Forum Forum inwestycyjneFundusze

AXA premia wasze opinie

AXA premia wasze opinie

ziko / 77.255.75.* / 2010-01-09 14:52
niedawno założyłem fundusz inwestycyjny w axa co o nim myślicie
Wyświetlaj:
KK30 / 83.12.71.* / 2011-02-17 08:43
myślę że jako wieloletni doświadczony inwestor jesteś strasznie naiwny...
raul303 / 2011-03-23 19:24
KK30 czy mógłbyś podzielić się z nami swoim doświadczeniem i rozwinąć myśl co do tzw planów inwestycyjnych axa i pochodnych, byłbym niezmiernie wdzięczny za Twoje doświadczenie w tym względzie, bo sam zastanawiam się nad tym i nie wiem co zrobić czy może nBank będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Może Twoje doświadczenie pozwoli mi podjąć prawidłową decyzję. Pozdrawiam 303.raul@wp.pl
marta 1p / 83.22.90.* / 2011-01-02 10:52
ja mam plan już ponad 2 lata i mimo, ze na początku też miałam obawy czy to dobra decyzja, to teraz jestem zadowolona z wyników i zdeterminowana do dalszego oszczędzania
damiansl / 194.117.241.* / 2011-02-08 23:59
A dla mnie lipa, też mam 2 lat i sytuacja taka: suma składek wpłaconych to 4470 aktualnie na koncie 4469.?? czyli jeszcze nie zarabia tzn zarabia ale tylko na opłaty. Struktura portfela 18% rynek pieniężny 38%akcje i 43%obligacje z wykresów kolejnych funduszy wynika że zarabiają ale AXA przeżera mi cały zysk(: nie polecam Mbank ma to samo (kupujesz fundusze akcji obligacji i inne papiery) ale nie ma zżerających kosztów zarządzania. Jak ktoś obserwuje to wie też że nie ma co szachować funduszami bo wyniki mają podobne jak tracą to wszystkie i odwrotnie ale w różnych stopniach a za zbywanie i nabywanie płacimy dodatkowo.
piaxa / 95.178.88.* / 2011-04-06 23:16
Witam. Będziesz zadowolony jak zmienisz fundusze na akcyjne. Teraz jest dobry moment aby zaryzykować. Masz tedy większe szanse, aby więcej zarobić. Zobacz histirię jak zarabiaj się na Twoich funduszach a jak mozesz co prawda zaryzykować i zarobić na akcyjnych. Przecież i tak nie wybierzesz kasy za rok, bo to wieloletnia inwetycja. Na ostatnim wydruku zobaczyłam ( było to poł roku temu) że po odjęciu wszystkich opłat mam i tak na plusie 12 %. To oznacza, ze zarobiły one więcej niz 12% :). Powodzenia

0
2011-02-08 23:59:06 194.117.241.* | damiansl
A dla mnie lipa, też mam 2 lat i sytuacja taka: suma składek wpłaconych to 4470
aktualnie na koncie 4469.?? czyli jeszcze nie zarabia tzn zarabia ale tylko na opłaty.
Struktura portfela 18% rynek pieniężny 38%akcje i 43%obligacje z wykresów kolejnych
funduszy wynika że zarabiają ale AXA przeżera mi cały zysk(: nie polecam Mbank ma to
samo (kupujesz fundusze akcji obligacji i inne papiery) ale nie ma zżerających kosztów
zarządzania. Jak ktoś obserwuje to wie też że nie ma co szachować funduszami bo wyniki
mają podobne jak tracą to wszystkie i odwrotnie ale w różnych stopniach a za zbywanie
i nabywanie płacimy dodatkowo.
skomentuj zgłoś do usunięcia
opiekuninwestora_pl / 2011-02-17 12:13 / -
To tzw. "dywerysfikacja" - podział trochę na pieniężne, obligacji i akcji. INwestując w ten sposób są nikłe szanse na zysk większy niż lokata bankowa.

Tutaj krótkie wyjaśnienie:
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/mit-dywersyfikacji-jakby-nie-patrzec-jest-zle/

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/mit-dywersyfikacji-wstep/
jaremka3001 / 79.186.252.* / 2010-12-04 18:51
zrobiłeś najlepszy krok w swoim życiu.....
l.sz / 95.108.81.* / 2010-12-05 00:31
witam. Jestem doradcą finansowym Doradcy 24 S.A. W naszej ofercie mamy programy systematycznego oszczędzania: AXA, Aegon, Skandia, Generali.

Posiadam dużą wiedzę inwestycyjną i specjalne programy które mogą policzyć przyszłą emeryturę w zależności od wieku klienta, wysokości składki, indeksacji co rocznej składki o wartość inflacji oraz przewidywanej rocznej stopy zwrotu.
Jeśli Państwo chcieliby zacząć oszczędzać systematycznie na swoją emeryturę (z ZUS-u to będą grosze), możemy porozmawiać na spotkaniu.

Osobiście uważam, że AXA jest lepszym rozwiązaniem niż SKANDIA --> dlaczego? możemy porozmawiać. Różnica jest dosyć spora.


Doradca Finansowy Łukasz Szymański tel. 602-398-222 (woj. wielkopolskie) e-mail: lukasz.szymanski@doradcy24.pl
u2mart / 2010-12-05 15:52 / Tysiącznik na forum
To, ze ty tak uważasz nie znaczy że tak jest. Zależy też od klienta
A każdy program będzie miał i plusy i minusy proste
Ale miło by było, żebyś podał kilka argumentów
oszukany_ / 89.228.236.* / 2010-04-09 19:54
Dla mnie ta firma to PORAŻKA złożyłem miesiąc temu wniosek o wypłatę środków z AXA premia i nadal kasy nie mam - zasłaniają się awarią systemu. NIE POLECAM
FLET / 83.7.82.* / 2010-04-09 23:02
Tu nie ma awari. Wszytko .masz w OWU jak nie wypełniuaja to pisać reklamacje i o odszkodowanie
Tomcio234 / 93.105.108.* / 2010-09-19 16:32
popierwsze to nie są programy krótkoterminowe jeśli chcesz wyciągnąć z tego kase po krótkim czasie to zawsze będzie problem... min 10 15 lat! a jesli kogoś nie stać na opłacanie składek to lepiej je zawieśc niż wyciagnąc kase przeczytajcie OWU! Tabele opłat itd. jesli cos podpisujecie to czytajcie !! a jesli chodzi o tego typu produkty to axa zwykła jest korzystniejsza ma wiecej funduszy kapitałowych. Pozdrawiam
doradca_mfundusz / 2010-03-22 23:09
AXA Premia jest dobrym rozwiązaniem dla osób mniej zamożnych, które po prostu chcą sobie oszczędzać. Bonus 20% znacznie redukuje obciążenia kosztowe jakie są związane z takimi programami. Minusem jest na pewno mała liczba funduszy. Co do opłat likwidacyjnych to AXA ma najkorzystniejsze rozwiązanie w tym zakresie. AXA premia polecam osobom, które chcą oszczędzać, a mają problemy z motywacją aby co miesiąc odłożyć jakąś kwotę.
Dam / 83.7.83.* / 2010-03-12 19:22
Ja również posiadam w AXA tylko że profit z wpłatą jednorazową i jestem zadowolony z dość dużego wachlarzu ruchów i mozliwości i ilości funduszy jaką daje owa polisa inwestycyjna. Moim zdaniem władowanie się w 10 lat oszczędzania to zdecydowanie za dużo. Ale nie wiem na jakiej podstawie podjłeś taką decyzj wiec może to dla ciebvie dobre rozwiązanie.
Każda tego typu inwestycja czy to w ploise inwestycyjną czy w platforme inwestycyjna jest dobra jest dobra pod jednym warunkiem, bedziesz efektywnie w niej uczestniczył.
To nie jest lokata i może sie okazać że po paru latach masz połowe tego co wpłaciłeś.
Dlatego trzeba w miare na bierząco kontrolować rynek i notowania i w odpowiednim czasie reagować odpowiednia do sytuacji konwersją i alokacją . Opłaty likwidacyjne na pewno motywja do ciągłości oszczedzania lecz moga okazać sie zgubne w chwilach gdy pieniadze będą nagle potrzebne. Proponują dowiedzieć sie jak najwiecej o możliwościach ruchów jakie daje takowa polisa, aby w pełni wykorzystac jej potencjał.
Sam mechanizm działania jest podobny co u konkurencnych firm mam nadzieje ,że wybrałeś tę najtańsza w opłatach i prowadzeniu. (Ps Jeżeli nie wiesz o czym mówie to koniecznie wróć do goscia który ci to sprzedał i wymorduj go tysiącem pytań dotycząch tego produktu w koncu prowizje inkasuje nie za DARMO)
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-12 10:11
Trudno zrobić gorszą rzecz. Jesli dopiero zacząłeś to rzuć to w cholerę i zerwij umowę póki jeszcze za dużo Cię to nie kosztowało. I trzymaj się z daleka od wszystkich funduszy powiązanych z ubezpieczeniem.
johny_cash / 2010-03-17 23:26 / portfel
Axa Premia nie jest powiązana z ubezpieczeniem.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-18 11:37
Co ty za głupoty opowiadasz ? AXA nawet jest szczera jesli o to chodzi i się z tym nie kryje. Oto cytat z ich strony:

"Plan Inwestycyjny AXA Premia to ubezpieczenie na życie, które pozwala Ci gromadzić i powiększać kapitał."

Przypominam: Z DALEKA OD WSZYSTKICH INWESTYCJI POWIĄZANYCH Z UBEZPIECZENIEM (POLISĄ) !!!
@@@il@@@aa@@@ / 83.23.8.* / 2010-06-10 14:14
Jest napisane ubezpieczenie - ale wiesz jaka jest suma ubepieczenia?? 100zł - mam tą polisę, w sumie po co ta 100zł jako suma ubezpieczenia to nie wiem - muszę spytać dokładnie w AXA - ale czuję, że chodzi o odroczenie podatku od zysków
dareczek7 / 88.135.172.* / 2011-05-26 17:08
fundusz inwestycyjny w AXA tzw polisa ma SU 100 zł ponieważ masz wtedy ochrone podatkowo-płatą tzn.
odroczony podatek belki
brak zajęcia komorniczego 75% aktywów
uproszczona metoda przekazania kapitału jest to tzw. parasol.
mam plan inwestycyjny od ponad roku. teraz jest najlepszy okres do inwestycji.
czas sprzyja inwestycja
piaxa / 95.178.88.* / 2011-04-06 23:24
musi to być polisa na życie ( ochrona na 100 zł) dlatego, że jakby nie było tej ochrony to płaciłbyś cały czas podatek belki i miałbyś mniej pieniędzy na koncie i mniej by było do wypracowania większej kasy. Dzięki temu masz więcej a płacisz podatek tylko jak wypłacasz kasę i to od zysu- jednorazowo. To jest wielki plus dla klienta axa
stiffler / 83.10.231.* / 2010-11-18 17:06
suma ubezpieczenia jest po to aby zachowac charakter polisy ubezpieczeniowej, ze wzgledu na korzysci prawne z tego plynace. zgadza sie - podatek odprowadzany dopiero w momencie wyplaty zgromadzonego kapitalu.
jaremka / 94.254.247.* / 2010-09-17 19:42
i oto chodzi koleżko właśnie o ten złodziejski podatek od naszych ciężko odłożonych oszczędności w bezpośrednich FI nie masz tej możliwości i dorwą cię podatki
tedchom / 2010-03-18 00:10 / Tysiącznik na forum
johny_casch co ty kolego za brednie piszesz . Jest powiązane z ubezpieczeniem jak cała axa!!! wejdź na stronę Axa i sam przeczytasz "Plan Inwestycyjny AXA Premia to ubezpieczenie na życie, które pozwala Ci gromadzić i powiększać kapitał. "!
wiem bo mamy to w ofercie!
pozdr.
johny_cash / 2010-06-13 21:53 / portfel
SU - 100 zł, jedynie dla uniknięcia Belki. 100% środków jest inwestowane. Zastanów się, zanim znowu zaspamujesz.
tedchom / 2010-03-18 00:22 / Tysiącznik na forum
jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań bo dają duże możliwości, dla osób które potrafią to wykorzystać, ale nie wolno kłamać!!!!
Tańczący z fundami nie zgadzam się z tobą.
ale istnieje taka zasada: "każdy lis swój ogon chwali"
pozdr.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-18 11:45
Ja nie chwalę swojego ogona bo nie jestem sprzedawcą złudzeń tylko bezpośrednim inwestorem wyłącznie swojego własnego kapitału. I każdemu powiem że na tego typu formach inwestowania jak polisa inwestycyjna czy inne inwestowanie z ubezpieczeniem to po prostu PORAŻKA.
Możesz się z tym nie zgadzać, wiem, tak to jest jak się sprzedaje polisy inwestycyjne (haha nawiasem mówiąc tekst "polisa inwestycyjna" to tak jak "trabant limuzyna")
tedchom / 2010-03-19 00:51 / Tysiącznik na forum
wiesz co ? Ty masz racje hmm...jednak przekonałeś mnie. Zrozumiałem, że ty nie inwestujesz przez takie platformy więc masz rację. Ja inwestuję przez inny ale tego typu produkt inwestuję i dlatego wiem o czym gadam. Chyba że ktoś jak niestety część osób tylko wpłaca sobie przez tego typu produkty i nigdy nic nie zarządza, ani nie zleci zarządzania, to taka inwestycja fakt nie ma sensu ! pozdr.
DAM / 83.7.102.* / 2010-03-18 19:55
Zapraszam. Przedstawię ci jak to działa bo widze ze zupełnie nie masz pojęcia o tej formie inwestowania. Owszem jest to pod przykrywką ubezpieczenia na życie tylko i wyłacznie z korzyści finansowo prawnych i odroczenia belki,.
Ubezpieczenie obejmuje tylko i wyłacznie śmierć osoby ubezpieczonej( czyli mnie). Towarzystwo nie wypłaca świadczenia tylko w przypadku samobójstwa do 2 lat od rozpoczęcia umowy.( Później możesz sie śmiało sam zabić) Świadczenie jest jednorazowe i wypłacane osobie wskazanej przez ciebie, a jak takowej nie było to na zasadach spadkowych. (Ważna kożyść jest taka ,że podczas rozwodu nie musisz sie dzielić kasą na polisie ze współmałżonkiem włąśnie dlatego,że jest to forma ubezpieczenia) Wysokość wypłaty (w razie mojej śmierci ) ubezpieczenia jest to 100%wartości polisy, z dnia dostarczenia odpowiednich dokumentów przez osoby zainteresowane.
Opłata ubezpieczeniowa jest to o zgrozo 0,01 zł miesięcznie
(Ja przedstawiam tylko i wyłącznie jak jest w moim przypadku "wpłata jednorazowa" nie wiem jak jest w porzypadku AXA premia, ale wydaje mi sie że podobnie.
Jak jestes zainteresowany to chętnie przedstawie tobie jak to u mnie wygląda. Ja inwestuje za pomocą AXY prawie pół roku i jestem zadowolony bardzo z tego programu.

a tu link
http://www.na-zycie.ubezpieczenie.com.pl/co_nam_daje_polisa_na_zycie/50,430.html
(moze to chamskie ale można małżonka wy***ać
tańcząy_z_fundami / 83.6.189.* / 2010-03-20 02:07
Brednie gadasz chłopie, nie pogrążaj się bo zatoniesz... już ci powiedziałem w innym wątku że od odroczenia belki jest parasol a nie polisa, polisa to ubezpieczenie i ma na celu ogołocenie z kasy frajera który dał się na nią nabrać.
W dalszej części posta pleciesz o ubezpieczeniu, śmiesznie prostacka technika sprzedawców takich polis, co mnie obchodzi ubezpieczenie w polisie jak ja chcę INWESTOWAĆ ! Owszem jeśli ktoś się chce ubezpieczyć niech kupi sobie polisę .... ale UBEZPIECZENIOWĄ, a nie inwestycyjną (która zawsze jest połączona z ubezpieczeniem). Zawsze polecam: INWESTUJ oddzielnie, UBEZPIECZAJ się oddzielnie !
DAM jesteś niespełna rozumu, jak możesz być zadowolony z polisy inwestycyjnej po pół roku, skoro jak do tej pory to nic z niej nie masz, nawet gorzej bo wpłaciłeś X kasy , której nie możesz wyjąć przez najbliższe kilka lat bez straty,i modlisz się codziennie w nerwach żeby giełda nie spadła i obligacje się trzymały. Na razie od roku słupki idą w górę, to się cieszysz mimo że one na papierze są, ale niedługo spadną a wtedy będziesz kwiczał. A skoro nie rozumiesz rynku to ci powiem że wszystkie giełdy świata są teraz w BESSIE i jest niemożliwe aby nie spadło, a ty polisę masz i się czujesz bezpieczny. HAHA, dla tych co myślą że w razie czego uciekną do bezpiecznego funduszu przypominam że w polisach jest tak że żeby wyjść kiedyś na plus trzeba mieć średnio kilkanaście procent zysku ROCZNIE ! więc siedzenie w bezpiecznym funduszu powoduje że właściciel polisy z każdą chwilą TRACI pieniądze !
Polisy inwestycyjne zostały wymyślone by golić frajerów z kasy. A panowie tedchom i DAM są sprzedawcami takich badziewi dlatego to zachwalają hahaha, Gdyby nie to że dostałem sporo maili to bym tu nie pisał bo ze sprzedawcami tego syfu to nie chce mi się gadać, ale ludzie to czytają przynajmniej paru uda mi się uratować.
wieloletni samodzielny inwestor / 79.189.198.* / 2011-02-17 07:53
ale ciemniak ....tanczący co ty Pleciesz ???????????? PRZESTAŃ !!!!!!!!!!!
jaremka / 94.254.247.* / 2010-09-17 19:47
przez takich kretynów naród zakłada niestety lokaty bankowe i to dopiero jest fikcja a twoje pojęcie o tego typu produktach jak widać jest ogromne- ogromnie żadne
Dam / 83.7.103.* / 2010-03-20 11:26
Nie no sory ty w ogóle nie wiesz o czym mówisz,. Do tego nazywasz mnie frajerem i nie spełna rozumu ot to dobre. Ja cie nie obrazam. Pewenie jestem gościem co skończył podstawówke i nie umiem liczyc do 100. Pewnie nie jestem w stanie poradzić sobie z prostym rachunkiem procentowym ,aby wiedzieć ile mnie to kosztuje skoro,jestem niespełna rozumu to powinienem siedziec w zakładzie zamknietym.(w daleszej czesci poprzedniego posta udowodniam ci że nie wiesz o czym mówisz). Piszesz głupoty ze ubezpieczenienie nie odracza belki , ja mogę powiedzieć ze parasol chroni od deszczu i słońca a nie od belki.
Jakie kilkadziesiąt procent , fundusz piniężnym pokrywa swoimi zyskami koszty prowadzenia, rachunku i iflacje. Zresztą nikt nie inestuje z myslą o wepchaniu kasy w fundusz piniężny, jakbym chciał tak inwestoiwać to załozyłbym lokate (fundusz piniężny jest tylko do przeczekania gorszych czasów )
Druga rzecz: jest taka że nie sprzedaje żadnych polis i nie siedze w żadnym doractwie finansowym.
Trzecia rzecz: twoje komentaze na żałosnym poziomie
proponuje aby darować sobie wzajemnych komentarzy
Pozdrawiam
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-22 13:53
No prosze pokazałes poziom wiedzy... nie wiesz co to jest parasol w funduszach .... HAHAHA Piszesz że nie sprzedajesz polis a stosujesz techniki takich sprzedawców... hahaha, skłamałes mówiąc że ja powiedziałem że ubezpieczenie nie odracza belki, nic takiego nie powiedziałem, i to co robisz jest typowa techniką sprzedawców polis inwestycyjnych.
1) Fundusze parasolowe - inwestowanie z odroczeniem belki
2) Polisy inwestycyjne - ubezpieczenie + inwestowanie ,też odracza belke tylko co z tego skoro kupujemy do tego ubezpieczenie, polisy te są tak skonstruowane że praktycznie nie da się na nich zarobić w jakimkolwiek, krótkim czy długim terminie, lub przy odrobinie szczęścia zarobek będzie mniejszy niż lokata bankowa. Po co to komu ? Oczywiście towarzystwom ubezpieczeniowym do golenia frajerów.
Do tego juz ci powiedziałem że aby wyjśc na polisie na plus trzeba mieć średnio kilkanaście % zysku rocznie więc czekanie w funduszu pieniężnym który praktycznie nie zarabia jest STRATĄ dla posiadaczy polis!
Żałosne sa twoje komentarze którymi namawiasz ludzi do polis inwestycyjnych czyli do STRATY KASY którą ludzie zarobili często cięzka pracą !
maniek323 / 95.41.141.* / 2010-03-22 17:51
tańczący zgadzam się z Tobą, od polis z ubezpieczeniem i 3 filaru emerytalnego należy się trzymać z daleka, nie po to zaiwaniam po 270 godz miesiecznie, żeby oni mogli się nałoić kasą i się ze mnie śmiać. w CU zrezygnowałem z 3 filaru przed upływem 2 lat i stracilem wszystko czyli 2 tys złotych, niestety nie przeczytałem dokładnie umowy a i przedstawiciel mi o tym nie powiedział. od grudnia otworzyłem sobie fundusze inwestycyjne w PSO i wreszcie trochę na tym zarabiam, jak pożyję i nadal będę pracował to potrzymam to z 20 lat, przynajmniej z tego będę miał jakąś emeryturę, żałuję że kiedyś się nie interesowałem funduszami i nie zacząłem tam inwestować od marca 2009 kiedy to jednostki po bessie były najniższe, no ale Polak mądry po szkodzie, mam 37 lat i mam nadzieję że jeszcze uda mi się zarobić w funduszach, pozdrawiam Cię gorąco
stiffler / 83.10.231.* / 2010-11-18 17:18
tanczacy skoncz bredzic i poczytaj troche albo umow sie z jakims doradca co by ci troche wytlumaczyl zasady dzialania i roznice miedzy rodzajami polis. to ze sie zalisz na fundusze to znak ze sie kiedys przejechales bo NIE MIALES STRATEGII!!
jaremka / 94.254.247.* / 2010-09-17 19:53
teraz jeszcze masz siłę tak zaiwaniać a co będzie później pomyślałeś o swojej starości może te produkty nie dają milionów ale lepiej mieć coś na przyszłość niż nic a mechanizm planu inwestycyjnego AXA jest ci człowieku całkowicie obcy i to widać z twoich wypowiedzi pozdrawiam J
privy / 2010-03-22 15:28 / Tysiącznik na forum
Aleś się zacietrzewił. Ja na swojej muszę przeskoczyć rocznie ok. 1,1%. Poza tym w tak zwanych polisach inwestycyjnych masz kompensację zysków i strat zanim belka zostanie naliczony a to jest dużo zwłaszcza, kiedy poruszasz się pomiędzy różnymi TFI, a poruszać się warto wystarczy spojrzeć na wyniki. Jedyna rzecz to trzeba być aktywnym inwestorem korzystającym z tych możliwości by pokonać koszt, a jest to stosunkowo proste. Wszystko ma swoje dobre i złe strony, zależy co jest, a co nie jest dla inwestora istotne.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-22 15:50
W funduszach w ramach parasola tez masz kompensacje zysków i strat, więc nie widzę powodu płacić cokolwiek nawet ten 1,1 % za to co moge mieć bez polisy.
A przyznaj czy nie jestes jeszcze dodatkowo ograniczony karami czy innymi opłatami jesli chcesz wypłacić przed upływem ograniczonego czasu ?
Nie pisz że wszystko ma dobre i złe strony bo dobrych stron polis inwestycyjnych nie widać.
privy / 2010-03-22 16:40 / Tysiącznik na forum
Tak, jestem ograniczony karami za zerwanie umowy obecnie 1%. Poza tym każdą polisę inwestycyjną można tka skonstruować aby spora część gotówki była dostępna bez żadnych opłat. Ja choć mi na tym specjalnie nie zależało, ale zawsze lepiej mieć jakiś dostęp w razie czego mam tzw. wolne środki w wysokości 75% wartości polisy. Mogę z nich korzystać kiedy tylko chcę.

Ja wiem, co to są ''parasolki'', ale to jest dobre na krótką metę. Nie ma jednego TFI, które daje taką szeroką paletę subfunduszy byś miał dostęp niemal do wszystkiego i jednocześnie były one wynikowo zawsze najlepsze na rynku. Takie rzeczy nie istnieją. Nie sądzę byś tego nie rozumiał.

ostatni rok
DWS birc 58% mbank
TEMP4 58% polisa

Dws Rosja 75 mbank
ML3 i ING5 po 90% polisa

DWS ŁACIŃSKA 46% mbank
ML7 78% polisa

DWS Indie i Chiny 45% mbank
Średnia Hsbc (1 i 4) 73% polisa

DWS akcji 65% mbank
7 funduszy na polisie pow 70%

Najlepszy MIS DWSa 75%
Na polisie 3 z 4 powyżej tego wyniku.

Dwa ostatnie fundy DWS wzięte do porównania już bez parasola. A gdzie jeszcze fundusze denominowane. Naprawdę nie widzisz powodu by płacić ten 1%?
tedchom / 2010-03-22 23:30 / Tysiącznik na forum
popatrz privy tancerza coś zatkało, chyba się zbyt wcześnie wypowiedział nie sprawdzając o czym gada
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-23 10:23
Nadal nie widze powodu by płacić ten 1 %, nie no privy, bierzesz fundy tak jak ci pasuje do porównań, wiesz nie chce mi się szukać fundów które są lepsze bo nie mam zamiaru cię do niczego przekonywać, kiedyś najlepsza była Arka a nawet nie była w żadnym parasolu, to że jeden jest lepszy od drugiego o kilka-kilkanaście procent nic nie znaczy, bo jutro bedzie odwrotnie. I powiem ci jedno i to powinienieś chyba wiedzieć jako osoba doświadczona, porównujesz ostatni rok gdy trwa odbicie w bessie i powinieneś wiedziec że ZYSK bierze się z RYZYKA, a nie z bezpieczeństwa, i te fundusze które mają teraz największe zyski, zaliczą największe straty gdy wrócimy do trendu. Bo one teraz najbardziej ryzykują. Tak było z wszystkimi MIS-ami i nie oszukuj sam siebie że zdążysz uciec do funduszu bezpiecznego bo gdybys tak dobrze odczytywał rynek nie siedziałbyś w funduszach tylko bezpośrednio w akcjach. Tak więc te kilka % które teraz masz więcej - zresztą i tak masz je na papierze bo z inwestycji nie możesz wyjść - zostanie wkrótce zniwelowane. Poza tym zadam ci jeszcze jedno pytanie - skąd wiesz że masz jakiekolwiek fundusze naprawdę bezpieczne w ramach swojej polisy ? Naprawdę myślisz że fundusz obligacyjny lub pieniężny nie może zaliczyć krachu ? I co w takim przypadku zrobisz, przecież wyjść nie możesz.
Na polisie inwestycyjnej zawsze wyjdzie się gorzej niż gdy oddzielimy INWESTYCJE i UBEZPIECZENIE.
jaremka / 94.254.247.* / 2010-09-17 20:00
w ofe płacisz 3,5% i za co i tak nie masz nic do gadania
privy / 2010-03-23 12:01 / Tysiącznik na forum
Spekuluję także na FX.

Widzę poza tym, że się nie rozumiemy. Wziąłem do porównań stosunkowo szeroki fundusz parasolowy i odniosłem go do tego co mam w polisie w odniesieniu do poszczególnych miejsc inwestowania przez fundusze. Naprawdę czego jak czego, ale braku obiektywizmu nie można mi zarzucić. Kolejna sprawa: ja rynku nie muszę odczytywać, od tego mam system który zaleca takie lub inne zaangażowanie w agresywne lub bezpieczne, gdyż gdziekolwiek korzystasz z funduszy to nie na zasadzie wpłać i zapomnij bo to paranoja. Czy zdążę uciec? Realizacja zleceń trwa 2 dni. Co do krachu na pieniężnych od tego są fundusze denominowane, których np. w wielu parasolkach nie ma. Jeśli w ogóle przyjąć, że fundusze są niebezpieczne niezależnie od tego w co inwestują to cóż pozostaje?...skarpeta. Wyjść z inwestycji mogę w każdej chwili o czym już wcześniej wspomniałem. Poza tym ja buduję kapitał, nie zbieram na wakacje.

Tak na marginesie mam dziwne wrażenie, że mylisz dwie rzeczy: ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym/i funduszem/i kapitałowym/i tzw. 3 filar z polisą inwestycyjną, która po to się nazywa plisą abyś miał taki ''myk'' podatkowy jak w parasolkach tylko rozciągnięty na wiele TFI. Kwestia tylko taka, czy ktoś tego chce i chce za to zapłacić czy też tak jak Ty ma to w nosie.

Z akcjami jest ten problem, że nie mam na nie czasu, wolałbym dźwignie i kontrakty na index, ale nie na gpw.
Max1224 nielog / 83.29.213.* / 2010-03-23 13:04
szkoda klawiatury gość jest najmądrzejszy bijmy mu pokłony a róbmy swoje
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-23 12:44
Mylisz sie co do słowa polisa a to jest tu kluczowe, polisa nazywa się polisą a nie np. "super interes" "złoty biznes" czy "np. "tęcza wzrostu" ponieważ tylko w ten sposób wolno sprzedawać ubezpieczenia.
Ludzie nie wiedza co kupują, bo są wprowadzani w błąd przez sprzedawców, zobacz na forum kilka ostatnich wątków dot, Gerlinga 70, Open Finance Pareto, bądź taki odważny jak tu i wejdź tam i napisz że polisy są świetne. Nawet KNF ostrzega aby być uważnym przy polisach inw. http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,6694676,KNF__klientom_brakuje_wiedzy_na_temat_polis_ubezpieczeniowo_.html
Wkleję ci inny kawałek z innej strony:
"
Ze względu na to, że tylko część składki zarabia na dostatnią emeryturę, na polisie na pewno nie zarobimy tyle, ile na zwykłym funduszu inwestycyjnym, a może też mniej niż na lokacie bankowej. Ale za cenę niższych zysków mamy pewność, że jeśli nam się coś stanie - nasza rodzina dostanie wielokrotnie większe pieniądze, niż wpłaciliśmy w ramach składek. Polisy są więc dobrą ofertą dla osób mających liczną rodzinę lub wielkie zobowiązania kredytowe. Nie są natomiast polecane osobom młodym, niemającym rodziny - im odszkodowanie nie jest potrzebne, ważniejsze jest, by jak największa część pieniędzy "pracowała" na przyszłą emeryturę.

Wadą niektórych polis z funduszem są dość wysokie i nieczytelne opłaty - o ile zwykły fundusz inwestycyjny pobiera tylko dwa rodzaje opłat i z góry wiadomo, ile one wynoszą, polisa może być związana z najróżniejszymi opłatami i prowizjami, które dodatkowo zmniejszają inwestowaną na poczet emerytury część składki. Inną wadą polis - i to wszystkich, nie tylko tych związanych z funduszem - jest to, że rezygnacja z polisy w pierwszych latach od podpisania umowy wiąże się z reguły z utratą części składek. Dopiero po czterech-pięciu latach towarzystwo ubezpieczeniowe oddaje wszystkie wpłacone pieniądze klientowi, który chce się wycofać.
"
Moja rada dla każdego - ROZDZIELAĆ ! do ubezpieczenia normalna polise ubezpieczeniową, do inwestycji wszystko tylko nie ubezpieczenie (polisę)
privy / 2010-03-23 13:41 / Tysiącznik na forum
Jednak dobre miałem wrażenie, mylisz produkty. Polisy inwestycyjne a ubezpieczeniowe polisy inwestycyjne to są dwa różne światy. Przykład Gerlinga 70, to jest przykład tego drugiego, który kiedyś był promowany jako 3 filar z częścią ubezpieczeniową i było wiele takich gniotów i tu pełna zgoda. Komisja ostrzega właśnie przed tym drugim.
jaremka / 94.254.247.* / 2010-09-17 20:04
i tu go gryzie on lub ktoś z jego znajomych podpisał kiedyś taką polisę i dałciała bo nie czytał OWU i nie wiedział co kupił
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-23 14:54
To nie są 2 różna światy, idea jest podobna, nawet jeśli w najlepszym przypadku jak Twój to za te chwilowo kilka - kilkanaście procent więcej na papierze, płacisz 1% i nie możesz wyjść z inwestycji przez kilka lat to ja dziękuję. Za rok inne fundy niż z Twojej polisy będą na topie i wtedy powiesz mi za co płacisz ten 1% i brak możliwości wyjścia z inwestycji.
doradcaaa / 94.251.159.* / 2010-09-26 20:29
Jeste� idiot�. - Doradca inwestycyjny. K.M.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2011-02-17 14:01
A co przeszkadzam w prowadzeniu interesu - znaczy w łowieniu jeleni ?
privy / 2010-03-23 15:20 / Tysiącznik na forum
Idea podoba?!

Wybacz Tańczący, ale słabo stoisz w temacie, albo już na złość piszesz takie rzeczy.

pozdrawiam
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-25 15:45
Za to Ty świetnie stoisz w temacie, płacisz jakis procent + nie możesz wyjśc z inwestycji za to co masz używając zwykłych funduszy parasolowych bez dodatkowych opłat i ograniczeń. Ja nie płacę za coś co mogę mieć za darmo, ale kaźdy robi co chce ze swoimi pieniedzmi....
privy / 2010-03-25 16:25 / Tysiącznik na forum
No dobra, powiedz mi z jakich rozwiązań sam korzystasz, może faktycznie nie warto płacić tego 1%.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-26 09:48
W tej chwili jestem poza rynkiem bo wiem co się święci....
privy / 2010-03-26 10:33 / Tysiącznik na forum
A w czasie gdy jesteś na rynku, to co to jest, bo przecież nabywasz gdzieś fundusze?
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-26 11:10
Bez sensu jest teraz gadanie teraz w co bym włożył, bo to wszystko zależy od sytuacji, powiem tylko że na pewno nie będą to polisy.
privy / 2010-03-26 11:20 / Tysiącznik na forum
Ja się nie pytam w co byś teraz zainwestował, bo rozumiem, że jesteś poza rynkiem z oczywistych powodów. Ja się pytam gdzie kupujesz fundusze? W banku, jeśli tak to w którym? W biurze maklerskim, jeśli tak to w którym? itd.
tedchom / 2010-03-23 20:38 / Tysiącznik na forum
Chłopaki tancerz jest the best uwielbiam takich gości On wie że wie i koniec! I po co dyskutować? jak mówi, że Morze mamy w górach to tak jest i basta! pozdr.
Dam / 83.7.70.* / 2010-03-23 22:55
Dzięki za obronę bo juz nie miałem zdrowia brać udziału w tej dyskusji. Strasznie nie lubie jak ktos podważa moja inteligęcje i zdrowy rozsądek.
Pozdrawiam wszytkich.
doradca_mfundusz / 2010-03-24 13:38
Panowie taka dyskusja nie ma sensu ponieważ każdy ma swoje racje i dla jednych jeden produkt jest dobry dla innych nie. W każdym produkcie finansowym można znaleźć wady i zalety tylko kwestia, żeby nam te wady nie przeszkadzały. Wiadomo, że najlepiej zawsze zarabiają instytucje, które takie produkty oferują, ale jeśli ma to mi przynosić zysk, który sobie założyłem to nie widzę przeszkód aby im pieniądze powierzać. Mogę to powiedzieć z doświadczenia bo na dzień dzisiejszy mam kilka produktów różnego typu i każdy ma inny cel. UFK pełni role skarbonki na przyszłość dla mnie i dzieciaków. Do inwestowania natomiast wykorzystuje inne narzędzia tj. obligacje, akcje, forex i FIO, ale to też nie są rozwiązania dla każdego.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-25 15:47
Z tym że polisy te zalet jakoś nie posiadają,..
doradca_mfundusz / 2010-03-25 16:29
Dla właścicieli firm, którzy chcą zabezpieczyć własną rodzinę UFK mają pewne zalety i mogę powiedzieć, że spore. Poza tym są też inne plusy, ale tak jak zawsze tłumacze to są produkty celowe i nie dla każdego.
Dam / 213.238.72.* / 2010-03-26 10:52
Panie drogi. Myli pan pojęcia my tutaj dyskutujemy o polisie strikte inwestycyjnej, która nie daje żadnej osłony ubezpieczeniowej (pobierany jest miesięcznie 0,01zł na ubezpieczenie) tylko dlatego ,aby nazwać to ubezpieczeniem i mieć korzyści prawno-finansowe, Ubezpieczenie obejmuje tylko śmierć osoby ubezpieczającej się i jest w tym wypadku wypłacana 100% aktualna wartość polisy osobie wskazanej lub na zasadach spadkowych (100%( w moim przypadku) wpłaty działa na funduszach którymi my zarządzamy)
Działa to tak samo jak platforma inwestycyjna, z pewnymi różnicami ,które w jednych przypadkach są lepsze w innych nie.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-26 11:18
No własnie diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach i jak piszesz wyrażenia typu "z pewnym szczegółami" to stosujesz metody sprzedawców takich polis. Potem ludzie nie wiedzą co podpisują. Poza tym 100% wartości polisy nie oznacza 100% kapitału.
Ale ludziom wystarczy szybki rzut oka na kilka ostatnich wątków na tym forum, roi się od ofert typu "sprzedam polisę Skandii" albo "Sprzedam polisę za połowe wartości" , widział ktoś ogłoszenie "Kupię polisę" ?
DAM / 83.7.114.* / 2010-03-26 19:19
A jakbym napisał że platforma to samo co polisa inwestycyjna typu "AXA profit "z pewnymi szczegółami. To też by było źle.
Człowieku już nie tylko ja z tobą dyskutuje , ale i osoby co mają kilkunastoletnie doświadczenie w inwestowaniu i piszą ci że mylisz pojecia, i słabo stoisz z tematem. To może w końcu zasięgnij wiedzy u żródła. Zrozum w końcu ,że to jest analogiczna rzecz do platform inwestycyjnych. Co do ogłoszeń "Sprzedam skandię" .Te pieniadze które aktualnie inwestuje to są moje własne pierwsze tak "duże " pieniadze ,które oszczedziłem dwa lata pracując w pracy zawodowej i czesciowo za projekty wykonywane innym na studiach, Zanim zaczołem inwestować 1,5 miesiaca zbierałem informacje na temat inwestowania,Spotkałem sie z wszelkiej maści doradców finansowych (w tym również w bankach, gdzie dostawałem najgorsze oferty na fundusze i inne sposoby czasami ze spredem na walutach nawet 5%, prócz mbanku ta platforma jest ok) .Porównywałem oferty , opłaty ,koszty prowadzenia itd, łącznie w opłatami likwidacyjnymi i czasem ich zaniku, wielkość proponowanych funduszy ich rodzaj i zakres działania. Poznałem sie z rynkiem finansowym i sposobami inwestowania w fundusze i prowadzenia tych inwestycji, czy konwersje sa za darmo itd.
W pełni swiadomie wybrałem polisę inwestycyjną gdyz dla mnie było to najlepsze rozwiazanie.
Co do Skandi to może dlatego tak jest ,gdyż doradca co mi to proponował na drugi dzień chciał umowe podpisywać wiec go pogoniłem.
Ja go pogoniłem , a moze inni podpisywali nie wiedząc w co się pakują i że ładują sie w wieloletnie wpłaty. Zauważ że wszyscy sprzedają polisy z regularna wpłatą podpisywane na kilkanaście lat. Widziałeś gościa co sprzedawał z wpłatą jednorazową za połowę ceny to ja chcetnie pożycze od rodziny i wezmę na resztę kredyt i kupię za pół ceny.
Ciekawy jestem ile osób zrobiło takie rozpoznanie rynku jak ja i zainteresowało sie sposobem inwestowania w fundusze. Ja myslę , że część nawet nie wie że fundusze akcji są zależne od wyników na giełdzie.
Pewnie osoby inwestujace za pomocą platform są bardziej uświadomione ,bo nie widzę ,aby ktoś obwiniał mBank o straty na funduszach. Dlaczego wieć ktoś obwinia Skandię o straty na tych samych funduszach ??
Niestety najgorszym ogniwem w tych obu systemach jest człowiek ,a nie narzędzie. Gość co nie ma pojecia wtopi i na platformie inwestycyjnej jak i na polisie. Swoją nieudolność i nieznajomość rzeczy można łatwiej zrzucić na Skandie , AXA itd niż na mBank a tak naprawdę żadna z tych instytucji nie jest nieczemu winna. Można pójść dalej i zrzucić straty w funduszach winę na np BZWBK, ING, Legg Mason,Szkoda że żadna z tych osób nie widzi winy w sobie i nie wpadła na pomysł wykonania konwersji na fundusz piniężny kiedy wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły że trzeba się wycofać z akcji tylko sprzedawali w najgorszym dole.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-29 09:54
No co ty wygadujesz chłopie ! Za sprzedanie bubla według ciebie sprzedawca nie odpowiada ? widać jednak sam musisz tym handlować. Jeśli kupuje buty i sprzedawca zapewnia mnie że są trwałe, wytrzymałe na 3 lata, super hiper, i ja je kupię, a rozlecą się po tygodniu , to wracam do sprzedawcy i mam dostać nową parę, albo zwrot kasy, DLACZEGO tak nie jest w polisach ? dlaczego obwiniasz klientów za to że są oszukiwani przez sprzedawców ?
jaremka / 94.254.247.* / 2010-09-17 20:18
coś ci się popieprzyło kolo nawet za buty nie odpowiada sprzedawca tylko producent a kase to może otrzymasz jak ci łaskawie reklamacje producent rozpatrzy pozytywnie i tak jak mówiłem pojęcie masz ......aż boki zrywać a uważasz że wiesz jak ktoś tu słusznie zauważył wszystko najlepiej . przydało by ci się trafić na dobrego sprzedawce AXA to byś chyba wymiękł ze swoją szczeniacką wręcz wiedzą o produktach inwestycyjnych
privy / 2010-03-29 12:02 / Tysiącznik na forum
Nie rozumiem jak można być oszukanym przez sprzedawców. Pierwsza rzecz to OWU, które klient może sobie przeczytać kiedy chce, gdzie wszystko stoi czarno na białym. Druga sprawa jak już nieszczęśnik podpisze umowę to ma 30 dni by bez żadnych konsekwencji się z niej wycofać, gdyby sobie przypomniał, że czegoś nie przeczytał albo nie zrozumiał. Więc jak coś może być bublem, kiedy wszystko co musisz wiedzieć wiesz. Widzę, że ''Dam'' się już do tego po części odniósł. Ale to tak nawiasem.

Kolego Tasńczący, nikt tu nie napisał, że polisy to kolejny cud świata więc nie rozumiem Twoich ataków. Mało tego osoby łącznie ze mną zaznaczały tu, że mają one nie tylko zalety. Nikt o zdrowych zmysłach nie ''odpala'' polisy na rok dwa czy pięć. Jeśli nie jest się pewnym co do swojej sytuacji finansowej w najbliższej przyszłości a chce się mimo wszystko korzystać z możliwości jakie dają polisy inwestycyjne to ''odpala'' się taką z odpowiednimi parametrami, aby całkowite wyjście z inwestycji nie niosło jakiegoś większego uszczerbku na kapitale. Są takie opcje szanowny Panie.

Cała ta dyskusja zaczęła się z nieporozumienia, a raczej z nierozróżniania produktów finansowych, których konstrukcja pomimo zbliżonego nazewnictwa jest całkowicie odmienna. Narzekasz na ''kawę'' mino, że pijesz ''herbatę'', a co gorsza upierasz, a przynajmniej na początku upierałeś się przy tym. Niepełna nieznajomość tematu z Twojej strony bardziej tu szkodzi niż pomaga, a już na pewno nie ma nic wspólnego z obiektywizmem. Polisa inwestycyjna jest platformą inwestycyjną i niczym więcej. ''Dam'' też już o tym wspomniał. Ma ona jednak pewne dodatkowe możliwości wynikające z zaszufladkowania w ''polisę'', które już przedstawiłem, ale ma też i koszt takiej przyjemności, który też przedstawiłem, i który jak rozumiem jest dla Ciebie całkowicie nie do przyjęcia i zauważ, że nikt z tym nie polemizuje. Twoje prawo tego nie akceptować i nikomu tu nie zależy by było inaczej. Wszystko o co tu chodzi to jasność tematu. Napisz chociaż gdzie Twoim zdaniem jest lepiej i dlaczego? Co jest dla Ciebie istotne, co najważniejsze, żeby ludzie czytający to forum mieli jakieś odniesienie. Gdzie nabywasz fundusze, bo przecież nie na straganie.
Dam / 87.205.85.* / 2010-03-29 11:05
Co ty wygadujesz. Przecież podpisujesz umowę .Ludzie nie wiedzą co podpisują?
Ja nie obwiniam nikogo każdy sobie z kasa robi co chce.A to że ludzie są nieodpowiedzialni to ich sprawa. Ja cały czas dyskutuje o systemie., a nie o sprzedaży .Nie wiem jak innym ale mnie wszystko doskonale wyjaśnili może trafiłem na dobrego gościa , a może to moja dociekliwość.

Jak stracisz na funduszu kupionym na platformie mBanku to też składasz reklamacje ,że nie zarobiłeś czy ze straciłeś ? Bo nie rozumiem twojego rozumowania.
Mi nikt nie mówił ,że na polisie na pewno zarobie. Cały czas mówili że są to dane chistoryczne i że może byc zupełnie inaczej i pokazali też że można było starcic 50%.
Ty kupując w mbanku ponosisz takie same ryzyko co w polisach.
jaremka / 94.254.247.* / 2010-09-17 20:19
on najpierw musi mieć to rozumowanie ....
privy / 2010-03-26 11:12 / Tysiącznik na forum
Sądzę, że jest jeszcze jedna rzecz jaką jest osłona przed egzekucją komorniczą, która w tym wypadku sięga najwyżej 25% zgromadzonych środków i to nie w każdym wypadku. W przypadku kłopotów biznesowych typu upadek firmy, jakieś trudne zobowiązania, podatki itp. taka polisa staje się czymś do czego tak naprawdę nikt nie ma dostępu poza właścicielem i tym samym jego rodziną i żaden sąd żadnym wyrokiem nic nie może tu zmienić. To jest świetna obrona przed urzędem skarbowym i ogólnie przed wierzycielami i myślę, że o to tu chodziło.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-26 11:25
Tylko że od kłopotów biznesowych , wszelkich zobowiązań można się normalnie ubezpieczyć , więc po co wiązać to z inwestycjami ? Mówię : UBEZPIECZAĆ się oddzielnie, INWESTOWAĆ oddzielnie !
max1224 / 2010-03-26 12:17 / Tysiącznik na forum
a próbowałeś kiedyś coś od ubezpieczyciela odzyskać ? to trwa a w tym czasie pieniądz potrzebny
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-29 09:58
A próbowałes kiedyś odzyskać coś z polisy ? Tu na forum już wielu próbowało z marnym skutkiem poczytaj trochę ostatnich wątków.
normalnyklient / 94.69.60.* / 2013-07-16 22:40
Z polisy to ciężko wyciągnąć kasę, ale po stłuczce bez problemów? Ja tańczący likwidowałem już jedną polisę i nie miałem problemów z wyciągnięciem kasy. Z drugiej strony czytałem jak Towarzystwo nie wypłaciło odszkodowanie gościowi, który stracił rękę. Nie wiem, ale nie słyszałem o żadnym przypadku, w którym nie wypłacono by komuś kasy z takiej polisy, chyba, że oczywiście zamknął przed należnym terminem.
Oczywiście, fajnie, że wiesz co to są fundusze parasolowe, a ja ci powiem, że dawno nie czytałem takiego amatora jak ty. Właśnie takim wydaje się, że pozjadali rozumy i tacy tracą najwięcej. Ja w polisach mam już trochę odłożone, mam kilka planów i na żadnym nie mam straty. Lubię sobie siedzieć np. za granicą i na jednej platformie robić operacje. Większość Polaków nie oszczędza i jak jakiś agent namówi taką osobę do odkładania pieniędzy to zrobi dla niego dobrze bo zachęci go do inwestowania. A rynek kapitałowy w długim terminie da zarobić i jeśli nie jesteś siuśmajtkiem, który przeczytał dwie książki i podbudowuje swoje ego na forum popisując się pseudowiedzą, to powinieneś to wiedzieć. A że agent chce zarobić i produkt ma to wliczone w koszty, to cóż, ty rozumiem pracujesz charytatywnie w woluntariacie i za darmo.... Aaa, żeby nie być gołosłownym, chętnie skontaktuje się mailowo i pokażę te swoje plany.
W Twoim poprzednim wątku napisałeś, że wiadomo jakie czasy idą. Powiem Ci, nawet półzawodowiec na rynku kapitałowym nie użyłby takiego sformułowania, widać, że jesteś amator, chociaż może i zdolny.
max1224 / 2010-03-29 10:11 / Tysiącznik na forum
z własnego doświadczenia nigdy takich problemów nie miałem a trochę okazji już było
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-03-29 10:30
A ja miałem 3 miesiące temu stłuczkę samochodową i nie miałem najmniejszych problemów z wyciągnięciem kasy od ubezpieczyciela , no i czego tu chcesz dowieść ?
max1224 / 2010-03-29 11:39 / Tysiącznik na forum
niczego nie chcę dowieść tylko przyjąłem Twój sposób argumentowania żeby dotarło do Ciebie że to do niczego nie prowadzi i powyższym wpisem udowodniłeś że było to słuszne pociągnięcie pozdr
privy / 2010-03-26 11:40 / Tysiącznik na forum
Polisa inwestycyjna nie służy temu by jednocześnie inwestować i ubezpieczać się od czegoś tam. Te ubezpieczenie, a raczej zabezpieczenie to efekt uboczny regulacji prawno podatkowych w naszym kraju, masz to po prostu gratis.
doradca_mfundusz / 2010-03-26 18:33
Tak privy ma rację, chodziło mi o ochronę rodziny w przypadku prowadzenia firmy. Jeśli np. upada nasza firma co ostatnio zdarza się bardzo często to wtedy mamy problem, ponieważ wierzyciele i urzędy skarbowe zabierają wszystko nie pytając się czy mamy coś na życie. Taka polisa czasem może pomóc przetrwać ciężki moment. Tylko trzeba pamiętać aby mądrze wykorzystywać te programy używając subkont dodatkowych.
amelian / 2010-02-25 19:08 / portfel / Tysiączniczka na forum
Trzeba było zapytać przed założeniem....myślę że nie jest źle, duzo wiodących funduszy do wyboru z tym że jeśli zechcesz wyjść to opłaty likwidacyjne Cię wykończą. Musisz płacić przez 10 lat minimum zeby to miało jakiś sens, dla mnie za sztywna konstrukcja ale każdy wiadomo ma inne oczekiwania. Jeszcze jednym minusem jest to że wszystkich zmian ( np. zmiana częstotliwości płatności składki, zawieszenie płacenia składek ) możesz dokonać dopiero po 5 latach.
johny_cash / 2010-06-13 21:59 / portfel
zmiana częstotliwości składki - po 1 roku. Ludzie... nie wystarczy umieć czytać, warto jeszcze rozumieć.
fgdf / 83.29.26.* / 2010-09-12 18:54
a ja mam ten plan i jestem zadowolona bo zarobiłam ;-) i to nie mało
posiadacz AXA premia / 194.181.127.* / 2010-02-25 13:57
Badziewie jakich mało.
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy