Na skróty
Forum Forum ubezpieczeńNa życie

AVIVA - Nowa perspektywa- kajdany na 5 lat

AVIVA - Nowa perspektywa- kajdany na 5 lat

skomentuj
flashman_2 / 62.111.152.* / 2009-09-01 21:47
Witam Mam polisę w AVIVA / Commercial od 7 lat. Miesiąc temu (pierwszy raz na 7 lat) zaczęto dzwonić do mnie z AVIVY 2 razy dziennie abym koniecznie zastanowił się nad zmianą polisy na "ubezpieczenie uniwersalne - nowa perspektywa". Po tygodniu i 14 telefonach spotkałem się z agentem 2 krotnie (nie był w stanie do mnie przyjechać - bo był zarobiony) i przystałem na przedstawioną propozycję. Na podpisanie dokumentów już mógł przyjechać;) Jakie było moje zdziwienie, gdy otrzymałem po 14 dniach potwierdzenie zawarcia ubezpieczenie i między dokumentami, a gotowymi przelewami znalazłem załącznik mówiący, że warunki ubezpieczenia zmieniają się tak, że w przeciągu 5 lat od końca tego roku nie mogę np. uzyskać wypłaty tzw. wartości odstąpienia gdybym chciał zmienić ubezpieczyciela, nie mogę zaciągnąć zobowiązań pod zastaw praw wynikających z umowy (a chcę w tym kwartale zaciągnąć kredyt na działkę i dlaczego mam płacić raz jeszzce za ubezpieczenie) i kilka innych punktów.
Podczas moich spotkań i rozmów telefonicznych z agentem nie padło nawet słowo o tych zmianach. Jutro wybiorę się po raz trzeci i rozwiążę umowę, sprawdziłem dziś, że mam na to 30 dni. Zapytajcie waszych agentów przed zmianą umowy czy nie dostanie takiego kwiatuszka do kożucha. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Kasia Chempińska / 78.10.51.* / 2014-07-25 17:40
Wszystkich ostrzegam przed Avivą! Oczywiście "wiedziałam" co podpisywałam i na co się decyduję...
Agent niezwykle miły- na pytania odpowiadał, co teraz się okazuje, wymijająco! Np. Czy będę mogła wybrać pieniądze kiedy chcę? Owszem. Nie dodał tylko, że pod warunkiem, ze miną 3 lata od 1 wpłaconej składki! Tak więc tym sposobem wypłaciłam po 3 latach (co miesiąc odkładając kwotę 1500zł), uwaga... 1130zł!!! Dodam jeszcze, że wraz z męzem mamy w Aviviejeszcze 3 składki (co mc zostawialiśmy 700zł) Okradli nas (jeśli wyjęlibyśmy te pieniądze teraz) z 25 tysięcy! Niemniej czemy aż miną na każdej składce 3 lata i choć ze stratą 80% na każdej zabieramy pieniądze. Wstyd, nie możemy patrzeć w lustro! Gdy zrezygnowałam z 1 składki, zadzwonił do mnie mój agent i powiedział, że przez pierwsze 3 lata ponosi się koszta, dlatego tak mało "zarabiamy". Ale czytając KAŻDE forum widzę że nawet po 20 latach sumiennego odkładania, NIC NIE ZARABIACIE A TRACICIE! Boże broń przed Avivą, chyba, że się ubezpieczycie na porzadną kwotę bo wiecie, że niedługo umrzecie!
TimonPerez / 83.0.170.* / 2014-10-17 12:51
Jeżeli zawarła Pani umowę ubezpieczenia Nowa Perspektywa to jest to ubezpieczenie na życie, a nie inwestycja.
Polisa na życie może mieć część inwestycyjną.
Wszystko jednak zależy co Pani podpisywała.

Ja mam polisę od 10 lat i wiem czemu ona ma służyć - zabezpiecza moją rodzinę w chwili jak zginę. Tylko część mojej składki jest odkładana, ale w moim przypadku moja polisa nie jest po to abym odkładał pieniądze np. na emeryturę.
KatarzynaAgata / 2014-07-21 17:58 / portfel
Witam.
To co czytam to jakieś nieporozumienie. Istnieją tylko trzy możliwości zawarcia umowy ubezpieczenia na życie. Rodzaj programu zależy od sytuacji finansowo-rodzinnej przyszłego ubezpieczonego.
Jeżeli chcesz chronić swoją rodzinę np.: przed ewentualnym długiem hipotecznym to zawżyj ubezpieczenie typu casco (płacisz tylko za gotowość firmy ubezpieczeniowej do wypłaty odszkodowania w razie śmierci).
Jeżeli nie znasz się na inwestowaniu i obserwowaniu rynku funduszy i nie masz czasu obserwować funduszy to zawżyj polisę z gwarantowaną sumą ubezpieczenia i traktuj tę umowę jak sejf, do którego tylko wpłacasz przez przynajmniej 20 lat (a razie śmierci firma wypłaci tę właśnie gwarantowaną sumę Twojemu spadkobiercy, a jak dożyjesz końca umowy - dostaniesz te pieniądze z niewielkim zyskiem do ręki).
Natomiast jeżeli chcesz mieć udział w zyskach na Twojej umowie, podpisz program łączący ochronę życia i inwestycji (tu masz sumę ubezpieczenia i fundusze jakie wybierzesz w dniu podpisywania umowy. W większości firm ubezpieczeniowych możesz przynajmniej raz w roku bezpłatnie dokonać ich zmiany. Jednakże mniej na uwadze, że im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzesz tym większa część z Twojej składki będzie pobierana na gotowość firmy do jej wypłaty w razie śmierci. Tym samym uzbierasz niższy kapitał).
Pozdrawiam :)
Patriota929 / 93.95.95.* / 2014-06-11 15:16
Dam Wam dobrą radę, unikajcie tego towarzystwa jak ognia. Oni chcą tylko wydoić jak najwięcej z klienta
gimi35 / 83.21.70.* / 2014-01-21 00:07
Ja wpłacam 5 lat około 105 zł miesięcznie. Suma składek około 6100 ale ze zgromadzonych jednostek wynika że należny mi się 3200 zł. Fakt, że to się zbiera do emerytury ale czy jest sens należenia do Nowej Perspektywy?
kajo / 212.180.213.* / 2014-04-26 12:33
Nowa Perspektywa to przedewszystkim zabezpieczenie życia a nie emerytury, mam i nie narzekam, jak sie nie czyta owu tak to sie kończy, ludzie nie wiedzą co biorą podpisując w ciemno. Żenada, smutne że nie wstydzicie sie o tym pisać w internecie, ale to pewnie tylko i wyłącznie dlatego że jestescie anonimowi.
dejv20 / 83.27.113.* / 2014-06-09 00:14
Jezeli to przede wszystkim ubezpoeczenie to czemu nie w 100% ubezpieczenie? No co ci cześć oszczednosciowa jezeli chcesz być ubezpieczony? Na co ci cześć oszczednosciowa ktora i tak nic nie oszczedzi a tylko straci. Mogę sie zalozyc ze za te sama skladke ktora wplacasz na nowa perspektywe znalazlbys duzo lepsze samo ubezpieczenie badz tansze ubezpieczenie o takiej samej sumie ibezpieczenia i jeszcze reszte skladki moglbys przeznaczyc sobie na oszczędność. Pozdro dla kumatych i aktualnych.
Piotr per / 77.254.121.* / 2014-04-02 09:30
FLASHMAN opowiadasz p******* , Twoja polisa była wykupiona przez pracodawcę i z tond ten zapis ,który jest normalny i wymagany przez US
feles / 2014-02-18 14:26
Jeśli kupiłeś to jako produkt ubezpieczeniowy to ma sens, bo składka nie jest wysoka, a dużym plusem jest bezterminowość.
Jeśli zaś kupiłeś jako produkt inwestycyjno/oszczędnościowy to jak najszybciej to zmień, bo jest masa innych, lepszych produktów.
Inka82 / 89.72.64.* / 2013-11-08 16:30
ja mialam umowe nowa perspektywa, wplacalam pieniadze dwa lata, ktos mi powiedzial ze to OSZUSCI i zeby zrezygnowac,, tak zrobilam, a poniewaz bylo to
marbelo / 31.182.75.* / 2014-03-01 23:21
A mi ktoś powiedział, że są wspaniali i kupiłem... Argumentacja na poziomie dziecka...
MrJ / 85.221.186.* / 2013-08-09 22:29
6 lat temu założyłem Skandię gdzie mam pierwsze 5 lat zamrożone a teraz co wpłacam mogę sobie wypłacić po czasie i opłacam produkt

aegon - jako nastepce skandi

i pramerica jako ubezpieczenie z odkładaniem - kwotowa nie wiele większa różnica niż z terminowym ubezpieczeniem.

Pramerica ma najwięcej poważnych zachorowań - ja mam do kwoty równej sumie ubezpieczenia na życie. Dodatkowo poważne zachorowania obowiązują dzieci - świadczenie 1/2 SU

Pobyt w szpitalu od 1go dnia dniówka 200zł + 50% dodatek pielęgnacyjny na chyba 2tyg - czyli dniówka 300

zaletą pramerici jak i avivy jest ich bezterminowość - a co jeśli mając 60 albo 70 lat bank będzie chciał ubezpieczenia na życie bo może dla syna czy wnuka będzie potrzebna pomoc i np zrobienie pożyczki pod hipotekę i będę musiał zawierać drogie indywidualnie albo wcale nie dostanę. Mam 30lat, a co gdy po 10letnim ubezpieczeniu dopada mnie jakaś choroba tfu tfu ;) i później firmy będą odrzucać mój wniosek albo dadzą cholernie wysoką składkę na kontrofercie?

jednakże jestem zdania że będę mieć uzbierane tyle aktywów że będę posiadał polisy inwestycyjne a życiówka nie będzie mi potrzebna wtedy wypowiem sobie ubezpieczenie.

Żadna polisa Cię nie wiąże jeśli sprawdziłeś owu i polisę i wiesz przez ile lat masz koszty likwidacyjne - tylko dlaczego tak neiwielu doradcow finansowych o tym mowi
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:13
Jak czytam co po niektóre wiadomości to aż strach sobie pomyśleć co by było gdyby wszyscy tak myśleli.

Po I zanim coś podpiszecie zapoznajcie się w Warunkami Ubezpieczenia, każdy Doradca ma obowiązek Wam to wręczyć,
Po II żadna z firm nie zagwarantuje wam zysku bo nie ma takiej prawnej możliwości, jeżeli Wy narzekacie na Avivę która zakłada w miarę stabilne zyski, to co byście zrobili gdy ktoś wam założył 2 lub 3 razy większe... niestety z takimi ludźmi też się spotkałam
Po III wielu z Was zarzeka, a nie zdajecie sobie sprawy z tego, że 99% firm ubezpieczeniowych na samym początku pobiera największe opłaty ze względu na ogromne ryzyko jakie na siebie bierze. Ja wiem że Wy byście chcieli po I składce mieć wypłacone już swiadczenie, żeby przypadkemi nie zapłacić więcej. ALe tak sie nie da. To nie akcja charytatywna!!!! Każdy musi zarabiać.
A ludzie dostaja odszkodowania z AVivy i wiem to na własnym doświadczeniu.
Dlaczego Polacy [potrafia tylko narzekac?
zawsze nam coś nie pasuje, mówimy o oszczędzaniu na emeryture a po 7 latach denerwuje nas stan swojego konta, Owszem zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy doradcy sa uczciwi wobec klientów, ale klienci też nie są często wobec doradców. A jak firma się dowie i nie wypłaci świadczenia to psy po niej wieszają ;/
prawda jest taka, że na emeryture musimy odkładać bo na państwo nie ma co liczyć, Ofe tez za dużo nie pomoże, bo dostaje teraz jakieś ochłapy :( Zamiast skupić sie na ZUsie który zabiera wiele, wiele wiecej niż firmy ubezpieczeniowe, a na wypłaty bieżące nie ma bo sobie budyneczki muszą remontować, to wy sie skupiacie na Avivie i całej reszcie. Może powinnyście porozmawiać z kimś komu firma ubezpieczniowa uratowała dupę, zamiast ciągle narzekać. A jak juz nie wierzecie w ubezpieczenia to po prostu nie ubezpiezcajcie się, a nie mącicie ludziom w głowach.

ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TYM PRZEZ CHWILE.
bearor / 83.22.145.* / 2013-10-15 15:43
Rozumiem ,że autor postu w/w jest agentem ubezpieczeniowym A--------VIVA. Ja się nie ubezpieczam ,bo żadne z tych cudownych ubezpieczycieli co to obiecują nie ubezpieczą ludzi po przeszczepie a co najśmieszniejsze w tym jest , ze ubezpieczają w razie przeszczepu gdzie rokowania na przeżycie są mniejsze niż ludzi ,którzy żyją lata po przeszczepie taka to jest ich świadomość po prostu żenada ...i tyle .....
hania7072 / 2013-07-22 11:47
sŁUSZNA UWAGA. POZA TYM TO CO PISZE TEN JEGOMOŚĆ TO JAKAŚ BZDURA WYSSANA Z PALCA.MAM SWOJEGO DORADCĘ W AVIVIE I TŁUMACZY MI WSZYSTKO KROK PO KROKU W OPARCIU O OWU.JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z TEJ FIRMY, GDYŻ MIAŁAM WYPŁACANE ROSZCZENIA BEZ NAJMNIEJSZYCH ZASTRZEŻEŃ.A ODNOŚNIE EMERYTURY, TO WIADOMO ŻE SKŁADAMY NA NJIĄ KILKANAŚCIE LAT, A NIE JAK SIĘ WYDAJE NIEKTÓRYM ROK, ALBO DWA LATA:) eH..POLSKI NARÓD
Zajcuuu / 2013-10-23 13:39
Moze tak ludzie, Agenci są i zli i dobrzy ;) Prosta kalkulacja tak jak i spotkasz dobrego policjanta jak i zlego ktory chce Ci tylko w*********** mandat. Jak powiedziala kolezanka kazda firma musi zarabiac! To nie jest zadna akcja charytatywna! Otwarcie powiem ze ja jestem agentem Avivy, natomiast zakladanie ze kazdy chce was orżnąc jest troche dziecinne nie sądzicie? Dlatego ze pobieramy wysokie skladki, przepraszam bardzo, a kto z panstwa mysli ze 130 zl miesiecznie za udzielanie wam ochrony w wysokosci 200,000zł to duzo? No wybaczcie ale mozna to okreslic placeniem za pieniadze. Placicie 130 zl, za to zeby w razie 'czegos' dostac 200,000zł. Ktos mysli o tym ile firma ryzykuje? Jesli np, ktos placil 3 miesiace, wplacil w sumie 390zl i nagle coś się wydarzyło, osoba umiera a firma wypłaca rodzinie 200,000zł? Ile firma na tym traci? no wlasnie. Puknijcie sie w glowe z tym narzekaniem. Trzeba byc obiektywnym. Płacicie za ochronę. A inna sprawa ze równie dobrze każda firma może zakładac ze wy chcecie ją orznąć tak samo jak my niby wam. Wszystko tu polega na zaufaniu. Ja nigdy nie namawiam moich klientów na moją firmę. Ja im tylko przedstawiam ofertę, mowie co i jak i jak to wygląda. Jesli znajdują coś lepszego gdzie indziej to okej, to ma chronic ich zycie i zdrowie! To decyzja na cale zycie! Wiec wole zeby ktos placil komus innemu i mial to czego potrzebuje, niz placil mojej firmie, a potem w razie gdy wydarzy sie cos co nie jest uwzględnione u nas w OWU, nie dostanie wyplaty, a ja bede chodzic z ciężkim sercem ze nie otrzymał\a pomocy. Trzeba byc wyrachowana osoba zeby wcisnac komus cos czego nie potrzebuje. Wiec podsumowujac, kazda firma chce zarobic, kazdy z was chce sobie zapewnic 100% pewnosc ze dostanie wyplate. Wiec CZYTAC CZYTAC CZYTAC i jeszcze raz PYTAC! doradców o wszystko. Od tego jestesmy. Jesli nie ufacie doradcy to nic nie bierzcie. Tutaj zaufanie to podstawa, nie kiedy jest to wspolpraca na cale zycie! Bo podpisanie umowy bez zaufania przyniesie wiecej szkody niz pożytku, gwarantuję.
Pozdrawiam
mir1001 / 194.165.54.* / 2013-08-19 16:31
dziecinada !!!! mnie po 17 latach wpłat zaproponowano tzw.rentę ok 100zł miesięcznie-na co to ,na paczkę pieluchomajtek ? N a szczęście jescze ich nie potrzebuję i chyba Avivy też już nie !!!
ap_s3 / 2013-11-10 19:35
Chętnie pomogę w odzyskaniu pieniędzy z Aviva.
kasik1980 / 31.61.136.* / 2013-11-16 21:21
Zbieram kapital w Avivie od 2011roku chce zerwac umowe czy strace wszystkie wplacone pieniadz????Prosze niech mi ktos odpowie.
Layla7 / 81.190.61.* / 2014-01-06 14:02
Niestety tak. W regulaminie jest, że nie można zerwać polisy w ciągu 3 lat. Ja wpłacałam ponad 3 lata i zamiast dostać 3400, dostałam 1000 zł!!!
marbelo / 31.182.75.* / 2014-03-01 23:28
Layla7, czy ta cyfra to twój wiek? Nie wiesz jaki produkt ma kasik, to nie odpowiadaj, bo możesz pisać bzdury..
MMICHACHO / 83.21.253.* / 2013-06-03 22:01
Commercial - Aviva
Piętnaście lat temu skusiłem się wykresem parabolicznym sprzedawanym mi przez agenta Commercial Union. Tzn. będę milionerem jak nic. Piętnaście lat kilkaset złotych miesięcznie. Te piętnaście lat, to zadeklarowany przeze mnie okres- nadszedł czas wypłaty!
Po kilkunastokrotnych prośbach o naliczenie kapitału otrzymałem wreszcie tę radosną nowinę! Wypłacą mi mniej, niż wpłaciłem!
Wypłaciłem i mam ich gdzieś.
Pod poduszką uchowałbym tyle, ile wpłaciłem, od Avivy dostałem mniej.
Przez 15 lat na obligacjach zarobiłbym ponad 60% wpłaconej kwoty. Aviva potrąciła sobie za "ubezpieczenie i obsługę".
ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TYM PRZEZ CHWILĘ.
Dzikidzik / 85.115.58.* / 2014-02-18 12:44
A co by było gdybyś w tym czasie umarł ?
Uposażony dostałby wielokrotność tego co wpłaciłeś.
Polisa na życie to nie lokata.
Ubezpieczenie na życie to jeden z tych produktów, które kupujemy i mamy nadzieje, że nigdy z nich nie skorzystamy.
ZASTANÓW SIĘ NAD TYM PRZEZ CHWILĘ.
Dejv20 / 83.27.113.* / 2014-06-08 23:47
Jasne w takim razie wytlumacz mi sensownosc zakladania nowej perspektywy albo kazdego innego produktu łącznego w waszej firmie? Ktos chce byc ubezpieczony to ppwinien dostać ubezpieczenie prawda? Natomiast ubezpieczenie z częścią oszczędzania czyli "swinka skarbonką" jest najgorszym rozwiazaniem jakie moze być. Fakt jestes ubezpieczony i ubezpieczenie ileś w sklai roku kosztuje natomiast koszty okolopolisowe czyli zarządzania, administracyjne, ALOKACYJNE! i manipulacyjne nie pozwalaja sie wykazac w zaden sposob funduszom w rezultacie mamy ubezpieczenie i swinke skarbonke gdzie jest zawsze mniej :)
Wszyscy agenci a szczególnie wy z avivy jestescie tylko i wylacznie teoretykami. Na spotkaniach opowiadacie bajki, historie, rysujecie wykresy i mowicie ze byl krach na giełdzie dlatego fundusze nie zarobily, a dobrze wiecie ze wasze fundusze zarabiają i to wcale nie najgorzej. Gdzie jest pies pogrzebany? Bronicie ubezpieczenia bo z tą częścią nie ma kłopotów i jakiejs skomplikowanej zabawy natomiast do części inwestycyjnej nie macie ani czasu ani instrukcji jak sie tym zajmować. No i co najwazniejsze nie macie nic z tego bo czy klient zarobi czy straci wy i tak prowizje dostaniecie :)
s_11 / 83.22.212.* / 2013-04-06 07:41
AVIVA....w żadnym razie!!!! Towarzystwo obarczyło mnie kosztami za wyrządzoną szkodę w ramach OC, pomimo tego, że zapłaciłem całą składkę / bo jakżeby inaczej /.ŻENADA...tym bardziej, że kwota odszkodowania była śmiesznie niska. NIGDY WIĘCEJ nie ubezpieczę niczego w AVIVA
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:16
Poczytaj warunki ogólne, w rubryce wykluczenia!!!! podejrzewam ze coś mogłeś zrobić niezgodnego z OWU
edek56 / 91.200.105.* / 2013-03-20 16:39
zlodzieje i tyle tez mam z nimi problem !tusku jak mozesz na to pozwalac!!!?
martau / 2013-03-14 13:33
Każdy dokument, który podpisujemy warto przeczytać kilka razy i to na spokojnie, szczególnie tak ważny. Ja wolę usługi online z konsultantem, wtedy na spokojnie mogę bez natłoku informacji zapoznać się z ofertą...http://www.polisynazycie.com.pl/
Marcin Z. / 178.235.234.* / 2012-12-04 09:06
To jest właśnie nie etyczne zachowanie takiego agenta należy podać do KNF komisji nadzoru finansowego za podawanie złych informacji podczas tz. sprzedaży produktu klientowi i świadome wprowadzanie w błąd ponieważ wszytkie istotne punkty dla klienta powinny być przedstawione!!! taka kanalia żerująca na ludziach by dostać lepszą prowizje oszukująca ludzi powinna siedzieć w więzieniu na zachodzie Agent Ubezpieczeniowy to osoba zaufania publicznego a u nas 90% to oszuści i kombinatorzy i takich trzeba tępić. Na twoim miejscu napisał bym skargę na niego do KNF żeby mu zabrali licencje !!! niech rowy kopie jak oszukiwać ludzi chce
Mario 007 / 83.23.166.* / 2013-03-14 11:50
Sytuacja, opisywana przez flashmana_2 ma miejsce wtedy i tylko wtedy, gdy ubezpieczający zażyczy sobie dokumentu pozwalającego na zaliczenie składek ubezpieczeniowych w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Wtedy do dowolnego produktu, dowolnej firmy dodawany jest tzw. aneks podatkowy. Aviva ani żadna inna firma i opisywany produkt nie ma tu nic do rzeczy. Dobrze jest coś wiedzieć przed napisaniem czegoś na forum.
zuska023 / 2012-12-03 13:17
Wszelkimi sposobami trzeba znaleźć sobie stały dochód miesięczny. A Ubezpieczalnie i cała reszta przedstawicieli powiedzą wszystko co chcesz usłyszeć a nie co powinieneś usłyszeć.
dddorota13 / 77.255.88.* / 2012-11-02 20:22
Możemy Ci pomóc! Jeżeli:
-zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym,szkody osobowe/majątkowe(OC/AC)
-straciłeś najbliższą osobę w wypadku,
-miałeś wypadek w gospodarstwie rolnym (z OC gospodarstwa)
uległeś wypadkowi w pracy lub miałeś inny wypadek.
Dochodzimy od firm ubezpieczeniowych:
-odszkodowań,
-zadośćuczynień,
-rent,
-zwrotu kosztów leczenia,
-zwrotu kosztów leczenia,
-zwrotu utraconych dochodów/zarobków,
-w przypadku inwalidów-kwoty potrzebnej na przystosowanie do nowego zawodu. Kontakt: dddorota13@wp.pl Serdecznie pozdrawiam Dorota :)

My Ci pomożemy,na życzenie dojazd do klijenta,nie pobieramy żadnych opłat wstępnych,wynagrodzenie pobieramy dopiero w chwili wyegzekwowania należnego odszkodowania dla naszego klijenta.
imo / 164.126.118.* / 2012-12-08 14:39
KLIENTA, jeśli już.
eme / 83.238.233.* / 2012-11-05 08:22
Jaki koszt z tytułu uzyskania odszkodowania?
Szary gość / 159.205.115.* / 2012-05-23 13:38
Amerykański Sen

Chociaż właściwszą byłaby nazwa „Niemieckie marzenia”, a to z tego powodu, gdyż to właśnie przyjeżdżający do Polski w latach 80 - 90 niemieccy emeryci wzbudzali zachwyt wspaniałymi samochodami. Wydawałoby się, że marzenia o takich samochodach w tym wieku są nie do spełnienia. Okazuje się, że jednak jest to możliwe. W bardzo prosty sposób wyjaśnił nam to „Doradca” (obecnie takiego określenia już nie można używać) Commercial Union.
Bardzo prostym sposobem uzyskania tak wysokiej emerytury jest III Filar. Odkładając miesięcznie tylko po 100zł. w wieku emerytalnym otrzymamy świadczenie w wysokości 1500zł.. Szok, to naprawdę miało sens. W 1997roku najniższa krajowa wynosiła ok. 360zł. netto, a my mieliśmy dostawać po 1500zł/każdego z nas. 01.04.1997 roku po podpisaniu umowy już w wyobraźni widziałem stojącego mercedesa pod moim własnym domem. Umowa określała dodatkowo ochronę ubezpieczeniową w razie wypadku. To była bardzo dobra umowa, ponieważ w razie utraty organów, niemożności podjęcia pracy lub śmierci dostać mieliśmy na ówczesne czasy ok. 140 000zł.
Niestety w 2001 roku mieliśmy poważny wypadek samochodowy, gdzie moja żona spędziła w szpitalu ok.3-ce z obrażeniami: złamanie 3 żeber, obojczyka wraz z częściową utratą 1 płuca. Po zakończonym leczeniu zwróciliśmy się do CU o odszkodowanie. Otrzymaliśmy list współczujący z wyjaśnieniami, że częściowa utrata 1 płuca nie powoduje wypłaty odszkodowania, ponieważ zostało jeszcze drugie płuco. No cóż. Życie toczy się dalej.
Po 7 latach składkowych wartość wpłaconych składek miała się zrównać z wartością polisy. Niestety okazało się, że z tytułu ochrony NW była pobierana większa kwota dla Towarzystwa. Po przeprowadzonej rozmowie (nadal jeszcze z doradcą) zmniejszyliśmy ochronę wypadkową na rzecz lokowania składki na emeryturę. Mimo tak dużej straty w 2005r. (wpłacono: 16334zł – wartość polisy: 6383zł.) 1500zł było w zasięgu naszej emerytury.
Tak minęło 14lat. Zajęci pracą nie zwracaliśmy uwagi na to co się dzieje z naszą emeryturą. Co się okazało. Po wpłaceniu ok. 27000zł. wartość naszych polis wynosiła ok. 14000 z tym, że polisa żony z racji tego, że jest kobietą była jeszcze niższa. Postanowiłem to wszystko przeanalizować. Na infolinii (teraz już Aviva) usłyszałem, że mogłem sobie zmienić strategię lokowanie składek. A co to znaczy? Ja umiem tylko jeździć samochodem a nie znam się na grze giełdowej. Cóż było robić?
Trzeba przeprowadzić analizę na przyszłość w oparciu o statystyki z przeszłości. Za 20 lat (mając 60lat) przechodzę na emeryturę. Mam uzbierane ok. 60 000zł.(kobieta trochę mniej). Już wiem, że dłużej jak 4lata nie będę żył. Na co starczy mi emerytura w wysokości 1500zł za 20 lat, gdzie obecnie najniższa krajowa wynosi 1100zł netto? Przez 14 lat najniższa krajowa wzrosła o ok.320% , przy tej tendencji za 20 lat wzrośnie o ok. 450%, co tylko potwierdzi rządowe założenia o zrównaniu płac w Uni. 14 lat temu kupiłem za najniższą krajową 450l. oleju opałowego, obecnie kupię 275l., a ile kupię za 20 lat? Zakładając, że starczy na chleb i wodę, to i tak po 4 latach uzbierana kwota się wyczerpie i umieramy z braku wody i chleba.
Jaki sens ma zbieranie na emeryturę w 3 filarze? 1 fakt jest pewny: Mimo strat poniesionych przez klientów funduszy emerytalnych ich pracownicy zarobili niezłe kwoty. Sprzedawca sprzedając w sklepie jogurt odpowiada przed sanepidem za odpowiednią zawartość tego jogurtu. Czy towarzystwa emerytalne odpowiadają za złe lokowanie naszych pieniędzy?

Pozdrawiam wszystkich, którzy to czytali. I dziękuję za wysłuchanie.
Po przelaniu żalu na papier jest mi lżej na duszy tak, jak lżej na kieszeni było po przelaniu pieniędzy do Towarzystwa Emerytalnego.
ap_s3 / 2013-11-10 19:41
Czy już wypłacił Pan pieniądze z Aviva? Chętnie coś doradzę, mam doświadczenie z tego typu inwestycjami...
ala43 / 87.207.171.* / 2013-04-07 12:32
Witam. Podobny los i mnie spotkał. Miałam wypadek samochodowy operacja kręgosłupa, strata pracy, renta. Ubezpieczyciel również uznał, że nie mam całkowitej niezdolności do pracy więc odszkodowanie nie nalezy się.Polisa od 18 lat wpłacone 16tys po odstąpieniu warta 10tys. Oj naiwna!
ala43 / 87.207.171.* / 2013-04-07 12:32
Witam. Podobny los i mnie spotkał. Miałam wypadek samochodowy operacja kręgosłupa, strata pracy, renta. Ubezpieczyciel również uznał, że nie mam całkowitej niezdolności do pracy więc odszkodowanie nie nalezy się.Polisa od 18 lat wpłacone 16tys po odstąpieniu warta 10tys. Oj naiwna!
Honka85 / 79.189.110.* / 2012-08-17 10:19
Witam.
Jestem ubezpieczona w AVIVie od 4 lat. Składka łączna ok. 210,- (co roku więcej - teraz jest 225,-. W tym Nowa Perspektywa, Na zdrowie, Na życie, Na Wypadek, Poważne zachorowanie.
Generalnie chodziło mi o to, żeby zabezpieczyć moją mamę na wypadek mojej śmierci lub niezdolności do pracy (jest na moim utrzymaniu) a przy okazji, żeby wpadło mi coś do emerytury. Mam teraz 27 lat.
Fakt, nie podoba mi się, że odszkodowanie mogę dostać tylko za okazaniem wypisu ze szpitala (złamana noga, dyskopatia czy niedoczynność tarczycy tak jak w moim przypadku w takim razie nie gwarantuje wypłaty odszkodowania), ale czy myślicie, że to złe ubezpieczenie?
Jasne, mogę odkładać te 220,- co miesiąc, ale przez rok uzbiera się tylko 2640,- a jeśli trafię do szpitala (mam IV wariant ubezpieczenia), to od Avivy dostanę dużo więcej. nie jestem obeznana w ubezpieczeniach. Wzięłam najstabilniejszy na tamten czas produkt na rynku. Pozdrawiam.
yamira@wp.pl
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:32
Na Pani miejscu zmieniłabym sobie z IV na III wariant ubezpieczenia na zdrowie, nie ma tak naprawdę duzej róźnicy pomiędzy nimi. a w zamian za to polecałabym dod. umowe Niezdolność do pracy. Proszę skontaktować się ze swoim doradzą na pewno Pani pomoże, Aviva pod kontem emerytury ma jeszcze jedną możliwość dod. oszczędzania, ale myśl że Pani doradza na żywo lepiej wyjaśni. Ma Pani najlepsze ubezpieczenie na rynku, i w najlepszej firmie. Mi ta firma uratowała życie, do konca życia będę jej wdzięczna.
pozdrawiam :)
zaiks / 164.127.5.* / 2014-03-07 13:38
Różnica pomiędzy IV i III wariantem różni się tylko tym, że w IV wariancie płatne jest za narodziny dziecka. Wysokość pozostałych świadczeń nie zmienia się. Tak jak Anka672 proponuję zmienić to na Niezdolność do Pracy. AVIVA jak i ten produkt jest zdecydowanie dobry. Ja mam i nie narzekam. To jest ubezpieczenie - nie inwestycja!!!
hynka85 / 178.183.220.* / 2012-12-04 13:49
chętnie pomogę i doradzę coś co pani potrzeba jestem doradcą szukam nowości z całego rynku nie sprzedaję jednej firmy polecam się gorąco Daria 516141181
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:26
No i to się nazywa "Doradztwo".
Pani Dario, a czy zdaje sobie Panie sprawę z tego, że jak Honka85 zrezygnuje z polisy w Avivie, to najprawdopodobnije straci swoje zainwestowane pieniądze?? A może jest Pani również doradzą Avivy,jako multiagent (a sory zapomniałam, AVIVA podpisuje umowy z doradcami na wyłączność = nie jest Pani Doradcą Avivy!!!! Właśnie przez takie osoby jak Pani inni mają przechlapane, Żerujecie na innych doradzając zmiany firm i polis, ale jak Wam to ktoś zrobi to od razu wielkie oburzenie !!!! dramat ;/
Do Pani informacji: żadna firma ubezpieczeniowa nie ma tak szerokiego zakresu usług i ubezpieczeń jak Aviva, wiec niech Pani przestanie mydlić oczy innym !!!!!!
Janek 827 / 89.69.208.* / 2012-05-14 22:58
Jak słyszę, że ktoś narzeka, że wpłacił np.20000zł, a ma tylko 15000, to wstyd mi za głupotę tych krzykaczy i brak umiejętności liczenia na poziomie gimnazjum. Pseudo doradcy mówią/piszą że oni nie potrzebują wciśniętego im ubezpieczenia. To niech czytają co kupują, a jak proces zrozumienia zajmuje im kilka lat, to niech jak najszybciej zerwą polisą, tylko po cichu bo daja wszystkim świadectwo swojej głupoty i analfabetyzmu. Dla szukających rozsądnych argumentów podpowiem, że część ubezpieczeniowa jest dla osób odpowiadających za kogoś finansowo dziś chodzących do pracy i przynoszących dla najbliższych zarobione pieniądze. Mogą to być dzieci, żona, rodzice i inne osoby o które martwimy się za życia i dlaczego nie mamy martwić się o te osoby na okoliczność naszego szybkiego odejścia. Nie dotyczy to oczywiście nieśmiertelnych i wszystkowiedzących.
antyjanek / 178.191.231.* / 2012-12-01 15:28
wstyd to mi za Ciebie ofermo,pewnie sam nawet podstawówki nie skończyłeś...kradną jak się da tu nie ma o czym dyskutować a nie wszyscy mogą być tak inteligentni jak ty...świat jest różnorodny pajacu
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:34
ciekawe skad te zarzuty ??
czyżby Ciebie "okradli"??
dejv20 / 83.27.113.* / 2014-06-08 23:58
Wpłacając 20tys a majac 15tys to masz mniej i to jest fakt. Masz mniej jesli sie ubezpieczyles i myslales ze cos oszczedzisz natomiast swinka skarbonka nawet przez chwile nie byla 'na plusie' z powodu kosztow ubezpieczenia i innych okolopolisowych ktore sa tak duze ze przewyzszaja zysk wypracowany przez fundusz. Nie wspominajac ju o koszcie alokacji przez pierwsze 3 lata ktory jest gigantyczny.
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy