Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Amerykański sen? Mniejszości etniczne w USA wciąż wierzą

Amerykański sen? Mniejszości etniczne w USA wciąż wierzą

Wyświetlaj:
ertrt / 74.108.231.* / 2015-07-15 05:07
a polaczki zebraja o wizy......w usa rodzina zarabia rocznie 350 000 zl....koniec dyskusjii
Piada / 31.61.136.* / 2015-07-14 18:18
Rzymianie też nie wierzyli , że ich Cesarstwo upadnie
111tomek / 96.59.52.* / 2015-07-14 14:29
Cos wam powiem... mieszkam w USA od 10 lat. W przeciwienstwie do wiekszosci przegranych frustratow na tym forum ja sobie chwale. Fajny kraj, ludzie jak wszedzie, w ciagu trzech lat dorobilem sie tego co moja rodzina w polsce przez cale zycie... ja tam nie nazekam.
a co do "specjalistow" w temacie ekonomii amerykanskiej... kochani... wszedzie jest tak samo :)
Co ciekawe to, to ze tylko polacy tak nazekaja na USA w ktorym zdecydowana wiekszosc z nich nigdy nie byla :) no i moze Iran :)
... jak to mowi stare przyslowie "nie nalezy smiac sie z wielkich po ich upadku... a tym bardziej przed"
Pozdro.
Z Kanady / 66.49.156.* / 2015-07-14 16:08
Jezeli,tak sobie chwalisz to posluchaj Alex Jones, ja jestem przerazony. Chyba ze tylko pracujesz po to aby kupic coraz to inna rzecz aby pochwalic sie rodzinie w Polsce.
od ponad 18 lat w US / 73.54.17.* / 2015-07-14 13:31
Amerykanski sen dzisiaj pozostal juz tylko snem. Najwyzszy dlug w historii ludzkosci, zaburzony w sposob skandaliczny balans pomiedzy produkcja a konsumpcja, uborzejace spoleczenstwo, wszedobylskie i coraz wyzsze podatki. No i oczywiscie inflacja, ktora najlepiej okreslil Sekretarz Skarbu Wiliam Simon na poczatku wrzesnia 1974 w czasie swojego wykladu na Southern Methodist University: " Albo bedziemy musieli podniesc bezposrednio podatki, albo budzet deficytowy wygeneruje inflacje, ktora jest najbardziej ukrytym, podstepnym i najlatwiejszym do wygenerowania podatkiem ze wszystkch."
Ten kraj w ciagu ostatnich 8 lat zdegenerowal sie ekonomicznie oraz socjalnie bardziej niz w ciagu ostatnich 80.
Czas realnie rozglądać się za emigracyjna alternatywą a sny zostawic śpiącym oraz marzycielom...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Piotr Głownia / 195.67.216.* / 2015-07-14 16:41
Liberalizm i socjalizm od lat 70:tych toczą USA powoli jak złośliwy rak ku boliwijskiej liberalnej śmierci. Gdyby nie liberalizm to by outsourcing nie zniszczył przemysłowych ośrodków jak choćby miasto Detroit. Gdyby nie socjalizm to budżety stanowe nie zostały by pozbawione środków finansowych, które szły na hojne fundusze emerytalne. Socjalizm zawsze potrzebuje dobrej kapitalistycznej krowy dojnej. Ten szwedzki socjalizm jest tego przykładem chyba najlepszym.

Kiedy przyjdzie liberalizm gospodarczy rozpoczyna się gwałt i rabunek na ekonomii. Majątek na który zarabiało wiele pokoleń jest w ciągu ledwie paru dekad plądrowany i wywożony za granicę. Liberałowie kochają "wolność" przepływu kapitału. To żadna wolność. To finansowe wykrwawianie gospodarki z życiowych soków, którym jest kapitał narodowy. Liberalizm to taka wolność jak ta wolność dla kryminalistów i psychopatów z więzień, aby mogli bezkarnie mordować, palić, gwałcić i kraść z przyzwoleniem i pod ochroną prawa.

Dlatego więc leży także nam Polakom w naszym interesie w Polsce opierać przedsiębiorczość na uczciwości, solidarności i honorze. Liberalizm gospodarczy winien być na celowniku polskiej ekonomicznej policji z zadaniem wytrzebienia z terytorium Polski. Tak jak zrobiono to w Korei Południowej w ramach "cudu gospodarczego nad rzeką Han".
ja694 / 212.2.96.* / 2015-07-14 13:48
wróć do PL z tym co miałeś/miałaś 18 lat temu
Manti / 188.117.151.* / 2015-07-14 00:22
Japońska rzeczywistość jest znacznie lepsza niż jakiś amerykański sen, zwłaszcza że ten sen od wielu lat zmienia się w koszmar. W stanach byłem raz i to był ostatni raz, ten kraj to jakaś paranoja. W japoni byłem 5 razy i staram się załatwić możliwość stałego pobytu. Japonia uzależnia gdyż w porównaniu do reszty świata to po prostu raj.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hubert 1978 / 89.66.8.* / 2015-07-13 22:47
Dla mnie USA to państwo upadające, tonące w długach, przemocy, rasizmie i zalewane przez kolorowych! Wygrana Obamy była gwoździem do trumny! Ameryka lat 80 tych mimo swojego zepsucia była rajem przy dzisiejszym syfie!
Piotr Głownia / 195.67.216.* / 2015-07-13 12:16
"American Dream" to nazwa gospodarczego cudu USA związana z jego uprzemysłowieniem. Niczym różnego od "Cudu gospodarczego nad rzeką Han" czy "Po ww2 gospodarczego cudu Japonii". Amerykańska Szkoła Ekonomiczna zwana od 20 wieku albo neomerkantylizmem (USA) albo nacjonalizmem gospodarczym (Niemcy) to antyliberalny system gospodarczy, który całkowicie zniesiono w USA na rzecz liberalizmu i socjalizmu w latach 70:tych 20 wieku. Ci, którzy dziś wybierają się po "American Dream" do USA spóźnili się aby w nim uczestniczyć przynajmniej o 40-50 lat. Dziś neomerkantylistycznymi krajami są dla przykładu Singapur i Japonia w Azji i to tam poszukiwacze "American Dream" winni udawać się, a nie do USA. Tak przy okazji Węgry Orbana po części także wzorują się na rozwiązaniach tych tygrysich gospodarek mimo, że są w liberalno-socjalistycznej gospodarczo EU.
natt459 / 94.194.162.* / 2015-07-14 03:00
liberal - wolnosc; socjalizm - brak wolnosci. Co masz na mysli piszac "liberalno-socjalistycznej"?

Najnowsze wpisy