Forum Forum finansoweBanki

Bank posredniczacy sam przewalutowal przelew

Bank posredniczacy sam przewalutowal przelew

emil83 / 93.105.142.* / 2015-06-17 19:45
Witam. Mam następujący problem...a mianowicie pracodawca w Szwecji wyslal mi co miesieczna wypłatę w koronach na moje konto walutowe w koronach a Alior Banku..po drodze bank pośredniczący Pko Bp który sam z siebie postanowił dokonać przewalutowania a potem przelać pozostala sumę w pln na docelowe konto, co oczywiscie skutkowalo przewalutowaniem ponownym , spowrotem na korony. Cala ta operacja spowodowala ze jestem stratny...czy można taka sytuacje reklamować..jesli tak to gdzie...czy bank są moze robic takie rzeczy?
Prezio745 / 109.173.210.* / 2015-06-30 19:35
Witam, również posiadam konto walutowe w Alior Banku i co miesiąc otrzymuję przelew od kontrahenta w USD. W tym miesiącu tj. 29.06.2015 Alior Bank od banku pośredniczącego otrzymał PLN zamiast USD. Według Alior Banku bankiem tym było PEKAO S.A., a PEKAO S.A. podobno też otrzymało już PLN zamiast USD. Również dołączam się do pytania. Czy to jest zgodne z prawem bankowym? Bo z tego co się orientuję, przelew wysłany w danej walucie ma w takiej samej walucie dotrzeć do banku odbiorcy.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: