBanki

ALIOR BANK -mnie zaskoczyli i to bardzo

ALIOR BANK -mnie zaskoczyli i to bardzo

adriel / 2009-04-15 12:46
Musze napisac posta pochwalnego, poniewaz poziom obslugi w tym banku w porownaniu do konkurencji to niebo a ziemia.
Na poczatek kilka slow wstepu. Choc nie jestem jeszcze stary, to jednak z niejednym bankiem mialem juz do czynienia. Poczawszy od ING (ROR i kilka prob wziecia kredytu) poprzez Invest-Bank (konto osobiste, kredyt samochodowy, 2 kredyty gotowkowe), mBank (pelny wachlarz uslug lacznie z kartami kredytowymi, eMaklerem i funduszami), Raiffeisen (konto osobiste, karty kredytowe, kredyt gotowkowy), PEKAO SA (drobne transakcje walutowe), a konczac na PKOBP (kredyt hipoteczny, konto osobiste, karty kredytowe). Dlatego mysle ze moge sie okreslic jako doswiadczony konsument roznorakich produktow bankowych. Troszke interesuje sie tematem dlatego gdy Alior startowal, zdecydowalem sie zarobic darmowe 100 zl i zalozyc konto. Mysle ze takich jak ja bylo znacznie wiecej :) Sadzilem ze zaloze konto, wyplace stowke i zapomne o sprawie. Tymczasem bank zaliczyl malutka wpadke, bo po zalozeniu konta przez kuriera, nie otrzymalem dokumentow umozliwiajacych logowanie i korzystanie z konta. Totez przy najblizszej okazji wybralem sie do oddzialu. Wystroj jak wystroj, mnie akurat nawet sie podoba, ale to kwestia gustu. Natomiast poziom obslugi to juz calkiem inna sprawa. BARDZO mile Panie potrafia sprawnie przeprowadzic przez gaszcz formalnosci. Nawet gdy cos idzie nie tak - zapomnialem NIPu gdy zakladalem rachunek maklerski - bardzo mila Pani dzwoni do kolegi (podejrzewam ze ktos bardziej zaprawiony w bojach z systemem banku) i rozwiazuje problem w pare minut. Nie wiem czy to standardowa praktyka, ale ja otrzymalem numer komorki zarowno do milej Pani jak i do dyrektora oddzialu w razie gdybym potrzebowal czegokolwiek. I nie jest to tylko mily gest, bo tak sie zlozylo ze mialem maly problem i skorzystalem z numeru do milej Pani. Mimo ze byla na urlopie, nie tylko nie obrazila sie ze dzwonie ale tez zaraz przekierowala mnie do odpowiedniej osoby. Sprawa nie byla oczywista (wymagala porady u radcy prawnego) ale mimo to zostala szybko i sprawnie wyjasniona. I co najwazniejsze dla mnie - pracownicy nie maja zablokowanych polaczen za granice, wiec nie musialem dzwonic i dopytywac sie co kilka dni. Gdy sprawa zostala wyjasniona oni zadzwonili do mnie. Nie wiem czy w innym banku mozna liczyc na taka obsluge (no moze z wyjatkiem private bankingu) Mnie to bardzo odpowiada. Dlatego zostane chyba z nimi na dluzej. Acha, korzystalem z uslug oddzialu w Tychach.
Wyświetlaj:
daro60 / 31.0.69.* / 2017-12-29 09:20
Już gołym okiem widać że nie masz nic wspólnego z tym bankiem jako ktoś kto tam ma swoje konto jesteś zapewne jego pracownikiem lub przyszłym pracownikiem. Załóż sobie jakieś konto w tym banku potem idź do kasy zrobić przelew lub jakąś transakcję przekonasz się ile ten bank jest wart. Do kas w tychach permanentne kolejki stoją jacyś emeryci z jakimiś wpłatami za radio telewizor trzeba czekać godzinę parking płatny po 30 minutach za wszystko się płaci za nie używaną kartę za przelewy robione na miejscu z kolejki. Uważajcie także na wpłatomaty to też nie jest za darmo. Obsługa niemiła,pracownicy ciągle gdzieś chodza tam i z powrotem.
zarabiacnabankach_blogspot_com / 2017-10-13 22:57
Odświeżając nieco temat Alior Banku.

Ostatnio Alior nieźle wziął się za depozyty - chce ściągnąć klientów i ich środki:
http://zarabiacnabankach.blogspot.com/2017/09/rewelacyjne-25-na-koncie-lokacyjnym.html
oraz
http://zarabiacnabankach.blogspot.com/2017/10/lokata-powitalna-25-dla-nowych-klientow.html

--
zarabiacnabankach.blogspot.com - Jak bezpiecznie oszczędzać i zarabiać pieniądze na bankach
zarabiacnabankach_blogspot_com / 2017-10-13 22:55
Odświeżając nieco temat Alior Banku.

Ostatnio Alior nieźle wziął się za depozyty - chce ściągnąć klientów i ich środki:
http://zarabiacnabankach.blogspot.com/2017/09/rewelacyjne-25-na-koncie-lokacyjnym.html
oraz
http://zarabiacnabankach.blogspot.com/2017/10/lokata-powitalna-25-dla-nowych-klientow.html

--
zarabiacnabankach.blogspot.com - Jak bezpiecznie oszczędzać i zarabiać pieniądze na bankach

zarabiajnabankach.blox.pl - Jak oszczędzać i zarabiać pieniądze na bezpiecznych produktach bankowych
yami / 92.60.132.* / 2014-02-25 08:35
Ten bank to jakiś żart. Najpierw dostaję telefon o pomyślnym przebiegu weryfikacjii informację, że w ciągu kilku godzin skontaktuje się ze mną bankier. Minął tydzień i nikt do mnie nie zadzwonił. Na mail'a nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi. Po zadzwonieniu na infolinię dostałem odpowiedź, że wniosek został rozpatrzony negatywnie. To czekam jak idiota tyle czasu, a oni nawet nie byli łaskawi napisać sms'a o tym, iż został rozpatrzony negatywnie? Z******** traktowanie klienta, jak da się go dymnąć to go bierzemy, jak nie to niech spier... ODRADZAM!!!
grs / 79.191.43.* / 2010-06-16 21:01
Zebyś się nie zdziwił.
Bo ja na temat Alior Banku mam złe zdanie.
1. W dniu 14-03-2010 złożyłem reklamację do dnia dzisiejszego brak odpowiedzi
2. W dniu 14-04-2010 złożyłem wypowiedzenie rachuku ROR zgodnie z Regulaminem czas na zamknięcie rachunku to 30 dni. Złożyłem dyspozycję aby po okresie wypowiedzienia saldo rachunku zostało przekazane na inne konto. W dniu 17 maja sprawdzam rachunek na który powinny zlaeść się pieniądze a pieniędzy brak, następnie może 18 maja brak skontaktowałem się z doradcą po mojej interwencji szanownie wreście przekazał pieniądze. Ale to nie koniec po przekazaniu salda pozostał pozostały pieniądze w kwocie 0,01 zł co w wynku ich procedur konto nie może być zamknięte. W dniu 11-06-2010 wszedłem na systemu internetowego a tam mam saldo -0,99 zł powód pobrana opłata 1,00 zł za sprawdzenie salda w bankomacie za 02-2010 potrzebowali 3 miesięcy aby obciążyć konto. Kiedy zadzwoniłem na infolinię Pan poinformował żebym zapłacił 0,99 zł bo konto jest na minusie i nie zostanie zamknięte i rozpoczną się procedury widykacyjne. Więc przelałem im te 0,99 zł i oczekuję, że konto zostanie zamkniętę jak najszybciej. NIE POLECAM BANKU gdyż nie ma procedur zamknięcia rachunku co może spowodować dla klientów nie przyjemości. To Bank Wyszej nie kultury lecz Wyższego Ściemniania i braku kompetencji.
nana22 / 83.19.134.* / 2010-08-04 14:56
Ten bank jest śmieszny żąda ode mnie PIT-u przy zakładaniu karty kredytowej z limitem 1500 zł, mając moją historię z innego banku z 3 miesięcy i mając wpłaty na konto w ich banku z 3 miesięcy w wysokości 1300 zł. Biorąc pod uwagę że nie mam żadnych kredytów i nigdy nie miałam przeterminowania w spłacie jakichkolwiek zobowiązań, to w innym banku dostaję taką kartę z pocałowaniem w rękę. Skusiłam się na ich ofertę bo jestem studentką i właśnie dla studentów były wymogi które spełniałam, czyli stałe zasilenie i student minimum 2-go roku, ale niestety czekałam 2 tygodnie na odpowiedź z banku. I gdy zadzwonili i powiedzieli że bez PIT-u karty nie wydadzą to im podziękowałam. Jednym słowem za dużo chcieli informacji które im były nie potrzebne, to nie kredyt hipoteczny. Dodam że załączyłam zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy u którego pracuję 4 lata i jeszcze było mało. Nie polecam co innego piszą w ofercie co innego wymagają od klienta no i obsługa nie profesjonalna powinni dzwonić lub mailować na jakim etapie wniosek, dopiero gdy napisałam maila do centrali to się odezwali.
Antysympatyk Aliora / 78.8.10.* / 2010-07-09 20:14
reklamacja złożona 7 maja 2010, brak odpowiedzi do dziś. chociaż w regulaminie banku, art 25 pkt 2:

"Reklamacja jest rozpatrywana w ciągu 30 dni roboczych, jednakże termin może ulec przedłużeniu w przypadku operacji zagranicznej lub z innych ważnych przyczyn niezależnych od Banku. Klient zostanie poinformowany o przedłużającym się terminie rozpatrywania reklamacji."
wtgergverfv / 94.42.50.* / 2010-07-10 15:08
no zamkniecie konta to bardzo skomplikowana operacja i to jest bardzo ważna przyczyna, naciągnąć klienta na 3 złote jeszcze. dobrze, ze moja noga w oddziale nie stanęła.
ja113qwe / 87.206.112.* / 2010-06-03 12:52
witam! Moja przygoda z aliorem zaczęła się jakieś 3 miesiące temu.Chciałem z zoną uzyskać kredyt hipoteczny RODZINA NA SWOIM.Złożyliśmy wszystkie potrzebne papiery i uznano nam zdolność kredytową.Mieliśmy czekać 2 tygodnie na weryfikację papierów.Po miesiącu musiałem uaktualnić zaświadczenia o nie zaleganiu ze składkami ZUS i podatkami(prowadzę własną działalność gosp.).Mijały tygodnie i żadnej odpowiedzi.Cały czas wydzwaniałem, niestety pracownik nie był mi wstanie odpowiedzieć czemu to tyle trwa.Po jakimś czasie musiałem donieść pieczątki bo ponoć były niewyraźnie odbite i podpisy nieczytelne.Po tygodniu chcieli jeszcze kopie okładki książki przychodów i rozchodów (głupota).Mówili,że kredyt jest przyznany na 99%.Po 3 miesiącach telefon i odpowiedz ,że jednak nie dostaniemy kredytu.STANOWCZO DDRADZAM ALIOR BANK- NIŻSZA KULTURA BANKOWOŚCI. Alior Bank w którym starałem się o kredyt mieści się w Kielcach na ul.Warszawskiej.
ss957 / 194.181.86.* / 2015-06-18 11:05
Beznadziejny bank nie bierzcie tam kredytów kart i niczego
Bank wykończył mnie psychicznie
k7t / 83.8.1.* / 2016-11-25 13:25
beznadzeja nie umieją nawet oddzwonić po złożonym wniosku

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: