Forum Forum finansoweKonta

Alior Bank czy mBank

Alior Bank czy mBank

darling / 2011-12-21 09:26
Zastanawiam się który bank wybrać w celu założenia konta osobistego, oba mają dość niskie koszta jego prowadzenia, ale za to nie wiem jak wyglądają opłaty za korzystanie z bankomatów innych banków, czy moglibyście mi je nakreślić?
Wyświetlaj:
emi2234 / 2015-04-23 18:54
Polecam ekonto mobilne w mbanku.
- 2% zwrotu od płatności kartami oraz przy użyciu telefonu w tym także z usługą BLIK
- 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
- 0 zł za kartę debetową - przy aktywnym korzystaniu (transakcje na kwotę min. 200 zł miesięcznie)
- 0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet
- 0 zł za wypłaty z bankomatów

http://zadarmo.oferty-kredytowe.pl/mbank/ekonto.html
teresa01000 / 95.160.156.* / 2021-01-24 08:24
sprawdzałam kiedyś saldo w bankomacie - zapłaciłam 5 zł, dostałam prawie zawału:)
Miro009 / 2015-04-22 20:12
Ja posiadam konto w mBanku od ponad 5 lat i jestem zadowolony, chociaż znajomi także nie narzekają na Alior Bank.

W mBanku podoba mi się ich oferta kredytowa, łatwość w dostępie - co jakiś czas bank sam wysyła ofertę kredytu na podstawie wpływów na rachunek, cała procedura obywa się online więc nie potrzeba żadnych dokumentów, do tego mają ciekawą i, przynajmniej dla mnie korzystną ofertę ubezpieczeń OC.

Więcej info na temat szybkiego kredytu online bez zaświadczeń - mo.j.pl
maciej u. / 151.16.1.* / 2015-04-21 14:55
Polecam Konto Wyższej Jakości w Alior Banku lub eKonto mobile w mBanku. Bardzo dobre oferty...w obu banckach

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
konta internetowe porównanie opłat
http://konto-internetowe.dlamnie.com/
emeryt468 / 80.48.48.* / 2013-12-30 22:17
Mam konto w Alir banku nie ma żadnych problemów doracy są uczciwi owszystkim informują jedną opłatą za konto to opłata 5 zł miesięcznie za kartę jeden szkopół aby być głównym klijentem banku trzeba mieć stałe wpływy na konto np. emerytura pobory wówczas niema żadnych opłat
m_onika** / 79.191.150.* / 2013-12-28 19:22
Konto w mBanku jest ok, większość załatwiam przez internet, mam dodatkowe subkonta. Dobrą opcją jest też konto getin up, też można sobie subkonta otwierać, ale mają dobrą oprocentowaną skarbonkę na oszczędności.
gruszka88 / 195.164.0.* / 2013-06-17 08:32
Po ostatnich zmianach w mBanku myślałam, że szlag mnie trafi. Dość atrakcyjną ofertę ma Alior Sync, ale też muszę się zapoznać z ofertą Getin, bo otworzyli mi oddział na osiedlu i też zerknęłam, że jest sporo promocji dla nowych klientów.
Zespół Alior Sync / 46.205.47.* / 2013-06-18 18:41
Witaj,
zapraszamy do zapoznania się z ofertą Alior Sync. Możemy zaproponować prowadzenie konta oraz kartę debetową za bezwarunkowe 0 zł, cashback za zakupy online w wysokości 5% oraz możliwość wybrania preferowanej metody logowania (hasło maskowane, pełne hasło, łączenie punktów, token). Szczegóły znajdują się na stronie www.sync.pl.
Pozdrawiamy,
Zespół Alior Sync
Alicja Dz / 178.235.112.* / 2014-07-03 18:04
Mam konto w mbanku i konto w Alior, bo spłacam wAliorze kredyty.Oba konta są bezpłatne,żadnych warunków. Z kart debetowych nie korzystam(jeszcze). Obsługa w banku Alior ,gdzie załatwiałam kredyt bardzo miła.Jednak już na tym etapie mogę powiedziec co mi się nie podoba w Alior . Otóż w mBanku mogę spłacać kredyt szybciej , zmniejszając ilość rat lub zmniejszając wysokość raty. Rozksiegowanie nadpłaty jest natychmiast.
W Alior , niestety, nie. Za kazdym razem ,gdy wpłacam więcej trzeba kazdorazowo zgłaszać w banku Alior ,żeby rozksięgowali nadpłatę rat.Zgłosilam 27 czerwca , do chwili obecnej nie widzę rozksięgowanej nadpłaty. Trwa to jak dla mnie zdecydowanie za długo. Na pocieszenie mogę powiedzieć,że poinformowano mnie,że nadpłata będzie rozksięgowana z datą zgłoszenia dyspozycji a nie z datą wykonania dyspozycji przez bank. Na dłuższą metę nie odpowiada mi to. Do końca spłaty musze wytrzymać. Zrobie to tak szybko jak tylko się da.
kaba194 / 188.146.170.* / 2012-09-16 09:13
radze wam wybierac kazdy bank z wyjatkiem mbanku, ktorego ankieterzy bez przerwy wydzwaniaja i molestuja swoich klientow, zeby brali kredyty. Nie mozna sie ich pozbyc, sa jak wszy wczepiajace sie w siersc
ewa850 / 77.65.109.* / 2018-04-19 10:56
wystarczy poprosić o zaznaczenie, że nie wyrażasz zgody na kontakt drogą telefoniczną. Ja jestem zadowolona z mbanku, bo jednym telefonie za tym samym połączeniem Pani zaznaczyła, że nie chcę takich telefonów i ich nie mam :)
qczy / 78.154.73.* / 2013-01-23 18:54
Poinformuj ankietera o tym, iż Ty również nagrywasz rozmowę w swoim telefonie - przestaną nękać.
klynet nie tylko sync'a / 94.42.14.* / 2012-09-09 15:41
wątek ciągle świeży, wiec jako klient sync'a polecę ten bank, poniewaz:
- mogę wpłacić kasę we wpłatomacie przez cala dobę bez kolejek (oczywiscie tylko w większych miastach)
- mam do dyspozycji 10 przelewów natychmiastowych, które mogę puścić do większości banków w kraju w określonych godzinach
- mam do dyspozycji darmowe przelewy Sepa - bodajże żaden inny bank, nawet główny alior tego nie daje za darmo (1 przelew to minimum 5 pln prowizji)
- dodatki typu darmowe wszystkie bankomaty czy przelewy krajowe standardowe sobie odpuszczę, bo to standard, jak i 5% cashback z transakcji w necie, bo to i tak zabiorą ;)

także alternatywa jest ciekawa, lepiej nawet później płacić takiemu aliorowi za sync'a niz mbankowi, który stanął w miejscu i nie wie, w którą stronę iść.
sync z czasem wprowadzi opłaty, ale każdy zdecyduje sam, na ile wycenia usługi z których korzysta w tym banku.
dla mnie osobiście wpłatomat oraz darmowe Sepa to świetna sprawa.
internauta1951 / 46.174.224.* / 2012-09-06 16:04
Najlepiej mieć konta w kilku bankach: Inteligo np. dla wpłat gotówki w placówkach PKO bez prowizji, AliorSync do kupowania na allegro i 10 darmowych przelewów natychmiastowych - sam zainkasowałem już kilka stówek CashBacka, BGŻ dla lokaty bezkarnej 6,3% - jak kto ma luźną gotówkę itp. Proszę pamiętać tylko aby po blokować karty w tych bankach które każą sobie za nie płacić
polecacz / 91.213.162.* / 2012-06-12 10:01
Alior i mbank to nie jest najlepsz decyzja. Ja od kilku ładnych lat mam konto w ING i jestem bardzo zadowolony. Mam konto za darmo bo naprawde trudno nie zapłacić kartą na 100 zł w przeciągu 30 dni:) ING ma wszystkie bankomaty za darmo bez żadnych opłat. No i wg mnie największy plus poszedłem do banku jako osoba bezrobotna(co prawda już następnego dnia podpisywałem umowe z nowym pracodawc, ale mimo wszystko byłem bezrobotny) i wyszedłem z kartą kredytową:)
good_job / 94.42.52.* / 2012-09-16 20:48
polecacz, skoro nie miałeś konta w alior czy mbąku, to po co piszesz, ze to nie najlepsza decyzja? ponadto jako osoba bezrobotna wyłudziłeś produkt kredytowy.
także lepiej nic już nie polecaj. mam nadzieje, ze karta spłacana jest terminowo ;))))
Ewaaa41 / 94.251.246.* / 2016-02-24 19:54
hahahahahahaha, bardzo madra i celna uwaga)))
Kamil788 / 87.205.204.* / 2012-05-23 09:16
Jak konto to tylko z mbankiem, ostanio założyłem tam sobie konto i otrzymałem darmowego pendrive dzięki serwisowi www.pendrivezakonto.pl Jak na razie nie płacę za konto nic.
MajsterKlepaGrosiki / 78.8.198.* / 2012-01-26 17:35
Alior...bierz w ciemno masz placówki a z mBankiem się nie dogadasz nigdy. Konsultanci na mLini to biedni tresowani studenci którzy nic nie wiedzą i nic nie mogą a mKioski to lipa bo to franczyzna dla ludzi którzy posiadają własną działalność gospodarczą. W mKiosku nic nie załatwisz oprócz "kupienia" kolejny usług i produktów bankowych.
tu lub tu / 85.222.8.* / 2011-12-27 13:09
boze widzisz i nie grzmisz co ty czlowiekowi proponujesz, jeden z dwoch najgorszych bankow w tym kraju? Drugi to te drugie pekao lol

Wez kolego nie sluchaj bzdur - lokata nocna na aliorze moze zostac przez Ciebie ustawiona na 0% i masz wtedy do dyspozycji cala kwote przez 24h. Jesli nie ustawisz jej w ten sposob to powiedzmy 50% s5rodkow (nie pamietam ile) od 23:59 do tej 6 rano, czyli wtedy kiedy zazyczaj ich nie uzyjesz jest uzywana prze bank przez co zablokowana dla Ciebie, rano wraca wszystko na konto i jest dostepne wszystko. Bank w nocy obraca pieniedzmi, a w dzien jakis tam procent w skali roku zostaje Ci zwrocony - czyli konto "zarabia" jakies tam grosze jak kazde prawie inne konto w innych bankach.

Karte masz platna w Aliorze - jesli to Twoje konto glowne (sa jakies 3 warunki do wyboru) czyli sysematycznie pracodawca wplaca ci kase nawet moze to byc 100 pln miesiecznie wtedy, LUB sam wplacasz kase ale musi to byc min. 2000 pln w ciagu misiaca i tego trzeciego warunku nie pamietam, wtedy placisz za karte 5zl, jesli nie spelniasz zadnego z 3 warun ków (jednego) bedzie to 9 pln. Duzo moim zdanem, ale masz w tym wszystkir bankomaty i wiekszosc operacji za free na swoje konto w oddzialach, gdzie zazwyczaj nie ma kolejek jak w pekało (po 2 h czekania czasami w Warszawie, takie 30-40 min to masz jak w banku:D).

Jak chcesz miec koniecznie szystkie bankomaty i spelnisz jeden z tych warunkow to zaloz konto w alior, za wszystkie bankomaty w mbank tez zaplacisz 5zl za karte a nie masz fizycznych oddzialow.

Jak wystarczy Ci Euronet bierz mbank za free ale wszystko robisz przez net.
W Alior dodatkowo jak to konto bedzie kontem glownym masz assistance za free do samochodu, do domu i cos tam jeszcze, sprawdzone - dziala.

Ja mam konto w Citibanku ktory mi zwraca 10% za bilety, w Alior, ktore widzi pensje tylko 1-2 dni w miesiacu (darmowe assistance) i konto w mbank:)
kooperrr / 2011-12-21 14:22
mBank ma zdecydowanie najniższe opłaty, a alior proponuje lokatę, która zamraża Ci środki na koncie, nie zyskujesz na niej zbyt wiele, a nie możesz za to korzystać z całej sumy którą zgromadzisz na koncie
bazyylll / 2011-12-23 13:09
właśnie zastanawiam się nad ekontem w mbanku albo nad eurokontem net w pekao sa, czy mógłby mi ktoś przedstawić za i przeciw w przypadku obu banków?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: