Forum Forum finansoweBanki

bank pocztowy problem z przelewem

bank pocztowy problem z przelewem

darek980 / 95.41.15.* / 2014-06-02 14:29
witam
mam taki problem nie moge zrobic przelewu z konta chociarz mam dostepne srodki otrzymuje informacje Kwota Operacji Przekracza Kwotę Dostępnego Limitu Dziennego oco tu chodzi
Wyświetlaj:
szklarek / 2014-06-02 14:38
Tak jak w każdym banku przy niemal każdym rachunku są limity przelewów- na ogół z podziałem na limit pojedyńczej transakcji + limit (sumy) transakcji dobowy.

Limity te mogą się różnić w zależności od kanału dostępu tj. mogą być inne przy zleceniach internetowych, inne przy telefonicznych.

Limity te są na ogół wprowadzone przez bank przy zakładaniu konta jako domyślne lub ustalone przez klienta, potem oczywiście mogą być wielokrotnie zmieniane na zlecenie klienta.

Jeśli nie ma więc błędu informatycznego- przelew przekracza limit transakcji jednorazowej lub wraz z innymi przelewami, zleceniami płatności z dzisiejszego dnia przekracza limit dobowy. Zatem możliwy jest przelew na kwotę niższą lub dopiero jutro.
darek980 / 95.41.15.* / 2014-06-02 14:42
Próbowałem nawet przlac na konto żony kwote w wysokości 1.00 zł komunikat dodtaje taki sam
szklarek / 2014-06-02 14:47
No więc albo limit dzienny już został całkowicie wykorzystany (inne przelewy złożone może dawno lub cykliczne) albo błąd systemu. To pierwsze można sprawdzić w historii konta, jeśli ta funkcja działa normalnie.
darek980 / 95.41.15.* / 2014-06-02 14:59
Wychodzi na to ze błąd systemu gdzie to mozna zgłosić
szklarek / 2014-06-02 15:05
Na infolinii, mailem. Jak w każdej innej sprawie. Jeśli nie było w ostatnim czasie zmiany owych limitów na zlecenie klienta to raczej nie ma sytuacji, gdy błąd dotyczy tego jednego rachunku ( tj. sytuacji, że po prostu źle przetworzono zlecenie ), a więc jest to błąd masowy dotyczący jakiejś grupy klientów np. posiadających tę samą opcję konta. W tym drugim przypadku po prostu na skutek zgłoszeń też i innych klientów lub sam z siebie bank to usunie.

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: