Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bankowcy chcą zmiany ustawy pomagającej frankowiczom

Bankowcy chcą zmiany ustawy pomagającej frankowiczom

Wyświetlaj:
realista / 85.115.58.* / 2015-08-27 08:41
bez sciemy to PO ma decydujacy glos a nie banki ;) jesli senatorowie to odrzucą to bylo to dzieki stanowisku PO a nie Zwiazku Bankow Polskich
qwerty155 / 31.174.40.* / 2015-08-26 18:44
I znów kwestią jest to czy banki nie stracą.

To, że banki oszukiwały, stosowały zabronione klauzule i że stracą zwykli ludzie nikogo nie obchodzi.

Zapamiętać nazwiska kto jak głosował.
ludo521 / 178.235.240.* / 2015-08-26 18:32
nasza zielona wyspa zostanie pogrązona przez banki tymczasem biedna ukraina poradzila sobie juz w lipcu z przewalutowaniem kredytów i nikt nic nie doplacil. Ale propaganda banksterska dziala.

https://www.bankowebezprawie.pl/ukraina-uchwala-przewalutowanie/

Ze zdumieniem obserwujemy kilkuletnią już batalię kredytobiorców frankowych o urealnienie umów kredytowych.

Trudności się piętrzą a niemożności narastają. Tymczasem nasz wschodni sąsiad, będący w dodatku w stanie wojny domowej, poradził sobie szybko i skutecznie. W dniu 02.07.2015 r. ukraiński parlament podjął uchwałę iż obywatele Ukrainy, którzy zawarli umowy kredytowe w oparciu o waluty obce, mają prawo do zmiany tych umów. Wysokość udzielonego kredytu (najczęściej w dolarach) – na życzenie kredytobiorcy – ma być przeliczona na hrywny według kursu walutowego z dnia przyznania kredytu. Bankom wyznaczono dwumiesięczny termin na wykonanie tych zaleceń.

Żadne obietnice ani porozumienia wstępne pomiędzy frankowcami a obecną władzą w Polsce nie idą tak daleko. Strach przed lobby bankowym najwyraźniej paraliżuje decydentów.

Sądzę, że dalsze komentarze do tej sytuacji są zbędne.



Izabela Litwin

Fundacja Jesteśmy Zmianą

Wzorem coraz większej liczby państw opowiadających się po stronie swych obywateli, zachęcamy polski parlament, jak i wszystkich polityków ubiegających się o przyszły mandat wyborczy, do zajmowania suwerennej i zdecydowanej postawy wobec ponadnarodowych instytucji bankowych, działających w skrajnie egoistycznym interesie własnym.

Korzystając z okazji, dziękujemy ukraińskim kredytobiorcom za wyrazy wsparcia i sympatii, okazywane polskim frankowiczom.

Poniżej zamieszczamy bezpośrednie linki do uchwały ukraińskiego parlamentu oraz sprawozdania z wyniku jej głosowania. Co niezwykle znaczące: na 274 posłów, 229 było za, 6 się wstrzymało i tylko jeden poseł (!!!) – na wszystkie ugrupowania parlamentarne – zagłosował przeciw przewalutowaniu. Pozostawimy to do namysłu rodzimej klasie politycznej… Bez komentarza…
ludomir268 / 178.235.240.* / 2015-08-26 18:15
banksterzy nie spoczną poki nie wyymają wszystkich polaków z pomocą "naszych" ministrow i polityków siedzących w kieszeni banków.
kolega / 84.227.172.* / 2015-08-26 17:37
Senatorowie nie mają prawa kupczyć obywatelami.Przeraża mnie jak wielu ludzi w tym kraju nie myśli, dają sobie wmówić, że my Polacy nie nie jesteśmy warci aby decydować o swojej przyszłości. SKORUMPOWANI POLITYCY I URZEDNICY, DZIENNIKARZE, EKSPERCI wszelkiej maści – JESTEŚMY LUDZMI DO DIABŁA , NASZE ŻYCIE MA WARTOŚĆ!
Banksterzy wsparci działaniami mainstramowych mediów, MFW i BŚ niszczą naszą Polskę. To oni przy pomocy skorumpowanych polityków robią z nas niewolników. Nie trzeba wielkiej wiedzy by zobaczyć co jest grane, wystarczy tylko mieć odwagę uzywać własnego rozumu. Banksterzy wszystko zaplanowali z precyzją matematycznego równania.
To banksterzy przy pomocy polskich rządów doprowadzają obywateli do bankructwa i niewolnictwa. Polskie rządy wydały wojnę narodowi. Co zrobić by zniszczyć państwo? lepiej sprawić by ludzie sami walczyli między sobą i sami siebie wyniszczali. Wroga najłatwiej pokonać kiedy niszczy sam siebie. Znana od wieków strategia. Pora się przebudzić. Twórcy bankowych imperiów chcą panować manipulując tymi, których chcą zniewolić. Nie wiadomo co jeszcze za kit nam wcisną? Media wmówią ludziom wszystko! Jeżeli teraz wstaniemy z kolan to cały ten misternie tkany system zniewolenia polegnie jak domek z kart. Zastanów się, czy jesteś myślącym człowiekiem czy zaprogramowanym przez media idiotą. To TY możesz wybrać między strachem a dobrem. Zauważyliście że zawsze zabijani są ludzie którzy chca powiedziec nam prawdę.
Rewolucja zaczyna się teraz.
anikaaa / 5.206.247.* / 2015-08-26 16:44
każdy kto brał kredyt we frankach liczył się z ryzykiem, toż to ludzie chyba na tyle ogarnięci, że liczyli się ze w ciągu 30-40 lat kurs może się zmienić. I tak są na plusie w porównaniu do osób biorących w złotówkach. Pomoc?? Ja mam kredyt w złotówkach, dlaczego spłacając swój kredyt mam pokryć jeszcze koszty frankowiczów ( wg. ekonomistów po 150 zł. od każdej osoby- to z naszych pieniędzy).Dlaczego mi nikt nie pomoże. A jeszcze jedno pytanie jak za kilka lat frank poleci w dół znów będą krzyczeć że chcą zmiany ?? To chore.
Krak548 / 83.4.156.* / 2015-08-26 16:36
Jak komuś kiepsko idą testy na inteligencję to nie powinien brać żadnych kredytów bo potem płacz i wyciąganie rąk po pomoc. Może jeszcze powiedzą że nie wiedzieli że trzeba spłacić kapitał i zły bank czatuje na ich pieniądze?
Brednie / 159.205.221.* / 2015-08-26 16:42
A jak komuś idą dobrze te testy to znaczy, że powinien brać? Myślisz, że te setki ludzi, którym banki wcisnęły kredyt w walucie to wszyscy są tępakami? To byli zwykle ludzie dobrze sytuowani czyli prawdopodobnie wykształceni, pewnie całkiem też inteligentni. Podsumowując: bredzisz.
marzenkam1 / 89.70.239.* / 2015-08-26 17:13
wcisnęły??? rozumiem, że przedstawiciel banku stał nad nimi z pistoletem przy głowie i na siłę kazał im podpisać??? trochę pokory bo nikt nikogo nie zmuszał do kredytu
Zimus / 89.67.78.* / 2015-08-26 16:35
Kupiłem działkę i teraz straciła na wartości. Państwo mi pomoże ? NIE
TO czemu ja ma pomagać FRANKOM !!!!
halina22 / 83.28.234.* / 2015-08-26 16:35
Juz te żądania frankowiczów sa wkurzajace brałeś kredyt człowieku to go spłacaj ,nie mam zamiaru dokładać do nieodpowiedzialnych kredytobiorców, widziały gały co brały trzeba było czytać co sie podpisywało
mmm495 / 159.205.221.* / 2015-08-26 16:18
Najlepsze jest to kryterium socjalne... Jak ktoś ma kredyt we frankach to nie może zarabiać mało bo nie miałby go z czego spłacać. Jak Ci rata kredytu w ciągu kilku lat wzrasta niemal dwukrotnie to musisz, no po prostu musisz szukać lepszej pracy. Ja brałam kredyt w 2008 roku, miałam płacić ratę ok 2 tyś zł a płacę teraz w porywach do 4 tyś. Z trudem wystarcza mi pieniędzy na życie, chociaż nie zarabiam mało i kryterium socjalne na pewno przekraczam.
el558 / 89.67.224.* / 2015-08-26 19:01
a ile zarobilas przez 6 lat dzieki duzo mniejszym ratom kredytu we frankach niz w zlotowkach? czy te co najmniej kilkadziesiat tysiecy odlozylas zeby dzis nie bylo problemow ze splata?
zulu gula949 / 37.190.145.* / 2015-08-26 16:16
I właśnie dlatego PO na jesieni ma przej.....e
akcjonariusz631 / 83.4.163.* / 2015-08-26 15:46
Klienci co brali kredyty we frankach liczyli się ze zmiennym kursem! NIE należy się im żadna pomoc! Państwo wypłaci bankom rekompensatę za którą zapłacą wszyscy podatnicy. Banki nie powinny się na nic godzić. Jak to zrobią to akcjonariusze zgłoszą sprawę do sądu -działanie na szkodę spółki.
FRANKowicz / 192.162.176.* / 2015-08-26 16:44
DLA OBURZONYCH:
CAŁA NIEUCZCIWOŚĆ BANKÓW PRZY DAWANIU KREDYTÓW FRANKOWYCH POLEGAŁA NA PRZELICZANIU KREDYTU PO KURSIE CHF, GDYBY BANKI SKUPOWAŁY WALUTĘ NA KREDYTY I UDZIELAŁY KREDYTÓW W TEJ WALUCIE, CENA CHF ODPOWIEDNIO BY ROSŁA. A TU BANKI LICZYŁY KROCIOWE ZYSKI I ROZDAWAŁY KREDYTY, A CENA FRANKA BYŁA STAŁA JAK ZAWSZE OK. 2 zł/1 CHF. PO DRUGIE: NIE WIEM JAK BANKI LICZYŁY ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ, KTÓRĄ MOŻNA BYŁO SPEŁNIĆ JEDYNIE W OBCEJ WALUCIE??? I WÓWCZAS BYŁO UCZCIWIE, TYLKO DLA BANKÓW. PŁACĘ KREDYT, MIESZKAM NA SWOIM I PROSZĘ NIC NIE MAJSTROWAĆ PRZY KREDYTACH I POZWOLIĆ NAM SPOKOJNIE PRACOWAĆ I SPŁACAĆ :-)
Kris447 / 109.173.217.* / 2015-08-26 15:33
Przy takim podejściu banków widać jak na dłoni, że są nastawieni wyłącznie na szybki zysk. Wprowadzenie takiej "usługi" to efekt przewidywania doradców, ekonomistów zatrudnianych w bankach.
I niech ktoś jeszcze powie, że nie jest to zimne i wyrachowane lichwiarstwo!
warSawa / 83.142.193.* / 2015-08-26 15:21
jeśli banki tak krzyczą.... to jestem pewna , że coś zachachmęciły przy tych kredytach na dobre :-)))))
Goran12 / 78.2.158.* / 2015-08-26 15:06
Kiedy ktoś z szanownych mediów napisze, że ta tzw pomoc frankowiczom ma na celu w rzeczywistości pomoc bankom w usankcjonowaniu bankom dokonanych na naszym społeczeństwie przekrętach. Piszę o klauzulach abuzywnych i wyrokach TSUE. Jak przyjdzie bankom uniwaznić umowy kredytowe indeksowane z powodu uznania ich za produkt wysokiegobryzyka lub realizować je wg stawki LIBOR plus PLN jak wynikało by to z wyroków SOKIK to dopiero dostały by po d.... cała ta przepychanka o to czy 50% czy 10% to ściema. Przejdzie 10% i to bedzie kolejne 10% na niekorzyść kredytobiorców bo jak TSUE wyda niekorzystny wyrok, to będzi 30% ale na niekorzyść banków względem kredytu złotowego!!!! Ludziska przejrzyjcie na oczy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy