Forum Forum ubezpieczeńNa życie

AVIVA - Nowa perspektywa- kajdany na 5 lat

AVIVA - Nowa perspektywa- kajdany na 5 lat

flashman_2 / 62.111.152.* / 2009-09-01 21:47
Witam Mam polisę w AVIVA / Commercial od 7 lat. Miesiąc temu (pierwszy raz na 7 lat) zaczęto dzwonić do mnie z AVIVY 2 razy dziennie abym koniecznie zastanowił się nad zmianą polisy na "ubezpieczenie uniwersalne - nowa perspektywa". Po tygodniu i 14 telefonach spotkałem się z agentem 2 krotnie (nie był w stanie do mnie przyjechać - bo był zarobiony) i przystałem na przedstawioną propozycję. Na podpisanie dokumentów już mógł przyjechać;) Jakie było moje zdziwienie, gdy otrzymałem po 14 dniach potwierdzenie zawarcia ubezpieczenie i między dokumentami, a gotowymi przelewami znalazłem załącznik mówiący, że warunki ubezpieczenia zmieniają się tak, że w przeciągu 5 lat od końca tego roku nie mogę np. uzyskać wypłaty tzw. wartości odstąpienia gdybym chciał zmienić ubezpieczyciela, nie mogę zaciągnąć zobowiązań pod zastaw praw wynikających z umowy (a chcę w tym kwartale zaciągnąć kredyt na działkę i dlaczego mam płacić raz jeszzce za ubezpieczenie) i kilka innych punktów.
Podczas moich spotkań i rozmów telefonicznych z agentem nie padło nawet słowo o tych zmianach. Jutro wybiorę się po raz trzeci i rozwiążę umowę, sprawdziłem dziś, że mam na to 30 dni. Zapytajcie waszych agentów przed zmianą umowy czy nie dostanie takiego kwiatuszka do kożucha. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
kolega z branży / 79.184.165.* / 2010-04-11 22:06
Drodzy państwo należy otwarcie powiedzie o tym,że produkty AVIVY są wyjątkowo słabe ,oraz to,że mają bardzo nie przejrzyste OWU ,nie boję się powiedzie z naruszeniem prawa Cywilnego.Trzeba korzystać z pomocy kompetentnych doradców i czytać ogólne warunki,przyznaję nie jest to łatwe.Gonić agentów tej firmy sa wyjątkowo niekompetentni ,nie mówią prawdy o swoich produktach.To nie pierwszy przypadek.Proszę sprawdzić informacji o skandalu w jakim uczestniczył Commercjal Union w Angli w 1986r.Samo to,że Aviva jest już czwartą firmą ,która kupiła w/w firmę.
dobrze życzący / 178.36.189.* / 2012-01-28 17:57
Z Pana komentarza wynika ze jest Pan agentem innej konkurencyjnej firmy.Jak klienci mają dobrze postrzegać doradców ubezpieczeniowych jak sami plujecie jedni na drugich.Oj nieladnie
hanna64 / 217.98.242.* / 2011-07-22 10:23
ojej jakie bzdury Jestem klientka avivy, wcześniej CU od 11 lat.Nigdy nie miałam problemów w kontakcie z doradca, był na kazde moje zawołanie, a świadczenia jakie zostały mi wypłacone w ciągu 11 lat składkowych sięgają 200 tyś złotych.Bardzo dobre towarzystwo ubezpieczeniowe,mili i kompetentni ludzie,bez żadnych problemów wypłaty świadczeń
MaT22311960 / 212.67.136.* / 2012-02-11 17:24
Świadczenia w wysokości 200 tys. zł z własnej polisy i trwa ona nadal? Mam się śmiać czy płakać z nieudanego PR?
były avivy / 83.28.233.* / 2011-08-17 21:27
Ale się uśmiałam.....200 tyś. to jakiś żart??? Też byłam klientką najpierw CU a póżniej AVIVY i też 11 lat i wypłacono mi 10 razy mniej a agenta to widziałam wtedy jak chciał mnie namówić na jakiś nowy produkt . Nigdy więcej!
jaguś / 88.199.135.* / 2011-06-22 21:35
płaciłam 3 lata a że są mi potrzebne pieniądze to chciałam wycofać moje pieniądze wpłaciłam 7tysi a zaproponowano mi 2800zł przy zawarciu umowy mówiono że nic nie tracę tylko jest jeden warunek że trzeba płacić 3 lata abym mogła wypłacić,teraz mi się mówi że całość pieniędzy będę mogła wypłacić dopiero po 5latach zwykłe jawne oszustwo.Może ktoś miał taki sam przypadek to proszę napisać.
Tetek2 / 178.202.132.* / 2012-05-06 17:33
Mnie tak samo wmówiono że po trzech latach będę mógł wypłacić całą sumę. Na dzień dzisiejszy suma wszystkich składek to ponad 18000 a przy wykupie zaproponowano mi 8200. Teraz mam dylemat czy płacić dalej czy brać to co dają.
kolinm / 217.98.242.* / 2011-07-22 12:18
Joguś płaciłeś trzy lata.Miałeś SU na zycie i innepewnie świadczenia.Po trzech latach chcesz wycofać się z płacenia i chciałbyś odzyskać , to co wpłaciłeś???Logicznie myśl,miłeś ochronę!!! Gdyby Ci sie coś stało, dostałbyś wypłate w kilku lub lilkunastu i kilkudziesięciu tysiącach ! A płaciłes ok 200 zł miesięcznie.Nigdzie nie ma tak, ze ochrona jest za darmo:) Chyba , że wybierzesz sobieprodukt inwestycyjny, to tam bedziesz tylko pomnażał pieniądze, ale bez ochrony.,Poza tym produkt o którym piszesz jest produktem długoterminowym i takim, kóry ma nas chronić.Możliwość wybrania pieniędzy z górką jest ale po kilkunastu latach, a nie po 3.Więc nie pisz głupot, ze ktoś cię oszukał.Bo każdy logicznie myślący człowiek, wie , że po 3 latach w produkcie ochronnym nie odzyska wszystkich wpłaconych pieniędzy..heh..a jak jest z autem?? Wpłacasz składki, jak będziesz miał bezszkodową jazdę , to zwrócą Ci je?? Więc nie wiem , po co szukasz dziury tam , gdzie jej nie ma!!!
Lucynda 777 / 62.122.232.* / 2014-07-18 23:22
po 20 latach mam ok.28 tyś.mniej niż wpłaciłam :(
LLucyna / 62.122.232.* / 2011-11-23 14:46
Po 15 latach też mam połowę tego co wpłaciłam.CO dalej? jestem kłębkiem nerwów...
eme / 77.253.36.* / 2011-11-24 18:07
LLucyna a o kosztach ochrony ubezpieczeniowej zapomnialas?Moze trzeba zmniejszyc sume ubezpieczenia zeby koszty byly ,mniejsze.
oborowy / 79.185.95.* / 2011-06-23 18:29
jaguś. Tam na umowie miałaś napisane alokacja.

Popatrz sobie dokladnieile ona Cie kosztowała.

dla Osób w wieku do 30 r. zycia wynosi ona 20%.

czyli przez pierwsze dwa lata - koszty to 80% + opłata administracyjna + koszty ryzyka z tytułu ubezpieczenia.

Taka polisa po pierwszych dwóch latach ma minusowy stan kapitału.
rozeznany / 194.181.132.* / 2010-05-04 11:56
hmmm drogi kolego tak się składa że sztandarowy produkt Avivi czyli "ubezpieczenie uniwersalne NOWA Perspektywa" jest najlepszym tego rodzaju produktem na Polskim rynku ubezpieczeniowym. Najlepszym nie tylko pod względem kosztów ubezpieczenia ale i możliwości modyfikacji tej umowy! Wiem o tym ponieważ sam takową umowę podpisałem po porównaniu OWU innych dużych firm na rynku t.j, AXA, Generali, ING i PZU. Jestem zawodowym prawnikiem więc analiza porównawcza zapisów zawartych w OWU nie sprawiła mi większych problemów. Mówisz o kajdanach na 5lat??? niby jakich? ja tam kajdanów żadnych nie widziałem, chodzi Ci o to ze przez pierwsze 2 lata trwania polisy ma ona niska wartość wykupu??? to pokaz mi firmę w której jest ona wyższa (oczywiście jeśli chodzi o produkty typu indywidualne uniwersalne ubezpieczenie na życie) siejesz zamęt i panikę a wiesz na ten temat tyle ile noworodek wie na temat polskiej gramatyki. Pozdrawiam wszystkich którzy nie uwierzą w te głupoty i zawierza swoje finanse doświadczonemu doradcy AVIVY - na pewno nie pożałują.
lezdrub@interia.pl / 83.28.214.* / 2010-05-04 14:20
Rozeznany. Bardzo mnie rozbawiłeś zamieszczonym tu wpisem dotyczącym ubezpieczenia Nowa perspektywa Firmy Aviva.

Podajesz Pan się za prawnika i to dobrego prawnika.
Otóz ja twierdzę, że Pan nawet nie umie czytać ze zrozumieniem.

W polisie Nowa perspektywa po dwóch latch wartość wykupu wynosi ZERO pln.
Z polisy tej można uzyskać wartość wykupu dopiero po trzech latach i sa one groszowe.
Około 20% wszystkich wplaconych pieniedzy przez okres trzech lat.

W Nowej Perspektywie Koszty obsługi w pierwszych dwóch latach dla klientów do 30 roku życia siegają nawet () % składki. Pózniej z tego co pozostanie pobierane śa jeszcze koszty ryzyka ubezpieczeniowego. W bardzo wielu przypadkach w tym ubezpieczeniu po dwóch latach rachnek jest na minusie i jest splacany z składek z trzeciego roku.
To jest prawda o tym produkcie panie prawnik.

Jakim, to trzeba być niekumatym prawnikiem, aby sobie wykupić umowę, gdzie teoretycznie ubezpieczenie kosztuje część skladki, a praktycznie cała składkę ubezpieczeniową.

Co Aviva wypłaca z tego ubezpieczenia w razie śmierci Panie prawniku??
Czytał Pan ten punkt umowy dokładnie ????

Ja Panie prawniku sprzedaję tylko ubezpieczenia gdzie koszty teoretyczne = praktyczne.
Tak więc radzę Panu przenalizować jeszcze raz swoją umowę, bo na chwilę obecną Pana wiedza jest niedostateczna.

Panie prawniku na rynku w Polsce jest 35 firm ubezpieczeniowych a nie pięć które Pan wymienił.
hanna64 / 217.98.242.* / 2011-07-22 10:36
tak czytam te Pana wypociny i płakać mi się chce..pana znajomość tego produktu jest zerowa..przede wszystkim to jest produkt długoterminowy, nie zakłada sie go po to , zeby po 2 latach rezygnować..produkt ten ma przede wszystkim chronić klienta.Logiczne jest że skoro klient jest ubezpieczony tak jak ja na wysoką sume ubezpieczenia to alokacja na rachunku bedzie niższa, bo więcej zabierane jest na ochronę.To nie jest produkt inwestycyjny!!!!poza tym jeśli by się panu coś stało, to aviva wypłaciłaby pieniadze, bez dwóch zdań.wiec niech Pan nie pisze tu bzdur na resorach.Bo każdy z nas wie,że przy długim oszczędzaniu, mozemy się spodziewać wymiernych zysków, a nie po 3 latach,w dodatku , kiedy byliśmy chronieni.Logiczne jest ze nie odzyskamy całości wpłaconych składek w tak krótkim okresie.Więc nie pisz pan bzdur, bo ośmieszasz siebie!
lezdrubinter / 79.185.92.* / 2012-01-28 18:43
Nastepny beret napakowany głupotami na szkoleniach.

to ubezpieczenie nie nadaję sie ani do ochrony,ani do inwestycji.

to taki bubel dwa w jednym. Klient płaci za rybki i akwarium, a dostanie albo rybki,albo akwarium
MaT22311960 / 212.67.136.* / 2012-02-11 17:36
Bardzo dobry przykład z tymi rybkami. Najzabawniejsze jest to, że w umowie jest to wręcz zapisane.
eme / 83.22.23.* / 2010-05-27 15:04
lezdrub

Co Aviva wypłaca z tego ubezpieczenia w razie śmierci Panie prawniku??
Czytał Pan ten punkt umowy dokładnie ????

Napisz co wypłaca.
lezdrub@interia.pl / 79.185.83.* / 2010-05-28 13:22
Eme. Ja już wielokrotnie na tym portalu pisałem co wyplaca.
OWU jest na sronie www. Aviva.
lezdrub@interia / 83.28.214.* / 2010-05-04 14:29
W powyższym wpisie żle napisałem koszty obsługi w pierwszych dwóch latach składki dla ubezpieczonych do 30 roku zycia. Powino być 90%
Przepraszam za pomyłkę.
albert tomba / 83.29.100.* / 2010-04-03 19:58
potwierdzam w 100% mnie tak zrobiła pani z Częstochowy tyle że na3lata mam nadzieję ???NIE PODPISUJCIE NICZEGO W TYM SAMYM DNIU!!!!!!!!!
oborowy / 83.28.218.* / 2010-03-30 16:53
To oni prawdę w reklamach podaja,że u nich to pikus zawrzeć umowę.
jejjej / 91.150.222.* / 2010-03-29 20:51
Właśnie dziś miałem klienta któremu musiałem odwrócić niedorzeczną umowę o nazwie Nowa Perspektywa.
pierwsze 3 lata przy wieku ubezpieczonego 30 lat to prawie 90 procent kosztów.Kolejne lata to 10 procent kosztów min. Porażka , pieniądze zamrożone i ciężko jak nie niemożliwie na tym programie zarobić.
Agenci dajcie spokój i pomyślcie o kliencie a nie targetach i prowizji
chmur / 89.75.123.* / 2011-10-12 12:36
Hej ludzie dlaczego wy chodzicie po produkty ubezpieczeniowe do konkretnych firm ( Przecież wiadomo że oni za wszelką cenę będą chcieli wam sprzedać swój produkt bo na tym zarabiają)?Dlaczego nie korzystacie z usług doradców finansowych którzy, którzy maja dostęp do każdego produktu na rynku finansowym i wybiorą wam taki który najlepiej do was pasuje.
frank243 / 217.98.242.* / 2011-07-22 10:43
Nasytępny mądry.A czy wiesz, że jest to produkt OCHRONNY! więc, co myślałeś, że ochronę masz za darmo??? Polecam produkt Nowa Perspektywa w 100 %.Sam korzystam z niego i jestem bardzo zadowolony!!! Poza tym jak chcesz odkładać pieniadze i nie zależy ci na ochronie to wykup sobie produkt inwestycyjny np.KAPITALNA PRZYSZŁOŚĆ doskonały produkt inwestycyjny 100 proc alokacji od pierwszeg dnia!! Najlepsze warunki na naszym rynku z tego co się orietowałem w innych towarzystwach.
to Tyle!
MaT22311960 / 212.67.136.* / 2012-02-11 17:54
100% alokacji potem minus wszelkie opłaty. Jedyną zaletą jest "obchodzenie" fiskusa. Sam produkt Kapitalna Przyszłość jest równie kiepski jak Nowa Perspektywa
lezdrubinter / 79.185.85.* / 2012-02-11 18:46
Tylko w razie śmierci.
preskottttt / 193.24.24.* / 2009-09-24 13:59
Zadzwoń na infolinie Avivy 0-801 888 444, to Ci wytłumaczą ten zapis. W Twoim przypadku stawiam , że na 99,9% jest on martwy.
A na przyszłość - po 1 nie panikować, po 2 zasięgnąć informacji u źródła (czyli w centrali firmy na infolinii), a nie siać ferment na forach internetowych ;)

pzdr
kal34 / 157.25.31.* / 2009-09-25 11:48
Tak naprawdę Nowa Perspektywa to ubezpieczenie terminowe.A z czego to wynika.Z OWU par.13pkt1 gdzie jano jest napisane ,(mimo iż jest to ubezpieczenie bezterminowe)ze dana suma ubezpieczenia w momencie podpisania,jest tak naprawdę gwarantowana na 10LAT.Póżnie pewnie albo obniżka GSU przy danej składce,albo przy zachowniu GSU podwyzka skladki do wieku klienta(czyli nie ma żadnej wartości wykupu bo taka sytuacja inaczej by nie miala miejsca).Sciema.Pani na Infolinii coś zawile tłumaczyła,druga(zadzwoniłem dla potwierdzenia)stwierdziła ze pierwszy raz widzi tez zapis i nie wie jak go interpretować.Wniosek.Na pierwszy rzut oka interesujące ubezpieczenie ale po przeanalizowaniu OWU jest to ubezpieczenie zgrabnie zrobione ale dla firmy.klient musi mieć sie na baczności i dobrze wczytać się w OWU (agenci o par.13 nie mówią),a poziom obsługi w konkretnym przypadku niski.W sumie nic ciekawego z wieloma haczykami.pozdrawiam.
MaT22311960 / 212.67.136.* / 2012-02-11 18:00
Wszystkie ubezpieczenia z funduszem kapitałowym Commercial Union i późniejsze AVIVY miały zapisy o gwarancji sumy ubezpieczenia przez 10 lat. Gdyby firma źle policzyła polisę i klient zmarł w 121 miesiącu trwania ubezpieczenia rodzina mogłaby się dowiedzieć, że nie otrzyma żadnych pieniędzy, mimo, że zmarły regularnie wpłacał wymagane składki.
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-09-29 00:56
Z duzymi haczykami.
lezdrub / 79.185.74.* / 2009-09-11 20:33
Prosze zadzwonić pod numer 600 942 367.

Dam skuteczne rozwiązanie.
LLucyna / 62.122.232.* / 2011-09-22 12:01
Proszę o pomoc.Płacę składki 16 lat i moja wartość polisy to połowa wpłaconych składek.Wrzucam te pieniądze jak do dziurawego wora.Czy to ma sens? Agentka twierdziła,że po 15 latach to już będzie zrównane.
Mary_Jane5 / 2011-11-08 19:54
Pomogę odzyskać pieniądze - proszę o kontakt mailowy: mary_jane5@poczta.fm
eme / 87.205.211.* / 2011-11-09 07:35
Chyba zartujesz Dawno sie tak nie uśmiałem "Pomoze odzyskac pieniadze" :):)
Mary_Jane5 / 2011-11-09 08:27
Nie chce Pan skorzystać - Pana sprawa. Nie wdaję się w dyskusje w tym temacie. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy.
eme / 87.205.211.* / 2011-11-09 08:34
Powiedz jak to chcesz zrobic:):)
Mary_Jane5 / 2011-11-08 19:52
Pomogę odzyskać pieniądze - proszę o konktat mailowy: mary_jane5@poczta.fm
Pan Pikuś :D / 81.219.244.* / 2009-09-10 18:12
heh...
Produkty Avivy są bardzo dobre! Problem jest raczej w wyborze dobrego doradcy!Zresztą tak jak w każdej firmie.
Polisę spokojnie można dać pod zastaw, mało tego, po 3 roku można już z niej wyciągać pieniądze...
Chyba że, ktoś zaznaczył aneks do celów podatkowych...wtedy zasady gry sie zmieniają...
Panie flash jak Pan jest niezadowolony z obsługi doradcy, proszę go zmienić! Ale proszę nie narzekać na produkty firmy.. one są naprawde dobre...

A ty lez..cośtam nie cwaniaczkuj .. pewnie jesteś takim samym niedouczonym doradcą jak twój poprzednik.

Od Avivy trzymać sie z daleka? Niby dlaczego? Potrafisz podać jakiś argument? Czy tylko wydać opinie?

Nowa Perspektywa i rozczarowanie? Co rozumiesz poprzez rozczarowanie? A może to że klient płaci za ochrone? TO znajdź mi porządną ubezpieczalnie , która nie pobiera opłat za ryzyko jakie bierze na siebie podpisując z klientem polise na życie!!!!!

aha a co do prezesów.. racja.. u nas muszą sami sobie kupić.. przynajmniej nie idzie to z pieniędzy klientów....tak jak to jest w niektórych innych firmach...
Ale zapewne mają juz nie jedno takie zabezpieczenie ;)
kaDe / 89.78.194.* / 2011-07-18 23:12
AVIVA to firma o szerokim zakresie produktów.Nowa Perspektywa to produkt sztandarowy -bardzo dobry,nowoczesny, a Pan drogi Panie pomieszał OWU ubezpieczeń grupowych z ubezpieczeniami indywidualnymi i rozpisuje nieprawdziwe informacje
aostrzegaliprzedzłodziejami / 31.63.166.* / 2011-08-16 14:58
Produkt jest bardzo "nowoczesny" 15.07.2011 wystąpiłem o częściową wypłatę środków zgromadzonych w "Nowej Perspektywie" wtedy ok 29000pln. Maja na to 30 dni. Dziś dowiedziałem się, że wypłacą mi o kilka tysięcy mniej, bo od 1 sierpnia wartość jednostki poleciała w dół, i ja mam uwierzyć, że oni sprzedali moje udziały po dwóch tygodniach i po najniższym możliwym kursie. Nie niewierzę w taki zbieg okoliczności. Jestem przekonany, że sprzedali jednostki przy wysokim kursie a tylko przedstawią mi kreatywne rozliczenie, które wyjaśni strtę ponad 7000 pln. I to ma być instytucja zarządzająca oszczędnościami klientów? Może macie jakieś sugestje jak sprawić by zadławili się tą kwotą? osobiście myślę o skardze do UOKiK, bo pewnie w sądzie to tylko strata czasu i pieniędzy.
lezdrub / 79.185.85.* / 2009-09-11 00:03
Panie pikuś. ta reklama jest naprawde śmieszna.

Twierdzisz,ze nowa perspektywa to dobre ubezpieczenie.
Otóz znajdż mi ubezpieczenie w innej jakiej kolwiek firmie,gdzie koszty obsługi stanowia ponad 80 wplaty składki przez pierwsze dwa lata??? choć jedna firmę, aby pobierala takie koszty.

Panie pikuś co firma w tym ubezpieczeniu wypłaca w razie śmierci????? Dla kogo w tym wypadku klient buduje kapitał.Powiedz mi dlaczego tego typu rozwiązania sa zabronione w ubezpieczeniach grupowych.

I to jest wszystko,aby to ubezpieczenie okreslić zlodziejstwem w bialych rękawiczkach.
a---a / 83.5.71.* / 2009-09-03 16:34
przepraszam ale gdzie coś takiego przeczytałeś? na pewno nie są to obwarowania Nowej Perspektywy.Nie można wypłacić jedynie wartości przez 5 lat w produktach gdzie płaci pracodawca za pracownika składkę i wlicza ją w koszty a cesji nie można zrobić w polisie ubezpieczenia grupowego.Mam jeszcze pytanie jaki rodzaj ubezp. został zastąpiony Nowa Perspektywą? Pozdrawiam
lezdrub / 79.185.110.* / 2009-09-02 23:07
flaszman2. Nie musisz się nigdzie udawać.Zawiadomienie o swojej decyzji wyślij listem poleconym.
Jeżeli interesują cię dobre ubezpieczenia i skuteczne inwestowanie pieniędzy to zadzwoń pod tel.600 942 367.

Od firmy Aviva radze trzymać się z daleka.
A nadewszystko nie zawierać umów Nowa Perspektywa jęzeli nie chcecie być rozczarowani. Niech sobie prezesi tej firmy kupują takie perspektywy.

To taka moja przestroga.
Może komuś uratuje pieniądze.
KaDe / 89.78.194.* / 2011-07-19 00:05
Niesamowite że to wszystko wypisują agenci konkurencji ,Którzy pracują już w 10 tej firmie przenosząc klientów z firmy do firmy nie patrząc na straty jakie klient ponosi
zadowolona!!!!!!! / 213.156.106.* / 2010-03-31 23:09
Wypisujecie tu same głupoty. Jak nie rozumienie art. i par. to ich nie cytujcie i nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Jak wam się koszty nie podobają to idźcie do PZU albo w ogóle się nie ubezpieczajcie jeśli ŻYCIE nie ma dla was znaczenia, albo nie macie kogo zabezpieczyć na wypadek jakby was zabrakło. I po krzyku.
Powiem tak. Ja wybrałam AVIVE z bardzo prostych powodów. Jestem młodą pracującą żoną i matką. Swoją decyzję o wyborze AVIVY oraz produktu Nowa Perspektywa wybrałam po kontakcie ze swoim doradcą finansowym. Przygotował dla mnie porównanie kilku polis. TAk jak wspomniałam Życie ma dla mnie ogromne znaczenie bo mam dla kogo żyć. I nie wyobrażam sobie nie zabezpieczyć ich i samej siebie.
Te kilka powodów to:
1.program ubezpieczeniowo – inwestycyjny więc dlatego składka jest w pierwszych latach wyższa. Im osoba młodsza tym lepiej. Bo składka w przyszłych latach nie jest podnoszona. Inni ubezpieczyciele w kolejnych latach podnoszą tą składkę ale tu jest inaczej. Dzięki temu że w pierwszych latach płaciło się wyższą składkę ten zebrany kapitał zdążył na tyle wypracować zysk że AVIVA sobie to pokrywa z części zysku.
Czyli zanim zaczniecie pisać o tak nie wiarygodnie wysokich kosztach to zastanówcie się najpierw czy wiecie skąd one się biorą i czy nie ma skutku przyczynowego.
2.Bez problemu bank uznał tą polisę za poręczenie. Więc w razie mojej śmierci AVIVA wypłaci środki na pokrycie kredytu i jeszcze zostanie spora suma dla mojej rodziny.
3. Po 3 latach można zawiesić opłacanie składki całkowitej
4. Można też po 3 latach jeśli wartość rachunku wynosi 4200 przekształcić tą polisę w bezskładkową.
5. Mimo zawieszenia polisy cały czas jesteś objęty ochroną
6. Od momentu podpisania dokumentów do czasu akceptacji AVIVA wystawia ochronę tymczasową.
7. Posiadają szeroki zakres umów dodatkowych.

Więc podsumowując! Jeśli nie cenisz swojego życia na tyle i twierdzisz że AVIVA i Nowa Perspektywa jest taka zła to wybierz ubezpieczenia gdzie indziej.
Każdy powinien wiedzieć na ile ceni swoje życie.

Problem polega na tym że albo macie złe doświadczenie z agentami jak sądzę po wypowiedziach albo czytacie OWU bez kompletnego zrozumienia o co w tym wszystkim chodzi.

Jest na to metoda. Skoro czegoś nie rozumiecie to skorzystajcie z pomocy doradcy niezależnego. Ja tak zrobiłam i jestem bardzo zadowolona z ich usług.
Dobrali mi Ubezpieczenia na życie, kredyt na mieszkanie oraz ubezpieczenie w III filarze. Jestem bardzo zadowolona z ich usług.

Mieszkam w Poznaniu więc mogę polecić moją agentkę. Choć firma dział w całej Polsce.
W razie potrzeby proszę pisać na adres aratig13@o2.pl.
guillarmod / 95.41.62.* / 2011-03-03 16:15
Witam.
Uwielbiam czytac tak elokwentne wypowiedzi tylko zawsze boli mnie brzuch od smiechu;)
Zastawia mnie tylko "doradca" jakiej firmy polecil Avive?
Pewnie "doradca" Avivy?
Tzw ubezpieczenia z funduszem kapitalowym nie sprawdzaja sie wlasciwie nawet jako ubezpieczenie na zycie bo posiadaja kilka waznych wykluczen a o jako inwestycji juz nawet nie wspomne bo po wplacaniu ponad 20 lat i tak ma sie okolo 70%wartosci wplaconych skladek.Moze ktos udowodni mi ze na rachunku czyli tzw wartosc polisy ma wieksza niz sume wplaconych skladek?Nie ma takiej mozliwosci!!!
Pozdrawiam
Doradca finansowy z Poznania
praca.dominik@gmail.com
kolond / 217.98.242.* / 2011-07-22 11:25
szkoda ze jesteś doradca i nie wiesz tak oczywistych rzeczy jak ta , ze w produktach ochronnych,alokacja wpłaconych składek zwraca się po min 20 latach składkowych.Podaj mi produkt , który da mi ochronę i zwrot składek wpłaconych w krótszym okresie.Chętnie skorzystam i dam namiar innym osobom.czekam z utęsknieniem!!!
MaT22311960 / 212.67.136.* / 2012-02-11 18:11
Szkoda, że Ty nie wiesz, że w "produktach ochronnych" nie ma zwrotu składek. Inaczej jest w produktach ochronno-inwestycyjnych. Chyba krótko pracujesz w ubezpieczeniach albo wogóle nie znasz konkurencji. Są produkty, które zwracają całość składek już po 5 latach, dając w tym czasie ochronę. Pozdrawiam
były ubezpieczony / 213.25.16.* / 2011-03-03 23:20
Zgadza się, właśnie rezygnuję z ubezpieczenia w Aviva, oczywiście świadomie ze stratą.
hanna64 / 217.98.242.* / 2011-07-22 11:26
a ile lat opłacane były składki?
motyl2 / 83.4.136.* / 2015-03-18 12:49
Po dwudziestu latach CU i Aviva byłem w plecy prawie 50 procent nawet nie otrzymałem całości sumy którą wpłaciłem - 2000 zł miesięcznie. Totalne złodziejstwo. Prezesi na Bahama za nasze pieniądze a my same straty a PO ma to wszystko w d..ie.. byle wziąć łapówki To Potrafia
Mariooz / 2010-06-01 03:03
Zamurowała mnie pewność siebie zestawiona z nizinnym poziomem wiedzy nt rozwiązań finansowych. Ewentualnym wytłumaczeniem tego wywodu mogłby byc fakt, że "pani zadowolona" jest niezadowolona z wlasnych wynikow sprzedazy "nowej p." i chce je podwyzszyc.

Przy wyborze produktu po pierwsze zastanowmy sie trzeba do czego to tak naprawde ma sluzyc, które rozwiązanie nam jest potrzebne, czy ubezp. czy emerytalne. Z reguły jest to jedno z nich. no ale jak juz komus potrzebne są oba rozwiazania (ubezpieczenie i inwestycja) to niech ubezpieczenie bedzie tanie (dobrze dobrane parametry oczywiscie i UWAGA dla agenciur: eetyyycznie) natomiast inwestycja ma być efektywna, inwestujmy 100% składki (przy niższych opłatach za zarządzanie), a nie 20%. O dziwo SĄ takie produkty dostępne NAWET na dzikim środkowym wschodzie jakim jest Polska.

Pozdrawienia dla etycznych doradców.

P.S. życie ceni Pani bardzo wysoko, i dobrze, nie zapominajmy jednak o pieniądzach.
Lenka_3 / 83.145.154.* / 2012-05-26 20:21
Że też Pan ma taką wiedzę ... no naprawdę gratuluje. Też jestem kobietą, matką i mam nową perspektywę w aviva. Jestem przekonana ze to świetny produkt dla mnie i mojej rodziny a Panu życzę powodzenia w dalszej pracy agenta ... tylko jakiej firmy ??
Bo czytam to forum i tylko agenci avivy nie zniżają się do Pana poziomu ...
branżowiec / 79.184.165.* / 2010-04-11 22:18
Jestem pod wrażeniem pani przekonania o słuszności wyboru ,ale widzę,że nie zna pani konkretnych przykładów jak zachowuje sie Commercjal w stosunku do klienta.Mogę przyznać,że polisa wspomniana jest tylko na życie i w tym jest jedyny plus,gdyż jakiekolwiek wyplata są obwarowane wieloma zapisami.Błagam niech pani nie wierzy w to,że tam uzbiera pani jaki kapitał to czysta fikcja.Nigdzie w OWU nie gwarantują pani tego.Poczyta pani o skandalu w Anglii w 1986r gdzie w/w Commercjal brał czynny udział.tzw.Listy Wstydu a nie wspomnę o przypadku LOYDA,gdzie klienci musieli się dołożyć aby firma nie upadła i mogli odzyskać pieniądze.
albert tomba / 83.29.100.* / 2010-04-03 20:06
proszę wiedzieć że zawieszenie składek jak również polisa bezskładkowa nie jest za FREE
to znaszej zgromadzonej kasy jest to pokrywane
hanna64 / 217.98.242.* / 2011-07-22 11:35
a podaj mi towarzystwo gdzie jest za free...nie piszcie ludzie bzdur!! Nie macie pojęcia o czym tak naprawdę tu piszecie, powiem wiecej, sami nie wiecie czego chcecie!! Produkt ochronny ma nas chronić, anie przynosić zyski..Policz sobie na prostym przykładzie.W zakładach pracy są ubezpieczenia grupowe, ze składką +-50 zł10 lat ubezpieczenia to wydane 6000 złotych i zadnej kasy spowrotem , bo to jest tylko ochrona.Jak popatrzysz na rachunek w perspektywie po 10 latach, to wyjdzie Ci to samo, albo więcej jak w ubezpieczeniu grupowym(mam na mysli koszty)Natomaist 20 lat składkowych to 12000 zł w ubezpieczeniu grupowym, gdzie koszt w Nowej Perspektywie to ok 30-35 zł.Więc nie pisz bzdur, bo jest to produkt bardzo dobry.Poza tym to jest matematyka.
lezdrub@interia.pl / 83.24.174.* / 2010-04-02 20:13
Zadowolona. Ty naprawdę powinnaś sie udać do prawdziwego doradcy.
Jezeli z oferty tego doradcy Nowa Perspektywa okazała sie najlepszym rozwiazaniem to był to kiepski doradca. Bardzo kepski.

Zapewniam cię,ze sa lepsze zabezpieczenia, tylko ty ich nie znasz i twój doradca.
Madmakus / 194.181.132.* / 2010-05-04 12:16
tia i pewnie Ty jesteś takim super doradca któremu inna firma wyprała mózg i twierdzi ze jego jest lepsze:) chętnie sprawdziłbym Twoje kompetencje ale szkoda marnować czasu na ludzi którzy dużo krzyczą, bo prawda jest taka ze "krowa która dożo ryczy mało mleka daje" i pewnie tak jest w Twoim przypadku;) mówisz o lepszych produktach ubezpieczeniowych w sektorze uniwersalnych ubezpieczeń na życie, to podziel się z nami który produkt, której firmy jest niby lepszy w tym sektorze;) Twoje wypowiedzi są aroganckie i nie poparte żadnymi uzasadnionymi argumentami. Podsumowując nie wnoszą nic ciekawego do tematu, nic poza czczymi przechwałkami która nota bene najczęściej świadczą właśnie o niekompetencji danego agenta. Pozdrawiam pana "super agenta" mam nadzieje że nie znajdzie się nikt na tyle naiwny aby się z Tobą kontaktować, to mogła by być dopiero tragedia dla tej osoby.
lezdrub@interia.pl / 79.185.81.* / 2010-05-23 19:44
Mandmakus. Czyżbym jakieś nieprawdy pisał o Nowej Perspektywie firmy Aviva??
Jezeli tak uważasz. to napisz konkretnie, do czego masz do mnie uwagi. Konkretnie prosze. Konkretne argumenty.

A prać mozgi to mogą takim , jak ty ..
Bo gdybyś znał najkorzystniejsze oferty z rynku, to byś takich głupot nie pisał.
torian / 94.42.92.* / 2012-09-06 23:54
Ubezpieczenie na wypadek śmierci w Aviva NP - zamknięcie polisy to większa z kwot:
- Suma Ubezpieczenia lub

- 103% wartości polisy ;)))).

Tak więc faktyczna kwota odszkodowania to:
- różnica pomiędzy SU a wartością zgromadzonych środków (gdy jest ona mniejsza od SU) ;))))).
- Gdy jest większa, to: tylko 3% zgromadzonych środków ;)))) a reszta to nic więcej niż własne ;)))) "zainwestowane" środki ;))))
Przy takim układzie to ryzyko Tow. Ubezp. jedynie 3% ;))))) A ze strony klienta złudzenie, że płaci składkę na pełną sumę ubezpieczenia ;))))
Jeżeli jeszcze dodamy fakt, że składki płacone do TU natychmiast przeliczane są na tzw. "jednostki uczestnictwa", których kursem dość łatwo manipulować a stopa zwrotu z ostatnich 5 lat to ponad minus 14% to nadzieja, że w najbliższych 10 latach uda się zbliżyć z wartością zgromadzonych środków do zwrotu z ordynarnego "konta systematycznego oszczędzania" jest raczej naiwnością.
modliszkam / 89.74.231.* / 2009-09-10 22:08
Co oznacza skuteczne inwestowanie pieniedzy?
Bardzo chetnie podyskutuje w tej materi, chociaz dzial gielda, jest "tuz za rogiem" :-)

Pozdrawiam

modli
lezdrub / 79.185.74.* / 2009-09-11 20:28
Gielda sie nie zajmuję dla osób trzecich.
Funduszami tak.
zdgsbfdnmfg / 83.25.219.* / 2009-10-08 17:57
...a unas był agent, w rocznicę .
Oczywiście zagdany ale nie na temat Nowej Perp.

Wiecie co.... podal ankietę do wypisania, taka ewentualnie do obliczeń. Nam powiedziiał ze ankieta jest bez jakichkolwiek zobowizań.
Minęly dwa tygodnie , i.... przyszedl list z Gratulacjami ze niby zmienilismy polise !

Agnet do bani, złodziejstwo i oszustwo smierdziw powietrzu. I wyjatkowo nie pokazywał nam tabeli,wykresow, i wzrostów pseud, tylko podsunął ankietę.


I jak mam miec dobrą opinię o tej firmie? Jaki agent taka firma. Jaka maka taki chleb.
em14 / 188.147.112.* / 2010-05-13 12:10
nie pakuj wszystkich do jednego wora. Trafiłaś na typka co nie uważał na szkoleniach, a kierował sie jedynie zdobyciem prowizji. Zawsze mozesz zgłosic skarge na agenta podac jego dane itd i opisac co zrobił ... szybko go wywalą. I pewnie następnym razem przyjdzie juz do was powązny gosć któy o wszystkim wam opowie.
Oborowy / 79.185.91.* / 2010-05-13 12:30
Em 14. Następny POwazny gość przyjdzie i opowie nastepne bajki.
Tam wystarczy przeczytać warunki umowy i jasno wynika,że to bubel.
Tam rotacja tych POwaznych gosci jest 1 : 25. Niektórzy klienci już mają 4,5 -go POważnego gośćia ,skladaja ponad 10 lat,a kapitał mniejszy niż wpłacili
Obecnie w Aviva numery agentów juz sa po wyżej 53000, a wszystkich agentów jest około 2000.

To co nieuków przyjmują, że pózniej sobie nieradzą????
Pewno z ulicy biorą , jak do odśniezania w czasie mocnej zimy.
AVIVA_ING_PZU_AXA / 89.73.247.* / 2010-05-20 15:40
Jak tak czytam wszystkie te narzekania na Avivę i ING to zastanawiam się skąd bierze się skuteczność tych firm, najwięcej klientów w OFE itd. Z resztą w sumie to są światowi liderzy więc nie tylko w Polsce "oszukują"? Może Panowie lezdrub i Oborowy kiedyś czegoś nie doczytali, kupili i teraz się mszczą? Może kiedyś tam pracowali i sobie nie poradzili...?
Lezdrub@interi.pl / 79.185.106.* / 2010-05-21 11:20
Moze byś się chociaż przedstawił, a nie tylko pisał głupoty.
I co z tego że Aviva ma najwiecej klientów w OFE jak zysk netto dla klienta za cały okres to 10 pozycja na 14.
O czym to świadczy. Tylko o niewiedzy klientów,ze są dalej członkami tego OFE w takiej ilośći.

Aviva i ING weszli na rynek dziewiczy i zgarneli klientów, ale to nie oznacza,że maja dobre produkty ubezpieczeniowe.

Jezeli masz, jakieś konkretne uwagi, co do moich wpisów dotyczących konkretnych uwag, o których pisze na forach, to możemy merytorycznie podyskutować.

Jezeli mas
preskotttt / 193.24.24.* / 2009-10-09 09:55
Jeśli tak było to zgłoś reklamację pisemnie. Takich agencikó należy piętnowac, ale trzeba to do firmy zgłaszać pisemnie.
pzdr
miriam103 / 87.205.156.* / 2015-06-24 13:34
re wszyscy by chcieli i pieniadze i ubezpieczenie.albo, albo?
lezdrub / 79.185.91.* / 2009-10-11 15:30
Nie do firmy zgłaszać,a do KNF.
Firma sama ztego co dowiaduję się od agentów Aviva nakazuje im robić takie zmiany.
Fidox / 83.7.117.* / 2010-04-21 16:03
Taką perspektywę też trzeba mieć na oku ale co z OC , AC i NW ? nie możemy o tych ubezpieczeniach zapominać!
klara02 / 212.76.37.* / 2010-04-22 18:57
A czy to prawda ze w PZU mozna sobie teraz spakietowac te wszystkie najwazniejsze ubezpieczenia ?
lezdrub@interia.pl / 83.28.219.* / 2010-04-25 01:26
Tak klara 02.Możzna zpakietować i mieć cały pakiet najdroższych ubezpieczeń na rynku.
Margareth / 2010-04-26 11:31 / Bywalec forum
Z tego co ja się orientowałam, to wcale nie najdroższe. Wybierając tylko to z oferty, co nas naprawdę interesuje, zapłacimy sporo mniej, niż kupując pełne pakiety. A w pzu właśnie można sobie tak wybrać
adekol / 83.23.25.* / 2011-03-30 22:11
W PZU z tytułu niezdolności do pracy opłacają Ci tylko składkę, w Nowej Perspektywie masz gwarantowaną sumę ubezpieczenia. Czy nie tak? Proszę o info bo właśnie się zastanawiam nad komleksowym ubezpieczeniem. Pomóżcie ludzie coś wybrać, bo jak czytam fora to lepiej się nie ubezpieczać !!! adekol@interia.pl
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-23 23:59
Tak masz racje tak właśnie jest :)
Oborowy / 83.24.174.* / 2010-04-27 16:12
Margareth. przciez ty nie znasz żadnych innych ofert oprócz PZU.
Wnoskuje to po ty co tu piszesz na portalu money.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy