Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Allianz Direct nie honoruje wypowiedzenia OC

Allianz Direct nie honoruje wypowiedzenia OC

grol / 212.76.37.* / 2008-08-20 23:25
W pierwszym dniu po kupieniu auta wypowiedziałem polisę OC (na piśmie faksem) , ale kiedy po ponad miesiącu nie wypłacili sprzedającemu pozostałej składki i zadzwoniłem z interwencją, to dowiedziałem się że moje wypowiedzenie zinterpretowali jako zakończenie umowy wraz z okresem na jaki była zawarta (czyli tak jakbym chciał je utrzymać na kolejne 6 miesięcy). Podobno wysłałem nie taki formularz - tyle tylko że Allianz Direct nie publikuje i nie wysyła na żądanie takiego druku i konsultant w call center poradził mi żebym wziął standardowy z Internetu. W Biurze Rzecznika Ubezpieczonych stwierdzili że jest to złośliwość ze strony Allianza i że moje zachowanie wskazywało jednoznacznie na zamiar rozwiązania tego ubezpieczenia od razu.
Wyświetlaj:
Anty - Allianz / 87.206.75.* / 2016-03-23 09:55
Przestrzegam wszystkich zainteresowanych ubezpieczeniem samochodu a w firmie Allianz. Mam nieszczęście być ich klientem, który zgłosił szkodę w ramach AC. Nagle dowiedziałem się że uszkodzenie zderzaka i błotnika, kwalifikuje samochód do szkody całkowitej. Co wiąże się z minimalną wypłatą odszkodowania i zakończeniem umowy ubezpieczeniowej. W warsztacie, przyjęto moje zlecenie naprawy bezgotówkowej, wiec to warsztat ma teraz na głowie całą sprawę, ale przy okazji pa rzeczoznawca z Allianz, kazał mi udowadniać przebieg mojego samochodu, bo jest znacząco mniejszy od katalogowego. To podnosi wartość samochodu i może uniemożliwić realizację wariantu ze szkodą całkowitą. Musze więc udowodnić że nie jestem oszustem, który przestawił licznik w swoim samochodzie. Do tego wszystkiego brak reakcji na emaile i traktowanie mnie w stylu "prosimy o zapoznanie się z załączonymi dokumentami"... Nigdy więcej tej firmy
anty allianz / 83.10.138.* / 2013-03-09 13:58
i mnie też to spotkało podwójne ubezpieczenie nawet komornika wysłali po pół roku coś sobie ubzdurali
Tomasz604 / 46.112.95.* / 2012-12-29 19:07
Kolega trochę przesadza, na stronach Allianz Direct jak i Allianz Polska od lat są druki wypowiedzenia do pobrania w których trzeba zaznaczyć krzyżykiem czy wypowiadamy umowę z dniem zakończenia trwania umowy czy z 30 dniowym okresem wypowiedzenia od dnia zakupu pojazdu. Nikt nie będzie się za kolegę domyślał jak ma umowa być zerwana.
goryl / 83.29.212.* / 2011-09-16 14:02
NIGDY WIĘCEJ ALLIANZ, firma pomimo próśb i pism patrzy tylko jak wyciągnąć kasę od klienta !!!
Jak klient chce coś załatwić to musi czekać na infoliniach po pół godziny, na rozpatrzenie każdej sprawy mają 30 dni, bałagan w papierach, wysyłają ponaglenia na Imię i Nazwisko poprzedniego właściciela a adres nowego... Za to rachunek potrafią przysłać bez problemu w kilka dni od rozmowy telefonicznej !!! NIE POLECAM NIKOMU !!!
NIERZETELNA FIRMA Z BAŁAGANEM W PAPIERACH...
Elkef / 178.36.113.* / 2012-03-14 20:17
kupujecie ubezpieczenia na directach i infoliniach zamiast u agenta, to macie za swoje. Jak sie nie zna przepisów i procedur ubezpieczeniowych lepiej na skróty nie chodzic. Sknerus dwa razy płaci.
eme / 213.238.82.* / 2012-03-15 09:23
Eikef zgadza sie :)teraz nawet nie maja sie kogo poradzic:)Ale zaplacili 50 zeta taniej:):):)
mikimouse / 193.201.167.* / 2012-04-12 16:41
Agent im pomoże... akurat prowizje wziął i tyle
Ipanema / 46.186.65.* / 2011-12-03 19:44
Bylam w Allianza rok jezeli chodzi o uzyskanie pieniedzy z OC/AC to nie bylo wiekszych prolemow, niestety wypowiedzienie umowy jest, miesiac temu wyslamam wypowiedzenie listem poleconym dzwonie dzis na infolnie czy doszlo i pani mi mowi ze minal juz miesiac i nie widzi zeby to naniesone wiec prosi o numer nadawczy listu poleconego. po czym informuje mnie ze i owszem list dostali ale ze nie naniesione to znaczy ze pewnie zginelo i zebym jeszcze raz wyslala faksem lub emailem skan... na ktory znow maja miesiac na rozpatrzenie... bardzo duzy negatyw w zwiazku z tym....
mewik / 195.238.227.* / 2010-11-26 12:35
i słusznie, że sprzedający nie dostał zwrotu składki, bo o to nie wnioskował. Czytac Ustawę, to pomaga.
Michal_81 / 217.74.68.* / 2010-09-29 15:56
Ja wysłałem wypowiedzenie FAX'em zreszta zgodnie z sugestia Pana z infolinii, otrzymalem zapewnienie ze dokumenty otrzymali i wszystko jest OK...a po 3 latach dostalem pismo z sądowym nakazem zaplaty za sprzedany samochod poniewaz Allianz twierdzil ze nie dostal wypowiedzenia listem poleconym. Dodatkowo czekali 3 lata by na max naciagnac odsetki..banda zlodziei i oszustow... JAK NAJDALEJ OD ALLIANZ - ZLODZIEJE.!!!!!!!!!!!!!
qwert34 / 80.50.135.* / 2011-09-07 10:53
Potwierdzam, banda złodzieji, mi wysłali komornika po 2 latach - okazało się że dokumenty zagineły u nich - bajzel mają!
Janosz / 195.66.16.* / 2010-06-25 11:55
Tak, problemy z tą firmą są nadal. Taka prosta sprawa, jak zmiana danych na polisie ( nr rejestracyjny auta, miejsce zamieszkanaia) są nie do przejścia..... Dla przykładu, podobny problem, ale w innej firmie (Liberty Direct) załatwilem w ciągu paru dni...Z ALLIANZ DIRECT trwa to już ponad miesiąc, a końca nie widać.

OMIJAĆ Z DALEKA TO G..NO.
Marius1919 / 2010-07-01 17:12
Proponuję udać się osobiście do najbliższego Oddziału Allianz a tam od ręki agent naniesie poprawki na polisę i kopię prześle do Centrali
Tohm / 87.105.131.* / 2011-08-05 10:06
Ha ha ha
jestem po dwukrotnej wizycie w oddziale Allianz w celu zmiany danych na polisie - obydwie potwierdzone pieczątką imienną agenta. A wznowienie polisy nadal idzie na stary adres, ze starym numerem telefonu. Jedyne, co po raz kolejny usłyszałem to przepraszamy za błąd, który zostanie naprawiony. Szkoda, że trwa to już od 4 miesięcy...
DENIRO / 91.208.10.* / 2010-06-29 08:29
Nie miałem żadnych problemów z polisą Allianz Direct w oddziale Allianz. Zmiany nanieśli od razu, dokumenty pokserowali, nawet dostałem zwrot składki bo gość, który mi sprzedał auto miał mniejsze zniżki ode mnie. Uprzedzili o możliwości wypowiedzenia, dostałem wizytówkę od jakiejś agentki - w sumie fajna firma i stawki maja nie za wysokie. Widać zależy, jak się podchodzi do firmy i jak firma podchodzi do klienta. Mnie odpowiada.
mewik / 195.238.227.* / 2010-11-26 12:36
nie zwrot składki, tylko rekalkulację
Doradca 1313 / 195.238.227.* / 2010-05-27 08:19
Fakt firma nie zachowała się w sposób pozytywny. Ale możesz ubezpieczyć w zakresie ac swój samochód. Któregoś śliskiego poranka w wyniku różnych nie sprzyjających okoliczności możesz niechcący uszkodzić samochód sąsiadowi. Z Twojego OC czyli allianz zostanie wypłacone odszkodowanie w zdecydowanie większej kwocie niż wyniosła Twoja składka OC. A ze swojego AC naprawisz swój samochód.
A tak na poważnie każdą umowę można "zerwać", nawet to tak niechciane OC komunikacyjne, wymaga to dobrej woli dówch stron. W towarzystwie ubezpieczeniowym w którym pracuję w logicznych przypadkach można załatwić takie porozumienie stron. Ale tak jak mówię wymaga to dobrej woli przede wszystkim ludzi.
Pozdrawiam
avivaCU / 212.76.37.* / 2010-05-26 23:00
Witam,
W tej chwili avivaCU prowadzi konkurs można wygrać gwarantowane 5% zniżki na OC i AC oraz inne super nagrody: laptopa, nawigację i inne!
Serdecznie zapraszamy wszystkich na stronę www.wybory.aviva.pl
Aby otrzymać zniżkę na OC i AC wystarczy tylko zagłosować na najgorszy typ kierowcy.

Pozdrawiamy!
ubezp...ny / 83.7.84.* / 2010-01-24 13:22
Uciekajcie od Allianz, bo są nie uczciwi i okradają klientów !
joanna122 / 78.8.97.* / 2010-09-12 18:28
opieram też mam zaczynam mieć już dość alianz . Kolejne ubezpieczenia oc i ac juz na pewno nie w alianz!!!!!
IPPHONE / 91.208.10.* / 2010-03-05 10:04
o...jaki niezadowolony "KLIENT".... nie udało się wyłudzić odszkodowania po raz kolejny i plujemy jadem, tak?
W każdej firmie ubezpieczeniowej klient podpisuje informację, że zapoznał się z warunkami ubezpieczenia i wybrał najlepszą dla siebie opcję. Czytanie ze zrozumieniem bywa trudne :))
zniesmaczony / 178.37.224.* / 2010-04-04 23:35
a tu prosze kto sie wlacza, agent ubezpieczeniowy allianz??? czyz nie prawda jest, ze Allianz glownie, ale nie tylko oni, nie kieruja sie zasadami etyki? czyz wyudzanie podwojnego ubezpieczenia z pelna swiadomoscia wykorzystywania prawa przeciwko ludziom jest ok?????? NIEEEE. nigdy nie skorzysyatm z allianz i wszystkim bede odradzal. Allianz wprowadza w blad, oszukuje i mozna rzecz okrada ludzi!!!!!!!!!!!!!!
Nigdy_więcej_allianz / 77.114.63.* / 2013-07-09 22:39
Zgadzam się z tą opinią. Rekalkulacja składki bez powiadomienia klienta a po roku lub 2 sądowy nakaz zapłaty, ZŁODZIEJE. Wprowadzić klienta w błąd i potem cichcem wyrwać kasą przez sąd. ALLIANZ - HIENY I ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Marius1919 / 2010-07-01 17:09
Jestem Agentem Allianz i zawsze staram się pomagać Swoim klientom.
Winę przeważnie ponoszą ludzie a nie firma.
Proszę sprecyzować o co chodzi z tym "podwójnym" ubezpieczeniem ???

Jeżeli klient nie wypowiedział ubezpieczenia obowiązkowego a zawarł nowe w innym TU to zgodnie z prawem posiada 2 polisy i za obie musi zapłacić.

Oczywiście przy OC samochodowym zdarzają się odstępstwa i TU czasami może uznać że klient nieświadomie kupił nowe ubezpieczenie a z nie wiedzy nie zerwał starego.
Załatwiałem już taką sprawę i udało się.

Mamy wolny rynek i wybór w zawieraniu ubezpieczeń.
A co do oskarżeń to najczęściej krzyczą osoby albo źle poinformowane albo chcące uzyskać odszkodowanie które się nie należy.
Są oczywiście też takie osoby które zostały wprowadzone w błąd przez nie doświadczonego agenta, tacy agenci są w każdym TU i niestety potem klient wini całe TU.
Jola 1504 / 83.24.82.* / 2010-11-26 11:43
Szkoda, że nie było mi dane natrafić na takiego agenta bo właśnie jestem w takiej sytuacji. Kupiłam samochód 26.10{niedziela} a 28.10 kończyla się jego polisa OC w Liberty Direkt.Co prawda wysłałam wypowiedzenie tejże polisy 27.10 listem poleconym ale firma ubezpieczeniowa otrzymała je podobno 29,10 czyli po terminie i oczywiście naliczono mi składkę.Próbuję jakoś z tego wybrnąc ponieważ opłaciłam juz Oc w innej firmie i nie mogę pogodzić się z tym że mam zapłacić kolejną. Nie wiem jak to rozwiąza c bo nie uśmiecha mi się wydac tyle kasy zwłaszcza że święta za pasem.Może ktoś ma jakiś pomysł.
eme / 87.205.220.* / 2010-11-26 16:59
"Sprzedaj" samochod mężowi, kuzynowi itp On wypowie obie umowy i z powrotem ci samochod odsprzeda Ty znowu wypowiesz i zawrzesz nową umowe. Proste. Ale najpierw przekalkuluj.
andrzej 08/15 / 83.8.162.* / 2010-10-24 12:09
każde towarzystwo ubezpieczeniowe powinno odpowiadać za sowjego agenta a niedoświadczonych nie dopuszczać do samodzielnej obsługi klienta, w praktyce różnie to bywa - wysłałem kilka tygodni temu zapytanie mailem do TU Allianz, na drugi dzień dzwoni do mnie agent ( wcale o to nie prosiłem) z pewnym trudem wyjaśnia mi problem . ( kilkakrotnie do kogoś dzwonił i się konsultował) dziękuję i proszę o przesłanie odpowiedzi mailem lub na piśmie, rozmówca zapewnia że nie ma prolemu, Do dziś brak odpowiedzi - wina agenta czy firmy?
janzbp / 83.7.84.* / 2010-01-24 13:21
Zgoda, Allianz to złodzieje !
uciekajcie od nich jak najdalej !
mat i monika / 83.7.84.* / 2010-01-24 13:20
ALLIANZ TO NAJWIĘKSZY OSZUST NA POLSKIM RYNKU !
Strzeżcie się go i uciekajcie stamtąd !
Świerzo upieczony kierowca / 83.24.16.* / 2010-01-12 11:57
Widzisz czlowieku po kupieniu auta umowę się zrywa, nie wypowiada. Jeżeli się nie zamieści na piśmie informacji, ze jet to po kupnie to interpretacja była poprawna. Dodatkowo formularze w internecie zawierają artykuły z ustawy, wystarczyło przeczytać ustawę, każdy kto kupuje samochód morze poswięcić 30 minut żeby zaznajomić się z przepisami, a nie użalać się nad sobą
mewik / 195.238.227.* / 2010-11-26 12:38
... po kupieniu sie umowę wypowiada, a nie zrywa...czytać ustawę!
Luxtc / 62.29.164.* / 2009-07-28 10:19
Do wypowiedzenia polisy nie trzeba nawet specjalnego druku. Wystarczy zwykłe pisemko, ALE trzeba w nim umieścić numer polisy, której dotyczy, konkretnego samochodu i koniecznie oczekiwany termin zakończenia "współpracy". Można je wysłać listem poleconym lecz lepiej udać się osobiście do jakiegokolwiek oddziału/agencji allianz i otrzyma się potwierdzenie na kopii. Czy to takie trudne?
piottttr / 84.10.229.* / 2010-02-25 20:22
Potwierdzenie na kopii w oddziale/agencji? super tylko fajnie byłoby aby odział taki był w każdym mieście, a tutaj jest już porblem. Co do wypowiedzenia to faktycznie z Allianz jest problem. Niezależnie czy wyśle się poleconym, faksem potwierdza rozmawia nie ma to znaczenia, niby wszystko jest ok, a później wysyłają komornika. Fajna firma - nie polecam
lakis007 / 2008-12-15 15:01
znowu wychodzi, że z kupowaniem direct jest jak z butami w fipermaekecie: tanie ale jak je serwisiwać. wypowiedzenie faksem nie niesie za soba skutków prawnych i nie musi być honorowane, a raczej nie powinno bo nawet TU może zapłacic karę.
Margareth / 2010-01-24 16:09 / Bywalec forum
Dlatego ja wolę sprawdzoną, solidną firmę, która istnieje długo na rynku, a nie jakiś direct z którym są potem problemy
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy