Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Apple bije prognozy. To dobra prognoza przed sesją na GPW

Apple bije prognozy. To dobra prognoza przed sesją na GPW

Wyświetlaj:
ulala12345 / 178.180.100.* / 2014-10-21 22:03
Już jakiś zaś temu chciałem zaproponować tutejszej redakcji, aby udostępniła wyłącznie platformę wymiany zdań i poglądów bez publikacji artykułów. Piszą tu osoby o stokroć przewyższającej wiedzą najmadzejszy artykuł tu opublikowany. Redakcja chcąc wylizac swoją twarz rysowania fatalną wiedzą tu piszących artykuły kasuje na potęgę tę niewygodne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Redakcja forum / 2014-10-22 10:09
Po co osobna platforma, kiedy od lat na Forum istnieje możliwość zakładania wątków przez użytkowników i dyskusji nieskojarzonej z artykułem redakcyjnym.

Kasowane lub moderowane są posty łamiące regulamin Forum. Głównie z wulgaryzmami, atakami ad personam, powielane, zupełnie niezwiązane z wątkiem, spamujące.
spekulant15 / 95.49.52.* / 2014-10-21 21:09
- Na wykresie WIG20 wyrysowano białą świecę, w całości obejmującą poniedziałkową, a nawet tę z piątku. Jest to formacja „objęcia” i sygnalizuje odwrócenie trendu. Wprawdzie wymagane jest jeszcze jej potwierdzenie w postaci wyższego otwarcia lub zamknięcia w środę, ale wobec dobrych nastrojów nie powinno być z tym problemu. Odwrócenie pozytywnych nastrojów na rynkach byłoby w obecnej chwili dość trudne, ze względu na wyczerpanie potencjału strachu, napędzającego ostatnie spadki – dodaje Adam Stańczak, analityk DM BOŚ.
Etermit / 2014-10-21 20:52 / Tysiącznik na forum
Szanowna Redakcja portalu znowu usuwa posty forumowiczów, które nijak nie naruszają ani regulaminu ani prawa obowiązującego na terytorium RP i UE

to już tutaj wręcz standard :)

Pozdrawiam
ulala1102 / 178.180.100.* / 2014-10-21 21:42
No właśnie trochę to prymitywne podejście
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Etermit / 2014-10-21 19:35 / Tysiącznik na forum
szok jaki wywołał nagły upadek polskiego rządu pokazuje, że dzisiaj wszystko jest możliwe i może zdarzyć się w każdej chwili

Tusk już nawet nosa z nory nie wyściubi a miało być przecież tak pięknie - w zamian za to babka, której nikt nie zna bawi się obecnie w premiera RP

Donalda natomiast trzeba szanować za to, że w momencie gdy już nie dał rady po tym jak wybuchła afera pendrajwowa, zwyczajnie się poddał i zniknął
Etermit / 2014-10-21 19:28 / Tysiącznik na forum
najbardziej ubawiło mnie dzisiaj słowo "liderują" :))))))

nauczyciele języka polskiego niedługo zaczną z bezradności masowo popełniać samobójstwa...
Etermit / 2014-10-21 19:22 / Tysiącznik na forum
dzisiaj nastroje wśród inwestorów nie były już tak dobre jak jeszcze tydzień temu i dobrze bo służbom komunalnym udało się wywieźć z książęcej tony butelek i korków po szampanach, które walały się dosłownie wszędzie :-)
ZT / 79.191.110.* / 2014-10-21 19:10
Na w20 http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 mamy kolejno trzy formacje świecowe: dno ostatniego objęcia, młot, i dziś objęcie hossy. Wygląda na to, że rynek nie ma zamiaru spadać, do tego stany otworzyły się dzisiaj luką hossy i odrobiły już ponad 50% poprzednich spadków od 19 IX. Widać jak rynki reagują na kolejne programy QE, już same plotki czy przecieki powodują masowe wzrosty na giełdach. Pisałem, że banki i rządy boją się deflacji, no bo jak tu się zadłużać jak wartość pieniądza rośnie, jak obsługiwać poprzedni coraz droższy dług. Dłużnikowi (rząd) zależy na tym żeby pieniądz był coraz tańszy (bo poprzedni dług łatwo spłacić), więc tak kochają inflację i pakiety QE. Jak myślicie to koniec QE? To oczywiście pytanie retoryczne.
Wielka jest SIŁA WIARY / 188.33.22.* / 2014-10-21 19:25
Drukuje się zawsze DO KOŃCA...no ale Synonim jest Człowiekiem Wielkiej Wiary w (kolejne) Zapewnienia FED Że To Już Zaraz Koniec...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-10-21 19:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no ale Synonim jest Człowiekiem Wielkiej Wiary w (kolejne) Zapewnienia FED Że To Już Zaraz Koniec...


Yellenka nie jest taką kretynką jak ten łysy idiota co nawet nie umiał się ogolić jak wychodził do kamer

Nikt nie jest takim bęcwałem
synonim / 2014-10-21 17:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wykorzystałem promocję i wziąłem nowe puty na serii grudniowej bo seria V wygasła

OW20X142300

Do portfela IKE zaś dołożyłem certyfikat faktor RCFS3W20 na spadek wig20 - bezterminowy (open end)

Wszystkie krótkie pozycje są tylko zabezpieczeniem akcyjnej części portfela (głównie IKE)

Kęty i Stalprodukt mocno mi dziś wywaliły w portfelu do góry na tym odbiciu (Stalprodukt +7,84%) i powoli myślę o ochronie kapitału. Stop lossy w górę i nowe shorty

Moim zdaniem od listopada na GPW już osuwanie a w styczniu apogeum ale jak zwykle zobaczymy
Etermit / 2014-10-21 20:57 / Tysiącznik na forum
"analitycy" i "eksperci" mogą sobie tylko pomarzyć o takim inwestowaniu i potem wybzdykać artukulik po fakcie :-)
ZT / 79.191.110.* / 2014-10-21 18:45

dołożyłem certyfikat faktor RCFS3W20 na spadek wig20 - bezterminowy (open end)

Nie przypatrywałem się szczególnie tym instrumentom, ale zdaje się że jak będą wzrosty to będziesz miał nieograniczone straty na tym, to tak jakbyś wziął sprzedał kontrakt terminowy, to czym to się różni? Jak zabezpieczasz akcje Putami to po co Ci stop losy? Przecież rynek może Cię wyrzucić na stopach i następnie pójść w górę, w efekcie zostaniesz bez akcji a Puty wygasną bez wartości. Właśnie po to są puty, żeby zabezpieczyć akcje przed stratami a nie narażać się na przypadkowe wyrzucenie na stop losach, przynajmniej jak tak robię.
synonim / 2014-10-21 19:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie przypatrywałem się szczególnie tym instrumentom, ale zdaje się że jak będą wzrosty to będziesz miał nieograniczone straty na tym, to tak jakbyś wziął sprzedał kontrakt terminowy, to czym to się różni?


Mylisz się, certyfikat typu faktor (a takie kupiłem) ma stratę ograniczoną jedynie do wielkości wniesionego kapitału, tak jak opcja long put czy long call

Jest nawet lepszy od opcji put pod pewnymi względami gdyż nigdy nie wygasa i jest rolowany w nieskończoność przez emitenta. Co więcej, opcja put traci na wartości w miarę zbliżania się rozliczenia (tzw. czynnik theta) a tu nie ma tego problemu a nawet dochodzi do kumulowania się procentu składanego w wyniku aktualizowania wartości przez emitenta w miarę upływu czasu

Oczywiście są też pewne minusy względem opcji put i nie dochodzi do tak silnych zmian w wycenie premii. Ten instrument jest bardziej stabilny, choć też podlega notowaniom. Dziś puty traciły po 60% a tu zmiana wynosiła "jedynie" 3%


Jak zabezpieczasz akcje Putami to po co Ci stop losy?


Żeby ochronić zyski. Trzymanie tracących akcji nie interesuje mnie, chyba, że trzymam je wyłącznie dla dywidendy i jako papier defensywny, tak jak Mennicę, Stalprodukt i Orange

Od czasu jak przesuwam stopy i podążam za trendem mam dużo lepsze wyniki inwestycyjne


Przecież rynek może Cię wyrzucić na stopach i następnie pójść w górę, w efekcie zostaniesz bez akcji a Puty wygasną bez wartości


I znowu mylisz się bo w każdej chwili mogę odkupić akcje jeśli wznowi się na nich silny trend w górę

A jeśli pójdą mocno w dół to ochronię zyski i kapitał

Puty są dla mnie kosztem z góry spisanym na stratę tak więc nic nie stanie się jeśli wygasną

A jeśli jedynie zniwelują stratę to słaby to interes bo to gra o sumie zerowej


Właśnie po to są puty, żeby zabezpieczyć akcje przed stratami a nie narażać się na przypadkowe wyrzucenie na stop losach, przynajmniej jak tak robię


Jak wyżej - gdy odpalą stop lossy to nie ma żadnej tragedii, zawsze można odkupić akcje. Nie raz tak robiłem i wychodziłem na tym lepiej niż gdybym trzymał akcje bez stopów. Poczytaj o zarządzaniu ryzykiem bo najwyraźniej masz tyły w tym temacie - trzymanie putów to nie jest zarządzanie ryzykiem

A jeśli puty jedynie wyrównują ci straty to żaden interes

Zresztą w twojej strategii też puty wygasają bez wartości
ZT / 79.191.110.* / 2014-10-21 22:46

Poczytaj o zarządzaniu ryzykiem bo najwyraźniej masz tyły w tym temacie - trzymanie putów to nie jest zarządzanie ryzykiem

Zapomniałem dodać, że bardzo dobrze znam zarządzanie ryzykiem, a metody prościutkie przedszkolne jak ruchome stopy to nie zarządzanie ryzykiem tylko prowadzenie otwartej transakcji, sam nic nie napisałeś o zarządzaniu ryzykiem, więc nie ma się do czego w ogóle odnosić, a ja swojego czasu przeprowadzałem setki testów przeróżnych strategii na mq4 i coś na ten temat mogę powiedzieć. Chcesz coś powiedzieć o zarządzaniem ryzykiem to podaj ryzyko swojego początkowego stopu jako %kapitału, podaj jak dalej zarządzasz tym ryzykiem, podaj stosunek transakcji zyskownej do przegranej, % trafnych transakcji itd. Czy w ogóle przeprowadzałeś jakieś testy na danych historycznych i jak to robiłeś.
ZT / 79.191.110.* / 2014-10-21 22:34

Mylisz się, certyfikat typu faktor (a takie kupiłem) ma stratę ograniczoną jedynie do wielkości wniesionego kapitału, tak jak opcja long put czy long call


Po przeanalizowaniu Twoich pozycji (pomijam część obligacyjną) jest tak: posiadasz akcje jako pozycja długa, certyfikaty na spadki w20, oraz opcje PUT2300 (obie pozycje ostatnie to krótkie) i ustawione stop losy na akcjach. Wychodzi mi, że grasz w na trend spadkowy, w najgorszym razie horyzontalny, w najbliższym czasie. Bo jeśli będą wzrosty to certyfikaty zniwelują zyski na akcjach (zostaną dywidendy), natomiast jeśli będzie trend horyzontalny (zachowane zostaną stoplosy) to czerpiesz korzyści z dywidendy z akcji, jeśli będą spadki zarabiasz na certyfikatach i putach bo straty na akcjach zostaną zatrzymane na odpalonych stoplosach. Czyli jesteś obecnie niedźwiedź i to odnotowujemy.
synonim / 2014-10-25 15:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Czyli jesteś obecnie niedźwiedź i to odnotowujemy


Zawsze byłem niedźwiedź tak naprawdę. Nawet akcyjna część mojego portfela jest typowo niedźwiedzia. Mennica to typowy papier na bessę, w bessie 2008 papier ten urósł ponad 100%

Inne papiery w portfelu też są typowo defensywne, telekom i energetyki. Z czasem rozważam dobranie kolejnych defensywnych, takich jak Tauron

W ogóle mało mam akcji w portfelku i jeszcze je redukuję. Kończy się QE i od listopada rynki zachowują się już coraz gorzej przez wiele kolejnych miesięcy

Każda agresywna pozycja w moim portfelu jest neutraliuzowana przez jakąś przeciwwagę. Nawet polskie obligacje traktuję jako risk asset i równoważę je przez obligacje dolarowe

Nawet w stosunku do złota mam kontrpozycję - certyfikat short na spadek złota

Fundusze akcji USA mam kontrpozycjonowane przez fundusz akcji emerging markets bo one często poruszają się w przeciwfazie

Taki portfel złożony z aktywów opartych na przeciwwfazie dobbrze się sprawdza bo przeciwfazy nie są równe i tym samym zawsze coś zarobi. A jak są turbulencje to portfel fajnie broni się na tych przeciwfazach. Takie trochę perpetum mobille

Kiedyś już się tu o tym rozpisywałem
dociekliwy / 2014-10-21 20:58 / portfel / Tysiącznik na forum

Zresztą w twojej strategii też puty wygasają bez wartości

nie wyrywaj zdania z kontekstu bylo

zostaniesz bez akcji a Puty wygasną bez wartości

to nie jest to samo
ZT / 79.191.110.* / 2014-10-21 19:43

to będziesz miał nieograniczone straty na tym

A przepraszam, ograniczone do zainwestowanego kapitału. Nie chce mi się czytać prospektu, ale tam coś napomykają, że:
"rozważając inwestycję na kilka-kilkanaście tygodni, inwestor powinien wziąć pod uwagę koszty finansowania, które zawarte są w cenie certyfikatu i będą nieznacznie obniżać wartość certyfikatu Faktor long w długim okresie."
Czy wiesz o co chodzi?
dociekliwy / 2014-10-21 19:49 / portfel / Tysiącznik na forum

Czy wiesz o co chodzi?

ja wiem (a przynajmniej tak mysle :))
chodzi o koszt pieniadza tak jak na kontrakcie ktory jest powyzej bazy na czym zyskuja s-ki a traca l-ki
tu synonim zyskuje
ZT / 79.191.110.* / 2014-10-21 19:54
Acha, bo prospekty emisyjne ponad 100 stron po angielsku, to mi się nie chce czytać.
synonim / 2014-10-21 20:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

100 stron po angielsku, to mi się nie chce czytać


A kto ci każe to czytać. Zasady są z grubsza wspólne dla wszystkich faktorów i dobrze opisane w necie

Fajna zabawka, znałem to wcześniej ale dopiero teraz się wgryzłem. Trochę żałuję, że dopiero teraz
dociekliwy / 2014-10-21 19:58 / portfel / Tysiącznik na forum
mnie to nie przeszkadza
w koncu znam 4 jez. obce ;)))))
pgpoz / 213.158.216.* / 2014-10-21 18:17
Wig20 pójdzie raczej bokiem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Santa Claus 2014 / 188.33.22.* / 2014-10-21 17:55

od listopada na GPW już osuwanie

Czyli co? Rajdu Mikołaja nie będzie?
synonim / 2014-10-21 20:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Czyli co? Rajdu Mikołaja nie będzie?


A skąd ja mam to wiedzieć, nikt tego nie wie, ty też nie

Ciekawe za co zrobią ten rajd jak FED już kasy nie daje
wer43333 / 91.189.219.* / 2014-10-21 18:34
no przecież rajd Mikołaja może być w styczniu lutym marcu a nawet kwietniu, dopasuje się do prognozy:))))))
Wywalanie strat w podskokach trwa / 159.205.232.* / 2014-10-21 17:12
IBM kolejne -4,2%.
Coś dawno nie podajesz aktualnych danych?! / 188.33.22.* / 2014-10-21 17:16

IBM

Ej a jak tam dziś akcje TESLA MOTORS?
Wywalanie na podskokach / 159.205.232.* / 2014-10-21 16:58
W piątek w Stanach pokażą mocny spadek sprzedaży nowych domów.
dociekliwy / 2014-10-21 16:51 / portfel / Tysiącznik na forum
albert show / 78.8.72.* / 2014-10-21 12:24
+ - 0 usuń
oczywiście że kamikadze , ale jak przejdą 2420 to wejdzie moje zlecenie , ale tam na razie 4 razy się odbili więc czekam

weszlo ?
vcxzcvcv / 91.189.219.* / 2014-10-21 18:35
no pewnie weszło ona jest znana z tego że bierze L na szczytach a S w dołkach:))))))))))
i do razu W PAPĘ / 188.33.22.* / 2014-10-21 17:02

weszlo ?

Przyjmijmy za nią że weszło.
synonim / 2014-10-21 17:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przyjmijmy za nią że weszło


To taka sama bajka z tym L jak jej bajka o 50 S

Top takie giełdowe wersje bajki o 40 rozbójnikach tylko tu zamiast rozbójników ona ma S i nie 40 ale 50
Strefa euro bankrutuje / 159.205.232.* / 2014-10-21 16:39
Ostatnia godzina i na DAX zaczęło się już wywalanie, po głupim podskoku, kiedy trwa coraz większa recesja, bezrobocie i strajki.
wernyhorek / 212.87.229.* / 2014-10-21 16:44
Dobrze patrzysz?
Wg mnie +1,85 godz.16.44
gazmajster / 31.1.76.* / 2014-10-21 16:31
no i ma dylemat sprzedac czy poczekac do jutra ??? z pkobp;)
marcelina / 95.49.109.* / 2014-10-21 19:41
ja sprzedałam połowę jak jutro podrzucą to sprzedam resztę na porannej panice popytowej ..pekaosa ponownie 10 powinien dać :)
synonim / 2014-10-21 16:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pomimo ostatniej korekty akcje na świecie nadal przewartościowane - garść wykresów wskaźnikowych

Stock Valuations Remain Near Record High Including in Europe and EM

http://gavekal.blogspot.com/2014/10/stock-valuations-remain-near-record.html
Pytanie chyba RETORYCZNE / 188.33.22.* / 2014-10-21 16:33
Oczywiście. No to DLACZEGO KUPUJĄ JAK DZICY I CO JUŻ WIEDZĄ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-10-21 16:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

CO JUŻ WIEDZĄ?


Nic nie wiedzą, zgadują jak zawsze, tym razem zgadują, że EBC rozpocznie QE

Taka gra w zgaduj zgadula
Strefa euro bankrutuje / 159.205.232.* / 2014-10-21 16:18
Głupki rzuciły się znów na dług bankrutów, hiszpański i włoski, bo wystraszeni trwającym krachem puszczają kolejne plotki, jak to zaraz EBC wszystko kupi, to liczą, że mu też sprzedadzą.

A bankrutujący podatnik niemiecki to pokryje.

Nabrani na kolejny blef.
synonim / 2014-10-21 16:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Głupki rzuciły się znów na dług bankrutów, hiszpański i włoski

He he he he he he he

No jak kupują to "głupki" a jak sprzedają to wtedy ich dziadek głaszczesz po główkach i wtedy to "rynek wycenia"

Niezły z ciebie obłudnik, chrześcijaninie
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy