Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

gabri i morfi / 2007-11-15 23:41
witam od jutra dla wszystkich chętnych i bez ograniczeń wiekowych i finansowych pojawiać sie będą sygnały do zajmowania pozycji na kontraktach terminowych FW20. W chwili obecnej gramy na FW20Z7. Kapitał początkowy 6000 zł. Na 5-20 minut przed możliwością wystąpienia sygnału zajęcia pozycji będzie podana informacja.
Wyświetlaj:
gabri i morfi / 2017-03-15 11:20 / Bywalec forum
Pozycja 2* S na poziomie 2242 stop inicjujący 2252, obecnie dla jednej z pozycji przesunięty na 2248.
Redakcja forum / 2017-03-15 11:33
Proszę nie ciągnąć wątku już dawno bezprzedmiotowego.
bebe-nielogo / 213.238.118.* / 2011-12-25 00:55
ASystem Reanimacyjny na FW20-Gabri-Morfi...

Wszystkiego co najlepsze z okazji ŚWIĄT BOŻEGO-NARODZENIA...
Ciułacz / 2011-12-24 15:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu i Gościom twoim: wszystkiego najlepszego na te Święta, Bożego Narodzenia od Ciułacza ! ! !
Morfeusz / 2011-08-06 22:21 / Tysiącznik na forum
PKN Orlen komentarz zbędny :)
http://gmtrading.pl/index.php?option=com_weblinks&catid=12&Itemid=42
www gmtrading pl / 2011-07-21 23:37
http://gmtrading.pl/images/Money/fw201807c.png

tak to wyglądało parę dni temu u nas .
dezaprobata / 46.112.95.* / 2011-08-04 15:28
I co, znależliście to L? Zrobiliście sobie tylko antyreklamę..
Naiwniaków szukacie?
Morfeusz / 2011-05-03 21:37 / Tysiącznik na forum
http://gmtrading.pl/images/AT_Sesyjne/sp500kn.png
lokalny punkt zwrotny na SP500 kontrakt , wytyczony za pomocą formacji XABCD. Jedyną wadą formacji jest brak kontekstu, nie umniejsza to jednak faktu , że cena bardzo precyzyjnie dotarła i zareagowała na punkt D :)
Morfeusz / 2011-04-22 08:54 / Tysiącznik na forum
http://gmtrading.pl/administrator/index2.php?option=com_weblinks
ABCDATA ,jest się czym chwalić to trzeba się chwalić :) Komentarz to chyba zbędny jest.
Za niedługo w dziale akcyjnym rozszerzymy się o spółki amerykańskie i będziemy tam działać w kontraktach CFD .
Pozdrawiam :)
aprobata / 160.44.247.* / 2011-04-22 11:29
Szkoda, że to nie za free...człowiek chętnie by poczytał uwagi Anny, A2, Navigare.
Ciekawa czy wrócili tam również Samuraj, Orzeł, Dżeju ?
Aż się łza w oku kręci za dawnymi czasami ...
Navigare nielogo / 89.72.169.* / 2011-05-04 10:34
Witaj "aprobata" :-)
,mnie na gmtrading juz nie spotkasz. Ale zawsze możesz wpaść na Stoox.pl - stronka jest w całości za free - zapraszam serdecznie i pozdrawiam :-)
needle / 2011-04-05 19:00 / Bez rangi
myślałem, że odpuściliście pisanie na MONEYu
nawet skrót do stronki wykasowałem
...jakaż miła niespodzianka;-)

pozdro
IGła
Navigare nielogo / 89.72.169.* / 2011-05-04 10:35
Cześć Igła,
pozdrowienia :-)
Morfeusz / 2011-04-02 18:30 / Tysiącznik na forum
http://gmtrading.pl/index.php?option=com_weblinks&catid=12&Itemid=42
EGR na widelcu podany kilka dni przed strzałem :) :) Nie obijamy się w każdym bądź razie :) Pozdrawiam
al_ / 46.151.74.* / 2011-04-02 23:19
Siemka Morfi,ja deczko wypity i mam w d... czy ktos to odbierze jako podlizywanie czy naganianie...siedze 3 lata u Ciebie w gm i powiem tak: mam ze 3 stronki na ktorych ludzie robia analizy spolek za darmo podaja ale coz mi z tego jak np robisz analize przypuscmy skotana ,wsparcie brac 2.30 np..ktos podaje inny w analizie 2.52-3 inny 2.10 widzi kupowac i czeka na ta cene ,załozmy aktualna cena jest 2.90...ktos cche kupic 5k np wiedz 20gr to jest tysiac zeta,dla mnie jestes nr 1 stary jesli chodzi o analizy społek odnosnie potencjanych miejsc do wejscia w walor,korki oczywiscie wsio ok chodz jak wiemy nasz rynek jest chory i gruba swinia zrobi co zechce i tutaj roznie moze byc ,trzeba sie dostosowywac do zmian zapadajacych czasami w krotkiej chwili...pozdrowka i do poniedziałku....
pocisk / 2009-04-06 18:17 / Командир
w symulatorze portfela money.pl jest pozycja jednostki OFE, mam pytanie jak inwestor
indywidualny może inwestować w jednostki OFE, czy istnieje możliwość nabycia w celach
inwestycyjnych jednostek np. ING OFE

drugie pytanie: cz ktoś wie gdzie można znaleźć skłąd jakościowy portfeli OFE, np. ile
akcji kghm ma ING OFE a ile CU OFE, nie chodzi ile mają procent akcji a ile obligacji bo
to już znalazłem, ale czy jest to ogólnie dostępne ile jaki fundusz ma jakich akcji,a
jeśli jest to gdzie mogę to znależć

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję
N70 / 2009-03-04 21:49 / portfel / Forex trejder
Life daj maila. Wysle ci na priv te kreski :)

Ps. Załozylem portfel. Taki mały kącik AT, zapraszam.
N70 / 2009-03-04 22:26 / portfel / Forex trejder
edit: wrzuce screeny za chwile na portfelu.
Life / 2009-03-04 22:40 / Tysiącznik na forum
Ok. jak z jakichś powodów zaniechasz to e-mail: life37@interia.pl
Dzięki. Ale serio wolę abyś ozywił portfel
hs2 / 2008-10-18 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://gpw.unl.pl/

Powyższy adres to odnośnik do portalu, wersja wstępna, jak zbierze się trochę ludków chętnych do pisania będzie funkcjonował - zajmujemy się podejściem do inwestowania głównie technicznym. Postaram się co jakiś czas wrzucać swoje analizy i techniki jakie znajdę na zagranicznych forach.

Zapraszam do wypowiedzi i zamieszczania własnych analiz, portal pewno ma błędy, w osobnym temacie na portalu prosił bym o ich wskazywanie :)) Jakiś czas temu założyłem sobie forum aby napisać trochę wniosków dlatego takie daty tych kilku tematów :P
N70 / 2008-10-18 21:46 / portfel / Forex trejder
mysle ze za duzo tych dzialow tam jest
ururu / 2008-10-18 22:28 / Uznany Gracz Giełdowy
szczególnie na początek, nie przepadam za systemtyką:-))
potem nie będę wiedział gdzie się wpisać
bogol / 2008-10-18 21:52
nas interesuje ten w którym będziemy się wypowiadać ..reszta jest nie ważna
http://gpw.unl.pl/viewtopic.php?p=29#29
hs2 / 2008-10-18 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak ma być porządek to od początku :) w zasadzie dwa działy - komentarze do sesji i analiza techniczna :)
hs2 / 2008-10-18 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko tam taka zmiana - jak mamy temat np o jakiejś formacji albo czym innym to zaczynamy go, jak nie wiecie w którym dziale piszcie w początkach a ja wrzucę go gdzie trzeba.
hs2 / 2008-10-18 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jutro przesiadka na nowy serwer bo ten trochę nawala :)
hs2 / 2008-10-18 15:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chyba czas zebrać grupę ludzi korzystających z AT do jednej wielkiej samo edukującej się kupy i opuścić forum money.pl, wiedzy w temacie jest wiele ale jej uporządkowanie marne i aby z jej korzystać trzeba wertować strony, ile osób było by wstępnie zainteresowanych wypowiadaniem się na nowym, nie płatnym forum analityków technicznych i zamieszczaniem tam analiz bo nie wiem czy jest sens otwierać ?

Na forum będą wykresy i opisy technik AT, analizy i doświadczenia na początek chyba głownie moje :PP - im większa kupka będzie daną metodę techniczną nękać, tym więcej doświadczeń będzie a forum wprowadzi porządek.
ururu / 2008-10-18 21:45 / Uznany Gracz Giełdowy
popieram, popieram, tu jest trochę za publicznie
benitor / 2008-10-18 18:58
Jeżeli masz tyle energii i chęci to przyklaskuję.
Będę częstym gościem. Może coś dorzucę jakieś moje spostrzeżenia laika (z praktyką).
Pozdrawiam.
krzysiek29 / 2008-10-18 16:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Jestem za dobry pomysl
al_capponi / 81.76.8.* / 2008-10-18 18:10
rowniez ,jak najbardziej za....sam nic nie wniose ale chetnie poczytam:-)))
Zoerander / 2008-10-18 18:24
Świetny pomysł. ! AT jest tak bogata, że każdy znajdzie technikę, która mu odpowiada szczególnie jeśli będzie to poparte wskazówkami doświdczonych traderów bo nie zawsze to co napiszą w książkach można łatwo przełożyć na real.
hs2 / 2008-10-17 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro wieczorkiem zapodam wykres w20 z poziomami, zagrałem się na s&p, tak dobrego DT nie miałem już dawno i pewnie długo takiego dnia jak ten nie będzie.
krzysiek29 / 2008-10-17 23:01 / Uznany Gracz Giełdowy
jakie ksiazki polecasz i ktorych programow uzywasz
hs2 / 2008-10-17 23:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zależy od twojego stylu gry - jeżeli miał bym ci podać na moim przykładzie wg kolejności co przerobiłem to po kolei od grudnia ubiegłego roku

3 książki o giełdzie -wydawnictwo złote myśli - osobiście odradzam ci je, wszystko jest na necie a w nich są błędy straszne - np. w teorii hamiltona 3 etap bessy to okres który kończy hossę, zgłosiłem im ten błąd ale olali i dalej sprzedają, po za tym nie piszą że oscylatora stochastycznego jest kilka rodzajów i trzeba zbadać w swoim programie jaki my stosujemy bo część jest do ....

Analiza techniczna murpchiego - przebiłem tą bible At, ponad 500 stron i nie żałuję - doskonała byłana początek, bardzo dobre wprowadzenie do Świata AT

Instrukcja obsługi metastock 7 - też dobra książko instukcja, ładnie opisane wskaźniki i ich podstawowe koncepcje, jak zaczniesz ściągać współczesne wskaźniki adaptacyjne itp będzie to podstawa, resztę niestety sam opiszesz.

Tyle przerobiłem do lata, przez lato:
Teoria Eliota - z grubsza, ta metoda mi nie podchodzi zbyt wiele niejednoznaczności ale uwzględniam ją w grze w pewnym zakresie

Technki świecowe steev nisson - wydanie polskie oraz drugie wydanie angielskie - polecam każdemu, ta metoda to baza mojej gry, początkowo interpretowałem świece jako formacje odwrócenia, teraz interpretuję je jako formacje kierunku.

Znaczenie wolumenu - Armsa - polecam każdemu ale od razu ostrzegam że wymaga przerobienia wielu wykresów i łączenie jej z innymi technikami wymaga dużo treningu aby dało efekt, dla mnie ta książka jest na równi z teorią eliota.

Fischer - Fibonaci - pozycja dobra ale wtedy nie rozumiałem jej wagi do puki nie wszedłem w dużo bardziej zaawansowane formy gry i w pełni uznaniowej całkiem niedawno.

Mniej więcej po tym okresie zrobiłem statystykę i wyszło wielkie nic - nie zarabiałem, co mnie dobijało z każdą transakcją bo znałem odpowiedź na każdy ruch rynku, dlaczego tu impuls, dlaczego korekta czemu horyzontalny co użyć itp. wtedy wszedłem w psychologię inwestowania - seria artykułów z parkietu i kilku for o największych błędach tradingu, jak bym czytał o sobie, wtedy pamiętam że czytałem chyba do rana te 80 czy 100 stron. Rano kupiłem następnego dnia zeszyt za 1 zł który mam do dziś, niestety już cały zapisany:) czas na drugi. Notuję każdą jedną nieudaną i udaną transakcję, dlaczego zamykam dlaczego otwieram dlaczego nie zamykam tu, jak oceniam rynek,co myślę przy stratach a co przy zyskach, po zapisaniu 20 stron odłożyłem zeszyt na 4 dni, później na trzeźwo oceniłem swoje myślenie i to był w zasadzie punkt przełomowy mojej gry, wszystkie straty to gra pod trend, wejście bez potwierdzenia czyli ogólnie nie trzymanie się systemu, mniej więcej 2 tygodnie zajęła mi praca nad samym sobą aby składać zlecenia tak jak to zakładałem i było dobrze :) 1 dzień + 20 pkt, drugi -10 pkt, trzeci - 30 pkt, 4 + 130 pkt i tak dalej do całkiem niedawna, po prostu spokojny trading:) Później wszedłem na forum forexowe zagraniczne gdzie poznałem ten rynek i ale to było naj mniej ważne - na angielskich forach jest jedno czego u nas nie ma i nie będzie a na zachodzie jest od 40 lat dlatego zachód tak nas robi. Przerób powyższe pozycje, sam o tego dojdziesz.

Programy obecnie:
Meta trader 4 - forex
idm trader - zagraniczne
metastock 10 - baza moich analiz
matlab - do badania rynku narzędziami analizy przebiegu prądu - mam to na studiach :P
i kilka innych raz do tygodnia.
hs2 / 2008-10-17 23:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tylko jedna uwaga - niech żaden z was nie przerabia tego na odwal bo to nic nie da po za zmarnowanym czasem, nie nie szkoła średnia gdzie uczy niepotrzebnych większości przedmiotów jak historia w zakresie takim, jaki chyba nigdzie na świecie ludzi nie uczą. Tu zrozumienie wiedzy = zysk, wykucie teorii i szablonowe jej stosowanie to nie gra dla pieniędzy tylko dla emocji.
krzysiek29 / 2008-10-18 09:15 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki!!! Przerobilem mase ksiazek i dalej sie ucze bo w tym temacie nigdy nie poznasz wszystkiego. pozdr
hs2 / 2008-10-18 10:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wszystkiego nie przerobisz, gdyby rynek był przewidywalny nie było by tylu teorii które go opisują - najlepiej jak masz swój system i z każdą książką go doskonalisz, zaczynasz od stopy zwrotu na poziomie 10-15% rocznie zazwyczaj później to twoja dzienna norma, najgorzej na początku zaakceptować mi było małe straty i nie ciąć zysków teraz jak zerkam na pierwsze notatnki wyraźnie to widzę ale zwalczyć to nie tak łatwo:) Jak masz w systemie zasady zajęcia pozycji, stop loss, zasady zarządzania kapitałem, zasady zwiększania i odnawiania pozycji zbyt szybko zrealizowanej oraz elastyczne zarządzanie ryzykiem to w zasadzie ciężko nie zarabiać jeżeli trzymasz się tych zasad no i trendu bo zysk z korekt jest nieproporcjonalnie mniejszy do stresu w grze na nich.
Michalgo / 78.141.191.* / 2008-10-18 12:30
Potwierdzam, zeszyt w którym opisujesz swoje pozycje to bezcenna sprawa, sam wpadlem też na ten pomysł jakiś czas temu, człowiek może w ten sposób dokonać rzetelnej analizy swojego stylu i wyelimonoć bardzo głupie i kosztowne błedy. Psychika w inwestowaniu jest tak samo ważna jak analiza. Jest wiele przypadków graczy, którzy stracili wszysko kilkukrotnie aż koncu zaczeli zarabiać. Ten glupi zeszyt bardzo pomaga. W moim przypadaku było podobnie w ewidentnym trendzie spadkowym zbyt często grałem na korekty. Dzięki temu zeszytowi bardzo dopracowałem poziom stop lossów i nauczyłem się że lepiej zamknąć zyskowną pozycje niż liczyć na dalsze zyski (zazwyczaj zyski później malały). Wiem pokusa jest wielka, wszyscy stratni odczuwają pokuse poczekania jeszcze a moze wzrosnie, a ci z zyskiem odczuwaja pokuse na jeszcze wiekszy zysk - podstawa psychologii inwestowania. Trzeba nad tym zapanować, bo to nie jest inwestowanie tylko wróżenie z fusów. Jeszcze jedno nie ma idealnego systemu ani idealnego modelu, każdy musi wypracować swoj własny dopracowany do swojego talentu i charakteru. Dlatego nie trzeba zawsze wierzyć ślepo w to co piszą inni, ale znaleźć swoją własna droge. Czytałem jakiś czas temu książkę o najlepszych graczach giełdowych zza oceanu (tytułu nie pamiętam) były to rozmowy z różnymi wybitnymi inwestorami, a każdy z nich miał zupełnie inne podejście, od analizy fundamentalnej, przez nastawienie się na drogie ale dynamicznie rozwijające się spóki, czysto matematyczne podejscie, gdzie system sam gra na kontraktach, subiektywną ocenę odchylenia od trendu, az po jednego goscia, który sam w sumie nie wiedział jak to robi - cos ocierającego sie o filozofie zen, zawiera pozycje wtedy kiedy wyraźnie wewnętrznie czuje, że powinien to zrobić. Także ludzie czytajcie dużo uczcie się bo gra warta jest świeczki, parę zyskownych pozycji w ciągu miesiąca daje astronomiczny procent składany w ciągu roku!

Moim problemem było to że z natury jestem bykiem i jakoś nienaturalnie dla mnie jest obstawiać spadki. Mam nadzieje że ten problem bede miał juz z głowy, bo nie przewiduje spadków poniżej 1700 na wig20. Oczywiście bedziemy teraz się przez dlugi czas męczyć (dobrych pare miesięcy z małymi górkami i dołkami) w granicach 1900 - 2300, ale sądze że nie popadniemy w wielką 2-5 letnią recesję, jak niektórzy kraczą.

Wielkie dzieki hs2 za produkowanie się na tym forum. To wg mnie jedno z lepszych miejsc w netie.
ururu / 2008-10-18 21:48 / Uznany Gracz Giełdowy
od siebie dorzucę Tharpa, książka w zasadzie nie AT ale...
pomijając kretyński tytuł jest naprawdę, że tak powiem orzeźwiająca
hs2 / 2008-10-18 14:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to częsty problem ale jest na to prosta rada - większość na narzędzi analitycznych ma możliwość odwrócenia wykresu do góry nogami - paru osobą to poleciłem chyba miesiąc temu gdy pisali do mnie na mail no i gra na kontrakcie akcyjnym w pozycji krótkiej :) - zauważ że za czasów hossy wszyscy byli happy bo grali z trendem wzrostowym kupując akcje, teraz wielu akcjonariuszy jest pesymistami bo gra na korektach a nie sprzedaje krótko z trendem długo i średnio terminowym, w pl jest bardzo słaba krótka sprzedaż ale są za to kontrakty z pozycją krótką.

Co do zeszytu to warto go prowadzić a co do systemu to każdy jest skuteczny, nie każdy efektywny - zwróć uwagę że nawet korzystając z jednej średniej i trzymając się zasad można na luzie osiągnąć stopę zwrotu 20% rocznie jednak 90% traci, najsłabszy punkt giełdy to człowiek i tyle, większość graczy jest zbyt zarozumiała aby to zrozumieć i ma pretensje do całego świata a to szwagry a to zagranica ucieka itp później zrezygnują z giełdy bo ich zwyczajnie złamie, wymyślą jakąś bajkę aby broń boże ktoś nie pomyślał że są w tych 90% którzy tracą, ktoś w tą bajkę uwierzy zacznie grać i tak wiele depozytów dalej :)
krzysiek29 / 2008-10-18 11:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Co myslisz o pakiecie PP+ a glownie fibonacci ladder jak i innych cudach mozesz powiedziec czego uzywasz jakich oscylatorow jakich technik oczywiscie jesli to nie tajemnica
hs2 / 2008-10-18 15:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie jest mi ten pakiet znany- możesz coś o nim więcej napisać?

wskaźniki i oscylatory sam pisałem,, nie korzystam ze standardowych, techniki banalnie proste podążania za trendem, gra w oparciu o techniki zakładające że rynek jest budowany w sposób uporządkowany - Gann i Fibonacci itp. głownie techniki opisywane na zachodnich forach, w przypadku Forexu podobnie, w brew pozorom tam też jest pełna harmonia.
ururu / 2008-10-17 14:00 / Uznany Gracz Giełdowy
Widzicie tą masakrę co ja?
hs2 / 2008-10-17 14:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zależy na którą giełdę patrzysz:)
hs2 / 2008-10-17 14:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na w20 masz pewną odmianę objęcia która jest pozytywnym sygnałem na przyszły tydzień - mówię o wykresie dziennym.

Tygodniowy - jedziemy sesję rekordową, zwracam uwagę na wolumen - mimo negatywnego profilu jest duży wolumen a to bardzo dobry znak - gdy zdarzy się kilka sesji z obrotami po 2-3 mld przy małej zmienności dziennej dojdzie do akumulacji.
ururu / 2008-10-17 20:26 / Uznany Gracz Giełdowy
na GPW oczywiście, wygląda na panikę zagraniczniaków, agencje obniżyły rating dla Węgier i bambusy uciekają, wydaje im się, że Polska to to samo... Czuję przez skórę, że to długo już nie potrwa, ale nic z (mojej) techniki tego nie potwierdza (oprócz zmienności i atmosfery), ale patrząc z innej perspektywy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85f49bccef67ae2a.html
co wy na to?
ururu / 2008-10-17 20:27 / Uznany Gracz Giełdowy
niezłe RSI:-))
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25 +50
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy